Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale jak ktoś usłyszy że przy -10 ma się grzałka załączyć to dostaje spazmów. No cóż, ktoś wykreował taki rynek

Oczywiście, że tak bo to co piszesz jest bzdurą poprostu.

Jak chcesz grzać grzałką pon. -10st.C to taniej wyjdzie nie kupować pompy ciepła tylko zwykły kocioł na prąd.

 

Pompa ciepla, jak każde urządzenie grzewcze powinna być dobierana mocowo pod obciążenie grzewcze domu.

Do znudzenia będę to powtarzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, że tak bo to co piszesz jest bzdurą poprostu.

Jak chcesz grzać grzałką pon. -10st.C to taniej wyjdzie nie kupować pompy ciepła tylko zwykły kocioł na prąd.

 

Pompa ciepla, jak każde urządzenie grzewcze powinna być dobierana mocowo pod obciążenie grzewcze domu.

Do znudzenia będę to powtarzał.

 

Ha ha PC do obciążenia domu:D

Cyt Pompa ciepla, jak każde urządzenie grzewcze powinna być dobierana mocowo pod obciążenie grzewcze domu.

Do znudzenia będę to powtarzał.

Jak to możliwe Zdanie zmieniasz? Całą zimę trułeś BUŁY że masz obciążenie 3,5kW a PC masz 9kW

To jak to jest w rzeczywistości?:D

Gdzie w twoich wypowiedziach prawda a gdzie kłamstwo?

Już mi tyle powodów dałeś w swych wypowiedziach aby cię traktowac z UŚMIECHEM :D że lepiej twych wypowiedzi poważnie nie brać.

A to w zimie PC nie robi defrostów---No jak ma robić jak była wyłączona a zapewne dom był grzany kominkiem ( taki filmik wrzuciłeś ) Pamiętasz?

OJ CHŁOPIE -dorośnij.Bo zachowujesz się tak jak byś do dziś w pielusze między nogami chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha PC do obciążenia domu:D

Jak to możliwe Zdanie zmieniasz? Całą zimę trułeś BUŁY że masz obciążenie 3,5kW a PC masz 9kW

To jak to jest w rzeczywistości?:D

Gdzie w twoich wypowiedziach prawda a gdzie kłamstwo?

Już mi tyle powodów dałeś w swych wypowiedziach aby cię traktowac z UŚMIECHEM :D że lepiej twych wypowiedzi poważnie nie brać.

A to w zimie PC nie robi defrostów---No jak ma robić jak była wyłączona a zapewne dom był grzany kominkiem ( taki filmik wrzuciłeś ) Pamiętasz?

OJ CHŁOPIE -dorośnij.Bo zachowujesz się tak jak byś do dziś w pielusze między nogami chodził.

Owszem, mam 9kW w domu, który potrzebuje 3,5kW i nie widzę żadnych negatywnych skutków tej sytuacji.

Ale idealną kosztowo opcją była dla mnie pompa Atlantica 8kW,która miała ok.4kW przy -20st.C I to był pierwszy wybór.

Czemu o kilka tysięcy droższy T-CAP ?

O tym chyba wszyscy poza tobą wiedzą, to jeszcze raz.

Bo miałem go w tej samej cenie co tego Atlantica 8kW.

 

A jak tak bardzo chcesz mieć czarno na białym to cofnij się na forum o jakieś 9 lat,bo wtedy była "zamiana" Atlantica na Panasa,głównie w temacie "grzejących prądem" ;)

Wtedy kaszpir grzał wunglem i wykłócał się, że wungiel jest najtańszy a dzisiaj ma "modelowy" dom :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądrze piszesz, tylko ludzie nie chcą tego słuchać, i tu na forum jest duże lobby aby sprzedawać jak największe pompy i II taryfa, a ja zawsze powtarzam że lepiej ciągle bo zupelnie inny komfort, i praktycznie zerowe wahania temperatury. Ale jak ktoś usłyszy że przy -10 ma się grzałka załączyć to dostaje spazmów. No cóż, ktoś wykreował taki rynek

 

Moja pompa daje około 5,5-6KW przy -20 stopni.

 

U mnie sądzę że przy moim zapotrzebowaniu spokojnie by starczyla pompa 5KW i zapewne dała by te około 3-3,5KW przy -20 stopniach i zapewne też dało by się u mnie cały sezon grzać bez wspomagania się grzałkami.

 

A mniejszej mocy pompa po prostu zapewne lepiej by modulowała mocą i schodziła niżej z moca niż obecna 9KW ...

 

Raczej pompy która już przy -10 stopni wymagała wspomagania grzałką bym nie wybrał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś podawał informacje ze 9kW i 12kW mają takie same sprężarki tylko różnią się softem. Może w sytuacji alarmowej jednak następuje odblokowanie algorytmem pełnej mocy?

 

A moja 12 kW pracowała z mocą 14,5kW....

 

W programie jest zaszyte ,w jakich widełkach temperatury otoczenia pompa ma mieć maksymalną częstotliwość.

Jak ktoś dociekliwy może to sobie nawet na wykresie zaznaczyć. Jednym z takich granicznych punktów jest temperatura -3 i -4.Przy -3maksymalna moc jaka wynika z częstotliwości i temperatur to u mnie 11,5kW , a przy -4 już 14,5kW, bo skokowo zwiększyła się częstotliwość (z 60Hz na 75Hz). A przy 9kW dokładnie przy tych samych temperaturach będzie to powiedzmy 9kW przy -3 i częstotliwość odpowiednio niższa 50Hz , a przy -4 zmieni się częstotliwość na 60Hz i moc od razu będzie 11,4kW...

 

Cyfry pisane z pamięci ( zwłaszcza częstotliwości ) , więc proszę mnie nie łapać ,że jest inaczej , po prostu chodzi o zasadę ,T-CAP 9kW i 12kW mają tą samą sprężarkę , a inna generowana moc wynika tylko z wyższej częstotliwości sprężarki w 12kW przy tych samych temperaturach zewnętrznych .

No i oczywiście założenie ,że ustawiona temperatura docelowa jest wyższa od temperatury wyjścia z pompy ( inaczej pompa zacznie się modulować , a chodzi o max moc). \No i przy okazji potwierdzam ,że obie pompy modulują się tak samo nisko ,czyli 19Hz (choć niektórzy widzieli nawet 16Hz) , i produkują wtedy jednakową moc.

Dokładnie tak jak w chiptuningu , tyle ,że tu chyba programu nikt zmodować nie umie :).

 

EDIT: A no i stąd widać ,że można w łątwy sposób zwiększyć moc sztucznie obniżając zewnętrzną temperaturę ( bo wtedy oprogramowanie zwiększa częstotliwość wpadając w niższe widełki) , i to jest potwierdzone ( nawet u siebie ,przy temp zewnętrznej +3 , utrzymywałem sztucznie temp zewnętrzną -15 i uzyskiwałem moce po 18kW) , tylko ,że nie polecam a wręcz odradzam takie próby bez nadzoru ,albo co gorsza na stałe.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli twój dom ma maksymalne zapotrzebowanie 18kW to poprawnie dobrana pompa to jest T-cap 12kW, który przy -20 ma właśnie od 12 do 11,4kW mocy w zależności od temperatury zasilania, i ma 9kW grzałkę, która uzupełni brakującą moc

 

Jesteś tego pewien? Bo IMO grzałka uzupełni brakującą moc względem mocy nominalnej, czyli 12kW i nic więcej. To nie jest tak, że sobie z 12kW "pstryczkiem" zrobisz 18kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzałki ,to kolega @1igor1 nie wspomniał , że do załączenia grzałki muszą być spełnione dodatkowe warunki .Z tego co pamiętam to w gen H jest wbite na stałe 8 stopni różnicy , chyba pomiędzy docelową , a temperaturą wejścia wody do PC, w każdym razie u mnie ciężko byłoby to osiągnąć nie przestawiając ręcznie sterownika i sztucznie podbijając krzywą/zadaną temperaturę. W gen. J ten parametr już można modyfikować ,ale i tak ciężko byłoby ustawić ( zdalnie bądź za pierwszym razem) płynne przejście ,tak żeby nie było to zauważalne dla użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? Bo IMO grzałka uzupełni brakującą moc względem mocy nominalnej, czyli 12kW i nic więcej. To nie jest tak, że sobie z 12kW "pstryczkiem" zrobisz 18kW.

 

jestem pewien, pompa t-cap przy -20st ma 12kW mocy, i dopnie sobie 2 grzałki po 3kW czyli w sumie da 18kW i ma zapas jeszcze 3kW na 3 grzałce. w sumie ta pompa przy -20st razem z grzałką ma 21 kW Mocy cieplnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa daje około 5,5-6KW przy -20 stopni.

 

U mnie sądzę że przy moim zapotrzebowaniu spokojnie by starczyla pompa 5KW i zapewne dała by te około 3-3,5KW przy -20 stopniach i zapewne też dało by się u mnie cały sezon grzać bez wspomagania się grzałkami.

 

A mniejszej mocy pompa po prostu zapewne lepiej by modulowała mocą i schodziła niżej z moca niż obecna 9KW ...

 

Raczej pompy która już przy -10 stopni wymagała wspomagania grzałką bym nie wybrał ...

 

"już przy -10st" popatrz ile godzin w roku masz temperatury poniżej -10, zazwyczaj grzałka przy tak dobranej pompie pracuje od 50 do 100h, co przy 3kW grzałce daje od 150 do 300kW, więc koszt w stosunku rocznym nie wielki, a komfort dużo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"już przy -10st" popatrz ile godzin w roku masz temperatury poniżej -10, zazwyczaj grzałka przy tak dobranej pompie pracuje od 50 do 100h, co przy 3kW grzałce daje od 150 do 300kW, więc koszt w stosunku rocznym nie wielki, a komfort dużo lepszy

A jak obiawia się ten "dużo lepszy komfort" przy grzaniu grzałką a nie pompą ciepła ?

Co ty pier... gościu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos doradzi: Dom zapotrzebowanie 9Kw. 100% grzejniki . Miała być zamontowana pompa T-Cap 9Kw 3f. Firma zawaliła sprawę i nie mają tej pompy a do końca miesiąca muszę się rozliczyć z dotacji. W zamian proponują T_Cap 12Kw 3f bez dopłaty z mojej strony. Twierdzą że w zasadzie w eksploatacji i kosztach nic się nie zmieni. Inny instalator od panasonica twierdzi że musze dać większy bufor 200l (miał być 100 litrów ) a i tak zużycie będzie większe. I teraz zgodzić się na 12 Kw czy nie? albo czy ktoś ma namiary na T-Capa 9Kw 3f oczywiście nowego z oficjalnej dystrybucji ? Edytowane przez raddar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktos doradzi: Dom zapotrzebowanie 9Kw. 100% grzejniki . Miała być zamontowana pompa T-Cap 9Kw 3f. Firma zawaliła sprawę i nie mają tej pompy a do końca miesiąca muszę się rozliczyć z dotacji. W zamian proponują T_Cap 12Kw 3f bez dopłaty z mojeje strony. Twierdzą że w zasadzie w eksploatacji i kosztach nic się nie zmieni. Inny instalator od panasonica twierdzi że musze dać większy bufor 200l (miał być 100 litrów ) a i tak zużycie będzie większe. I teraz zgodzić się na 12 Kw czy nie? albo czy ktoś ma namiary na T-Capa 9Kw 3f oczywiście nowego z oficjalnej dystrybucji ?

Mając 100% grzejników nigdy w życiu nie dałbym pompy ciepła.

Ale jak brniesz w głupotę to 12kW zamiast 9kW nie zmieni Ci nic w koszcie eksploatacji.

Jak masz 12kW w cenie 9kW to lykaj.

I nie słuchaj tego, który chcę Cię naciągnąć na większy bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 100% grzejników nigdy w życiu nie dałbym pompy ciepła.

Ale jak brniesz w głupotę to 12kW zamiast 9kW nie zmieni Ci nic w koszcie eksploatacji.

Jak masz 12kW w cenie 9kW to lykaj.

I nie słuchaj tego, który chcę Cię naciągnąć na większy bufor.

 

TAAAAAAA tak samo się znasz jak na Ruro piecu. :D

Gdzie tu wykład o kominie przedstawiałeś. Ja pierdziu jak to przeczytałem to śmiech mnie ogarnął. Jak można być tak nieświadomym.

Komin i ruro piec. Tak samo jak teraz bełkoczesz PC i grzejniki.

Czy ty w ogóle masz pojęcie o ( CO ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzejników to sie nie zgodzę bo mam w pobliżu przykład że to działa i nie jest żle . Ale nie o tym. Jesli moc pompy nic nie zmienia to po co te całe OZC i dobór pompy do zapotrzebowania budynku.

No będzie działać, zawsze i wszędzie i nie powie "nie,przy grzejnikach nie będę pracowała" ;)

Będzie działać nawet dobrze.

Pytanie czy opłacanie ?

Opłacanie na pewno nie, ale tutaj potrzebne są działania matematyczne ,którzy Ci z pobliża i z dalsza, mają z nimi problem ;)

 

OZC jest po to,żebyś wiedział jaką minimalną a przy tym optymalną moc potrzebujesz.

Przy wunglu nie możesz mieć więcej bo wungla nie wygasisz i wtedy kasa pójdzie w komin.

Tutaj masz taki komfort, że jak mocy nie potrzeba to robi STOP.

Jak będzie mniej to STOP nie powie tylko włączy grzałki a to przy grzejnikach znaczy pozbycie się jednej piątki od łba na miesiąc ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...