Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I tak jak piszecie ,w tym momencie produkcja zależy od COP ,przy -20 będzie to bardziej 1,5( przy takiej temperaturze pompa tez moduluje jak uda jej się przekroczyć temp docelowa) przy 10 stopniach 5,ale to zależy też od GZ czyli wody ,do jakiej temperatury pompa ja grzeje.

I jak najbardziej 12kW T-Cap moduluje się tak samo nisko jak 9kW T-Cap.

U siebie ( grzejniki ) zaobserwowałem produkcje dla 9kW/TCap;

-5C > Tz < 0C = 3,5 kW,

+0C > Tz < +5C = 4,5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę mniej, wg pompy 600W przy 19Hz, wg wskazania podlicznika z mocą chwilową 740W ale tu trzeba by oddać od tego dwie zewnętrzne objegowki stref , można założyć, że to 700W będzie.

I tak jak piszecie ,w tym momencie produkcja zależy od COP ,przy -20 będzie to bardziej 1,5( przy takiej temperaturze pompa tez moduluje jak uda jej się przekroczyć temp docelowa) przy 10 stopniach 5,ale to zależy też od GZ czyli wody ,do jakiej temperatury pompa ja grzeje.

I jak najbardziej 12kW T-Cap moduluje się tak samo nisko jak 9kW T-Cap.

Nigdy T-CAP 12kW nie pokazał mi 600W, a podlicznik samej pompy chyba poniżej 0.74-0.75kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agb , nie wiedziałem ,że masz 12kW T-CAP...Więc patrz , zdjęcie sprzed chwili ( dla Ciebie specjalnie włączyłem grzanie):

 

20210923-111354.jpg

Na podliczniku 750W ,ale z dwoma dodatkowymi objegówkami.

 

EDIT , i żeby nie było ,że po 3min się wyłączy ,to po 10min ciągle pracuje:

20210923-112319.jpg

 

Temperatura otoczenia ,16 stopni woda grzana do 29 , wg moich wyliczeń ( na podstawie przepływu i dokładniejszych czujników temperatury na wejściu i wyjściu pompa produkuje 5490W , więc porównując do licznikowego 750W COP jest 7,8 ( odjąłem 50W na te obiegówki).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tego wzoru ?

 

Odpaliłem z godzinę temu pompę i u mnie mam przepływ około 36l/min (12x3 , odczytane z rotamterów) , delta obecnie to 5 czyli wychodzi moc 12,5KW ...

A pobiera 1,62KW , czyli COP=7,7 ????

Przepływ mam zawsze stały.

 

Bo według tabeli producenta przy takiej temp zadanej 30 stopni i temp zewnatrznej 15 stopni (jest niecałe 14 powinna pompa moja teoretycznie max 10,3KW pobrać 1,73KW i osiągnąć COP 5,97 ...

 

Edit:

 

Teraz delta spadła z 5 do 3 czyli do 7,5KW a pobiera teraz 0,58KW czyli COP=12,99 ????

 

Dane na żywo z podlicznika.

Chyba coś nie tak ;)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ani rotametr nie jest dokładnym wskaźnikiem ( a jeszcze wynik mnożysz x12 ) , ani delta nie jest równa idealnie 5 albo 3.

 

U mnie przepływ jest stały. Niestety pompa mimo że pompa obiegowa jest elektroniczna nie steruje prędkością przepływu. Zawsze jest taki sam przepływ a szkoda że firma nie pomyślała aby sterować przepłływem. Przepływ mam też większy niż "książkowy". W książce dla tej pompy jest przepływ nie mniejszy niż 25.8L , u mnie na II biegu jest około 36l/min , przy III biegu (domyślnym) jest ponad 40L/min.

 

Delta u mnie jest zmienna. Zaczyna się nawet od 8 a kończy nawet na 1 , ale dąży do delty 2 ...

Sądzę że za pomocą delty jest regulowana "moc" pompy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plusfoto , kolega @laparia po prostu ma monobloka i na zewnątrz (jak to dobra szkoła mówi) trza mieć glikol , więc albo się robi wymiennik i dalej jest woda ( choć cwu swoją drogą też mogłoby być na glikolu , tylko oddzielny obwód dla co). A czy coś zaoszczędzisz ...? Podejrzewam że robocizna plus ilość glikolu ,oraz to ,że trzeba go co jakiś czas wymieniać spowoduje ,że nic nie zaoszczędzisz , ale to są tylko bardziej przeczucia niż wyliczenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. Wszystko co napisałeś jest prawdą. Monoblok polskiej produkcji włącz wyłącz. Dofinansowanie z miasta. Nie muszę pisać jak pfu było napisane. Od tego sezonu puszczam na co. Zużycie CWU 2,5 kWh na

dobę przy 4 osobach.

 

Miałem taką instalację i ominąłem bufor :D zrobiło się oszczędniej i praktyczniej. Co do wymiennika, to PC ma zabezpieczenia przed zamarzaniem (powinna mieć) więc jeśli prądu nie będzie dobę to nic sie nie stanie. No chyba, że to będzie mróz -40stopni i otworzysz okna w domu, ale i tak jest rozwiązanie. Montujesz zawory w miejscu wymiennika, wraz z zaworem spustowym i masz zabezpieczenie na skrajny przypadek, który i tak sie nie zdarzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...