Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co to znaczy zimne strefy? Oczywiście do tej kwoty trzeba doliczyć zużycie prądu na inne urządzenia ... więc chyba można szacować rachunki na ok. 300- 400 zł za miesiąc?

I jeszcze jedno pytanie: dogrzewasz dom kominkiem? No i jak duży macie domek?

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli np. ułożą zamiast w ślimaki w meandry pętle podłogowe to w tych drugich masz właśnie cały pas zimniej podłogi ,albo będą miejsca gdzie nie ułożą wcale albo z duży rozstaw rurek albo pod meblami np. kuchennymi się nie układa ( może niektórzy układają ) ale odejmuje się 60 a nie 100 i już masz pasek zimna , tam gdzie kończą się szafki a Ty zamiast mieć już ciepło ...to masz ale krok do tyłu .

Nie dogrzewam kominkiem absolutnie . Domek maciupeńki :D bo tylko 160 mkw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) nasz domek ma ok. 150 m2.

I mówisz że jest ciepło? Bo dla mnie pc na samym początku to była czysta abstrakcja... nie mogłam dać się przekonać, że coś zakopanego w ziemi, podłączonego do prądu może dać ciepło w domu.

Przepraszam wszystkich za mało techniczną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotku :) nie masz za co przepraszać ...każdy kiedyś zaczyna a my jesteśmy po to aby pomagać .

PC jeśli jest odpowiedniej mocy i dobrze ma zrobione DZ i GZ ( dolne i górne żródło ) to nie ma siły , żeby nie grzało . Grzać musi ..przecież od tego jest !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko a musisz mieć natychmiast ?...dobrze byłoby aby była już zmieniona sprężarka .w M7

Izulka ma pośrednie.

Pytałeś o tę listę referencyjną , dzwoniłeś ? byli zadowoleni ?.......

To z tej nitki ...bo nie wiem czy czytałeś ostatni post bo poprawiałam ( dzwoniłam do CK) .

..myślę , że to może tylko wtedy się blokować gdy olej gdzieś zalegnie i zrobi korek ... ciekawe czy oni wchodzą z nitkami do środka i tu do jednej czy już na zewnątrz wchodzi do jednej i tak przechodzi przez ścianę .

W CK jest całość na zewnątrz więc i nitki na zewnątrz tu PC stoi w środku i dlatego można to rozwiązać na 2 sposoby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko a musisz mieć natychmiast ?...dobrze byłoby aby była już zmieniona sprężarka .w M7

Izulka ma pośrednie.

Pytałeś o tę listę referencyjną , dzwoniłeś ? byli zadowoleni ?.......

To z tej nitki ...bo nie wiem czy czytałeś ostatni post bo poprawiałam ( dzwoniłam do CK) .

..myślę , że to może tylko wtedy się blokować gdy olej gdzieś zalegnie i zrobi korek ... ciekawe czy oni wchodzą z nitkami do środka i tu do jednej czy już na zewnątrz wchodzi do jednej i tak przechodzi przez ścianę .

W CK jest całość na zewnątrz więc i nitki na zewnątrz tu PC stoi w środku i dlatego można to rozwiązać na 2 sposoby .

 

No natychmiast miec nie musimy bo dopiero dom sie zaczyna stawiac..ale na jesien/zime juz tak:)

moze tez inaczej decyzja musi zostac podjeta w przeciagu kilku tygodni..bo od tego sporo zalezy w budowaniu domu i projektowaniu systemu ogrzewania

 

raczej nie licze na zmiane sprezarki gdyz podejrzewam ze powinna juz byc na ten rok w ofercie gdyby mieli juz wszystko przygotowane..wiec moze dopiero w przyszlym roku zmienia albo jeszcze pozniej

hm cos o tej nitce czytalem..ale chyba jeszcze raz wroce bo imho to dalej jest dla mnie nie konca wyjasnione

tak dostalem liste uzytkownikow..do tej pory rozmawialem z trzema uzytkownikami i byli/sa zadowolonei..jeden jest w mojej okolicy wiec mam nadzieje ze w nastepnej rozmowie uda mi sie wprosic do niego do domu:)

z tym zaleganiem oleju fakt ze juz rozumiem co i jak ale chyba racje ma Pońko ze to w tedy gdy spiprzy sie instalacje a coz zepsuc mozna wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nikogo koło W-wy albo w okolicach ?

 

Jeszcze tak ...CK i Therm. to takie same systemy działajace na takiej samej zasadzie . W Ck jest przegrzewacz pary i falownik i czynnik jednorodny R290 i tam jest lepsze COP . no i nie grzeje wody ( to tez dlatego COP na +)

Ale reszta jest taka sama. ( sprężarki różne ). Tyle tylko , że tam ( Ck ) grunt w lecie odpoczywa.

Dużo osób jest zadowolonych z CK więc zasada jako taka się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma nikogo koło W-wy albo w okolicach ?

 

hm bonetko

dostalismy tylko z mojej okolicy (Opole) plus kilka z okolic slaskiego

ale tez dlatego bo o takie prosilem

 

wiesz tak po zastanowieniu nie martwilbym sie odpoczywaniem gruntu w lecie gdyz wydaje mi sie ze na same potrzeby CWU PC bedzie chodzila kolo 1-2godzin na 24h wiec raczej problemu nie bedzie by mial sie nie zregenerowac

choc pomimo tego ciagle na solarami mysle

 

mysle jeszcze nad jedna sprawa moze podpowiesz bo jestes na biezaco z roznymi ofertami/firmami

czy jezeli zrobilbym odwierty w okolicy 10-12tys zl znajde sprawdzona pompe w okolicy max 20tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do konkretów to typy pomp nad którymi się zastanawiamy:

Buderus Logatherm WPS 7K, kolektor poziomy 475 mb,

Alpha innotec - SWC 80H - kolektor poziomy o pow. 370m2

 

tak na szybko przejrzalem to ta buderusa chyba najbardziej by mi odpowiadala..

zreszta dla mnie tez bylaby idealna:)

tylko to wolne miejsce dla kolektora glikolowego:(

to raz no i cena troche powyzej moich mozliwosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt tania ta inwestycja nie jest i dlatego moje wątpliwości czy to naprawdę będzie działać, jaka będzie temperatura w domu (ja preferuję ok 22*C).

Dla tego kolektora buderusa potrzeba ok. 600 m2 - tak nam wyliczył instalator.

W ofercie Buderusa jest jeszcze jedna fajna sprawa - podłogówka jest robiona praktycznie od a do z, czyli my przygotowujemy chudziak, oni wchodzą i robią podłogówkę łącznie z wylewką. Potem wystarczy już położyć kafle, panele, parkiet. I do zrobienia kolektora też nie musimy troszczyć się o koparkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nibe najtańsza 1240 8 KW 21.200 ale do tego 7% vat + 3800 zbiornik cwu i po zawodach ....1250- netto 25.500

Może i można kupić PC za 15 tys netto ale vat i instalacja ....i :cry:

Jest firma mająca dobre notowania .....Hubomag .......robi PC ECO i tam można kupić za około tyle ...samą PC ...6 KW - 14.310 , 9 - 14 750 netto + 7% vat

Ekontech - 7 kW - 13.900 netto

 

Inko dobra PC w okolicy to jak 10 w totka :( albo są renomowane ( tzw. czołówka cokolwiek miałby to znaczyć ) albo te które robią polskie firmy ...niby zasada taka sama - pośrednia - ale poszczególne rozwiązania inne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nibe najtańsza 1240 8 KW 21.200 ale do tego 7% vat + 3800 zbiornik cwu i po zawodach ....1250- netto 25.500

Może i można kupić PC za 15 tys netto ale vat i instalacja ....i :cry:

Jest firma mająca dobre notowania .....Hubomag .......robi PC ECO i tam można kupić za około tyle ...samą PC ...6 KW - 14.310 , 9 - 14 750 netto + 7% vat

Ekontech - 7 kW - 13.900 netto

 

Inko dobra PC w okolicy to jak 10 w totka :( albo są renomowane ( tzw. czołówka cokolwiek miałby to znaczyć ) albo te które robią polskie firmy ...niby zasada taka sama - pośrednia - ale poszczególne rozwiązania inne ...

 

No wlasnie Nibe sprawdzalem i ceny choc zblizone to jak sie podsumuje niestety przekracza zalozony budzet

 

zostaja tylko te polskie..ale sam nie wiem ...wewnetrznie jakis sprzeciw mam:)

nie zebym nie chcial polskiej mysli wspierac ale...

 

no i wlasnie dokladnie masz racje z tymi "dobrymi" PC ale wiesz sprobowac zapytac nie zawadzi.bo moze masz jakies typy..:)

poczytam na temat tego Hubomaga...

bo co prawda ekontech jest blisko mnie bo oni chyba we wrocku sie mieszcza..wiec jak cos blisko by bylo..ech..za duzo watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hum. ma dobre notowania coraz to coś nowego , ulepszają , były art. z grzaniem cwu przy okazji co. ( w Instalatorze -poszukam ) oni nie są tacy zasiedziali jak np. Nibe czy reszta tam to zanim wprowadzą to 1-2 lata badań a tu szybciutko .

Hydrolek też o niej się bardzo dobrze wyrażał. Na elektrodzie tez był Pan z H. i z wypowiedzi widać było , że wie o czy mówi .....

 

PC wybiera się na długo i nie wolno sugerować się odległością .

Polskie firmy czasami przewyższa zagraniczne i są bardziej elastyczne.... .oczywiście nie wszystkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm

a na naszym forum cisza i pustki jezeli chodzi o hubomaga:(

przynajmniej nic nie znalazlem

Zacznij od ich strony internetowej .

Jak na Forum elektrody napisał szef tej firmy :

... jestem już lepszy od paru renomowanych firm, ale technicznie , bo to oni mają marketing, a ja nie.
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka

To , że nikt nie ma nie znaczy że produkt zły : poczytaj ( gdzies w środku )

http://www.instalator.pl/katalog/Ogrzewanie/PompyCiepla/PompyCiepla/PompyCiepla.html

a to tez nie jest bez znaczenia:

Z czystym sumieniem moge jednak polecić autora artykułów w instalatorze bo nie tylko pisze ale produkuje i instaluje pompy ciepła.

Kompleksowo i bez pudła. Nie wiem tylko czy tanio bo jakos nie pytałem

same pompy jednak chyba nie za drogie. Kolektory i podłogówki mozna zlecic do nadzoru - wykona mniejscowy łahudraulik.

http://www.hubomag.pl/

to była wypowiedź Hydrolka

Nie wiem czy w tej ich prezentacji jest o grzaniu tej wody ....to tu zwróć uwagę na układ scalania ....poprzednio użyłam skrótu myślowego.... .( grzanie jednoczesne )

 

napisz do nich ..nic nie ryzykujesz , poproś o listę referencyjną ...

 

Niech się nie wstydzą tylko zdejmą koszulkę :) bo chcę zobaczyć bebeszki ( wiem jakie ale chcę zobaczyć ) a rtg w oczach brak :( , pokażą sterownik jak wygląda wizualnie ( czy ładny i duży i czytelny ) bo funkcje są wymienione w artykule .itd.

 

Izulku

 

Przeczytaj ten art.

http://www.przegladbudowlany.pl/2006/06/2006-06-22-26cichowicz.pdf

 

tam jest ciekawy wykres obrazujący temp. podłogi przy różnych materiałach wykończeniowych .......

Dla dwóch czy 3 grzejników tylko w łazienkach w/g mnie nie opłaca się grzać cieplejszej wody.

Można to zrobić tak :

-podłogówka z minimal. rozstawem rurek zasilających +dołożenie grzejnika łazienkowego w miarę większego ( zależy jak duża łazienka )

-podłogówka z minim. rozstawem rurek zasilających + ścienne z min. rozstawem rurek zasilających ( większa wydajność W z metra ) + dodatkowo grzejnik

Gdy chcemy zastosować jedną temp. zasilającą ( max. najniższą ) do wszystkich instalacji a chcemy mieć wyższy komfort cieplny w łazience to chyba tak to wygląda. A może Ktoś ma inny pomysł .? ( nie bierzemy pod uwagę dołożenia jakiegoś małego promiennika czy grzejnika elektrycznego ..mówimy tylko o instalacji wodnej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...