Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

w nowym pieknym dniu:)

wczoraj chwilke porozmawialem z panem od Hubomaga

niestety przekraczam zalozony budzet przy odwietrach pionowych:(

gdyz same odwierty to srednio 15 tys (okolo 130-150m np 3 odwiety po 45 m tylko czy to nie za plytko?

pompa kolo 15tys

zbiornik plus reszta 7tys

podlaczenie 2tys

 

czyli prawie 10tys za duzo:( musze na nowo wszystko przemyslec i przeliczyc

 

a bonetko mozesz dokladniej naswietlic o co chodzi z tym grzaniem cieple wody? i ukladem scalania?

tam jest zbiornik mamka ktory doskonale znasz:)

 

pytanie dodatkowe

jakie rzedu sa koszty przy podlogowce? chodzi mi za m2 domu razem material plus robocizna..tak plus minus ..chcialbym sobie wyliczyc ile potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

wiecie ile niektórzy krzyczą sobie za podłogówkę za mkw netto z materiałami .......

165,- :evil: toż to rozbój w biały dzień ! Wiem , że są różne systemy ( jak robiłam to było 80-120zł ) ale bez przesady!

Zukow ma szczęście :)

 

Odnośnie H. to chcesz powiedzieć , że w tej dużej skrzyni ( na zdjęciu ) nie ma zbiornika cwu ...to co tam jest ? , rozumiem , że są jakieś mniejsze skrzynki i trzeba dodatkowo zbiornik cwu ...to kiepsko i cena już wcale nie jest rewelacyjna.

 

Układ scalania to w/g mnie nie ma zupełnie związku z takim czy innym zbiornikiem cwu . To raczej umiejętność i logiczne myślenie układu sterującego aby w czasie pracy cwu sprawdzać temp.co i odwrotnie i nie czekać aż temp. spadnie poniżej zadanej tylko przy okazji pracy dogrzać ten system który trzeba ( co lub cwu ).

Chodzi o max . scalenie pracy sprężarki , żeby załatwiała jedno i drugie za jednym załączeniem i nie załączała się w krótkim czasie od poprzedniej pracy . W lecie to nie ma zastosowania bo grzejemy tylko cwu ale zimą to pozwoli nie tylko na zmniejszenie liczby załączeń sprężarki ale też temp. cwu będą wyższe.

 

Inko tak myślę , że bardzo chętnie obejrzałabym taką instalację gdzieś w pobliżu mnie . Boję się trochę dobermana ( bo ja tu robię trochę zamieszania ale przynajmniej nie jestem przeciw jak GP. ...może dla mnie trochę mniej grożny pies ?i :D ) ale czego nie robi się dla Innych .

Pan z Thermog. jest bardzo miły i myślę , że nie będzie robił problemu.

Zobaczyłabym jak jest podłączone i ile db. wydaje i ogólnie .jakie ten Ktoś ma sterowanie itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no to ceny podlogowki faktycznie sa rozne..i dosyc wysokie:(

a powiedzcie mi co w tej cenie sie miescilo tzn ..material same rurki czy tez folia styropian,rurki,np wylewka koncowa?

 

aaa bonetko to juz wiem o co chodzi z tym scalaniem..faktycznie cos takiego czytalem na stronie H.

no niestety mi mowil ze musze zbiornik CWU dokupic..czyli ze tam nic nie ma chyba ze ma rozne rodzaje nie wiem..a cena sama widzisz..nie za mala:(

 

jezeli bys miala mozliwosc poogladania na wlasne oczeta PC o ktorej piszesz to byloby super sprawa..bylbym wdzieczny za Twoje obserwacje i opinie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy cenę 160 zł netto - od instalatora pc - robią wszystko kompleksowo- wchodzą na chudziak i dalej folia, rurki, styropian, pompy i inne potrzebne akcesoria łącznie z 6 cm wylewką

 

ło matko - u mnie płaciłem 20 zł za robocizne - z rozłożeniem styropianu itd a materiał sam kupiłem - chyba sie wezme za układanie podłogówki zarobkowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="fotograf

ło matko - u mnie płaciłem 20 zł za robocizne - z rozłożeniem styropianu itd a materiał sam kupiłem - chyba sie wezme za układanie podłogówki zarobkowe :-)[/quote]

 

pytanie ile w tych 160zl materialow a ile zostaje na robocizne

pamietaj ze w tym wypadku trzeba wliczyc w to jeszcze zrobienie posadzki z mixokreta np lacznie z materialem a to tez kilka zlotych kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy cenę 160 zł netto - od instalatora pc - robią wszystko kompleksowo- wchodzą na chudziak i dalej folia, rurki, styropian, pompy i inne potrzebne akcesoria łącznie z 6 cm wylewką

 

ło matko - u mnie płaciłem 20 zł za robocizne - z rozłożeniem styropianu itd a materiał sam kupiłem - chyba sie wezme za układanie podłogówki zarobkowe :-)

 

:roll: myślisz że to zbyt dużo? inna firma chce 110 zł ale bez wylewki. Rozmawiałam ze znajomą która niedawno robiła podłogówkę i stwierdziła że jej wyszło z materiałem (sama kupowała) i robocizną 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie ile w tych 160zl materialow a ile zostaje na robocizne

pamietaj ze w tym wypadku trzeba wliczyc w to jeszcze zrobienie posadzki z mixokreta np lacznie z materialem a to tez kilka zlotych kosztuje

 

jak policzyłem to u mnie wyszlo na gotowo około 120 zł z robocizną, materiałami i wylewką z miksokreta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku również poprosiliśmy o wycenę PC z firmy Hub...no ale koszt odwiertów pionowych jest porażający 100 zł za mb, a tych metrów potrzeba aż 250, sama pompa i kotłownia do przełknięcia, odwierty już nie.

 

250 m odwiertów? to jaki masz dom wielki? ja mam 180m kolektorów poziomych za 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w jaki sposób dobiera się kolektor pionowy, ale właśnie taką całkowitą długość nam zaproponowano. Dom nie jest jakiś wielki, choć to pewnie względne pojęcie. Budujemy wg projektu:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/agnieszka-ii/?Name=Agnieszka+II,

 

Mówisz 500 zł za kolektor poziomy, ale chyba za wykop. Zdaje się, że rozważałeś zakup zestawu Thermog.., czy od nich , masz pompę . Cena,króą podałam za metr odwiertu obejmuje w zasadzie wszystko, robociznę, materiały i glikol - ale i tak jest bardzo wysoka.Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku również poprosiliśmy o wycenę PC z firmy Hub...no ale koszt odwiertów pionowych jest porażający 100 zł za mb, a tych metrów potrzeba aż 250, sama pompa i kotłownia do przełknięcia, odwierty już nie.

 

250 m odwiertów? to jaki masz dom wielki? ja mam 180m kolektorów poziomych za 500 zł

 

Czy jestes w stanie dozyć ( czego ci serdecznie zyczę ) czasów w których ci sie to wszystko zwróci ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz 500 zł za kolektor poziomy, ale chyba za wykop. Zdaje się, że rozważałeś zakup zestawu Thermog.., czy od nich , masz pompę . Cena,króą podałam za metr odwiertu obejmuje w zasadzie wszystko, robociznę, materiały i glikol - ale i tak jest bardzo wysoka.Niestety.

 

tak - za wykop - sam kolektor jest wliczony w cene pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę pożartować ? ....ale zwracać jest niełanie :) .....

 

 

Andrea :) 100pln za 1 mb pionowego to normalna cena . Ja 2 lata temu niestety 120,- ( chodziło o ekspres )

Tych odwiertów to jak do PC 10 KW a twój domek to 170 mkw ......chyba trochę przesadzili .....

 

Fotografku .....Ty to masz szczęście ...te ceny ...tylko pozazdrościć ( ale zazdrość to grzech , prawda ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wątku również poprosiliśmy o wycenę PC z firmy Hub...no ale koszt odwiertów pionowych jest porażający 100 zł za mb, a tych metrów potrzeba aż 250, sama pompa i kotłownia do przełknięcia, odwierty już nie.

 

250 m odwiertów? to jaki masz dom wielki? ja mam 180m kolektorów poziomych za 500 zł

 

Czy jestes w stanie dozyć ( czego ci serdecznie zyczę ) czasów w których ci sie to wszystko zwróci ?????????????

 

nie wiem czy dożyje - ale miałem wybór, że albo podłącze gaz (podłączenie do ulicy 2000, dalej też pewnie ze 2000, dobry piec z 8000) albo PC - PC będzie mnie kosztowała około 20 000 więc jakieś 8000 drożej od gazu - co zwróci sie dość szybko, tymbardziej, że gaz w mojej wsi założono, ale nie wiadomo, kiedy sam gaz popłynie w rurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Widzisz, ja tylko podalam, jaką nam przedstawiono ofertę, nigdzie nie napisałam, że zrobię takie kolektory. Natomiast co do zastanawiania się nad zwrotem inwestycji, nie zawracam sobie głowy takimi rzeczami, inaczej nie zdecydowałabym się na budowę domu. Podejmując różne decyzje kieruję się racjonalizmem, tzn. zastanawiam się czy muszę coś mieć, czy może wystarczy mi coś innego, nie jest dla mnie najważniejsze kiedy i czy w ogóle coś mi się zwróci. łe :wink:

 

Być może z tymi odwiertami , to lekkie przegięcie, ale w sumie, to ja nie wiem, w jaki sposób pracownie architektoniczne liczą powierzchnię użytkową, bo po zsumowaniu wszystkich pomieszczeń w domu wychodzi ponad 210 m, po odliczeniu pomieszczenia gospodarczego ok. 200. Tylko dlaczego piszą 170? Hub.. zaproponował nam pompę bodajże 14 kW, ale mamy duże przeszklenia, poza tym to była tylko wstępna oferta.

Tak naprawdę to to juz dawno temu zdecydowalismy się na Thermo.., ale im więcej czytam o systemie bezpośredniego odparowania, tym mam więcej wątpliwości. Na forum jest sporo użytkowników tych pomp np. Dominikams, Agduś, chyba ProStaś - w każdym razie zastanawiał się nad nią, zdaje się, że fotograf, rozważa ją też Inka z Opola, no i ja. Najwięcej mógłby powiedzieć na jej temat RolandB ale już go od dawna nie widziałam na forum, a myślę, byłoby co poczytać, bo zdaje się,że instalował popmę przed zimą 2005/2006.

pozdrawiam

andrea_l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem, w jaki sposób pracownie architektoniczne liczą powierzchnię użytkową, bo po zsumowaniu wszystkich pomieszczeń w domu wychodzi ponad 210 m, po odliczeniu pomieszczenia gospodarczego ok. 200. Tylko dlaczego piszą 170?l

może dlatego, że na poddaszu nie liczy sie po podłodze tylko powierzchnie, która ma wysokość użyteczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj piateczek co ja bardzo lubie:)

 

czy jezeli chodzi o odwierty czy sens jest robic np 3X45 czy tez lepiej odrazu np 2x75?

jak wg Was jest dobra ilosc metrow na dom okolo 140m2 po podlodze:)

jak wyglada sprawa z pozwoleniami?

 

cena odwiertu jest jak najbardziej normalna ja znalazlem najtaniej za 75 zl ale to tylko odwiert e jeszcze trzeba troche materialow itd

mocno sie zastanawiam ale..nie wiem...troche z tym bezposrednim mnie postraszyliscie..ale nie wiem czy mimo wszystko nie zostane przy Thermo

 

w technologi posredniej i przy pompie H musze okolo 10tys wiecej wydac...pytanie czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...