Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przeczytałem o tych pogodówkach ale nie wiem który sterownik waszym zdaniem nadaje się do pomp najlepiej

szczególnie do thermogolva?

 

jak widzisz fido zostaniemy sami przy wyborze pogodowki:)

ja bym poszedl droga hydrolka i szukal takiej ktora mozna spiac z regulatorem pokojowym, zeby wzajemnie ze soba wspolpracowaly..

pytanie tylko czy nam to p.Tomek podepnie do swojej pompy:)

nic nie trzeba spinać bo taki regulator ma 2 in 1 ! Mało tego : można wyważyć ile któej regulacji. Aby nie być gołosłownym popatrzcie sobie , ale zupełnie przykładowo :

http://www.compit.pl/instrukcje/Instrukcja%20R400.SMART2%20u2x.pdf

nie zrażajcie się że to do sterowania kotłem , pompa pracuje identycznie z punktu widzenia regulatora.

Cena też nie jest szokująca , a nawet całkiem przystępna. Instrukcja w stosunku do bełkotu IVT przystępna i zrozumiała. Bez wymądrzania się i niezrozumiałych zakładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój dom to 266 m2 :( poroterm 24 plus styro 15 cm dach ocieplony będzie wełna 23 cm. Chcemy z żoną zainstalować pompę ciepła. Jaką moglibyście polecić i jakie byłyby koszty? Chcielibyśmy też REKU i kominek z płaszczem wodnym. Ogrzewanie podłogowe plus gdzieniegdzie grzejniki? Czy drewno na podłogówce może być?

BIAWAR wycenił nam całość tzn z podłogówką, i takim czymś co w lecie chłodzi i z kolektorami i wszystkim co do kompieli potrzebne i z robocizną na 126 000 PLN :(

Przepraszam za natłok pytań i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

O MATKO!!! Kto ci tak wycenił albo skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFERTA KTÓRĄ DOSTAŁEM

Na wykonanie instalacji sanitarnych i CO w nowo budowanym domu jednorodzinnym

I MATERIAŁY

1 pompa ciepła 37 592,00

2 centralne ogrzewanie rozdzielczowo, grzejniki PURMO 5 620,00

3Instalacja wod-kanMateriał PP 5 050,00

4 Instalacja solarna 8 220,00

5 Kominek z płaszczem wodnym 10 000,00

6 ogrzewanie podłogowe 13 820,00

7 rekuperacja powietrza 12 000,00

Razem materiały 92 302,00

 

:cry: :cry:

 

no i wszystko jasne!!

A nie wystarczy np. FIGHTER 1140 do ogrzewania i FIGHTER 100P lub 120P do wentylacji z odzyskiem i produkcją cwu

Wywal solar i kominek, na cholerę ci to. Ten kominek to raczej bez marmuru liczony :)

W ogóle co to za cena za pompę ciepła NIBE. Taka nie występuje w cenniku, chyba że policzona z modułem chłodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to 266 m2 :( poroterm 24 plus styro 15 cm dach ocieplony będzie wełna 23 cm. Chcemy z żoną zainstalować pompę ciepła. Jaką moglibyście polecić i jakie byłyby koszty? Chcielibyśmy też REKU i kominek z płaszczem wodnym. Ogrzewanie podłogowe plus gdzieniegdzie grzejniki? Czy drewno na podłogówce może być?

BIAWAR wycenił nam całość tzn z podłogówką, i takim czymś co w lecie chłodzi i z kolektorami i wszystkim co do kompieli potrzebne i z robocizną na 126 000 PLN :(

Przepraszam za natłok pytań i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

O MATKO!!! Kto ci tak wycenił albo skąd jesteś?

 

Podłogówkę policz 80-100 zł m2. Pompa np Vaillant lub Stiebel z dolnym źródłem to max 50000zł Kolektory przy takim układzie to nieporozumienie.... Lepiej kominek płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale jestem teraz zgoniony

pilnyje dokładności w wykonaniu CWU

dokładności w otulinach, izolacji itp

 

nie mam już obecnie siły w analizowaniu tych regulatorów pogodowych

 

jeżeli zakupiłbym altherme

to tam jest WSZYSTKO

a więc regulator pogodowy też

oczywiście falownik który dobiera moc pompy do potrzeb

 

jeżeli zakupie thermogolva M2 to mam do dyspozycji zawór trójdrożny w buforze i chciałbym aby temperatura zasilania podłogówki była RÓŻNA w zależności potrzeb

czyli mam na zasilaniu róż ną temperaturę nie będzie potrzeb regulacji on/off na powrocie

teki regulator powinien badać temerature uśrednioną na zewnątrz i obecną bo chce aby inteligentnie sprawdzał co było wczoraj

 

co do pompki obiegowej to chciałem kupić elektroniczną wilo która sama reguluje swe obroty w zależności od ciśnienia czyli może słuyżyć świetnie gdybym dał regulatory temperatury w pokojach - wtedy gdy jest za ciepło w domu siłowniki zamykają pętle podłogówki a pompka wyczuwając wyższe ciśnienie zmniejsza swe obroty

 

oczywiście pogodówka powinna pracować w trybie dobowym - tak aby ustawić kilka temperatur na dobe

 

 

czy to ma sens

jeżeli tak to proszę podeślijcie kilka linków do sterowników

nie mam już siły jak ktoś odpowiada pytaniami

jak tylko oddychnę to przeanalizuje konkretne propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pompki obiegowej to chciałem kupić elektroniczną wilo która sama reguluje swe obroty w zależności od ciśnienia czyli może słuyżyć świetnie gdybym dał regulatory temperatury w pokojach - wtedy gdy jest za ciepło w domu siłowniki zamykają pętle podłogówki a pompka wyczuwając wyższe ciśnienie zmniejsza swe obroty

 

daj se spokój z tymi siłownikami itd. przy bezwładności podłogówki i dobrym jej wyregulowaniu nie mają sensu - ja własnie zdemontowałem heimaiery czy jak im tam - chcesz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj se spokój z tymi siłownikami itd. przy bezwładności podłogówki i dobrym jej wyregulowaniu nie mają sensu - ja własnie zdemontowałem heimaiery czy jak im tam - chcesz kupić?

Ja też nie stosowałem żadnych siłowników. Prosty rozdzielacz z możliwością odcięcia poszczególnych obwodów i ewentualnym przydławieniem niektórych z nich. W tej chwili nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych więc regulacja podłogówki niewiele by dała. Będzie musiała poczekać do początku nastepnego sezonu grzewczego. W takiej sytuacji nie ma też powodu, żeby inwestować w dużo droższą pompę z elektroniczną regulacją. Ja mam zwykłą pompkę UPS 25/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z panem tomaszem

wynegocjowałem 10% upustu

ale przy zakupie dla 4 osób

 

obecnie zgłosiło się włącznie ze mną właśnie 4 osoby

jeżeli ktoś jest chętny i decydowany to ostatni dzwonek

 

ja sprawe widzę tak

osoby zainteresowane one być na 100% pewne że się nie wycofają

nie moge negocjować a potem ktoś się wycofa

 

może każdy z nas wpłaci kaucje - w momencie wycofania zostanie ona utracona na rzecz pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z panem tomaszem

wynegocjowałem 10% upustu

ale przy zakupie dla 4 osób

 

obecnie zgłosiło się włącznie ze mną właśnie 4 osoby

jeżeli ktoś jest chętny i decydowany to ostatni dzwonek

 

ja sprawe widzę tak

osoby zainteresowane one być na 100% pewne że się nie wycofają

nie moge negocjować a potem ktoś się wycofa

 

może każdy z nas wpłaci kaucje - w momencie wycofania zostanie ona utracona na rzecz pozostałych?

 

hm mam nadzieje ze powazne osoby sie zglaszaja...

ja jestem na 100% pewny

i chcialbym to zrealizowac aby jeszcze przed wakacjami dostac "sprzet"

 

a pytales sie moze o to czy mozemy zastosowac inny sterownik pogodowy niz ten ktory na stronie wymieniaja...

 

bo kaucje gdzie chcialbys wplacic? chyba do thermogolv?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł

można powiedzieć panu tomaszowi że mam 4 osoby ale chcemy być pewni że dostaniemy 10%

mogę mu zaproponować że każda z osób wpłaciłaby kaucje do thermogolva i w przypadku jej rezygnacji kaucja przechodzi na jego rachunek ale pozostałe oosoby nie tracą zniżki

 

co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z panem tomaszem

wynegocjowałem 10% upustu

ale przy zakupie dla 4 osób

Może dla porządku przypomnij o jaką PCi chodzi.

i jeszcze jedno

 

NEGOCJACJE

 

widzę że mamy podobne preferncje

być może wielu z nas zdecyduje się na zakup pompy thermogolv lub althermy

 

Z tego co wiem to przy zakupie kilku sztuk istnieje możliwość negocjacji ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrolku :D ....nie nakrzyczałeś na mnie ..i jeszcze pochwaliłeś :D to najpiękniejszy prezent jaki dostałam , dziękuję :D ....

dobrze , ze podniosłeś ten aspekt że wszystko się starzeje w olbrzymim tempie, my tu się podniecamy a za kilka lat będą , lepsze , ekonomiczniejsze , tańsze itd. .....i dopiero będzie myślenie ...że sąsiad ma futurystyczną PC , która jest zupełnie bezgłośna , płaci za prąd jakieś drobne a jeszcze nawet jak jest za oceanem to PC się zgłasza i pyta jak minął mu dzień i zdaje relacje jaki jest stan wszystkich systemów ciepłowniczych w domu :) ( nie znam uczucia zazdrości i lubię jak wszyscy są szczęśliwi i zadowoleni )

Zobacz ...Twoje nauki nie idą w las :) ja swoje siłowniki pozdejmowałam od razu jak zaczęłam manipulować przy PC ( jak były te za wysokie parametry ) a teraz zobacz wszyscy wyrzucają ........

kangaroo29

Fido jest gdzieś z południa i chyba ma niedaleko do Krakowa ...

Jarek _P

napiszę jak u mnie - projekt indywidualny i tam była wyrysowana już wentylacja ( czyli czy to grawitacyjna czy mechaniczna , projekt musi być ) , jest potrzebny projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej (wchodzą w skład gotowego projektu ) ...... ale nie konkretnie PC,

Proszę się nie denerwować ...Ktoś napisze , cierpliwości ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro twierdzicie że siłowniki bez sensu to znaczy że dobrze planowałem zastosować je jak zajdzie potrzeba

 

słuchajcie

jeżeli chodzi o zakup thermogolva to dobrze aby zgłosił się ktoś jeszcze

poza tym dobrze było aby napisali do mnie ludzie czy negocjowali a panem tomaszem - aby nie było nieporozumienia

 

tak przy okazji

może napiszecie w jakim stanie macie budowy

ja jak wiecie z surowyym zamkniętym czyli mury dach i okna - obecnie CWU

 

co do regulatora pogody to widze że nie ma konwersacji czyli albo firmowy albo żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro twierdzicie że siłowniki bez sensu to znaczy że dobrze planowałem zastosować je jak zajdzie potrzeba

 

słuchajcie

jeżeli chodzi o zakup thermogolva to dobrze aby zgłosił się ktoś jeszcze

poza tym dobrze było aby napisali do mnie ludzie czy negocjowali a panem tomaszem - aby nie było nieporozumienia

 

tak przy okazji

może napiszecie w jakim stanie macie budowy

ja jak wiecie z surowyym zamkniętym czyli mury dach i okna - obecnie CWU

 

co do regulatora pogody to widze że nie ma konwersacji czyli albo firmowy albo żaden

Fido wysłałam do Ciebie maila ale nie odpowiedziałeś. Też pytałam pana Tomasza o zniżke dla grupy mówi, że nie ma sprawy. A i jeszcze negocjuje w sprawie scrolla. Może przy większej grupie nacisku by się udało z tym scrollem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy chcac zamontowac pompe ciepła, musze miec projekt instalacji?, jesli musze miec projekt to musi on byc dolaczony do pozwolenia na budowe?, i to samo pytanko dotyczace wentylacji mechanicznej, czy jej projekt trzeba dolaczyc do pozwolenia na budowe?

 

witaj, wlasnie zlozylam wniosek o pozwolenie na budowe i spiesze poinformowac, ze niestety tak :) do pozwolenia na budowe projekt pompy jest niezbedny, zas gdy masz projekt bez kominów wentylacyjnych, tak jak my ze wzgledu na planowaną rekuperacje, nalezy w projekcie umiescic adnotacje, ze planowana jest wentylacja mechaniczna. Acha, nam projekt montazu pompy przygotowano w 5 dni, ale podobno standardem jest tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wysłałam do Ciebie maila ale nie odpowiedziałeś. Też pytałam pana Tomasza o zniżke dla grupy mówi, że nie ma sprawy. A i jeszcze negocjuje w sprawie scrolla. Może przy większej grupie nacisku by się udało z tym scrollem?

 

Ty tez bys wchodzila w zakup thermogolv? to bysmy mieli 5 osob

co do scrolla to ponoc ciagle w testach:(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...