Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ciekawe co oni testują te scrole

 

ponoć w M2-5kW już są nowe scrole

tam chodzą

czy aby nie będzie błędu dzieciństwa w tych nowych pompach

 

skoro tak długo testują to dlaczego?czy chcą osiągnąć lepsze paramertry czy też nie udaje im się coś

 

ja zaproponowałem zakup jaknajszybciej dolengo źródła panu tomaszowi i on zgodził się - można kupić zrobić dolne źródło a na spokojnie poczekać na nowy przetestowany scroll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cieszę się , ze posuwacie się do przodu :) .......

W Them. na tłokowych mieli lepsze parametry ...to tak jak w Nibe były na tłokowych Bristola i zmienili na lepsze też tłokowe Bristola - małe moce ( większe Mistub.) i dlatego długo nie zmieniali . 5 kW już ma a 7 i 10 ...widocznie coś jeszcze dogrywają ......ale wiecie , ze będzie z nową sprężarką trochę droższa .

Wiecie już gdzie postawicie i jak ?( odległości )

 

Wy też macie projekt na PC? ..... dodany do projektu domu na pozwolenie na budowę ? ....u mnie na początku miał być gaz ( propan-butan ) ...ale komin ( do kominka ) tylko jeden , oczywiście kominki wentylacyjne .( wentylacja ) ..ale nic poza tym .....

i dom przyjęty itd. ...tylko mam naniesione odwierty na mapie sytuacyjno -wysokościowej i na takim zgłoszeniu ( taka karteluszka co zanosi się do Nadzoru Budowlanego razem z projektem ) i napisane , że ogrzewam PC i tyle .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obserwuję wasz wątek od dłuzszego czasu i właściwie już się zdecydowałam na thermogolv Zirius M2-10. Do Fido wysłałam stosowne zgłoszenie :-)

Ale właśnie post bonetki zwrócił moją uwagę na jedną rzecz: w projekcie mam ogrzewanie gazowe, w ramach adaptacji projektant wykreślił mi komin od pieca i nawiew zetkę, ale nigdzie o ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła nie wspomniał. Czy trzeba mieć jakiś oddzielny projekt na kolektor i samą pompę ciepła?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obserwuję wasz wątek od dłuzszego czasu i właściwie już się zdecydowałam na thermogolv Zirius M2-10. Do Fido wysłałam stosowne zgłoszenie :-)

Ale właśnie post bonetki zwrócił moją uwagę na jedną rzecz: w projekcie mam ogrzewanie gazowe, w ramach adaptacji projektant wykreślił mi komin od pieca i nawiew zetkę, ale nigdzie o ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła nie wspomniał. Czy trzeba mieć jakiś oddzielny projekt na kolektor i samą pompę ciepła?

Pozdrawiam

 

my w projekcie mamy ekogroszek z kominem ktorego juz nie ma:)...osobiscie nic nie wiem na temat oddzielnego projektu..kolektorow napewno nigdzie nie trzeba zglaszac..co do pompy mysle ze wystarczy na sam koniec zgloszenie ze takie cos uzywamy i tyle..

u mnie ma byc m2-7zirius

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , ze posuwacie się do przodu :) .......

W Them. na tłokowych mieli lepsze parametry ...to tak jak w Nibe były na tłokowych Bristola i zmienili na lepsze też tłokowe Bristola - małe moce ( większe Mistub.) i dlatego długo nie zmieniali . 5 kW już ma a 7 i 10 ...widocznie coś jeszcze dogrywają ......ale wiecie , ze będzie z nową sprężarką trochę droższa .

Wiecie już gdzie postawicie i jak ?( odległości )

 

my juz mamy miejsce, przekopy pod fundamentem przygotowane (co prawda pod inna pompe ale sie pewnie przydadza)..

 

Wy też macie projekt na PC? ..... dodany do projektu domu na pozwolenie na budowę ? ....u mnie na początku miał być gaz ( propan-butan ) ...ale komin ( do kominka ) tylko jeden , oczywiście kominki wentylacyjne .( wentylacja ) ..ale nic poza tym .....

i dom przyjęty itd. ...tylko mam naniesione odwierty na mapie sytuacyjno -wysokościowej i na takim zgłoszeniu ( taka karteluszka co zanosi się do Nadzoru Budowlanego razem z projektem ) i napisane , że ogrzewam PC i tyle .......

 

my nic nie mamy jak juz ponizej napisalem projekt mielismy zupelnie na cos innego wydaje mi sie wlasnie ze przy koncu budowy trzeba zgloscic tak jak Ty to zrobilas i na tym poprzestac poprzestac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja zaproponowałem zakup jaknajszybciej dolengo źródła panu tomaszowi i on zgodził się - można kupić zrobić dolne źródło a na spokojnie poczekać na nowy przetestowany scroll

 

czyli jak podpisujemy umowe tylko na dolne zrodlo? i kupujemy tylko kolektory?

 

a co z reszta? dopiero pozniej ? tyle ze pozniej juz nie bedziemy mogli negocjowac ...i jak wtedy uzyskac rabat promocyjny?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko ...spokojnie , nie chce się wtrącać ale widzę , że się denerwujesz ....

uważam , że umowę możecie podpisać i wynegocjować za całość teraz ....., przecież założenie DZ może być wcześniej ...a reszta póżniej . Tylko ja bym , się dowiedziała ile trzeba czekać 1 m-c czy 3 czy 5 .....Myślę , że jesteście Wszyscy dżentelmenami i tak może się to wszystko odbyć . Za dolne żródło zapłacicie po montażu a za PC po dostarczeniu na miejsce ....chyba , że Pan Tomek chciałby jakąś zaliczkę na PC .

Przecież czy teraz czy pózniej nadal będzie Was 4 czy 5 osób i to nic nie zmienia.

To Firma Pana Tomka i może robić tak jak chce ...to nie Ecopwer czy Nibe gdzie z góry było ustalone , że np. promocja trwa 2 m-ce ...( w Nibe można było wygrać nawet samochód )

to z projektem wyszło od Inez a pytał ....Jarek

Ja nic takiego nie mam , żadnych projektów .

Miałam naniesione na ostateczną wersję mapy sytuacyjnej odwierty i ...i wypełnioną taką kartę informacyjną ( składaną przy wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego ) ......chyba w jednym miejscu było że mam PC ...i tyle

ale może gdzie indziej bardziej "lubią" urozmaicać i umilać człowiekowi życie , szkoda , że nie za darmo ....bo projekt kosztuje , chyba , że firma zrobi za darmo ( w ramach tej olbrzymiej kasy ) wszak w normalnym kraju tak powinno być ...i chyba mają osobę z uprawnieniami ( od razu będzie wiadomo czy to f czy F ) żeby sporządziła i podpisała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)przecież założenie DZ może być wcześniej ...a reszta póżniej . Tylko ja by, się dowiedziała ile trzeba czekać 1 m-c czy 3 czy 5 .

ponoć na PC czeka się ok 6 tyg. Tak mówi pan T.

 

Myślę , że jesteście Wszyscy dżentelmenami i tak może się to wszystko odbyć . Za dolne żródło zapłacicie po montażu a za PC po dostarczeniu na miejsce ....chyba , że Pan Tomek chciałby jakąś zaliczkę na PC .

Przecież czy teraz czy pózniej nadal będzie Was 4 czy 5 osób i to nic nie zmienia.

zaliczki pan T. nie chce

u mnie np dolnego źródła nie da się zrobić przed lipcem- za wysoki poziom wód gruntowych.

 

Ja nic takiego nie mam , żadnych projektów .

Miałam naniesione na ostateczną wersję mapy sytuacyjnej odwierty i ...i wypełnioną taką kartę informacyjną ( składaną przy wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego ) ......chyba w jednym miejscu było że mam PC ...i tyle

ale może gdzie indziej bardziej "lubią" urozmaicać i umilać człowiekowi życie , szkoda , że nie za darmo ....bo projekt kosztuje chyba , że firma zrobi za darmo ( w ramach tej olbrzymiej kasy ) wszak w normalnym kraju tak powinno być ...i chyba mają osobę z uprawnieniami ( od razu będzie wiadomo czy to f czy F ) żeby sporządziła i podpisała .

czyli jak mam budynek już odebrany to co? mam jeszcze coś zgłaszać czy sobie olać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia ....ale po o co to komu ( chyba , ze do statystyki )....ja bym olała . ( no są przecież jakieś błędy statystyczne , prawda ? :) ).gdyby był porządek w całym kraju to żądaliby wszędzie a tak nie jest ....więc dla mnie to bez znaczenia ...

 

Zmierzałam do tego ...że przecież każdemu nie musi być natychmiast i jednocześnie . ( nawet tak się chyba fizycznie nie da ) ....poza tym to trochę kłopot dla P.Tomka bo musi i jeździć dwa razy ....a tak przyjeżdża raz ( ekipa ) ze wszystkim, robi i po sprawie . Fido chce wcześniej DZ , to niech ma wcześniej ....każdemu w/g potrzeb :)

Rozumiem , ze to 6 tyg to na PC już ze skrollem , tak ?

ja bym się tylko umówiła ....kiedy u Kogo po kolei ......żeby póżniej nie było , ze wszyscy chcą w tym samym tygodniu ...bo tak się nie da....i będą jakieś zgrzyty czy coś takiego .......myślę , ze Fido jest tak obrotną ii planową Osobą , że ustalić szczegóły ( harmonogram prac ) ze Wszystkimi i z P.Tomkiem to dla Niego mały pikuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to :-? nie chce Was straszyć ale jak na te ze scrollem trzeba będzie poczekać pół roku , rok albo dwa ? ......i co wtedy ? ( wiecie jak długo czasami trwa wdrożenie nowego rozwiązania ........tu nic przyspieszyć się nie da :( , będą to będą ,,,nie ma to nie ma i już ) ...żeby chociaż w przybliżeniu powiedzieli ,czy to na dniach ? czy odległa przyszłość ? ....bo co innego czekać na coś co już za Bałtykiem fizycznie jest dostępne ( i tylko transport ) a co innego jak tego jeszcze nie ma .........

 

Fido ...mam dla Ciebie zadanie :) (bo Ty tajnos agentos)...żartuję )...już kiedyś Terlplace zwrócił na to uwagę ( chodziło o rys. schemat PC ja napisałam , że to Hubomag`a a na stronie Pamaru też był ) ....i właśnie chodzi mi o to , ze chyba Pamar i Hubomag to dwie firmy ale pod jednym zarządem .......robią chyba w Zaborowie ( fabryka ) ...bo zobaczcie na stronie Hubomag tel.0-22 ( warszawski ) a na Pamaru ...dziwne bo 0-46 ( Skierniewice ) bo ten Zaborów to koło Legnicy i Lubina .....ale na obu tel. do szefa p.Chmieleckeigo ...i dwie sprzedają PC ECO .

...w związku z czym podawanie tych dwóch firm jesli chodzi o montaż tak ale jeśli chodzi o PC ( producent ) to nie bo to...... te same pompy , .......

..jakieś uwagi ,opinie , hipotezy w związku z tym .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie bonetko nie potrafia podac terminu oprocz tego ze testuja..i niby do konca tygodnia mialo byc wiadomo ale boje sie ze nie bedzie bo ten termin kilkukrotnie byl juz przesuwany

a przeciez nibe tez leci na tlokowych jak wyszlo nam z rozmow:)

 

moze kto bedzie chcial czekac to zrobi jak fido najpierw DZ a potem PC a komu nie zalezy to juz w dogodnym dla siebie terminie

sylvia pisze o tych 6 tygodniach bo tyle wlasnie sie czeka na przesylke ze szwecji po zamowieniu... czyli jezeli ktos chce przed wakacjami to ostatni dzwonek..bo potem realizacji dopiero po...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem iż tematami dyskusji/porad są zwykle instalacje do 10kW.

 

Czy dostanę jednak jakąś poradę związaną z instalacją PC o trochę wyższej mocy (16-17kW)?

Chodzi mi tutaj o konkretne PC i koszty z tym związane.

 

 

sluza rzucił(a) taką propozycję:

A nie wystarczy np. FIGHTER 1140 do ogrzewania i FIGHTER 100P lub 120P do wentylacji z odzyskiem i produkcją cwu

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam ogrzewanie gazowe, w ramach adaptacji projektant wykreślił mi komin od pieca i nawiew zetkę, ale nigdzie o ogrzewaniu za pomocą pompy ciepła nie wspomniał. Czy trzeba mieć jakiś oddzielny projekt na kolektor i samą pompę ciepła?

 

Podlacze sie tutaj :) Wprawdzie projekt jeszcze nawet nie kupiony (na dniach kupujemy), ale na 99% bedzie pompa. Kiedy mam sie brac za projekt instalacji, zakup urzadzenia, odwierty itp? Myslalam, ze najpierw dom trzeba postawic ;) Podsuncie, prosze, prawidlowa kolejnosc dzialan, zeby to wszystko mialo rece i nogi. Przyznam, ze na razie jestem przerazona cala ta budowa... A dopiero WZ mamy w reku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam ale tak na logikę to u mnie wyszło:

1. odwierty pionowe

2. fundament i wprowadzenie kolektorów do budynku

3. domek

4 wyposoażenie "kotłowni" w PC i montaż podłogówki.

 

Nie mam pojęcia czy to jakiś super plan działania.

 

Ponowie jeszcze pytanko o STIEBEL ELTRON, czy ktoś testował owe pompki?

Podobno to duży gracz na rynku a u nas cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam ale tak na logikę to u mnie wyszło:

1. odwierty pionowe

 

Czyli odwierty przed fundamentami??? To cos czuje, ze w tym roku fundamentow nie bedzie... ;)

 

A gdzie jest powiedziane, że tak trzeba bezwzglednie zrobić? Bez przesady, zostawienie "przepustów" jest az nadto "zapobiegliwe" - bo mozna i ta czynność wykonać po posadowieniu budynku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A gdzie jest powiedziane, że tak trzeba bezwzglednie zrobić? Bez przesady, zostawienie "przepustów" jest az nadto "zapobiegliwe" - bo mozna i ta czynność wykonać po posadowieniu budynku.

 

Nie, nigdzie tak nie jest napisane :) Zadalam tylko pytanie, jak bedzie najlepiej, Woland tak mi odpowiedzial i sie tym zasugerowalam. Jesli mozna tak, jak piszesz, to swietnie! Im wiecje opinii, tym lepszy sobie wyrobie poglad. Dzieki!

 

Z tego wychodzi, ze budowe najtrudniej zaczac (my sie juz zbieramy 10 lat :oops: , serio!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...