Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

noooo jestem

 

a więc cały dzień byłem na budowie

w tym tygodniu jeszcze 1-2 dni

 

potem już tylko w soboty bywam na budowie no może z wyjątkami

 

Myśłe że siła negocjacji zależy od ilości osób

Może wyciągniemy więcej niż 10%

 

Poza tym możemy napisać do Szwecji przecież

Ja mam kolege który perfekt zna norweski i być może szwedzki - możemy popróbować

 

Ja jak pisałem jestem obecnie na bydowie od rana do nocy

jeszcze max 2 dni i koniec COW

potem sobotami robe elektrykę a rozmawiać mogę na spokojnie w przyszłym tygodniu

 

korony możemy kupić albo oddzielnie albo (znam się troche na rynku międzybankowym) można kupić wspólnie taniej w WBK ale musi to być duży zakup czyli musielibyśmy założyć np. wspólne konto - nie wiem czy można

 

tak poza tym podstawa to wkopać dolne źródło - ja chce koniecznie mieć nową sprężarkę - bo chce aby było ciocho i nowocześnie

ponoć ta 5kW ma i jest bezgłośna

dlatego dolne źródło mogę już wkopywać a pompe kupić i włożyć później

 

jest dużo opcji ale na spokojnie podejdźmy do tematu

 

 

... a jeżeli nie będzie z nowym scrolem?

ja mam sprawe prostą albo czekam albo kupuje 5kW a dolne źródło będę miał większe czyli od 7kW

 

zbiera się niezła ekipa zakupowa - może warto popytać u konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy odpowiedź od pana tomasza:

 

wyczaił nas na grupie heheheh

 

Przesłałem dzisiaj do "Inki" ceny na pompy ciepła ze Scrolami ale chyba nie doszło.

Wklejam to samo:

 

Pozwolę sobie wtrącić swoje 5 groszy.

Proponuje nie wyrzucać pieniędzy i przygotować układ pod pogodówkę. Każda pogodówka która będzie posiadała możliwość "kręcenia" zaworem mieszacza będzie odpowiednia i nie będzie problemu z jej podłączeniem. Jednak wybór producenta i zainstalowanie polecam wykonać w następnym sezonie grzewczym. Sam montaż pogodówki jest bardzo prosty i nie wymaga specyficznych sprzętów i umiejętności.

Prawdopodobnie piszę do osoby która była by zainteresowana pompą ciepła ze sprężarką Scrol.

Otrzymałem sugerowane ceny na te pompy i je przedstawiam. Zaznaczam że są to sugerowane (prawdopodobnie tak już zostanie) ale ponieważ nie otrzymałem oficjalnego cennika i nie mogę umieścić na swej stronie.

M1-5 (2x60m) - 36.000 SEK

M1-7 (3x60m) - 43.700 SEK

M1-9 (3x70m) - 48.000 SEK

M1-11 (4x60m) - 51.100 SEK

 

M2-5 (2x60m) - 52.000 SEK

M2-7 (3x60m) - 61.700 SEK

M2-9 (3x70m) - 65.500 SEK

M2-11 (4x60m) - 68.600 SEK

Może w tym tygodniu otrzymam info od kiedy będzie można je zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mail niestety do nas nie dotarl ale jak widze nie ma juz potzreby:)

no to super ze pewne sprawy sie zaczely wyjasniac

jak ze scrollem..ceny sa wg mnie przystepne..i kazdy bedzie mogl sobie sam zdecydowac co woli czy troche tansza wersje na tlokowym czy drozej na scrollu

osobiscie sklaniam sie do m2-7 na scrollu

 

ciekawi mnie co p.Tomasz mial na mysli by ukald przygotowac pod pogodowke ale jej w tym sezonie nie podlaczac???? pytanie jezeli ja np jestem lewy to kto mi ja pozniej podlaczy i wysteruje

 

co do konkurencji do fido obawiam sie ze nikt nam ceny thermogolva nie zaproponuje...a nie ukrywam ze to sprawa istotna oczywiscie wazne by instalacja byla sprawdzona..

 

chcialbym abysmy w przyszlym tygodniu/na poczatku podjeli konkretne decyzje..

moj pomysl to taki ze tworzymy grupe zakupowa...ustalamy warunki z p.Tomaszem (przekazujemy nazwiska)...a potem indywidualnie ustalamy montaze,przywoz sprzetu...bo raczej nawet jak ktos bedzie chcial to juz przed wakacjami bedzie ciezko dostac PC ale mozna sie w kolejce ustawic:)

nawet z montazem DZ przed wakacjami bedzie problem, dzisiaj rozmawialem z p.montazysta i tak sierpien to wakacje a czerwiec lipiec to terminy w ktorych ciezko z mozliwosciami (moce przerobowe)

 

zaplata w SEK kusi..jezeli by sie dalo zakupic taniej niz oficjalny kurs to bylby to nastepny plus ale nie mam pomyslu jak to zorganizowac...warto by wykorzystac niski kurs ktory jest obecnie bo co bedzie za miesiac nikt nie przewidzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko, o ile sobie przypominam miałeś już podpisywać umowę na pompę ecopower, która z kolektorami pionowymi miała kosztować (tylko?) 3 tys. drożej od ziriusa. Przepraszam, że tak pytam wprost, ale co Cię przekonało. Sama też bardzo poważnie zastanawiałam się nad ziriusem, ale mam śliczny żółty piaseczek już na głębokości 30 cm i przyznam, że trochę się go obawiam. No i do tej pory nie zdecydowałam się na żadną pompę, a czas ucieka...

pozdrawiam

andrea_l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zakupu w banku

 

moim zdaniem odbywa sie to tak

kantory to nie są do końca punkty wymiany waluty

klient przyjdzie kupi walutę to zarobią więcej

bo maja widełki

 

co jednak zrobić jak nakupili waluty i nie ma chętnych na odkupienie

tracą płynność?

nie

idą do banku i sprzedają na międzybankowym

 

forex bo tak nazywa się międzybankowy ma widełki pomiędzy kupnem i sprzedażą pół grosza

a kantory ze 2-grosze grosze

 

tak apropo widełki fachowo nazywają się spreed

 

nie wiem czy jest sens walczyć o 1-2 grosze

dawno nie robiłem sprzedaży na forexie więc może coś się zmieniło

 

zakup waluty nie jest najważniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy odpowiedź od pana tomasza:

 

wyczaił nas na grupie heheheh

 

Przesłałem dzisiaj do "Inki" ceny na pompy ciepła ze Scrolami ale chyba nie doszło.

Wklejam to samo:

 

Pozwolę sobie wtrącić swoje 5 groszy.

Proponuje nie wyrzucać pieniędzy i przygotować układ pod pogodówkę. Każda pogodówka która będzie posiadała możliwość "kręcenia" zaworem mieszacza będzie odpowiednia i nie będzie problemu z jej podłączeniem. Jednak wybór producenta i zainstalowanie polecam wykonać w następnym sezonie grzewczym. Sam montaż pogodówki jest bardzo prosty i nie wymaga specyficznych sprzętów i umiejętności.

Prawdopodobnie piszę do osoby która była by zainteresowana pompą ciepła ze sprężarką Scrol.

Otrzymałem sugerowane ceny na te pompy i je przedstawiam. Zaznaczam że są to sugerowane (prawdopodobnie tak już zostanie) ale ponieważ nie otrzymałem oficjalnego cennika i nie mogę umieścić na swej stronie.

M1-5 (2x60m) - 36.000 SEK

M1-7 (3x60m) - 43.700 SEK

M1-9 (3x70m) - 48.000 SEK

M1-11 (4x60m) - 51.100 SEK

 

M2-5 (2x60m) - 52.000 SEK

M2-7 (3x60m) - 61.700 SEK

M2-9 (3x70m) - 65.500 SEK

M2-11 (4x60m) - 68.600 SEK

Może w tym tygodniu otrzymam info od kiedy będzie można je zamawiać.

 

Witam

 

Czy uważacie że zmiana sprężarki na scroll jest warta około 2-3 tys. ??

Jakie ma ona zalety (albo jakie powinna mieć) w stosunku do tłokowej??

 

Czy wiemy jakiej firmy będzie sprężarka w pompie Thermogolv??

Czy nie boicie się zakupić sprzęt w wieku "młodzieńczym", tzn. po takiej znaczącej modyfikacji, ale jednak niesprawdzony ??

 

Pewnie za rok innych już pomp w Thermogolv nie będzie , ale oni nauczą sie na naszych błędach.

Muszę przyznać, że trochę mnie to gryzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko, o ile sobie przypominam miałeś już podpisywać umowę na pompę ecopower, która z kolektorami pionowymi miała kosztować (tylko?) 3 tys. drożej od ziriusa. Przepraszam, że tak pytam wprost, ale co Cię przekonało. Sama też bardzo poważnie zastanawiałam się nad ziriusem, ale mam śliczny żółty piaseczek już na głębokości 30 cm i przyznam, że trochę się go obawiam. No i do tej pory nie zdecydowałam się na żadną pompę, a czas ucieka...

pozdrawiam

andrea_l

 

tak masz racje , praktycznie podpisywalismy umowe z nimi..ale jedna rzecz ciagle mi nie dawala spokoju i przewazyla..nanoterm czyli przedstawiciel we wrocku byl nowa firma bez doswiadczenia...i tego sie balem byc moze wszystko byloby dobrze ale w sumie nie chcialem by na mnie sprawdzali..za jakis czas owszem..ale teraz nie i to byl glowny powod ze sie na nich nie zdecydowalismy

 

zirius jest sprawdzony..ludzie go uzywaja , instalator zamontowal x takich pomp wiec tu takiego ryzyka nie ma

 

tez mamy piasek..ale PC z bezposrednim parowaniem rzadzi sie troszeczke innymi prawami

 

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy wiemy jakiej firmy będzie sprężarka w pompie Thermogolv??

Czy nie boicie się zakupić sprzęt w wieku "młodzieńczym", tzn. po takiej znaczącej modyfikacji, ale jednak niesprawdzony ??

 

Pewnie za rok innych już pomp w Thermogolv nie będzie , ale oni nauczą sie na naszych błędach.

Muszę przyznać, że trochę mnie to gryzie.

 

Pozdrawiam

 

Z moich informacji wynika, że minimum od 2 lat w ZIRIUS-sie trwały prace nad zastosowaniem sprężarek spiralnych. Od (przynajmniej) 6 m-cy "istnieja" na rynku M5 z nowymi spreżarkami. Moim zdaniem firma bazuje na doświadczeniach innych, którzy wczesniej montowali sprężarki spiralne do PC z bezpośrednim parowaniem - i nie sa w tym osamotnieni - przykład nowe PC "CLIMY" tez od niedawna maja "SCROLL-e".

Myślę, że ONI nauczyli sie już na błędach, ale innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o położeniu kolektora poziomego pod drenażem oczyszczalni ścieków i rurą drenażową gdzie spływała by woda z rynien ?

 

Raczej niewykonalne - biorąc pod uwagę głębokość zakopania kolektora :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że PC z bezpośrednim odparowaniem rządzi się nieco innymi prawami. Ja już właściwie na 100% byłam zdecydowana na ziriusa, ale po lekturze tego wątku dopadły mnie wątpliwości, dotyczące m. in. niestabilności gruntu w przypadku podłoża piaszczystego. Dlatego ciągle się waham. Pisałam też z dominikams - ona też ma tę pompę i grunt piaszczysty (no może nie taki całkiem żółty piaseczek, ale generalnie chyba suchy piach), więc może nie ma się czego bać. Gdybym się jednak zdecydowała na pc z bezpośrednim odparowaniem, to rozważam też montaż solarów, żeby latem grunt mógł odpocząć - no i w takim przypadku łączne koszty instalacji są zbliżone do pc glikolowej (oczywiście polskiej), nawet z odwiertami pionowymi.

pozdrawiam

andrea_l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea_l no wlasnie w przypadku bezposredniego parowania regeneracja gruntu przebiega szybciej ze wzgledu na to ze kolektor jest plyciej zakopany..dwa w lecie korzystasz tylko z cieplej wody wiec nie jestes wstanie wykorzystac za bardzo gruntu..

przynajmniej ja mam takie zdanie..

osobiscie chce przygotowac instalacje pod kolektory sloneczne, plus rosaczanie deszczowki..i zobacze jak to sie sprawuje..w razie czego kolektory sloneczne zawsze bede mogl domontowac...

ja o grunt tez sie balem bo jak juz pisalem pisaek rowniez u mnie..ale po kilku rozmowach stwierdzilem ze to w takich warunkach tez dziala..wiec jak im dziala to dlaczego u mnie ma nie dzialac? zauwazasz ze kolektor tak jak w glikolowych nie mozna zwiekszac zmniejszac do woli sa pewne wyliczenia i przyjmuje sie jakies najgorsze dane aby jednak PC dzialala z tym minimalnym 3 -3,3

tak wiec ja ide w strone zirusa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...