Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ostatnio pojawia się dużo PC powietrze/woda , nie wiem czy było na forum

 

cyt. PC ZUBADAN (PUHZ-HRP). Technologię urządzeń oparto na:

 

- sprężarkach typu inverter pozwalających na płynną regulację wydajności, Dzięki wprowadzonej technologii uzyskano:

 

- ogrzewanie przy temperaturze do -25oC

(dotychczas próg ten wynosił -20oC);

jako pierwszy producent pomp ciepła wykorzystujące powietrze zewnętrzne jako źródło ciepła,

 

- utrzymanie nominalnej wydajności grzewczej do temperatury -15oC; dotychczasowe urządzenia charakteryzowały się ciągłym spadkiem wydajności wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, w efekcie agregaty ZUBADAN o niższej mocy nominalnej mają w niższych temperaturach większą wydajność od dotychczasowych agregatów (PUHZ-RP) o wyższej mocy nominalnej,

 

- skrócenie o połowę czasu od startu do uzyskania na wylocie jednostki wewnętrznej 45oC; szybsza reakcja urządzenia i krótszy czas osiągnięcia parametrów zapewniających komfort,

 

- skrócenie cyklu odszraniania o 15%, wydłużenie okresu pomiędzy cyklami do 150 min; daje to krótsze i rzadsze przerwy w dostarczaniu ciepła do pomieszczeń

 

- większe wykorzystanie energii elektrycznej przy częściowym obciążeniu w porównaniu do rozwiązań digitall scroll.

 

 

 

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubadan......

http://www.zubadan.fr/en-mode-chauffage-a-15oC,15

to nowy produkt Mitsub.

Z opisu i schematu działania wynika, że tak atrakcyjne parametry PCi uzyskano stosując dosyć zaawansowaną technologię (sprężarka invertorowa, dodatkowe wymienniki ciepła, dodatkowe zawory) pozwalające z czynnika R410A wycisnąć znacznie więcej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się raczej upierał przy swoim : ani inwertor ( czyli po ludzku falownik) , ani cudowne sprężarki czy wymienniki nie oszukają fizyki, a ta opisuje zjawisko cyklem Carnota lub Lindego i uznaje temperatury dolnego i górnego źródła jako jedynego winnego COP. Podobnie ze szronieniem - nic go nie wyeliminuje , a każdy sposób jego usuwania to koszt energetyczny. Pisanie o -20'C czy _25'C to wyłącznie zabieg marketingowy bez znaczenia technicznego , obliczony na naiwność czy brak dociekliwości i wiedzy klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrolek ma rację ....chyba Fido ..., że opuścisz nasz kraj i przeniesiesz się w cieplejsze rejony :) ( ciepło , nie ma szronienia itd ) ...ale nie rób tego ....przecież tu jest NASZ KRAJ :D

ja napisałam tylko po to abyśmy byli na bieżąco z nowościami ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

o rany ciężko za Wami nadążyć, nie dawno był Zirius, potem Altherma, znowu Zirius, teraz kolejna nowość, a ja myślałem, że tylko my jesteśmy tak nie zdecydowani..... :)

 

My mimo wszystko na 98% procent kupimy Ziriusa, a że ruszamy z budową w sierpniu to zakup pewnie dopiero w styczniu.

 

A tak z ciekawości, jakie alternatywne (lub wspomaganie pompy) źródło ciepła przewidujecie w domu?

 

Myślałem o kominku z płaszczem wodnym, ale chyba zrobimy zwykły kominek, ewentualnie rozprowadzimy do przyległych pomieszczeń na poddaszu.

Zamierzamy kominek traktować jako uprzyjemniacz w czasie wolnym i ewentualne wspomaganie pompy w największe mrozy.

 

Tak sobie pomyślałem, że jeżeli faktycznie grzałka w pompie miałaby często pracować, to jak się ma do tego postawienie pieca akumulacyjnego z dynamicznym rozładowaniem w pomieszczeniu, które jest nie dogrzane?

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetko

ja tylko chce umieścić dane na stronie

każdy sobie zobaczy co chce

 

TypeR - może chcesz przyłączyć się do naszych zakupów ziriusa?

 

ja daje zwykły kominek - bez kanałów itp

 

zrobiłem szczelny dom i zastanawiam się czy np zirius + zwykły kominek na wszelki wypadek + reku i podłogówka to koniec wydatków na ogrzewanie

 

resztę pieniędzy przeznaczyć na tani pozysk energii (wiatraki fotoogniwa) i tanie odbiorniki jak diody itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TypeR - może chcesz przyłączyć się do naszych zakupów ziriusa?

 

Myślałem o tym, ale nie wiem czy to nie jest zbyt odległy czas, tak jak mówię realnie czas zakupu to styczeń, narazie to na naszej działce akumuluje się ciepło pod trawą :), więc nie dopisuję się do grupy.

A w sumie to nie mogę się już doczekać startu, tymbardziej, że sprzedaliśmy mieszkanie i do końca maja się wyprowadzamy więc jesteśmy jakby bezdomni...

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia widze że bardzo dużo zaoszczędziłbym kupując wcześniej

nie trać czasu kupuj już dziś co możesz

 

np za silke zapłąciłem 30% więcej zamawiając ją 3 miesiące później

 

mało tego jak kupuje się w trakcie robót to płąci się bez targowania każdą cene - byle by było tu i teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia widze że bardzo dużo zaoszczędziłbym kupując wcześniej

nie trać czasu kupuj już dziś co możesz

 

np za silke zapłąciłem 30% więcej zamawiając ją 3 miesiące później

 

mało tego jak kupuje się w trakcie robót to płąci się bez targowania każdą cene - byle by było tu i teraz

 

Przy materiałach budowlanych to teraz na dwoje banka wróżyła....

składy raczej pełne i jest w czym wybierać, więc czekam z zakupami do lipca bo wydaje mi się że ceny trochę spadną.

Co do pompy to jakoś nie mogę się przekonać do zakupu, kiedy nawet jeszcze ścian nie widać, nawet kosztem trochę wyższej ceny ....

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido ....bardzo chętnie poczytam :) . Będę miała porównanie do Athermy . Mam nadzieję , że Kto ciekawy powędrował po stronie , którą podałam ( różnice między systemami ( rysunki, wykresy ) ( lewa strona góra ..kliknąć na trójkąciku, itd.) .

Tu na str.4 specyfikacja produktu

http://www.arktika.ru/catalog/zubadan.pdf

a tu rodzaje produktu pod kątem klimatyzacji:

http://www.domotelec.fr/devis-climatisation/climatisation-climatiseur-monosplit-101-7-Gainable-reversible-Zubadan-PEZ-HRP--MITSUBISHI.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to gość jest niesłowny

nie wysłał nic

 

z rozmowy dowiedziałem się że nie jest to rewelacja

nie obsługuje ciepłej wody a więc dla mnie odpada

to takie porównanie do M1 ziriusa

 

koszt ma być znany w lecie

jednostka zewnętrzna ma kosztować 16 tyś a wymiennik powietrze woda nie wiadomo od 1000 do 4 tyś zł

 

tyle wiem - i wiem że mnie to nie interesuje

 

poszukujemy ostatniej osoby do zakupu thermogolva - ziriusa - miejsce w kontenerze ograniczone :-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pomarudzę trochę...

Jak się człowiek kulturalnie zapytał w wątku czy wiecie coś o Eltron Stiebel to cisza, to się teraz dopytam o ten wasz kontener - może mi łaskawie grupa odpowie:-) Chyba że pomyliłem wątek... to nadal jest POMPA CIEPŁA?

 

Nastawiałem się na urządzenie o mocy 10Kw albo Nibe Figter albo z wam obcego Stiebla. Podajcie mi cenę waszych pomp przy zbiorowym zamówieniu, może się podepne.

OVER....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...