Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Inko ...a gdzie jest napisane ...ze to tylko do podłogówki? ..tzn, że co, jak ktoś ma mieszany ( grzejniki i podłogówkę ) to dla niego nie ? ( przecież od razu zawęziliby krąg klientów, to niemożliwe ) nie przesadzajmy jak trochę weźmiesz tego ciepła nic się nie stanie ... najwyżej będzie się ciut częściej włączać ..........

Zadzwoń do Pana Tomka :) to przemiły Pan ....odpowie na Twoje pytanie ...

 

bonetko..dzwonilem do pana Tomka i wg niego nie bardzo bo zakluca /psuje to CWU ale czemu i dlaczego to nie wiem..

dlatego pozwolilem sobie sobie zadac pytanie na forum..

bo wiesz gdyby trzeba by bylo specjalnie grzac do tych 50 stopni to bezsensu ale w tym zbiorniku warstwowo uzyskujemy wyzsze temp..wiec ciekawi mnie czy komplikujac troszke instalacje nie mozna tego wykorzystac ale bez np strat dla CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inko ...jestem trochę zdziwiona ..skoro zbiornik na górze ma podobno 70 *C ( o ile pamiętam ) .....gdybyś brała na 10 grzejników to może...ale na np. 3 szt . ...poza tym można puścić na 45 max .... ta PC "jest" Pana Tomka i On ją zna jak nikt inny ..skoro tak mówi ...może właśnie dostępność większej ilości cwu jest tu problemem nadrzędnym ( większa ilość niż z systemem grzejników ) .

Może Hydrolek zechciałby się wypowiedzieć jako Fachowiec teoretyk , praktyk , konstruktor oraz miłośnik PC :) bardzo prosimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inko ....tak się zastanawiam i myślę.... Zauważ jest to chyba jedyna PC tak skonstruowana ( zbiornik i z niego cwu i co. ) inne np. Avenir ( też system bezpośredni ) czy tu w M są zbiorniki osobne do cwu ( można zamontować każdy przeznaczony do PC ) i skraplacz jest gdzie indziej ( miejsce w układzie w PC ) . Logiczne też jest , że ponieważ to przepływówka to zależy od temp. wody która ją grzeje i każde zabranie ciepła miej lub bardziej " upośledza " tę funkcję więc najlepiej jeśli go zabierze się bardzo mało ..a skoro mało to najbardziej niskotemperaturowe żródło czyli podłogówka ...bo tylko ona zabierze najmniej ....tak mi się wydaje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetko

toż to piszę

 

pomyślcie

inżynierowie badają liczą i wybuślili taki bufor

 

pwoeidzieli niech nawet nikt nie myśli aby zabierać ciepło z góry bufora

 

tam ma być zawsze ciepło dla CWU

 

inaczej mówiąc:

a co jak kaloryfer zabierze ci ciepłą wodę z kranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę się hartować :) i będzie zamiast kriokomory :lol:

 

kiedyś już zwracaliśmy uwagę , że systemy bezpośrednie właśnie ze względu na pewne swoje cechy nie grzeją cwu .....np. CK ... TA grzeje ale ma znowu trochę inne ograniczenie.

Czyli to większe o 0,5 COP niż glikolowych ( brak 1 przemiany ) jest okupione pewnym dyskomfortem .....albo kupujemy 2 PC do cwu ( CK ) albo robimy krok w przód czyli mamy to cwu ale trochę ograniczone ( najlepiej podłogówka ) .

No i kto górą ? ...wszystko się wyrównuje ...zlejecie mnie ......uciekać czy jeszcze nie ......... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam do Was tylko jedno pytanie, jesteście zadowoleni z tej pompy ciepła czy nie bardzo ? Musze szybko podjąć decyzje, czy będziemy robić pompę czy inne ogrzewanie, z wyceny wyliczyli mi zrobienie pompy na ponad 80 tys. , więc muszę podjąć dobrą decyzję, ale nie ma kogo podpytać, bo mało ludzi tak ogrzewa dom. Próbowałam wczytać sie w ten wątek, ale ni kuda nie rozumiem o czym Wy piszecie...jeszcze :D zaraz pewnie będę rozumiała, jak u mnie zaczną robić :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bellucci ( czy to od Moniki ? :D , no ,no )

 

Bardzo dobrze zrobione dolne źródło ( kolektor )+ PC + bardzo dobrze zrobione górne źródło =Tanio , Czysto i Bez-obsługowo

zapomina się , że ma się ogrzewanie ..........oczywiście inwestycja kosztuje ale WARTO :D

 

Tak jak Monikę ( Bellucci ) na ekrany tak My Pompę Ciepła POLECAMY :lol:

 

PS. nigdy nie przeczytam porządnie ...te miksokrety troszkę psują efekt .....( u mnie wyobraźnia pracuje :) ,.. ta Belluci, :p ) ...ale ......faktu to nie zmienia .....fajna rzecz ...

Lubię piękno ...i konkurencję ( Kobiety ) też :lol:

 

Tak myślałam ( że to mąż ) ....mógłby mieć szlifiernię diamentów no ale szlifierki też są w ofercie więc nie jest źle :) ...nie zmienia to faktu ...że jesteś piękną Kobietą :D ...( nie gniewaj się z tymi szlifierkami ..ja uwielbiam żartować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido ...a dla Ciebie mam zadanie ........ wygląda to tak , że systemy bezpośrednie nie maja razem cwu ( CK ) ..., albo mają ale ograniczone ( Thermog. albo mają niczym nieograniczone ( tzn. można i co. i cwu razem z jednej PC ale robią solary ..prawie koniecznie ) ...ale pytanie jakie jest wtedy COP ( dla nieograniczonego ) ..........i jak w funkcji czasu ( na przestrzeni sezonu ..początek / koniec to wygląda ) ...

dopiero wtedy możemy stawać na ring ( rękawice możesz załatwić już teraz :D ) .bezpośrednie- pośrednie ........

to jak stajesz ? ...czy się poddajesz ? .......sędziego niezależnego weźmiemy .....

nie martw się ...może będzie remis :lol: ...ale myślę , że jako dżentelmen dasz mi wygrać ...to jak ? :lol:

 

Bella to tu :

http://www.thermogolv.gal.pl/ - 6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii praktycznego spojrzenia na zbiornik ...

Jeżeli pompa pracuje na wysokich obrotach (zima) to różnica temp w zbiorniku (pomiędzy górą a dołem) jest duża - nawet 70oC w jego wyższych partiach. Latem ta temp jest bardziej wyrónana i w chwili obecnej na 2/3 termometr mi pokazuje 40 - 45oC.

Po prostu woda w środku ma więcej czasu na wyrównanie temperatur pomiędzy górą a dołem bo nie ma ciągłego włączania pompy bo pobór ciepła jest mały.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wczoraj kupilismy wreszcie projekt ;) Podczas rozmowy z pania architekt uslyszelismy, ze pompa ciepla nie moze byc jedynym zrodlem ogrzewania w domu (tak jak i kominek). Nigdzie o tym nie slyszalam, wiec zaskoczylo mnie to bardzo. Oznacza to, ze musze sobie wstawic rowniez i piec??? Ze nie moge zrezygnowac z komina??? Zmartwilo mnie to, bo chcialam ciac koszty... Usunac to, co zbedne podczas adaptacji projektu... Pocieszcie, prosze, ze pani sie myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani architekt opowiada dyrdymały i nie zna przepisów :o

choćby:

132. 1. Budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

długaśny ten wątek :)

Dostałam właśnie ofertę z firmy Eko-Profit, która przewiduje pompę IVT Greenline HT Plus 11 kW. Cała kotłownia z podłogówką w domu 200m plus 3 grzejniki drabinki w 3 łazienkach wynosi 83 600 (przed negocjacją, na którą są otwarci). dolne źródło pionowe.

Co wy na to? Znacie tę firmę? Obsługa super, bez zarzutu (jak dla mnie:))

Powiedzcie co sądzicie o tej cenie i firmie.

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetko ... chętnie lubię wyzwania

tylko prosze wytłumacz bo piszesz dość kropkowo ... ....

 

jakie są reguły... co chcesz porównywać ....

jakie pomiary mamy robić

aby coś porónać to powinniśmy mieć porównanie w licznikach

nie można np. mierzyć jeżeli ktoś założy licznik tylko na PC a drugi założy tylko na cały dom

 

ostanio myślałem o pomiarze:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=366643158

 

czy też mierzymy dolne źródło ... pomiar termometrem odcinków zmrożonych ... choć w tym względzie to nie ma co porównywać 2x większe źródło

 

tak poza tym to właśnie siedze na budowie sobotami i pracuje nad elektryką - znaczy w tygodniu zastanawiam się gdzie przełącznik ... i nad systemem inteligencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odnośnie projektanta...

 

Dziś miałem długą dyskusję na temat najlepszego połączenia pompy ciepła z kominkiem z płaszczem (podłogówka w całym domu).

 

Podczas rozmowy szef firmy (wraz z projektantem) starał się mnie przekonać że dla pompy ciepła nie dobrze jest gdy bufor jest zbyt duży. Jego argumentacja była taka że pompa będzie musiała długo pracować żeby nagrzać taki duży zbiornik (np. 1000l)

 

Dla mnie z kolei im większy bufor tym lepiej biorąc pod uwagę że tym więcej będę w stanie "zmagazynować" energii jeśli kominek będzie w użyciu.

 

To tych co się orientują w temacie:

Skoro faktycznie do pomp ciepła proponuje się zazwyczaj bufory rzędu 200-300l to czy zwiększenie bufora do 1000l (ze względu na kominek) będzie miało jakikolwiek negatywny wpływ dla pompy? Na mój chłopski rozum to pompa będzie faktycznie musiała dłużej pracować żeby nagrzać całą tę masę wody ale z drugiej strony będzie też miała dłuższe przestoje (czyli teoretycznie będzie się wł/wył. rzadziej -> czyli dla sprężarki lepiej).

 

Bardzo Was proszę o pomoc bo kolejne spotkanie mam już poniedziałek i chciałbym w końcu podjąć jakąś przemyślaną decyzję...

 

Z góry wielkie "thanks" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysiunia1978

Ja od tej samej firmy również dostałem w zeszłym roku (liczb nie pamiętam) ofertę ale w końcu zdecydowałem się na firmę z Gdańska. Zrobiła na mnie lepsze wrażenie bo tu mogłem porozmawiać z projektantem na temat samej podłogówki i są otwarci na różne "pomysły".

 

Zobaczę jak wyjdzie ostateczna oferta bo mi wyliczyli IVT Greenline E14 na 250m2 ok 120,000 - tyle tylko że te ceny sa jeszcze mocno przyblizone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj to jest proste

było wałkowane

 

moim zdaniem największa głupota mówić że PC nie nagrzeje 1000L bufora

zapytaj proajktanta dlaczego ... poproś o wyliczenia... ja ci je teraz przedstawię pod warunkiem uzyskania odpowiedzi co w tym buforze będzie ogrzewane COW czy CO czy oba razem

 

generalnie to sobie sam policzysz

prosto licząc to w 1000 litrowym buforze podniesienie temperatury i 1 stopień = 1,16 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...