Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobaczcie co znalazłem na allegro: http://www.allegro.pl/item414793420_pompa_ciepla_12_5_kw_najtaniej_w_montazu.html

Pompa za 7 tyś? Co o tym myślicie?

Poczytaj tutaj : http://forum.muratordom.pl/templates/subMurator/images/icon_minipost.gif

To ta sama firma, tylko teraz sprzedają te same PCi pod przykrywką ich montażu :

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5401100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic pod tym linkiem nie ma a chętnie bym się dowiedział co z tą pompą jest nie tak. Na allegro jest kilka tanich pomp - ciekawe czy są one OK czy nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic pod tym linkiem nie ma a chętnie bym się dowiedział co z tą pompą jest nie tak. Na allegro jest kilka tanich pomp - ciekawe czy są one OK czy nie bardzo.

Z pośpiech nie ten link wkleiłem :

http://forum.muratordom.pl/post2334639.htm#2334639

Gość tę samą pompę sprzedaje od mniej więcej półtora roku. Nie daje na nią żadnej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał tez na innych forach. To pompy z demontażu , IVT , przywiezione ze Szwecji. Nie polecam bo ryzyko rozczarowania wielkie. Image zdradza ,że nie są to najnowsze modele :D :D :D . Może to dobry pomysł dla majsterkowicza, ale tu trzeba troche smykałki i doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ trochę cicho u nas a ja lubię jak coś się dzieje to pozwoliłam sobie ....

Siwy :) to dla Ciebie taki sobie wykresik :) obrazujący rozkład temp. gruntu w zależności od pory roku i głębokości x,m ( takiego jeszcze u nas nie było )

jakieś uwagi, opinie, hipotezy? :)

http://fulereny.blink.pl./mum/rtwg.003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Będę wkrótce użytkownikiem (mam nadzieję, że szczęsliwym) pompy Zirus.

 

Stoję obecnie przed perspektywą zakopania kolektorów.

I tu nasuwa się moje pytanie, czy warto zaryzykować i zakopać kolektory samodzielnie, oczywiście według wytycznych dystrybutora.

 

Koszt zakopania przez polecanego instalatora jest dość znaczny, a dodatkowym problemem jest okres oczekiwania.

 

Zadanie nie wydaję się zbyt skomplikowane (kopara w górę i na dół), ale czy rzeczywiście.......

Nie chciałbym potem mieć problemów z działaniem urządzenia lub jego wydajnością i wymówek, że to przez niewłaściwy sposób ułożenia kolektora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mery26 dobrze byłoby powiększyć to wtedy byłoby wyraźnie ...

TomciuB

myślę , że nie jest to jakaś skomplikowana sprawa ( nie przesadzajmy ) ale poproś Pana Tomasza o dokładne wytyczne co i jak, inaczej przepis na wykonanie kolektora. Wiem tylko , że glikolowy układa się ze spadkiem a tu układano idealnie równo ( nie wiem jak jest teraz , bo może coś się zmieniło ? ).

Napisz też do grupy czy do Inki czy Fido .Oni mieli robiony i na pewno wiedzą co i jak dokładnie i w szczegółach ...zresztą przypomniałam sobie , że Fido podał na swojej stronie dokładnie jak się robi i są zdjęcia itd.

Am76

Teraz Thermię wykupił Danfoss ( jesień 2005r ), kiedyś o niej dyskutowaliśmy http://forum.muratordom.pl/post2326152.htm#2326152

do sterowania mniej skomplikowana niż IVT , inny system grzania cwu ( Thermia , IVT ) popatrz bo stare wersje miały normalne zb. dwu-płaszczowe 150 litrowe nowsze mają już zb. TWS ( rozkład warstwowy temperat ) 180 l z wężownicą grzewczą ........no i oczywiście to inne systemy ( Zirius ( bezpoś ) i Thermia ( pośredni ) ) . Zapytaj o datę prod. i gwarancję .

Ktoś ma Thermię ..poszukam ....

Thermia zajmowała w Szwecji 3 miejsce ( dane 2006r ) pod względem sprzedanych egz. po IVT i Nibe .

Ośmielam się stwierdzić, że PC Danfoss bazują na Thermii ( panel sterowniczy ) mam tylko nadzieję , że rozwiązano inaczej ustawienie temp. cwu ( co mam na myśli ? napiszę jeśli Ktoś zapyta ...wykażę w czym rzecz ) . Nie znalazłam w necie instrukcji PC Danfoss ( mam Thermii ) i dlatego nie jestem w stanie stwierdzić jak jest w Danf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Będę wkrótce użytkownikiem (mam nadzieję, że szczęsliwym) pompy Zirus.

 

Stoję obecnie przed perspektywą zakopania kolektorów.

I tu nasuwa się moje pytanie, czy warto zaryzykować i zakopać kolektory samodzielnie, oczywiście według wytycznych dystrybutora.

 

ja kopałem sam - nie wiem co jest skomplikowanego w kopaniu dziury ;)

miałem okazje przypilnować, aby kolektor był najpierw przysypany piaskiem bez kamieni a dopiero potem przez minikoparke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho tu u nas więc korzystam z okazji .Rozmawialiśmy o Thermii , Thermia TWS ma chłodnicę skroplin.

Viessmann ma przegrzewacz gazu zasysanego ( Vitokal 300..podobno COP dzięki temu większe o 5% ) ( dogrzewacz w IVT dodatkowo można zamówić przy dużych mocach )

Może żeby było wiad. o czym mówimy lekka pomoc :

http://www.klimatyzacja.pl/index.php?akt_cms=1531&cms=295

Jakie jeszcze PC i co mają oprócz 4 podstawowych części skład.?

Hydrolku :) Ty jako zawodowiec widziałeś wszystkie ( albo prawie wszystkie PC ) w środku czy zechciałbyś coś napisać bo myślę , że część z nas to zainteresuje .

Mowa była tu kiedyś, że tylko Nibe ma moduły na PC otóż Danfoss po wykupieniu tych wszystkich firm też chce stanąć do konkurencji .....ma moduły DCM-P moduł chłodzenia pasywnego ( 6.588 brutto ) , DCM-PA pasywnego/ aktywnego ( 7.905 ) , DCM -Vent . Obniżył też ostatnio cenę zdalnego sterowania ( od czerwca 1054,- netto ) inną sprawą jest , że na ich stronie nie ma wiad. takich jak na Nibe a więc zobaczenie tych modułów ( ich środka) jest niemożliwe ) . W ogóle wiad. są bardzo lakoniczne , nie wiem co to za polityka firmy , która nie napisze czarno na białym wszystkich informacji tylko myśli , że ludki kupią na podst 2 str ulotki reklamowej albo sloganów , które są wszędzie ..na jakiego klienta liczą ?

PS. w czwartek może będę miała instrukcję danfoss i zobaczę co ona potrafi, do kogo ( czyjego sterownika ) zbliżona itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam tutaj kolejne pytanie... Moze dostanę odpowiedź.........

 

1. Kolektor pionowy a wyjałowienie terenu..... schiza.... pytanie czy jeśli będzie tylko pompa to ciągła eksploatacja nie doprowadzi o zbytniego wyczerpania gleby w ciepło?

2. By ewentualnie zapobiec temu efektowi....kolektory słoneczne z zaworem trójdrożnym....Kolektory w okresie letnim grzeją wodę do kąpania, prania i zmywarki a następnie zawór się przełącza i grzeje spowrotem glikol, który płynie w rurkach w ziemi

3. Ponawiam pytanko nie zwiazane z dwoma powyższymi do tych co mają już pompę... Co oprócz pompy stosujecie? Solary, podgrzewacz, nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jaki wpływ na COP układu z PC ma temperatura powrotna wody z ogrzewania ściennego. Znalazłem gotowe panele do ogrzewania ściennego o rozmiarach o ile dobrze pamiętam 200 x 67 cm. Przy Tz=40stC, Tp=30stC i temperaturze pomieszczenia 20stC moc takiego jednego panelu wynosi 96W. Przy wyższej temperaturze wody powrotnej oczywiście moc jest większa. Panele są oczywiście dość drogie i dlatego ważny jest optymalny dobór parametrów pracy.

 

Pozdr AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam tutaj kolejne pytanie... Moze dostanę odpowiedź.........

 

1. Kolektor pionowy a wyjałowienie terenu..... schiza.... pytanie czy jeśli będzie tylko pompa to ciągła eksploatacja nie doprowadzi o zbytniego wyczerpania gleby w ciepło?

2. By ewentualnie zapobiec temu efektowi....kolektory słoneczne z zaworem trójdrożnym....Kolektory w okresie letnim grzeją wodę do kąpania, prania i zmywarki a następnie zawór się przełącza i grzeje spowrotem glikol, który płynie w rurkach w ziemi

3. Ponawiam pytanko nie zwiazane z dwoma powyższymi do tych co mają już pompę... Co oprócz pompy stosujecie? Solary, podgrzewacz, nic?

 

NIC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...