Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bosch ( IVT ) kupił ostatnio FHP . To duży gracz PC z Florydy ( założony1969r, robi na R 410A no i ma ISO 9001/2000 , obroty około 51 mil. USD ). Ponieważ sprzedaje w całych USA a także w Kanadzie , Europie , cent. i połud. Ameryce , Srod. Wschodzie i i Azji to teraz te rynki będą ich no i chcą oczywiście podwoić wynik w dalszej perspektywie .

A wiecie , że IVT ( u siebie od IV 2007 ) daje 10 lat gwarancji na sprężarkę i 6 na całą PC ? mało tego gdyby coś było nie tak w ciągu 24 godzin ( 1 listopad -31 marzec ) muszą zreperować , jest to tzw. usługa nr1PC ( specjane grupy) nie odnosi się to tylko do PC inwerterowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

R410 jest gorszy termodynamicznie niż z R407 ( o R22 jako zakazanym nawet nie wspominam) - co się objawia niższym COP. Ale z punktu widzenia producenta jest lepszy bo wychodzą mniejsze wymienniki niz przy R407. Tak więc postęp nie zawsze prowadzi do większej efektywności :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o instalacji podliczników do PC aby móc monitorować zużycie energii. Czy takie coś można kupić? W ogłoszeniach w internecie znalazłem wyłącznie watomierze do 230 V. Czy są na rynku trójfazowe?

Mówisz - masz :

Tańszy : http://www.allegro.pl/item435892800_licznik_energii_3faz_2tar_c52c_10_40_a.html

Droższy : http://www.allegro.pl/item432498872_trojfazowy_licznik_energii_f_f_le_03_d.html

a tu się możesz potargować :

http://www.allegro.pl/item435028064_elektroniczny_licznik_energii_elektrycznej_3_faz.html

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o instalacji podliczników do PC aby móc monitorować zużycie energii. Czy takie coś można kupić? W ogłoszeniach w internecie znalazłem wyłącznie watomierze do 230 V. Czy są na rynku trójfazowe?

Watomierz to miernik mocy (Wat) , a potrzebujesz licznik energii (kWh lub J) to zupełnie inne wielkości fizyczne jak kg i metr :D , nie masz chyba wątpliwości, że nie zważysz niczego przy pomocy linijki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henoczku ...ten licznik drugi od góry ...wydaje mi się , że to owszem trójfazowy ale jednotaryfowy ( miałam taki ) .........ja mam dwutaryfowy na szynę firmy Hager + zegar (powinien być tak skonstruowany żeby mieć razem ten zegarek ) ...brzydziej wygląda i drogi :( ...bo ja w normalnym sklepie i chyba z 1200pln ale można znaleźć taniej .

Też już grzeję ...pozdrawiam Wszystkich , życzę krótkiego i taniego sezonu :D

 

tak pomyślałam bo nie było rozróżnienia ale pamiętajcie , że te inf. to nie tylko dla Panów ...dla Pań :D też i nie każda techniczna i wie , że musi być tu rozróżnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o instalacji podliczników do PC aby móc monitorować zużycie energii. Czy takie coś można kupić? W ogłoszeniach w internecie znalazłem wyłącznie watomierze do 230 V. Czy są na rynku trójfazowe?

Watomierz to miernik mocy (Wat) , a potrzebujesz licznik energii (kWh lub J) to zupełnie inne wielkości fizyczne jak kg i metr :D , nie masz chyba wątpliwości, że nie zważysz niczego przy pomocy linijki :D

 

Ale mając linijkę i odważnik już się można pokusić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o instalacji podliczników do PC aby móc monitorować zużycie energii. Czy takie coś można kupić? W ogłoszeniach w internecie znalazłem wyłącznie watomierze do 230 V. Czy są na rynku trójfazowe?

Mówisz - masz :

Tańszy : http://www.allegro.pl/item435892800_licznik_energii_3faz_2tar_c52c_10_40_a.html

Droższy : http://www.allegro.pl/item432498872_trojfazowy_licznik_energii_f_f_le_03_d.html

a tu się możesz potargować :

http://www.allegro.pl/item435028064_elektroniczny_licznik_energii_elektrycznej_3_faz.html

:lol:

 

Dzięki. Wystarczy mi jednotaryfowy - ten do montażu na szynie byłby najlepszy bo zamontowałbym go w skrzynce elektrycznej i po sprawie, tylko czemu taki drogi? Te tańsze są ok ale strasznie wielkie. Poszukam jeszcze i zapytam w lokalnej hurtowni elektrycznej - tam wszystko mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu niektórzy pisali o instalacji podliczników do PC aby móc monitorować zużycie energii. Czy takie coś można kupić? W ogłoszeniach w internecie znalazłem wyłącznie watomierze do 230 V. Czy są na rynku trójfazowe?

Watomierz to miernik mocy (Wat) , a potrzebujesz licznik energii (kWh lub J) to zupełnie inne wielkości fizyczne jak kg i metr :D , nie masz chyba wątpliwości, że nie zważysz niczego przy pomocy linijki :D

 

Oczywiście tak, ale ponieważ na codzień nie kupuję przyrządów tego typu, zasugerowałem się licznymi ogłoszeniami jak poniższe:

 

http://www.allegro.pl/item418834189_watomierz_licznik_energii_elektrycznej_miernik_hit.html

 

W sumie, licznik energii to watomierz sprzężony z zegarem jakby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A &zb ...mam propozycję dla Takiego aktywnego forumowicza musi być nagroda :D . ...sprezentuje Ci go bo mi niepotrzebny ( wymieniłam na dwutaryfowy ) .

Albo zaczekaj jak wrócę do W-wy ( połowa listopada ) albo Ci prześle ....adres podaj na priv ..

jest tylko taka sprawa mój jest LE-03 a ten z allegro LE-03d

różnią się ...mój ma 3x230/400V+N a ten drugi to samo tylko AC ( bo temp.. są nieistotne bo to nie do Afryki :) mój +65 a ten z allegro +55 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A &zb ...mam propozycję dla takiego aktywnego forumowicza musi być nagroda :D . ...sprezentuje Ci go bo mi niepotrzebny ( wymieniłam na dwutaryfowy ) .

Albo zaczekaj jak wrócę do w-wy ( połowa listopada ) albo Ci prześle ....adres podaj na priv ..

jest tylko taka sprawa mój jest LE-03 a ten z allegro LE-03d

różnią się ...mój ma 3x230/400V+N a ten drugi to samo tylko AC ( bo temp.. są nieistotne bo to nie do Afryki mój +65 a ten z allegro +55 )

 

O dzięki ! Ale umówmy się na jakąś cenę bo to trochę kosztowny podarek a są tu o wiele bardziej zasłużeni forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&zb ...no coś Ty ! daj mi zrobić dobry uczynek :) policzą mi na górze :lol: a wiesz trzeba zbierać bo to zawsze może się przydać :D

przecież reszcie nie trzeba tylko Tobie ....i nie bądż taki skromny :)

Wiesz , ze jesteśmy jedną Rodziną ( może sobie tak wymyśliłam ale ładne te myśli , prawda ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza , ktoś zaczarował czy co ? :))) może czerwoną wstążeczkę gdzieś przyczepimy ?:)

Ja jeszcze o M2 ...myślę , ze na jakim skraplaniu działa możemy wiedzieć bardzo prosto , mianowicie ...jeśli w punkcie poboru na co. chcemy mieć 35 *C ( na wys. krótszej rurki - wyjście na co. ) to wtedy na sensorze musimy ustawić około 27 -30 *C ...ale taka wartość dyskwalifikowałaby uzyskiwanie odpowiedniej temp. cwu ...dlatego należy je ustawić odpowiednio wyższe , jakie ? każdy może ustawić sobie sam takie jakie chce metodą prób i błędów ...czyli wystarczy , że ustawimy tutaj ( na sensorze ) jakąś i mamy temp. skraplania czyli temp. do jakiej grzeje się cały zbiornik ( oczywiście dodatkowo te wyższe temp. na górze są z gorącego gazu i pamiętamy , ze temp. ułożone są warstwowo ) .

Może Ktoś zechce napisać ile ma ustawione ? przecież tyle osób ma , prosimy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...