Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takj z grubsza : pompa ciepła nie powinna kosztowac drożej niz 50 kzł - przy kolektorze glokolowym - sorry ale innych jakos nie umiem polecać. Cóż, brak wiary. :cry:

Instalację pompy ciepła można zrobić za znacznie mniejsze pieniądze, inwestując odpowiednio w swoją wiedzę na ten temat. Na początek warto warto przeczytać ten wątek w całości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak napiszę zgodnie z prawdą, że moja nie kosztowała więcej niz 10 kzł to zostanę zdegradowany do forumowego idioty? :oo :p ps:

 

Moja konstrukcja czeka dopiero na realizację.

Zebrałem oferty podzespołów i też z duuuużym zapasem mieszczę się w tej kwocie. Razem ze sterownikiem i obudową z wanpuru. Podzespoły wybierałem te o najlepszych parametrach i opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napiszę zgodnie z prawdą, że moja nie kosztowała więcej niz 10 kzł to zostanę zdegradowany do forumowego idioty? :oo :p ps:

 

Moja konstrukcja czeka dopiero na realizację.

Zebrałem oferty podzespołów i też z duuuużym zapasem mieszczę się w tej kwocie. Razem ze sterownikiem i obudową z wanpuru. Podzespoły wybierałem te o najlepszych parametrach i opiniach.

Ja na swoją też więcej nie wydałem :). Żeby to jednak osiągnąć trzeba, jak juz wcześniej napisałem, zainwestować ... w wiedzę, albo za nią komuś zapłacić :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją też więcej nie wydałem :). Żeby to jednak osiągnąć trzeba, jak juz wcześniej napisałem, zainwestować ... w wiedzę, albo za nią komuś zapłacić :lol: .

 

święta racja,

moje "dogłębne studia wieczorowe nad PCi" :wink: trwały kilka miesięcy.

3-4 książki, elektroda, to forum manuale i dtr-ki producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb, niestety juz po fundamentach, ociepleniu i chudziaku, ale przed wylewkami (podloga). wiem, ze troche za pozno ale nie ma mnie przy budowie niestety :evil: dom jest 'zdalnie budowany' 8) czy jest jeszcze szansa/sens to zrobic i co dokladnie (otwory, etc.) jest potrzebne?

 

Jak przed wylewkami to nie tak źle, bo tylko chudziak do skucia. Wrzucę wieczorem kilka zdjęć jak to u mnie wyglądało.

 

Z zewnątrz:

http://images23.fotosik.pl/276/afb30dc72a7c4cc4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją też więcej nie wydałem :). Żeby to jednak osiągnąć trzeba, jak juz wcześniej napisałem, zainwestować ... w wiedzę, albo za nią komuś zapłacić :lol: .

 

święta racja,

moje "dogłębne studia wieczorowe nad PCi" :wink: trwały kilka miesięcy.

3-4 książki, elektroda, to forum manuale i dtr-ki producentów.

 

Czas to pieniądz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb, niestety juz po fundamentach, ociepleniu i chudziaku, ale przed wylewkami (podloga). wiem, ze troche za pozno ale nie ma mnie przy budowie niestety :evil: dom jest 'zdalnie budowany' 8) czy jest jeszcze szansa/sens to zrobic i co dokladnie (otwory, etc.) jest potrzebne?

 

Jak przed wylewkami to nie tak źle, bo tylko chudziak do skucia. Wrzucę wieczorem kilka zdjęć jak to u mnie wyglądało.

 

I od wewnątrz:

http://images46.fotosik.pl/12/4bf3fb2f4ea41d73m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a&zb. czy te przewody ida w jakiejs wiekszej oslonie? rozumiem, ze 4 sztuki to standard. warto to do razu wlozyc (jest to instalacja pod okreslona pompe/kolektor a moze standardowa), czy mozna jakas wieksza rure zaslepic i pozniej przecisnac odpowiednie przewody?

 

tak jak mowie, nie zdecydowalem sie jeszcze na pompe ale chce sobie zostawic furtke na przyszlosc... byc moze przeczytam watek od deski do deski i sie skusze na jakas PC i GWC... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a&zb. czy te przewody ida w jakiejs wiekszej oslonie? rozumiem, ze 4 sztuki to standard. warto to do razu wlozyc (jest to instalacja pod okreslona pompe/kolektor a moze standardowa), czy mozna jakas wieksza rure zaslepic i pozniej przecisnac odpowiednie przewody?

 

tak jak mowie, nie zdecydowalem sie jeszcze na pompe ale chce sobie zostawic furtke na przyszlosc... byc moze przeczytam watek od deski do deski i sie skusze na jakas PC i GWC... 8)

 

Ta osłona to izolacja termiczna z pianki. Ja mam cztery sztuki bo mam dwa kolektory pionowe. Dobrze jest zdecydować się na określoną konfigurację odpowiednio wcześnie. Zacznij zbierać oferty od wykonawców, to wyrobisz sobie jakieś zdanie nt. możliwych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do uzytkowników PC, jestem już po wylewkach i przedemną układanie terakoty. Czy układaliście ją przed uruchomieniem PC czy po?, w ogóle czy kolejność ma jakies znaczenie :-? ?

 

ja układałem i tak i tak. Pomieszczenie gdzie jest zamontowany sterownik i podgrzewacz do wody zrobiłem w płytkach przed uruchomieniem podłogówki. A resztę robiłem już po odpaleniu ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napiszę zgodnie z prawdą, że moja nie kosztowała więcej niz 10 kzł to zostanę zdegradowany do forumowego idioty? :oo :p ps:

 

Moja konstrukcja czeka dopiero na realizację.

Zebrałem oferty podzespołów i też z duuuużym zapasem mieszczę się w tej kwocie. Razem ze sterownikiem i obudową z wanpuru. Podzespoły wybierałem te o najlepszych parametrach i opiniach.

Ja na swoją też więcej nie wydałem :). Żeby to jednak osiągnąć trzeba, jak juz wcześniej napisałem, zainwestować ... w wiedzę, albo za nią komuś zapłacić :lol: .

 

oczom nie wierzę.... z tego co się orientowałem pompa firmy nie-krzak to 25-30 tys. Jak udało się Wam zmieścić w kwocie 10 tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Oni są krzaki właśnie tylko przez duże K :lol:

 

jak ma się wiedzę i przede wszystkim umie dobrać odpowiednie urządzenia to budowa PC nie jest problemem , 4 podstawowe + satelity typu: presostaty , termostat , filtr, wziernik itp , trochę rurek , czynnik + obudowa + regulator ( sterownik ) ...i jedziemy :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczom nie wierzę.... z tego co się orientowałem pompa firmy nie-krzak to 25-30 tys. Jak udało się Wam zmieścić w kwocie 10 tys?

 

Trick polega na policzeniu wyłącznie kosztów tzw. materiałowych i ew, usług zewnętrznych. Koszt własnych narzędzi i roboczogodzin został sprowadzony do zera. Zapytaj ile czasu zajęło zebranie niezbędnej wiedzy oraz wykonanie, instalacja i regulacja PC domowej produkcji po czym pomnóż to przez wartość własnej roboczogodziny i dodaj do kosztów materiałowych a będziesz wiedział ile Cię to wyniesie i czy wyjdzie taniej niż instalacja przez wyspecjalizowaną firmę. Obawiam się że wersja home made jest raczej dla słabo opłacanych fachowców :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczom nie wierzę.... z tego co się orientowałem pompa firmy nie-krzak to 25-30 tys. Jak udało się Wam zmieścić w kwocie 10 tys?

 

Trick polega na policzeniu wyłącznie kosztów tzw. materiałowych i ew, usług zewnętrznych. Koszt własnych narzędzi i roboczogodzin został sprowadzony do zera. Zapytaj ile czasu zajęło zebranie niezbędnej wiedzy oraz wykonanie, instalacja i regulacja PC domowej produkcji po czym pomnóż to przez wartość własnej roboczogodziny i dodaj do kosztów materiałowych a będziesz wiedział ile Cię to wyniesie i czy wyjdzie taniej niż instalacja przez wyspecjalizowaną firmę. Obawiam się że wersja home made jest raczej dla słabo opłacanych fachowców :lol:

Tak, tak jestem słono opłacanym fachowcem i dlatego nie buduję pomp ciepła dla zarobku :) 20-30 to kosztuje całkiem , całkiem pompa Danfossa , ale sam agregat. Moje 10 to cała kompletna instalacja z mamką i co tam jeszcze mozna sobie wymyśleć . Oczywiście całość firmy hydrol & synowie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...