Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dyskusja jak zwykle na tym forum blyskawicznie schodzi na tematy bez znaczenia i nie zwiazane z tematem.

 

To czy ktos lubi grzac sobie domek weglem/drewnem/smieciami/gazem/olejem/pradem nie ma najmniejszego znaczenia. To tylko i wylacznie jego wybor i ma sie to nijak to wad/zalet PC. Jezeli wiec ma warunki na dane paliwo, lubi to robic, ma czas/palacza/lubi zimno/goraco itp itd to takze jego wybor - nie rozumiem co ma to wspolnego z tytulem tego watku forum. Przewidywanie czy za pare lat to czy tamto bedzie drozsze/tansze to wrozenie z fusow - pewne jest jedno - WSZYSTKO bedzie drozsze i nie da sie tego przewidziec wiec jest to gadanie bez sensu.

 

Wszelkie proby udowadniania w mniej lub bardziej sensowny sposob ze PC to jeden wielki badziew mozna porownac do udowadniania ze Slon to Wielblad, a koszty? to takze w brew obiegowej opini wartosci nieporownywalne (bo kazdy dom jest inny), jedyna wartosc jaka mozna porownac to przeliczenie rocznych kosztow ogrzewania CO na m2 powierzchni ogrzewanej - to mniej wiecej daje obraz kosztow.

 

Moj koszt na m2 (ciezki do obliczenia bo grzeje jeszcze tez CWU) ale bedzie to wielkosc na poziomie 7,8 zl/m2 - od razu musze zaznaczyc ze to duzo wyszlo, bo nie mialem dobrze ocieplonego stropu i dosc duzo uciekalo. Podawana wartosc pelsona za jakis super tani i ekonomiczny kociol na wegiel 1260 zl za 150 m2 daje na m2 wartosc 8,4 zl/m2. Dolicz do tego codzienna obsluge + skladowanie materialu + etat palacza na czas nieobecnosci w domu - dla mnie odpada bo ja chce miec cieplo w domu i CWU jak do niego wracam i nie martwic sie czy jeszcze mam to cieplo czym uzyskac czy juz nie, a takze kiedy wracam prawie padajac na pysk ze zmeczenie nie mam ochoty martwic sie ze jeszcze musze szuflowac wegiel bo jest zimno badz dzwigac inny material. To sie nazywa komfort zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agiis ja również czekam na informacje dotyczące ceny instalacji i kto to robił. Do innych forumowiczów: powstrzymajcie się od pisania innych tematów niż hasło pompa ciepła. Jak macie inne zdanie to piszcie sobie pod innym hasłem. Tutaj oczekujemy inf. konkretnych na konkretny temat.

Do gregor2 - mnie ppc odpowiedział, że na przełomie lipca i sierpnia będzie miał pokaz we Wrocławiu i mnie poinformuje.

Cały czas twierdzi, że są to ceny promocyjne za pompę. Tak to wygląda. Jeśli bebechy są firmowe to może warto spróbować. Obiecał mi, że znajdzie instalatora, który to wszystko połączy. Zobaczymy.

Pozdrawiam i zachęcam tych niezainteresowanych do innych haseł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja tez przylaczam sie do prosby o nie smiecenie tego watku roznymi spostrzezeniami, ze nie warto pakowac sie w pompe, a lepiej robic kotlownie na wegiel, albo pakowac sie w drozejacy gaz czy olej. Dla tych co sie tak bardzo zaangazowali w nawracanie "pompiarzy" przypominam pierwszy post zalozyciela watku:

 

Jeżeli ktoś użytkuje Pompę Ciepła to czy zechciałby sie podzielić wrażeniami z tej zimy. Proszę podać moc, rodzaj kolektora, warunki gruntowe, i tego typu rzeczy. Jęzeli ktoś ma aktualne wyceny pomp to tez by były mile widziane. Z góry dzięki za spostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor2, witekk

Pompa nas kosztowała: (netto)

22 tys pompa (165 dm3)

11 tys, kolektory z położeniem

3 tys uruchomienie i podłączenie końcowe pompy

 

ogrzewanie podłogowe (całość) 110 m2 domek 9600 zł

 

na CUW mamy 50 stopni maks

 

agiis,

 

a ktora firma ci instalowala pompe ciepla? Bo z tego co sie orientuje to kilka firm w kraju juz oferuje pompy IVT (sama zastanawam sie nad taka pompa ;) )

 

Mam jeszcze pytanie - cala podloge w domu masz wylozona w kafelkach, czy masz moze w niektorych pokojach np. panele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ROBUD daj znać, bo może przeoczyłem jaką pc masz, jakie docieplenie budynku. Twoje rachunki za en.el. są bardzo przyzwoite. Myślę, że nawet do 10-12 zł/m kw to byłby dobry wynik. Oczywiście co i cwu. Jednak czytając posty innych użytkowników widzę, że koszty ogrzewania i cwu są z lekka większe. Może mają problem z dociepleniem domu.

agiis - nadal czekam na informację.

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tak jak ja ogrzewaniem domu przy pomocy pc.

KWESTIA DOBREGO WYBORU - ja osobiście mam w głowie mętlik, a muszę przed zimą podjąć decyzję i zainstalować urządzenie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agiis.

Jest już nas trzech żądnych wiedzy.

Ja mam zamiar brać pompę IVT od firmy EKO-SC ze Słupska. Wycenili mnie wstępnie na coś około 55000 (pompa 11,2 + kolektor pionowy 2x90m).

Za tydzień będę znał trochę szczegółów, bo ma u mnie na budowie zjawić się człowiek od nich.

 

A i jeszcze takie pytanko mi się nasuwa (po rozmowie z gościem od kotłów gazowych).

 

Czy jeżeli mam mieć 100% podłogówki w całym domu (parter i poddasze) to potrzebuję mieć zbiornik buforowy do CO?

Zacząłem się zastanawiać, bo niby podłogówka ma i tak sama z siebie dużą bezwładność, ale czy nie warto by było jednak tego wspomóc jakimś dodatkowym zbiornikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agiis.

Jest już nas trzech żądnych wiedzy.

Ja mam zamiar brać pompę IVT od firmy EKO-SC ze Słupska. Wycenili mnie wstępnie na coś około 55000 (pompa 11,2 + kolektor pionowy 2x90m).

Za tydzień będę znał trochę szczegółów, bo ma u mnie na budowie zjawić się człowiek od nich.

 

A i jeszcze takie pytanko mi się nasuwa (po rozmowie z gościem od kotłów gazowych).

 

Czy jeżeli mam mieć 100% podłogówki w całym domu (parter i poddasze) to potrzebuję mieć zbiornik buforowy do CO?

Zacząłem się zastanawiać, bo niby podłogówka ma i tak sama z siebie dużą bezwładność, ale czy nie warto by było jednak tego wspomóc jakimś dodatkowym zbiornikiem?

 

 

Warto, bo pc nie załącza się co chwilę, a to zapewni jej dłuższe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym podnieść temat PC http://www.ppc.best24.pl/

Oferta super atrakcyjna - tylko czy aby to działa .

Dostałem od nich odpowiedź PC 11 kW -8300 a PC 14 kW 8400 netto

Obie ze zintegrowanym zasobnikiem 200 l dla CWU - gwarancja 3 lata .

Sami pomp nie montują ale mają za to sieć instalatorów - czekam na namiary na takowego . Mam nadzieję że się od niego dowiem czegoś więcej no i może zobaczę działający egzemplarz .

Przy takiej cenie skłonny jestem w to zainwestować - cena porównywalna ze średniej klasy piecem kondensacyjnym , pozostaje tylko wykonać dolne źródło .

Czy ktoś jeszcze się tym interesuje lub ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opluli by mnie! Moja pompa jest bardzo inna od wszystkich na tym forum.

Propanowa ze sprężarką pędzoną kołem pasowym z koła wodnego. Pracuje kompletnie za darmo i na razie wydałem na nią prawie 500zł! ZGROZA I ZDZIERSTWO! Będę grzał się produkując lód. (93kWh/m3).

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , ale nie każdy ma tyle zacięcia i możliwości co Ty adam_mk .Ja nie mam w pobliżu rzeczki a i działki mam niecałe 800 m kw.

Ja po wstępnym rozeznaniu proponowanych pomp ciepła i ich cen temat sobie odpuściłem .

Mam gaz w drodze - będzie kondensat i w całym domu podłogówka .

Jednak wobec ceny pompy w okolicach kondensata jestem skłonny ponownie temat rozważyć .

Tak naprawdę to wydaje mi się że pompy nie powinny być droższe niż 5-10 tysiecy . Tylko dystrybutorzy trzymają się w cenie . No bo to przecież tylko kompresor , parownik i zawór rozprężny , wymiennik .

Za resztę : dolne źródło , pompy obiegowe i tak płacimy dodatkowo .

Może ten gość od ppc postanowił to sprzedawać po ludzkich cenach ?

Czekam na opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca. Te "droższe" PC to są komplety, często z buforami, z funkcją grzania CWU, mają już zainstalowane pompy obiegowe, i bardzo często w cenę wliczone jest DZ, często tez cena obejmuje instalację systemu. Moim zdaniem ( na podstawie wielu ofert) cena kompletu (kotłowni CO i CWU) w przyzwoitym standarcie zamyka się w kwocie 20.000 do 30.000,- dla domu o powierzchni do ogrzewania do 140 m2. Jak wszystko policzysz, to ta "tania oferta bedzie tez oscylowała w tej dolnej granicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...