Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I teraz najważniejsze - rachunek za prąd:

termin poboru 14.01.2006 - 22.01.2006 (...) Koszt: 1146 zł (...) Myślę że to nie jest dużo jak na taką powierzchnię

Mysle ze to KOSMICZNE rachunki ;)

A oczywiśćie zaszłą mała pomyłeczka rachunek 14.01 - 22.03

Dzięki za podpowiedż :)

 

Reasumując:

850 zł za 2,25 mca to wychodzi 425 zł/mc mrożnej zimy

Przy normalnej zimie (zeszłorocznej mamy:

850/3=285 zł/mc - myśle że nie jest źle

 

Acha mam jeszcze kominek - ale palę/paliłem dla sportu :) beż żadnego rozprowadzania ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKOG

 

jakiej firmy masz pompe ciepla? - czy to Ekontech (sadzac po cenie za pompe) i kto ci ja instalowal?

 

zuzycie pradu, ktore podales to zuzycie na caly dom, czy tylko przez pompe?

 

dogrzewasz dom jakims innym zrodlem ciepla - np. kominek?

 

Witam

Tak pompa EKONTECH instalował mi ją znajomy który współpracuje z firmą EKONTECH - robił mi całą kotłownie i instalację podłogówki - namiary na priva. rachunek 1146 zł to całkowity prąd domu od tego odjęłem 300 zł które płacę średnio w lecie za 2 mce tak więc zostało 850 zł za samo grzanie. Mam kominek założyłem w grudniu i codziennie albo i nie paliłem sobie dla sportu (zużyłem 2m drewna przez cały sezon) ale kominek tylko w jednym pomieszczeniu bez rozprowadzenia ciepła. Moze zrobie w tym roku bo górę mam jeszcze nie wykończoną (aczkolwiek grzałem cały dom). To juz druga zima jaką przeszedłem ( a w zasadzie trzecia ) z PC ale pierwsza (i to niecała:( ) z II taryfą. Bo na I taryfie zupełnie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy była niższa - po znajomośći nie - może dostaliśmy troche upustu ze względu żę kupowały ją tu 4 domy na raz. http://www.ekontech.pl i mogłem sie pomylić bo chyba dokładnie kosztowała 16500 ale to było 3 lata temu (chociaz z drugiej strony waluty na tym samym poziomie- a sprężarka niemiecka).

Znalazłem jeszcze stronkę montera http://www.slawco.pl widze ze moja pompa kosztuje 17100 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKOG

 

od firmy, ktora podales dostalam oferte, chyba ze 2 miesiace temu no i niestety nie byla taka niska :-? . Mimo, ze pompa robiona w Polsce i firma monterska na miejscu to oferta byla tylko kilka tysiecy tansza od IVT, NIBE, Wassermana (ta nawet byla tansza), Climacomfort (przedstwaicielstwa firm znajduja sie daleko od Wrocka). Poza tym martka zalila sie kilka miesiecy temu na serwis pompy Ekontechu (brak reakcji ze strony producenta pompy). Widac, ze w ciagu tego czasu ceny pomp i calej instalacji z tym zwiazanej poszly do gory, co niestety nie przelozylo sie na jakosc serwisowania.

 

A zmieniajc temat to ty chyba wybudowales sie gdzies w okolicach Dobrzyka,prawda :)? juz kiedys slyszlam ze tam jest "zaglebie pompowe" i zdaje sie, ze to zaglebie powiekszy sie o Kamieniec - na naszym malym siedlu na pewno beda 2 pompy, jak nie 3 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dobrze wychyle z balkonu to widze to małe osiedle- a wracając do pomp serwis no cóż - sam sobie naprawiam :) bo mi sie nigdy nie chce czekać- jedyna awaria jaka była to upalił się stycznik (po rozmowie z włascicielem ekontecha miałem do wyboru albo czekac jeden dzień - albo podjechać do sklepu kupić ten stycznik i samemu wymienić (tylko nie faela) na koszt Ekontechu. Zrobiłem samemmu ale to dlatego że wiem jak ona jest zbudowana i sterowana - po drugie serwis zapewnia mi również i tak jest jak się przez nią kupia firma Pana Sławka :) a że to znajomy to dzwonie, pytam umawiam się - nie narzekam- jak mówię producent i monter są z okolic wrocłąwia tk więc kontakt jest. U mnie na ulicy jest 5 takich pomp już 3 lata i powazniejszych awarii nie było - co najwyżej mają problemy z wyciekającym glikolem w dolnym źródle i musi przyjezdzać instalator i dobijać - ale z tego co zauważyłem już przestało im wyciekać - ja od początku miałem spokój u mnie nie wyciekało. A czemu ci tak drogo wyszło pompa faktycnzie droższa i Vat poszedł w górę ale co jeszcze - a że pompa droższa no cóż jest popyt - producent to wykorzystuje - rosną ceny dopóki naprawdę urzązenia te nie stanieją. Próbowałem kiedyś doliczyć ile taniej kosztowała by mnie tradycyjna kotłownia - zasilająca ogrzewanie podłogowe - wyszło jakieś 9-12tys. Acha jeden z sąsiadów ma mniejszy dokek ok 120m2 nie pamiętam dokładnie i on ma fajne rachunki za prąd - 560 zł za grudzień 2004 i styczeń 2005 - widziałem na własne oczy. - i to jest całkowity koszt domu w zimie + 100 zł za wode na kwartał i + podatek - nieźle nie. Policzył jeden rok od września 2004 do listopada 2005 1800 zł (całkowity prąd) a od listopada do maja tego roku 1700 zł (ostra zima)- kto znajdzie tańsze mieszkanie?:) - jak mi powiedział "rachunki do wglądu" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jest jaks uzytkownik pompy z tych rejonow naszego pieknego kraju w ktorym zima zaczyna sie w listpadzie a konczy w kwietniu tzn z Podhala lub innych okolic gor? Jak sie ma zuzycie i temepratura do powierzchni wasze godomu ? Jakie ocieplenie i ile go?

Bo jestem juz prawie zdecydowany tylko chcialbym zaciagnac ww opini a i odwiedzic uzytkownika jesli by sie dalo ?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pc Thermogolv - jakiś czs temu już ją prawie miałem w domu. (...) Ostatecznie kupiłem pc 7kw Stiebel - Eltron.

 

Osoba ktora pisze taki post i ma 1 (slownie JEDEN) wyslany post na forum (wlasnie ten) dla mnie osobiscie brzmi jak "chamska" konkurencyjna reklama - oczywiscie nie broniac kogokolwiek i jakiejkolwiek firmy.

 

HOLOM pisze,

robud, ten post odnośnie Thermogolv to nie jest żadna "chamska" konkurencyjna reklama ani nic w tym stylu. Jest to historia o perypetiach młodego inwestora, niestety z życia wzięta. Nie myślałem, że o tym kiedyś napiszę, ale sam przeżywałem różne dylematy związane z wyborem pc itd. i moim zdaniem jest to forum, które ma pomóc innym, którzy zaczynają podobną drogę przez męki dlatego chcę podzielić się swoimi doświadczeniami - kto chce skorzysta. Dużym powodzeniem cieszy się pc z Jasła na forum - dlaczego? Cena jaką oferuje p. Kołodziej. To, że ktoś przeczytał mój post nie znaczy, że nie kupi pc z Jasła a jedynie będzie wiedział o co popytać p. Kołodzieja i upewni się dokładnie co zawiera się w cenie oferty... To chyba uczciwe podejście do sprawy. Jak będziesz kiedyś w moich stronach (woj. opolskie) to zapraszam, pogadamy, przekonasz się na własne oczy, że nie prowadzę konkurencyjnej firmy zajmującej się montażem pc. Zobaczysz, że jestem zwykłym kolesiem, który nie miał rok temu pojęcia jak wygląda bloczek betonowy, nie odróżniał jętki od krokwi i wziął się za budowę domu. Będziesz mógł również pogawędzić z moim znajomym, który już ma pc od p.Kołodzieja.

 

Pozdrawiam,

holom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę na Ecopower od http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1312984#1312984 pod klucz na 16-17.000 zł.

Niestety strona producentahttp://www.ppc.best24.pl/ jest dość uboga w informacje. Może ktoś z was wie coś więcej na ten temat? A moze był na wycieczce w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę na Ecopower od http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1312984#1312984 pod klucz na 16-17.000 zł.

Niestety strona producentahttp://www.ppc.best24.pl/ jest dość uboga w informacje. Może ktoś z was wie coś więcej na ten temat? A moze był na wycieczce w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Ja dostałem też od nich odpowiedź z tym że przysłali mi kartę katalogową i ceny samych pomp na poziomie 8400 zł do samodzielnego montażu .

Koniec końców dostałem namiary na autoryzowanego instalatora . Ten stwierdził że po zainstalowaniu samej pompy nie bierze odpowiedzialności za grzanie . Nalegał na wykonanie całej instalacji . Kto miał by Ci robić instalację pompy ? A może wrzuć mi wycenę na mail : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonDomel

a jak inaczej mozna ogrzewac dom przy pomocy PC ... załózmy że nie chce miec podłogowego ??

 

Jestem ciekaw jaki byłby koszt ogrzewania domu o powierzchni około 300m2?

Orientuje sie ktoś?

I ile by kosztowala sama PC...

 

 

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak inaczej mozna ogrzewac dom przy pomocy PC ... załózmy że nie chce miec podłogowego ??

 

Jestem ciekaw jaki byłby koszt ogrzewania domu o powierzchni około 300m2?

Orientuje sie ktoś?

I ile by kosztowala sama PC...

 

 

:roll: :roll: :roll:

 

Witam

Zamiast podłogowego instalujesz ogrzewanie ścienne :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś użytkuje Pompę Ciepła to czy zechciałby sie podzielić wrażeniami z tej zimy. Proszę podać moc, rodzaj kolektora, warunki gruntowe, i tego typu rzeczy. Jęzeli ktoś ma aktualne wyceny pomp to tez by były mile widziane. Z góry dzięki za spostrzeżenia.

 

 

http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61608,1532082.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak inaczej mozna ogrzewac dom przy pomocy PC ... załózmy że nie chce miec podłogowego ??

 

Jestem ciekaw jaki byłby koszt ogrzewania domu o powierzchni około 300m2?

Orientuje sie ktoś?

I ile by kosztowala sama PC...

 

 

:roll: :roll: :roll:

To ile by kosztowała PC zalezy od firmy i jakości ocieplenia .

Co do kosztów ogrzewania PC i kaloryfery to są 2 sposoby :

1 Niskotemperaturowy - tylko grzejniki wielkie i koszt porównywalny do podłogowego (sprawność pompy ok 4 )

2 Wysokotemperaturowy - kaloryfery przyzwoitej wielkości , tylko wówczas grzanie PC bez sensu : max temperatura z typowej PC to około 55-60 C , tylko wtedy jej sprawność na poziomie 2 - max 3 i chyba nie opłaca się inwestować w PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonDomel

kompletnie sie na tym nie znam i pytam...

ogrzewaniem podłogowym mozna nagrzac pokój do temperatury 22 i wyzej? :o :p

Zawsze myślałem ze to grzeje tylko w stopy ;)

 

Dzieki za odpowiedz, doucze sie dalej :)

 

Jestem ciekaw czy sa tu właściciele tak duzych domów ok 300m3 i jak ogrzewaja swój dom i jakie sa rachunki miesiecznie za to ;)

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj wyszukiwarki - masz wiele do przeczytania ( ja najpierw długo czytałem forum , sięgałem do literatury i w międzyczasie zacząłem pytać i wymieniać poglądy) . Powtórzę to po raz kolejny - FORUM TO SKARBNICA WIEDZY , trzeba tylko wyselekcjonoewać to co cię interesuje .

Miłej lektury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...