Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bonetka - bo kurde wlasnie się dowiedziałam że nei mogę wylewki zrobić na poddaszu taką jak na dole bo jakiś tam mam strop ehhhh... . Poddasze jest miejscem "dodatkowym" pewnie jego grzaanie bedzie nastawione na minimum... ale mimo wszystko chciałabym by było tam ciepło :evil: :evil:

 

Zmartwiłaś mnie tymi grzejnikami :( a ogrzewanie ścienne?

 

Dziękuję ci bardzo za zainteresowanie :)

A nie mozesz polozyc cienszego styropianu pod wylewke? My tak zrobilismy i polozylismy tylko 2cm, podobno nawet mozna zrezygnowac ze styropianu, kladzie sie tylko folie, a styropian ma tu wygluszac gore a nie ocieplac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krzywe zależą od tego jaki jest dom i jakie preferencje mieszkańców ( cieplej , zimniej ) i to sprawia , że jeden wymaga wyższej krzywej a drugi może mieć niższą. Następna sprawa to to , że albo można ustawić swoją krzywą albo jesteśmy skazani na krzywą fabryczną i tu one są różne albo bardziej ukośne ( linia prosta IVT ) albo bardziej łukowate ( Nibe ). Powinna mieć właściwie ze 3 punkty załamania . Krzywą powinno się mieć ustawioną w mirę jedną ( dobrze dobraną ) ( można zmieniać jak np. jest za zimno lub za gorąco ) i tylko ew. ją dostrajać ( przesuwać równolegle ).

Jeszcze tak, krzywa to temp. wody grzewczej na powrocie ogrzewania podłogowego a temp. podłogi trochę się różni .

Moja krzywa 1,8 ( powrót przy 0 ;35 , przy -30 ;40 ) nie jest równoznaczna z krzywą 1,8 Nibe ..( temp. zasilania 0;25 , przy -30;38 ) .

Moja jest bardzo niska i płaska ( mnie tam nie ma ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonetka - u mnie to regipsy wszedzie. Ścianka kolankowa tak na metr reszta to skosy... Jeden instalator powiedział że nie ma jak u mnie ściennego zrobić. Zobaczymy co powie drugi... Dziekuje za zainteresowanie - jesteś niezastąpiona na tym forum.

Tutaj http://www.herz.com.pl/produkt.php?id=139 jest system ogrzewania ściennego - HERZ z płyt gipsowo-włóknowych o grubości 15 mm z wbudowanymi rurami wielowarstwowymi z przekładką aluminiową o średnicy d = 10,0 x 1,3 mm. Nie są tanie ale jak się uwzględni wszystko to kto wie czy by się nie opłacało zastosować tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonetka - u mnie to regipsy wszedzie. Ścianka kolankowa tak na metr reszta to skosy... Jeden instalator powiedział że nie ma jak u mnie ściennego zrobić. Zobaczymy co powie drugi... Dziekuje za zainteresowanie - jesteś niezastąpiona na tym forum.

Tutaj http://www.herz.com.pl/produkt.php?id=139 jest system ogrzewania ściennego - HERZ z płyt gipsowo-włóknowych o grubości 15 mm z wbudowanymi rurami wielowarstwowymi z przekładką aluminiową o średnicy d = 10,0 x 1,3 mm. Nie są tanie ale jak się uwzględni wszystko to kto wie czy by się nie opłacało zastosować tego systemu.

 

Albo coś takiego wykombinować Aura, z przestrzenią powietrzną również na skosy dało by pewnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krzywe zależą od tego jaki jest dom i jakie preferencje mieszkańców ( cieplej , zimniej ) i to sprawia , że jeden wymaga wyższej krzywej a drugi może mieć niższą. Następna sprawa to to , że albo można ustawić swoją krzywą albo jesteśmy skazani na krzywą fabryczną i tu one są różne albo bardziej ukośne ( linia prosta IVT ) albo bardziej łukowate ( Nibe ). Powinna mieć właściwie ze 3 punkty załamania . Krzywą powinno się mieć ustawioną w mirę jedną ( dobrze dobraną ) ( można zmieniać jak np. jest za zimno lub za gorąco ) i tylko ew. ją dostrajać ( przesuwać równolegle ).

Jeszcze tak, krzywa to temp. wody grzewczej na powrocie ogrzewania podłogowego a temp. podłogi trochę się różni .

Moja krzywa 1,8 ( powrót przy 0 ;35 , przy -30 ;40 ) nie jest równoznaczna z krzywą 1,8 Nibe ..( temp. zasilania 0;25 , przy -30;38 ) .

Moja jest bardzo niska i płaska ( mnie tam nie ma ) ...

 

jak się ma temperatura powrotu, temperatura zasilania do temp. podłogi czyli czujnik zatopiony w jastrychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki, aczkolwiek w temacie.

W całym domu ogrzewanie podłogowe, zasilane PC, i tu mam pytanie, na górze około 120m, przewidziałem ogrzewanie podłogowe, czy mogę wylac na stropie TERIVA jastrych grubosci 7 cm, czy strop wytrzyma ??? Projekt

 

SANDRA z Archipelagu

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/sandra/?Kind=1&Name=Sandra&SearchForm=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w przypadku ogrzewania PC najefektywniej jest zrobić ogrzewanie niskotemperaturowe spodziewam się, że ktoś z Was ma w domu zrobioną podłogówkę na poddaszu i okna połaciowe. Interesuje mnie kwestia okien połaciowych na takim poddaszu. Czy nie ma problemów z wykraplaniem się wody na oknach połaciowych, jeśli nie ma pod nimi tradycyjnego wysokotemperaturowego grzejnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma problemów z wykraplaniem się wody na oknach połaciowych, jeśli nie ma pod nimi tradycyjnego wysokotemperaturowego grzejnika ?

 

sprawa wygląda (u mnie) następująco: okno "rosi" się w narożnikach dolnych, czyli suche nie jest ale nie występuje lanie wody po wewnętrznej stronie okna :)

Generalnie rzecz można że problem nie istnieje. Wilgotność w domu oscyluje w granicach normy tj. 40-70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te krzywe zależą od tego jaki jest dom i jakie preferencje mieszkańców ( cieplej , zimniej ) i to sprawia , że jeden wymaga wyższej krzywej a drugi może mieć niższą. Następna sprawa to to , że albo można ustawić swoją krzywą albo jesteśmy skazani na krzywą fabryczną i tu one są różne albo bardziej ukośne ( linia prosta IVT ) albo bardziej łukowate ( Nibe ). Powinna mieć właściwie ze 3 punkty załamania . Krzywą powinno się mieć ustawioną w mirę jedną ( dobrze dobraną ) ( można zmieniać jak np. jest za zimno lub za gorąco ) i tylko ew. ją dostrajać ( przesuwać równolegle ).

Jeszcze tak, krzywa to temp. wody grzewczej na powrocie ogrzewania podłogowego a temp. podłogi trochę się różni .

Moja krzywa 1,8 ( powrót przy 0 ;35 , przy -30 ;40 ) nie jest równoznaczna z krzywą 1,8 Nibe ..( temp. zasilania 0;25 , przy -30;38 ) .

Moja jest bardzo niska i płaska ( mnie tam nie ma ) ...

 

?

 

Wg symulacji sterownika Rego serii 600 krzywa 1,8 ma nastawienia 26*C przy 0*C i 34,4*C przy -30*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy strop wytrzyma ???

 

 

To musi zweryfikować kierownik budowy-on bierze odpowiedzialność za wszelkie zmiany a ta jest istotna bo wpływa na wytrzymałość budynku.

 

Pod warunkiem że ma uprawnienia do projektowania konstrukcji budowlanych, to chyba nie zawsze idzie w parze?

Ktoś kto ma uprawnienia budowlanne z pewnością może zaprojektowac taki drobny element :)

to banalne zagadnienie obliczeniowe na poziomie technika - jeśli dokumentacja tego nie przewidywała decuzję podejmuje kierownik. Problem się zaczyna jeśli kierownik jest tylko tytularny a budową faktycznie kieruje Pan Majster. Wtedy lepiej zwrócic sie do projektanta-konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A&zb

nie jestem na miejscu i nie mogłam odczytać ze sterownika ..odczytałam z wykresu z instrukcji a ponieważ nie jest on za precyzyjny doszło do pewnego przekłamania .....ale myślę , że bez szkodliwości dla wniosku , że krzywa każdej firmy produkującej PC odpowiadająca danemu numerowi ( w tym wypadku 1,8 ) jest inna .

Może żeby było wiadomo o czym mówimy to dwa wykresy : IVT i NIBE

http://fulereny.blink.pl/mum/krzywa.doc

http://fulereny.blink.pl/mum/krzywa1.doc

ps. oczywiście Nibe też może być mało precyzyjny .....( mniej więcej :D)

 

Oopl ...koniecznie to przelicz!!! ...ciągły strach , że może jest za ciężki , może się ugnie, zacznie pękać , spadnie na głowę ( wiem przesadzam ale jednak ) ....zepsuje całą radość z nowego domu . To za bardzo ważna sprawa aby to bagatelizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...