Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Radekk myślę , że Koledzy powiedzieli Ci , że to raczej nie są rozwiązania dla indywidualnego klienta ..i ile mozna zrobić takich instalacji jak podkreślił Henoczek . A jeszcze co tzn. oferują takie rozwiązania??? takie rozwiązania podejrzewam , że potrafią wykonać technicznie prawie wszyscy i co dalej ??? dla mnie oferują tzn. starają się o wszystko sami ( pozwolenia , zgody itd.itp.) a klient dostaje gotowy produkt , czy tak ?

w związku z tym ja gdybym była na Twoim miejscu szukałabym do skutku

wspomniałeś o targach ..myślę , że Poleko i o ostatnich ....wiesz gdzie byłeś w którym miejscu itd.

masz tu plan sytuacyjny z wystawcami ...szukaj ..powodzenia...

http://poleko.mtp.pl/midcom-serveattachmentguid-f949aae0a10111ddadc205fdbe680ed40ed4/mapa_i_spis_wystawcow.pdf

 

a jak znajdziesz to koniecznie napisz bo wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi a ja szczególnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie troszkę z innej beczki, aczkolwiek w temacie.

W całym domu ogrzewanie podłogowe, zasilane PC, i tu mam pytanie, na górze około 120m, przewidziałem ogrzewanie podłogowe, czy mogę wylac na stropie TERIVA jastrych grubosci 7 cm, czy strop wytrzyma ??? Projekt

 

SANDRA z Archipelagu

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/sandra/?Kind=1&Name=Sandra&SearchForm=1

 

 

Zależy który TERIVA, mój nie "wytrzymał", musiałem zaprojektować inny. Zwróć się z tym do projektanta konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekk .....a co za różnica mogą być i Kielce ...

proszę bardzo ...tu masz wystawców a obok jak klikniesz rozmieszczenie stoisk

http://www.targikielce.pl/index.html?k=enex&s=poprzednia_lista

jak nie znajdziesz to w marcu 3-5.03.2009 jest przyszłoroczna edycja , do marca niedaleko .. tylko taki drobiazg ..postarać się samemu z tych wodociągów :wink: ...no cóż głową muru nie przebijesz ale może się mylę wszak kropla drąży skałę , prawda ? :)

pytałeś czy się opłaca? ..podejrzewam , że woda z wodociągu w zimie ma najmniej 3-5 *C , .czy za darmo ? ( może opłata m-czna, może jednorazowa ? ) ...jakby żyć z nimi dobrze to może nawet dawaliby tę wodę cieplejszą :)

 

miałam gdzieś art. opisujący od a do z taką instalację na wodzie wodociągowej ze schematami ..jak znajdę to tu wkleję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekk .....a co za różnica mogą być i Kielce ...

proszę bardzo ...tu masz wystawców a obok jak klikniesz rozmieszczenie stoisk

http://www.targikielce.pl/index.html?k=enex&s=poprzednia_lista

jak nie znajdziesz to w marcu 3-5.03.2009 jest przyszłoroczna edycja , do marca niedaleko .. tylko taki drobiazg ..postarać się samemu z tych wodociągów :wink: ...no cóż głową muru nie przebijesz ale może się mylę wszak kropla drąży skałę , prawda ? :)

 

Witaj

 

Jak tam doświadczenia z Twoja IVT. Dawno tu nie zaglądałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to z tej euforii i Wam się pochwalę - przyszedł rachunek za E...otóż mam dwie pompy i...energia kosztuje mnie miesięcznie ...114 zł. za całokształt działalności twórczej związanej z domem. Jeśli po styczniowych podwyżkach skoczy na 200 po fakturze wyrównującej w maju i tak będę bardzo, bardzo mile zaskoczony. W bloku za mieszkanie 54 m płaciłem miesięcznie 98zl. A tu mam po podłodze 180!! pozdrawiam. :lol: swimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo proszę o poradę

po przeczytaniu Waszych uwag o pompach ciepła, podjeliśmy z mężem decyzję o instalacji pompy. Na razie nie wiemy jaką chcemy. Chcielbyśmy napisać do kilku firm oferujących różne rozwiązania i poprosić o wycenę. Czy moglibyście podać kilku godnych zaufania, dobrych wykonawców pomp-oczywiście Waszym zdaniem prawdziwych fachowców co to nie wciskają za dużego kitu zupełnym laikom. Domek budujemy pomiędzy Łodzią a Warszawą, ale to w tym przypadku chyba nie ma znaczenia bo pewnie firmy te działają na terenie całej Polski.

Bardzo będę wdzieczna za wszelakie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie parowanie:

1.Tylko dla CO ( są wyjątki np.Termogolv )

2.Jesli CWU to ewentualnie druga PC dowolnego typu.

3.Tylko kolektor poziomy ( są wyjątki np.Geothermie )(problem powrotu oleju do sprężarki)

 

Glikolowe.

1.Możliwość na CO i CWU .(też mogą być dwie niezależne )

2.CWU z osobnym baniakiem lub mają już wbudowane( taka jak lodówka).

3.Kolektor poziomy lub pionowy

 

Pomijam PC Woda-Woda jako mało popularny ze względu na konieczność zapewnienia dobrej jakości wody i możliwości jej zrzutu oraz Powietrze-Woda jako najmniej sprawny. :cry:

 

Dla mnie kluczowy wybór na początek to właśnie rodzaj PC i jaki kolektor.

Jeśli nie macie możliwości wykonania poziomego lub nie chcecie pruć działki to praktycznie tylko glikolowa choć oczywiście odwierty dla niej są droższe niż kolektor poziomy.

Jeśli poziomy wchodzi w grę to wtedy pełne spektrum możliwości.

 

To tak w maksymalnym skrócie bez jakichkolwiek danych szczegółowych , bo jak zaczniemy wnikać to Muratorowi pojemności serwera nie wystarczy. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam PC Woda-Woda jako mało popularny ze względu na konieczność zapewnienia dobrej jakości wody i możliwości jej zrzutu oraz Powietrze-Woda jako najmniej sprawny. :cry:

Dla równowagi należałoby jednak podkreślić zalety tych dwóch rozwiązań :

PCi woda-woda - najwyższe COP (średnioroczne),

PCi powietrze-woda - najniższe koszty inwestycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...