Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście mamy jeszcze w PC możliwość wyłączenia w dowolnym przedziale cwu - fabrycznie.

 

Ten zagar tylko wyłącza-czyli powoduje , że PC jest pod napięciem , ale sprężarka się nie załączy-czy tak?

Czy którakolwiek z pompek obiegowych wtedy pracuje?

To co w cytacie to chyba w IVT? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klimaw :)

oczywiście , że tak na pierwsze pytanie, nie powinno się odłączać PC od prądu.

Jeśli chodzi o pompki to fabrycznie ( można zmienić w menu serwisowym 5.10) pompa górnego źródła jest ustawiona na pracę ciągłą a dolnego źródła załącza się wraz ze sprężarką więc skoro tak więc jeśli jest włączona do prądu to dolnego nie włącza się a górnego działa.

Odnośnie cytatu w IVT ( pisałam o tym wielokrotnie ) w menu 4.3 jest funkcja "wyłączenie grzania cwu taryfa w/g zegara" czyli w dowolnym czasie ( przedziale ) można wyłączyć grzanie ( nie dolewa i nie grzeje ) np. w czasie drogiej taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonetko

A ile tych nastawów/przedziałów wyłączeń na zegarze można ustawić?

Można by tak:

Zadać ogólnie wyższą krzywą (a u mnie dodatkowo wyższą temp na GT5)

I wtedy nie podbijać w nocy pomiędzy 22.00-6.00

Od 6.00-13.00 wyłączyć zegarem

O 13.00 sama się załączy bo wysoki nastaw krzywej.

a od 15.00 -22.00 użyć jedynego przedziału i tu obniżyć o np:-3C będzie grzać wode (lub nie jeśli ją w 4.3 wyłączysz ) nie będzie też całkowicie wyłączona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit

masz rację spokojnie tak można zrobić, ja jeszcze tak bardzo nie zastanawiałam się nad tym bo nie mam.

A tych przedziałów wyłączeniowych można w/g mnie ustawić dowolną ilość ( nie grzeje co + cwu ) . Szkoda , że to co. jest połączone z cwu . Owszem jest chyba opcja wyłączenia samego cwu ale znowu bez co. więc bez sensu.

 

Natomiast mam jeszcze taką sprawę ( nie mogę zobaczyć bo mnie tam nie ma ) . Najniższa temp. wody cwu to 35 *C i do takiej można zmniejszyć tam gdzie ustawia się tę cwu . ( przedział 35-50 chyba ? ) ..ale jest jeszcze inna opcja ( tak myślę ) w menu

serwisowym ( I/S ) jest taka opcja zmniejszania cwu ( coś koło tego -15 /15 albo -10/10 ) i po prostu jak mnie tam nie ma mogłabym wyłączyć grzanie poniżej tego poziomu 35 *C ( to jest możliwe tylko tam !!! ) ...tylko ile , żeby nie zamarzło ...bo stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu ...i co jest dla niego tzn. tego "czujnika" poziomem zero ......czy jak ustawię np. 35 *C to od tego odejmuje na minus ? ( dla mnie tak ).....a może zrobić tak , że mam te 45 *C czy 47 *C ( wcale nie zmniejszam w tym menu .do 35 ...) i tylko tam zmniejszam .... ( czyli robię to jeden raz i w jednym miejscu )

a może ten "czujnik" uważa jakoś inaczej ...ale chyba nie , jak uważasz ?

To będzie mało potrzebne jak będzie zegar ale z ciekawości i na razie go nie mam to chcę wiedzieć po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili mozliwości sprawdzenia przy pompie. Nad tym sie nie zastanawiałem nawet. W wolnej chwili zerknę na to i przeczytam ,jesli będzie cokolwiek wspomniane.

Apropo tego zegara. W sterowniku REGO 637 nie ma innej możliwości faktycznie niż tylko dodatkowy zegar zew.

Właśnie rozmawiałem z jednym serwisantem, ktory przyznał,że w naszym przypadku najlepszym aczkolwiek biednawym rozwiązaniem jest zastosowanie w/w. Tylko,że nie maja czasu by w grudniu mi to podłączyć :( Jeszcze popróbuje, może dadzą się przekonać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowite zużycie energii - ogrzanie domu, ciepłej wody, energia na oświetlenie, energia na inne rzeczy (lodówka, pralka, zmywarka, TV, rekuperator, mikrofalówka). Dom ocieplony w lipcu. Zamieszkany od V. W okresie I-IV ogrzewany.

 

Całkowite rachunki za prąd w poszczególnych miesiącach.

I - 172,18 zł

II - 175,61 zł

III - 179,77 zł

IV - 107,86 zł

V - 118,28 zł

VI - 101,55 zł

VII - 97,61 zł

VIII - 119,10 zł

IX - 134,73 zł

X - 154,17 zł

XI - 171,40 zł

XII - ?

łącznie I-XI - 1 532,26 zł

średnia miesięczna - 139 zł

 

Dodając energię na oświetlenie którą bym wydał gdybym mieszkał w okresie I-IV czyli ok. 4x90 zł = 360 zł

 

Dodając rachunek za grudzień któy wyjdzie w granicach 200 zł łączny koszt energii za rok 2008 wyniesie ok. 2100 zł z czego:

 

prąd na oświetlenie i zużycie sprzętów AGD i RTV - ok. 1100 zł.

 

zużycie prądu przez PC na ogrzanie domu i podgrzanie ciepłej wody - 1.000,- zł w skali roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaufałem firmie dochodząc do wniosku, że koszt pompy to i tak kosmos więc jakie znaczenie w tym kosmosie ma dodatkowa planeta za przewymiarowaną pompę, a tak przynajmniej mi 4 litery( nie ręce i nie nogi) :lol: nie zmarzną jak dowali sporadycznie ale jednak -25. U nas to się jednak czasem :wink: zdarza.

 

swimmer, pochwal sie no szybko kto ci robił, w jakim zakresie i jak cenowo, please

ps. z Augustowa i na G.Podlaskiej nie bywasz :( a ja tam dobrych firm w temacie PC szukam...

no bo czasu brak więc "obsługuję" dwa fora: to i Libra z Domusa. A co do pompy to usługa kompleksowa Clima Komfort z Grudziądza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowite zużycie energii - ogrzanie domu, ciepłej wody, energia na oświetlenie, energia na inne rzeczy (lodówka, pralka, zmywarka, TV, rekuperator, mikrofalówka). Dom ocieplony w lipcu. Zamieszkany od V. W okresie I-IV ogrzewany.

 

Całkowite rachunki za prąd w poszczególnych miesiącach.

I - 172,18 zł

II - 175,61 zł

III - 179,77 zł

IV - 107,86 zł

V - 118,28 zł

VI - 101,55 zł

VII - 97,61 zł

VIII - 119,10 zł

IX - 134,73 zł

X - 154,17 zł

XI - 171,40 zł

XII - ?

łącznie I-XI - 1 532,26 zł

średnia miesięczna - 139 zł

 

Dodając energię na oświetlenie którą bym wydał gdybym mieszkał w okresie I-IV czyli ok. 4x90 zł = 360 zł

 

Dodając rachunek za grudzień któy wyjdzie w granicach 200 zł łączny koszt energii za rok 2008 wyniesie ok. 2100 zł z czego:

 

prąd na oświetlenie i zużycie sprzętów AGD i RTV - ok. 1100 zł.

 

zużycie prądu przez PC na ogrzanie domu i podgrzanie ciepłej wody - 1.000,- zł w skali roku

 

 

to norma czy tylko ty masz tak niskie rachunki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkowite zużycie energii - ogrzanie domu, ciepłej wody, energia na oświetlenie, energia na inne rzeczy (lodówka, pralka, zmywarka, TV, rekuperator, mikrofalówka). Dom ocieplony w lipcu. Zamieszkany od V. W okresie I-IV ogrzewany.

 

Całkowite rachunki za prąd w poszczególnych miesiącach.

I - 172,18 zł

II - 175,61 zł

III - 179,77 zł

IV - 107,86 zł

V - 118,28 zł

VI - 101,55 zł

VII - 97,61 zł

VIII - 119,10 zł

IX - 134,73 zł

X - 154,17 zł

XI - 171,40 zł

XII - ?

łącznie I-XI - 1 532,26 zł

średnia miesięczna - 139 zł

 

Dodając energię na oświetlenie którą bym wydał gdybym mieszkał w okresie I-IV czyli ok. 4x90 zł = 360 zł

 

Dodając rachunek za grudzień któy wyjdzie w granicach 200 zł łączny koszt energii za rok 2008 wyniesie ok. 2100 zł z czego:

 

prąd na oświetlenie i zużycie sprzętów AGD i RTV - ok. 1100 zł.

 

zużycie prądu przez PC na ogrzanie domu i podgrzanie ciepłej wody - 1.000,- zł w skali roku

 

 

to norma czy tylko ty masz tak niskie rachunki ?

 

jacekkot - niestety tu normy nie obowiązują :D To tak jak ze spalaniem gazu jedni zużywają 3m3 na dobę inni 10. Przy dobrze zrobionej instalacji PC i domku ok. 150m2 koszt ogrzania domu oraz ciepłej wody w zbiorniku np. 400l nie powinien przekroczyć rocznie 1500zł. Jeśli ktoś zużywa więcej to coś nie tak. Oczywiście dla domu zaraz po wybudowaniu potrzeba więcej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona też zobaczyć wizualizację PC VIESSMANNA zamontowaną w moich rejonach - osoby licznik zużycia prądu na potrzeby PC.

 

http://www.viessmann.pl/pl/products/Heat_pumps/wizualizacja_pracy.html#

 

Dom 200m2 - temp. w domu 22 stopnie zużycie za 2 miesiące w I taryfie 60KWh, w II 850 KWh co daje kwotę 240 zł za 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozna uznac za dolną granicę normy :D , bardzo oszczędną. Poza tym 2008 był bardzo ciepły. Moi dopmownycy zużywają dużo więcej na potrzeby AGD ,a ogrzewanie +c.w.u kosztuje mnie rocznie też o jakie 50-60% więcej. Nie narzekam bo to i tak rozsądne i konkurencyjne kwoty, a jest ciepło że aż moze czasem przesadnie jak na moje skąpstwo. Niestety nie ja jestem kierownikiem w kwestii ustalania komfortu a tylko podporządkowanym hydrolem z pokorą wykonującym polecenia :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozna uznac za dolną granicę normy :D , bardzo oszczędną. Poza tym 2008 był bardzo ciepły. Moi dopmownycy zużywają dużo więcej na potrzeby AGD ,a ogrzewanie +c.w.u kosztuje mnie rocznie też o jakie 50-60% więcej. Nie narzekam bo to i tak rozsądne i konkurencyjne kwoty, a jest ciepło że aż moze czasem przesadnie jak na moje skąpstwo. Niestety nie ja jestem kierownikiem w kwestii ustalania komfortu a tylko podporządkowanym hydrolem z pokorą wykonującym polecenia :-?

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D zadowalam się nawet 18 C, w pracy mam zakręcony kaloryfior bo ciepło rozleniwia. Ale Polecająca marźnie poniżej 23 :( . Cóż, spokój też musi kosztowac :lol: .

 

O dziwo temperaturowo Ty i Twoja Polecająca macie takie same preferencje temperaturowe jak ja i moja połowa.

Tylko u mnie jest wypośrodkowane 20-21 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obliczeń OZC - to polecam program firmy Instalsoft - można sobie pobrać 3 miesięczna wersję demo ze strony producenta, a to powinno wystarczyć do obliczeń. "Budujesz" sobie domek w programie albo jeżeli masz projekt w wersji elektronicznej AUTOCAD - importujesz a potem liczysz. Trochę trzeba poczytać, ale ja już parę budynków liczyłem i zgadzało sie z marginesem błędu z obliczeniami profesjonalistów. Poza tym - często zdarza się, że jeżeli ustalisz z firmą dostarczającą materiały do instalacji, że u nich kupujesz (tak jest ze mną, u mnie będzie REHAU), to oni robią obliczenia OZC i projekt instalacji wod-kan i CO gratis :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...