Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...czy są jeszcze jakieś inne oprócz wymienionych ???

mi chodzi jeszcze po głowie "spięcie" sterowania cwu z alarmem. Ale chyba sobie odpuszczę gdyż zabrakło mi jednego wydzielonego obwodu w pom. gosp. Chciałem aby cyrkulacja miała zasilanie jak wyłączony alarm (jak nas nie ma to brak działania). Dodatkowy problem to lichej jakości programatory (przynajmniej te co mam). Odcinanie zasilania powoduje że albo się zawieszają albo resetują :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pn-pt: on/off: 5.50/5.55; 6.10/6.13; 18.00/18.03; 18.30/18.33; 19.00/19.03; 19.30/19.33; 20.00/20.03 Czyli około 35 min/dobe dnia roboczego (rzucone z pamięci z dużym prawdopodobieństwem rzeczywistych ustawień)

w weekend - nie pamiętam, częściej na tyle ile pozwala programator (10 programów. Poza tym jak sie siedzi w domciu to cały czas się coś myje, zatem ciepła leci non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie cyrkulacji ciepłej wody.

Początkowo miałem włączone na stałe - jaki skutek ekonomiczny wiadomo.

Potem miałem programator i poczucie ,że nie zawsze cyrkulacja działa potrzebnie a temperatura wody w zasobniku spada.

Teraz rano jak wstaję zanim pójdę pichu włączam pompkę cyrkulacji i po wyjściu wyłączam.Wieczorem nie ma potrzeby bo mam krótkie odległości i jakoś rodzina nie narzeka na czas oczekiwania na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jeszcze jakieś inne oprócz wymienionych ???

Ja to widzę tak:

1. Nie ma żdnego sensu pompowanie wody wokoło (cyrkulacja) przez godzinę, dwie, od 7-9 i 17-19, jak alarm wyłączony to praca non-stop itd.

2. Głowny problem polega na tym, że pompka cyrkulacyjna powinna włączyć się na moment tuż PRZED poborem wody więc uruchamianie jej sygnałem z: kurków, wodomierzy itd to musztarda po obiedzie.

Jak to zwykle bywa jest kilka rozwiązań, a wybór to kwestia kompromisów. Podrzucam te, które IMHO są najbardziej sensowne:

1. sterowanie zegarowe np. trzy minuty pracy co pół godziny/godziinę. (każdy ustali doświadczalnie najoptymalniejsze czasy - aby woda była ciepła i pompa krótko pracowała)

2. pomka + termometr na końcówce = włączamy cyrkulację gdy temperatura spadnie i wyłączamy gdy osiągnie ustalony pułap (oczywiście im większa wartość histerezy tym rzadsze włączenia)

3. pompka + timer + czujnik w drzwiach łazienki = jeśli drzwi poruszone uruchamiamy cyrkulację na chwilkę.

Oczywiście wartości temperatur i czasów są ustawiane indywidualnie zgodnie z preferencjami użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pn-pt: on/off: 5.50/5.55; 6.10/6.13; 18.00/18.03; 18.30/18.33; 19.00/19.03; 19.30/19.33; 20.00/20.03 Czyli około 35 min/dobe dnia roboczego (rzucone z pamięci z dużym prawdopodobieństwem rzeczywistych ustawień)

w weekend - nie pamiętam, częściej na tyle ile pozwala programator (10 programów. Poza tym jak sie siedzi w domciu to cały czas się coś myje, zatem ciepła leci non stop.

 

a jakim to robisz programatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim do gniazdka za 20 zł :)

 

Dostałem rózgę od ZEWT (czyli FV :cry: ). Wniosek: im więcej w II taryfie tym taniej za kWh.

Udział II taryfy w % za 4 okresy rozliczeniowe narastająco: 35,68%; 33,51%; 56,37%; 69,76%

Cena brutto zł/kWh dla II taryfy odpowiednio (w nawiasie I taryfa): (0,55) 0,37;(0,54) 0,35; (0,55) 0,32; (0,54) 0,30.

Teraz o kosztach (wiem ze jest inny wątek ale mało żywy :( )

I. Okres rozliczeniowy:15.10-5.12.2007. PCi na podstawie szacunku 605 h pracy = 873 kWh czyli 410zł (C11).

II. Okres rozliczeniowy:13.10-3.12.2008. PCi na podstawie szacunku 414 h pracy (zasadniczo II taryfa) = 648 kWh czyli ok 215 zł.(G12).

Warunki zewnętrzne zbliżone, poza tym że to II sezon grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten co pokazujesz mam do PCi

a coś takiego

http://www.allegro.pl/item499940658_programator_czasowy_nowy_fv_zobacz_hurtown.html

tylko z 10 programami do cyrkulacji.

W sumie obudowa nie ma znaczenia :D Leżał podobny w obi chyba to zakupiłem :). Wada to zawieszanie się ustrojstwa.

 

ale wy za słówka chwytacie, wiem że obudowa się nie liczy , ale mówiłeś że 10 programów to pokazałem przykładowy z 10 a ty pokazujesz z 8 :lol: to muszę poćwiczyć z tą cyrkulacją po 3 minuty. Bo właśnie taki na 8 programów mam ;) . tylko nie wiem czy tymi ośmioma się wyrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada to zawieszanie się ustrojstwa.

Jaki jest objaw tego wieszania?

W jakich sytuacjach się wiesza?

 

mi zawieszanie się objawiało że czasami nie odpalał w określonych godzinach. Ale po wykonaniu resetu do ustawień fabrycznych i ponownym ustawieniu juz chodzi oki. zobaczymy jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario_k

jak się wiesza to się nie włączy. Trzeba dać reset i wprowadzać od nowa-nie reaguje na klikanie :cry: Dlaczego-nie wiem. Stawiam na jakieś skoki napięcia. Zdarzyło się 2-3 razy w roku-zatem nie ma tragedii.

irtad

sorki :lol: na początku to i 10 było mało, teraz tak jak podawałem mam chyba 7 aktywnych programów. Jednak lepiej więcej niz mniej. Latem dłuższy dzień i trzeba dołożyć 2-3 programy po 20 na ewentualną późną kąpiel (po koszeniu trawy :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario_k

jak się wiesza to się nie włączy. Trzeba dać reset i wprowadzać od nowa-nie reaguje na klikanie :cry: Dlaczego-nie wiem. Stawiam na jakieś skoki napięcia. Zdarzyło się 2-3 razy w roku-zatem nie ma tragedii.

irtad

sorki :lol: na początku to i 10 było mało, teraz tak jak podawałem mam chyba 7 aktywnych programów. Jednak lepiej więcej niz mniej. Latem dłuższy dzień i trzeba dołożyć 2-3 programy po 20 na ewentualną późną kąpiel (po koszeniu trawy :evil: )

 

ja trawę koszę o 13 bo tani prąd :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Juz od jakiegoś czasu śledzę forum odnośnie pc bo jestem mocno zainteresowany. Musze przyznac ze jestem totalnie nietechniczny i zielony, z podziwem czytam wypowiedzi wielu forumowiczów-expertów jak np. HenoK, irtad czy bonetka. Dzieki wam naprawde tacy jak ja mogą sie dowiedziec wielu rzeczy praktycznych!!!

Na razie doszedłem do wniosków:

-jeżeli pc to Nibe lub IVT (która lepsza?) moc ok.12 kW - dom 170m2 z poddaszewm użytk.

-u mnie w rachube wchodzi jedynie kolektor pionowy(teren zalesiony)

-na dole podłogówka,ale planowałem na górze grzejniki- czy to wielki problem na pc? wiem że rozwiązaniem jest ogrz.ścienne ale to kosztowne, naprawde nie moga byc na poddaszu grzejniki? :roll:

Ma ktoś namiary na firme w zachodniopomorskim? Choć chyba lepiej korzystac z profesjonalistów a z forum wywnioskowac mozna że to Clima... z Grudziądza.

dziekuje za wszelkie informacje i soory za mój brak profesjonalizmu... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać. :D Ja zielony jak mało kto w tym temacie. Jak czytam bonetke albo HenoK'a to nie mam pojęcia o czym piszą :o . Mnie głównie interesują już aspekty użytkowe. BEZOBSŁUGOWOŚĆ to mi się najbardziej podoba w mojej PC. Im mniej gałek do kręcenia tym mniej mogę popsuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ze jestem jakis tepym rezusem.. :lol:

kazdy zna sie na swoim, a ze na budowie pc sie nie znam, cóz.. ale za to znam sie na budowie czlowieka, inni grzebią w pompach, spręzarkach a ja grzebie wew. czlowieka :D

..choć jak widzę to cala ta pc dziala podobnie jka organizm czlowieka hmmm... :-?

 

Zajedź do mnie - masz 15 km to pooglądasz NIBE.

Namiary na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Juz od jakiegoś czasu śledzę forum odnośnie pc bo jestem mocno zainteresowany. Musze przyznac ze jestem totalnie nietechniczny i zielony, z podziwem czytam wypowiedzi wielu forumowiczów-expertów jak np. HenoK, irtad czy bonetka. Dzieki wam naprawde tacy jak ja mogą sie dowiedziec wielu rzeczy praktycznych!!!

Na razie doszedłem do wniosków:

-jeżeli pc to Nibe lub IVT (która lepsza?) moc ok.12 kW - dom 170m2 z poddaszewm użytk.

-u mnie w rachube wchodzi jedynie kolektor pionowy(teren zalesiony)

-na dole podłogówka,ale planowałem na górze grzejniki- czy to wielki problem na pc? wiem że rozwiązaniem jest ogrz.ścienne ale to kosztowne, naprawde nie moga byc na poddaszu grzejniki? :roll:

Ma ktoś namiary na firme w zachodniopomorskim? Choć chyba lepiej korzystac z profesjonalistów a z forum wywnioskowac mozna że to Clima... z Grudziądza.

dziekuje za wszelkie informacje i soory za mój brak profesjonalizmu... :cry:

Moje rady:

Powierzchnię masz jak ja.Dlatego wystarczy pompa 10 kW ( ale każdy przypadek należy rozpatrzec indywidualnie )

Kiego grzyba grzejniki - szkoda pompy,obowiązkowo wszędzie podłogówka ( u mnie 2 km rurek ).Nie odczuwam na poddaszu braku grzejników i Tobie tak radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...