Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przyznawac sie bez bicia, co sadzicie o tej formie grzania?Gdyby tak np 30 dni mrozilo, czy nastepnym razem tez byscie wybrali PC?

 

Już spieszę ci z odp.

 

przedwczoraj -6, wczoraj -12, dzisiaj -18 a w domu cały czas taka sama temperatura - dół domu 21,5-22, góra 20,5-21.

 

Co do kosztów właśnie:

przy takich siarczystych mrozach żużycie od godz. 18 wczoraj do 18 dzisiaj - I taryfa 10KW, II taryfa 22KW łączny koszt 10,50 zł x 30 dni + opłaty stałe = wyjdzie 350,- zł na miesiąc

 

Esperanza pewnie jesteś niepocieszony i powiesz że jak na pompę ciepła aż 350 zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyznawac sie bez bicia, co sadzicie o tej formie grzania?Gdyby tak np 30 dni mrozilo, czy nastepnym razem tez byscie wybrali PC?

 

czy wybrałbym pompę ciepła jeszcze raz - oczywiście

 

sąsiad ma ekogroszek ale przy tych cenach hajcuje w kominku. ja właśnie siedzę przy laptopie, a on macha siekierą pod wiatą. A napier.. jak szalony, albo mu zimno, albo się boi że mu gluty z nosa zamarzną i jeszcze krzywdę zrobi sobie siekierą :lol:

 

eh wstawię wodę w czajniku bo jakby przymarzł do czegoś i trzeba było ratować to lepiej być w gotowości bojowej - parę osób już zamarzło tej zimy - może być pierwsza ofiara palenia w kominku i w sumie ekogroszkiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawac sie bez bicia, co sadzicie o tej formie grzania?Gdyby tak np 30 dni mrozilo, czy nastepnym razem tez byscie wybrali PC?

Nastepnym razem rura,sznurek i jazda.

 

Od wczoraj wieczór przez tą dobę zużyłem razem 19kWh prądu ale mieszkam na zachodzie więc tu nie takie straszne mrozy.

Wynik dla mnie OK-oby tak dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sąsiad ma ekogroszek ale przy tych cenach hajcuje w kominku. ja właśnie siedzę przy laptopie, a on macha siekierą pod wiatą. A napier.. jak szalony, albo mu zimno, albo się boi że mu gluty z nosa zamarzną i jeszcze krzywdę zrobi sobie siekierą :lol:

 

eh wstawię wodę w czajniku bo jakby przymarzł do czegoś i trzeba było ratować to lepiej być w gotowości bojowej - parę osób już zamarzło tej zimy - może być pierwsza ofiara palenia w kominku i w sumie ekogroszkiem :lol:

 

:lol: uchachałem się jak norka, a żona niemal przejechała sobie żelazkiem po łapce jak jej to przeczytałem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie zamarzłem i jestem prawie zadowolony ;-) Prawie... bo pokazałem dziś rano teściowej gałkę od przesunięcia krzywej, coby jak mrozek odpuści odpuściła obniżenie i zakumulowała trochę ciepełka na dzisiejszą nockę, niestety nie założyła okularów i przekręciła w drugą stronę ;-) efekt PC sobie dziś odopoczywała sporo, za to w domu mam od 18-20C, a takiej temperatury to ja nie lubię ;-)

 

A co do ostatniej nocki to u mnie bite -23C od północy do 7:00 (oczywista mierzone 2,5m nad ziemią z czujnika pompy), przesunięcie krzywej jednak o -3 (o północy wymagane zasilanie przy -23 było +34 i niestety przy obecnych stratach w domu pompa więcej mi nie wydala), temperaturka w domu spadła o 0,7 stopnia, więc nadal rano była akceptowalna 19-21C (piszę przedział bo to zależnie od pomieszczeń, tak wiem w łazience mam za zimno, ale to też zwalczę regulacją przepływów jak się na zewnątrz ustabilzuje). Grzałek nie potrzebowała przy takim poluzowaniu wymagań.

 

Dla zainteresowanych w garażu +10C, a przy okazji ciekawe ile było przy gruncie w nocy, bo odpalanie mojego starego diesla po 15min udało się tylko dzięki podgrzewanemu filtrowi paliwa, potężnym 2akumulatorom i piłowaniu go przez 15min na rozruszniku - paliwo niby dobre do -30, ale tak zgęstaniało, że nie miało kompletnie ochoty go z baku zassać. Chyba muszę w końcu garaż sprzątnąć i zacząć używać zanim nadejdzie -30C ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sąsiad ma ekogroszek ale przy tych cenach hajcuje w kominku. ja właśnie siedzę przy laptopie, a on macha siekierą pod wiatą. A napier.. jak szalony, albo mu zimno, albo się boi że mu gluty z nosa zamarzną i jeszcze krzywdę zrobi sobie siekierą :lol:

 

eh wstawię wodę w czajniku bo jakby przymarzł do czegoś i trzeba było ratować to lepiej być w gotowości bojowej - parę osób już zamarzło tej zimy - może być pierwsza ofiara palenia w kominku i w sumie ekogroszkiem :lol:

 

:lol: uchachałem się jak norka, a żona niemal przejechała sobie żelazkiem po łapce jak jej to przeczytałem :p

 

ramotki - my tu hichy, śmichy, jest ciepło, pompa śmiga, a sąsiad walczy o życie

 

właśnie do niego zadzwoniłem na komórę, odbiera i mówi że długo nie może gadać - ja mu na to że gdzie on jest bo strasznie zimno ciągnie przez słuchawkę :lol:

 

więc on mi na to, że drzewo rąbie do kominka - bo ekogroszek wychodzi go fatalnie finansowo i maltretuje się na dworze

 

sąsiad pyta jak pompa ciepła - ja mu na to że ciepła i że w domu ciepło :D

 

przy okazji dodaję że zimno, niezimno na dworze ale sławny jest bo w internecie o nim piszą - a on mi na to (chyba przegiąłem) bo czuję że lekko nie wytrzymuje ciśnienia i podniosłym głosem rzecze - u ciebie pompa ciepła, po drugiej stronie sąsiad ma pompę ciepłą, za nim pompa ciepła - K... może przez te pompy tak zimno :lol: :lol: :lol:

 

wyłączył się :o on ma siekierę - ja? tylko mop stoi w kącie - dobrze że mam rolety na silnik - zdążę zasunąć nim dobiegnie do płotu ........

 

dobrze że kazałem wkopać rury od dolnego źródła na 2m choć niektórzy twierdzili, że to za głęboko - za głęboko? jak się ma takiego oszołoma sąsiada uzbrojonego w siekierę, to gdyby nie te 2m zamarzniętej ziemi to pewnie rozniósł by mi instalację w pył :lol:

 

WNIOSKI: Masz narwistego sąsiada? Chcesz montowac pompę ciepła - musi być min. 2m przy kolektorze poziomym lub tylko pionowy :wink: Ale heca - sąsiad KRET ma na nazwiko - teraz mi żona podszepnęła :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku nic zlego nie powiem.Poprostu jestem ciekawa jak PC wydalaja w te paskudne mrozy.

Czy jest moze ktos zawiedziony, iz wydal okolo 50 tys. a w domciu jednak nieco za zimno?

 

Sądzisz , że jak w skandynawii dobrze to chodzi od lat wielu to u nas będzie za zimno na PC? :o

Jak komuś za zimno i PC nie wydala to nie wina PC a jej doboru , sztuki wykonania instalacji lub niewłaściwej technologii budowy cokolwiek to znaczy.

Czyż nie tak? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznawac sie bez bicia, co sadzicie o tej formie grzania?Gdyby tak np 30 dni mrozilo, czy nastepnym razem tez byscie wybrali PC?

 

Już spieszę ci z odp.

 

przedwczoraj -6, wczoraj -12, dzisiaj -18 a w domu cały czas taka sama temperatura - dół domu 21,5-22, góra 20,5-21.

 

Co do kosztów właśnie:

przy takich siarczystych mrozach żużycie od godz. 18 wczoraj do 18 dzisiaj - I taryfa 10KW, II taryfa 22KW łączny koszt 10,50 zł x 30 dni + opłaty stałe = wyjdzie 350,- zł na miesiąc

 

Esperanza pewnie jesteś niepocieszony i powiesz że jak na pompę ciepła aż 350 zł :lol:

 

pisałem esperanzie,

 

w sumie mogłoby być mniejsze, ale niestety mam w 2 pokojach o wiele dłuższe pętle niż w pozostałych pomieszczeniach i miałem tam chłodno. Zostawiłem w tych 2 pokojach otwarte pętle, a pozostałe 9 musiałem poskręcać co z automatu zaskutkowało zmniejszeniem COP i większym zużyciem.

 

Jak miałem pootwierane wszystkie pętle na maxa to pompa brała 2,8KW na godzinę a teraz ok. 3,8KWh. Pompa u mnie pracuje nawet przy dużych mrozach ok. 9 godzin.

 

Może te zużycie nie wynika z tego że przykręciłęm pewne obiegi podłogówki? Jak sprawdzałem zużycie pompy zaraz po montażu to temp. dolnego źródła wynosiła ok. 12 stopni przy zerze na dworze, teraz po roku przy dzisiejszych -18 dolne źródło ma temp. +2 stopnie. Jak zamontowali to grzałem podłogę do max. 18-19 stopni - dzisiaj np. 28 stopni, więc COP napewno spada tylko czy tak to się objawia spadek COP. Nagrzewa podogę w tym samym czasie tylko teraz potrzebuje do tego więcej energii z sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj w opolu mamy zimno ale to podobno ostatni dzien..

PC pracuje spokojnie choc z tego co widze powoli jej moc sie konczy:) no ale ma prawie zalozone -20.. w domu jak wrocilem o 20:00 bylo 20 -21 stopni zalezy gdzie sie pomierzy..jeszcze nie zazadala wlaczenia grzalki..ale kilka stopni mniej na termometrze to pewnie by sie tak stalo..zuzycia nie sprawdzalem bo nie mam na sama pompe ale na caly dom ale z ciekawosci spisze sobie zaraz i jutro zobacze..

choc pewnie dzisiaj to z 20 godzin popracowala...(choc rano o 9 nie pracowala a wdomu bylo 21,5)

 

za to jak fotograf napisal ja tez napalilem pol godziny temu w kominku..trzeba raz na dwa tygodnie chyba przepalic..a tu taka okazja:) mrozy..

moze dzieki temu PC sobie troche odpocznie troche mi zal ze tak sie meczy..

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...