Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie tylko dla legionelli ale dodatkowa ciepłą woda to woda mająca wyższą temp. niż normalnie i jak chce się więcej ludków umyć bo regulacja DCW jest od 40-70 *C .

Przy 0 nie działa ale 1 to tez nie jest pomysł ..bo ona liczy ten jeden dzień ( 24 godz. i od g.24 następnego dnia ) jako przerwę między następnym przygotowaniem ciepłej wody . Ja bym spróbowała ustawić np. 7 dni ( przerwy w produkcji ) i zobaczyła czy rzeczywiście wykona cały blok czyli 7 ustawionych dni i godzin ......a póżniej ustawiła więcej ( np. 14 ..najwyżej w miedzyczasie zmieniła ) ...wtedy ona by tak nie siekała po jednej dobie odstępu.

Chyba ze wchodzi w grę cos takiego: "Podanie tych samych wartości lub czasu wyłączenia przed czasem włączenia powoduje, że funkcja dodatkowej ciepłej wody nie będzie uaktywniona."

Grzałka miałaby znaczenie gdybyś ustawił wysoką temp. której sama PC nie byłaby w stanie przygotować a tak nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę pomieszaliście :o :o :o -jesli nie to mnie poprawcie.

Do czego jest DCWU to każdy wie ale z tego co ja się doczytałem i przetestowałem DCWU ustawia się w NIBE w dwóch menu.

1.menu 1.8 i 1.9 -tylko legionella i tutaj nie powinno się grzebać a ustawić raz.

2.menu 7.5 ustawianie DCWU w poszczególnych okresach dnia w/g życzenia i tutaj co się komu podoba. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tego nie neguje, przecież wiesz jak są napisane instrukcje Skoro przetestowałeś to tak jest ........

tylko pytanie skoro było dobrze napisane w tym 7.5 to dlaczego nie działało.?

To dwie odrębe sprawy .

Rzeczywiście legionellę powinno ustawić się raz ..co ileś tam dni .

Henoczku ..no wiesz czasami tak się napisze :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi .....wszystko jest dobrze :) ....On nie patrzył na datę w 7.5 tylko w 1.9 a tutaj pokazywała mu dobrą czyli kiedy powinna być następna legionella za ten jeden dzień przerwy .

7.5 ma dobrze i musi grzać . Niech ustawi te 30 dni dla legionelli i bedzie ok! i niech sparwdzi realnie czy grzeja te czasy i patrzy na dobre menu :)

Klimaw

nie dziw się ...te instrukcje tak są napisane że nie bardzo wiadomo DCWU i tu i tu a wystarczyło napisać w legionelli DCWU + i nie byłoby nieporozumień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się bo instrukcja jest beznadziejna.

Wyobraźcie sobie , że w piątek dzwoniłem do Nibe zapytać czy mają krzywe grzewcze w postaci tabelarycznej , by dokładnie znać temperatury.

Chcę pokombinować ze swoją krzywą.

I co :o :o :o -nie mają.Śmiech mnie wziął.

Tak więc jeszcze dużo wody upłynie zanim przestawią się pod tym względem pod klienta. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u Ciebie jest coś takiego ale się zorientujesz ...u mnie jest cos takiego jak reg. krzywej grzewczej przerwa ( menu .1.3 ) ( kiedyś o tym pisałam to ten słynny garb na krzywej ale żeby podnieść przy jakiejś - zrobić garb to trzeba wiedzieć przy jakiej - musi być pokazana i ile, czyli trzeba wiedzieć ile leci normalnie bez podniesienia ) i zmniejszając krzywą na ekranie czy zwiekszając ( menu 1. ) mogę odczytać w tym pierwszym ( 1.3 ) przy jakiej krzywej lecą mi jakie temp. przy róznych zewnetrznych i jest to podane co 5 *C .... czyli +20+15+10+5, 0 -5-10-15-20-25 ...czyli wszystko mogę sobie znaleźć .......i np. przy krzywej 1, 1,1 , 1,2 itd ....( reg. 0-10 realnie do 5 ) i dokładnie do dziesiątych stopnia .Czyli wszystkie krzywe jakie istnieją i dla wszystkich temp. zewnetrznych ze skokiem co 5 *C .

ps.

w 1.8 jest tylko jedna data i godzina ( na rys. ) ...powinnam sie od razu domysleć ale czasami szufladeczki w główce nie wszystkie się otwierają :( i nie zawsze zawraca się uwagę na wszystko co trzeba od razu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki :wink:

Premia termomodernizacyjna jest formą pomocy państwa dla inwestora realizującego przedsięwzięcie termomodernizacyjne. Jest ona przyznawana przez Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 25% kwoty kredytu wykorzystanego na realizację przedsięwzięcia. Premia termomodernizacyjna stanowi spłatę części kredytu zaciągniętego przez inwestora. Oznacza to, że realizując przedsięwzięcie termomodernizacyjne inwestor spłaca 75% kwoty wykorzystanego kredytu.

Czy ktoś korzystał z takiej formy pomocy państwa przy budowie pompy ciepła??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o co chodzi .....wszystko jest dobrze :) ....On nie patrzył na datę w 7.5 tylko w 1.9 a tutaj pokazywała mu dobrą czyli kiedy powinna być następna legionella za ten jeden dzień przerwy .

7.5 ma dobrze i musi grzać . Niech ustawi te 30 dni dla legionelli i bedzie ok! i niech sparwdzi realnie czy grzeja te czasy i patrzy na dobre menu :)

...

 

Czesc Wam

 

no i ustawilem te "legionelle" w 1.8 na 7 dni i w 1.9 pokazuje nast prod DCW 1 luty 00:00

ale nadal pomimo ustawionego 7.5 nie dziala ta dodatkowa woda (oczywiscie "podanie tych samych wartosci czasowych ... nie wchodzi w gre 8) )

 

nie mam pomyslu co dalej, poprostu instalatora wezwac czas (ktory teraz 2 tyg na nartach eeeeh) :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoenix.pl

to przykro :( a czy 7.6 masz dobrze .....i jeszcze jaką temp. masz cwu normalną a jaką dodatkową ? słowem co masz w 1.6 ........i jeszcze mam pytanie czy u Was temp. dod.cwu ustawia się tylko tam tzn. w 1.6 ...czyli nie mozna ustawić innej tylko dla legionelli ....a innej dla reszty DCWU

zanim się wezwie magika trzeba wszystko 10 razy sprawdzić ....

Rume

podobno w 75 *C do takiej grzeją w szpitalach

w Nibe jako kocioł elektryczny mozna sobie ustawić dowolną temp. tam jest duży zakres ....przestawia się na literki ..(max. 80 *C -poz.F ) ale to w srodku PC i należałoby ustawić od razu ew. zeby pózniej nie zglądać ..fabryczne ustawienie jest na 65 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.6 sluzy do kasowania ustawien i po odpaleniu kasuje i wraca spowrotem na wylaczone

CWU zalacza gdy spadnie do 40 i wylacza przy 47

1.6 DCW ustawilem do testow tylko o 3C wiecej niz zwykla czyli 50

nie zauwazylem innego menu do ustawienia DCW,

a wogole o tej legioneli to nawet slowa nie znalazlem w instr, ale o jakosciach instrukcji nie raz bylo na forum 8)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw

Ty znasz tę swoją PC jak nikt :) ..wytumacz mi taką rzecz

na str. 22/64 ( instr uzytk i instalacji Nibe 1240 )jest ..styk do aktywacji DCWU ..ponieważ jest wśród urzadzeń zewnętrznych ...czyli coś takiego jak np. pogodówka ( RG 10 ) jako zewnetrzne podłącza się pod takie styki , może być pokojówka ( termostat pokojowy) ...natomiast ...co może być TU , co się podłącza pod to ??.....

bo gdyby był wewnętrzny to istaniałoby ryzyko że nie był podłączony ( złączony ) i DCWU nie działała ale on działa na zupełnie innej zasadzie ( okresowo, po 24 h powrót do porzedniej funkcji ).

Phoenix.pl

nie mam pojęcia dlaczego nie grzeje, myślałam róznie że np. masz sprężarkę wyłączoną już przy 50*C ( grzałkę masz wyłączoną ) to nie działa ..ale przecież do 49,9 * C powinno grzać ........

albo że masz ustawione takie grzanie cwu ( normalną na krótki czas....te max czas grzania czy cyklu ..u nas nie ma czegos takiego ...to dodatkowo komplikuje sprawę ) że ona nie zdąży nagrzać w tym czasie bo to nie jest tak że zupełnie nie jest połączone cwu z dcwu ...to tylko osiągnięcie wyzszej temp. Myślałam o jakiś bezpiecznikach czy coś w tym stylu ale to wtedy gdyby zupełnie nie było cwu albo bardzo niska temp. cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w 75 *C do takiej grzeją w szpitalach

w Nibe jako kocioł elektryczny mozna sobie ustawić dowolną temp. tam jest duży zakres ....przestawia się na literki ..(max. 80 *C -poz.F ) ale to w srodku PC i należałoby ustawić od razu ew. zeby pózniej nie zglądać ..fabryczne ustawienie jest na 65 *C

 

No to w sumie wysoko, więc na 65*C nie ma chyba sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my to nie szpitale i lepszy rydz niż nic .....i zawsze można być bardziej liberalnym ...to z jakiegoś rozprzadzenia Minist. infrastruk . ( 12.04.2004r)

"Instalacja ciepłej wody powinna zapewnić uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C oraz umożliwić okresowe jej podniesienie do nie niższej niż 70°C". Należy nadmienić, że bakterie Legionella w temperaturach wyższych niż +60°C, nie tylko się nie namnażają, ale szybko giną. Przeciwdziałanie zagrożeniom infekcyjnym spowodowanym przez bakterie Legionella wymaga przestrzegania określonych zasad postępowania zarówno w okresie projektowania i doboru urządzeń, jak również przy ich eksploatacji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...