Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spokojnie ....rozwiają się przeważnie w wodzie stojącej a my używamy i niebezpieczne są sitka i perlatory ale je można od czasu do czasu zdyzenfekować ........

"Bakterie z rodzaju Legionella rozwijają się w środowisku wodnym, a optimum ich rozwoju to temperatura 38 - 42°C. Dlatego aktualne przepisy przewidują temperaturę ciepłej wody użytkowej 55 - 60°C. W temperaturze 55° C Legionella żyją około 20 min., a w temperaturze 60° C - około 2 minut. Giną w temperaturze ok. 70°"

jak Ktoś jest bardzo niespokojny może sobie zrobic test domowy ...wynik już po 20 min.

http://sti.biz.pl/dokumentacja/legionella_field_test_pl.pdf.

 

Klimaw

a czy masz włączoną grzałkę ???

bo mam teorię jeszcze jedną ..DCWU może być w rónych temp. ale przeważnie wyzszych ( tak samo do legionellli i do ludkow ) i ..może jest wymagane aby grzałka była włączona ..bo sterownik nie wie ile włączysz ... i oczywiście nie uruchomi jej ( sama PC grzeje do 53 czy 55 *C ) do 50 *C ale może do tej funkcji DCWU jest wymagane aby była włączona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was ma pompe ciepła z Termoglov ? Też się nad nią zastanawiamy. Proszę o informacje, jak się sprawuje, czy nie sprawiła problemów w ostatnie mrozy i czy polecacie czy nie. Jej cena jest znacząco niższa od innych "klasycznych" pomp, dlatego jest b. kusząca. Czekamy na odpowiedź. Magda i Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy termomodernizacja=pompa ciepła? :o

 

jak sama nazwa wskazuje - ma to być modernizacja, służąca oszczędności - tę oszczędność musisz udowodnić audytem energetycznym dołączonym do wniosku o kredyt. Jeżeli audyt udowodni, że w akceptowalnym okresie czasu zamiana innego - już posiadanego kotła na pompę ciepła da oszczędności - można mieć nadzieję na premię.

Moja wspólnota mieszkaniowa w ramach kredytu z BOŚ zmieniała ogrzewanie olejowe na geotermalne, do tego była wymiana całej instalacji CO i docieplenie budynku. To bardzo ważne i konieczne - zamiana gorszego na lepsze. Budowa instalacji w nowym budynku pod termin termomodernizacji nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonetka

Ten dodatkowy styk na karcie monitora obciążenia służy jak dobrze napisałaś do aktywacji DCWU poprzez choćby krótkotrwałe zwarcie.Nie testowałem tego , bo nie chciałem męczyć PC przez 24h ale jeśli brać tylko instrukcję to zastanawia mnie sposób jego wykorzystania, bo po co komu DCWU przez 24h? :D Poza tym jaką histerezę DCWU trzyma przez 24h skoro nigdzie się jej nie ustawia?

Grzałkę w menu 9.2.4 mam wyłączoną.

Jeśli chodzi o menu 7 to jest to menu zegarowe i ustawiamy:

7.3-podbicia krzywej w pierwszym przedziale czasowym

7.4-podbicia krzywej w drugim przedziale czasowym

7.5-DCWU gdzie mamy tylko dwa ustawienia:

7.5.1 ustawiamy czy włączone czy wyłączone

7.5.2 ustawiamy przedziały czasowe dla DCWU

Jasne , że dodatkowo trzeba ustawić w 1.6 żądaną temp DCWU.

Trzeba jeszcze uważać by temp z 1.7 ( temp wył sprężarki) nie była niższa niż w 1.6.

Generalnie tych wszystkich innych myków NIBE :o :o :o jeszcze nie rozpracowałem , bo trzeba przy tym trochę posiedzieć.

Ciekawe jest menu 1.1 i 1.2 i tak jak wcześniej pisałem 9.2.2-może już ktoś coś tu próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw

bardzo Ci dziękuję :))) wyczerpałam pomysły :( mam jeszcze tylko jeden ..gdybyś był tak uprzejmy i podał swoje ustawienia ew. biorąc pod uwagę wymagania Phoniixa ( te 50*C jako DCWU i 47 normalna( 40 ) ale począwszy od 1.1 poprzez wszystkie 1 aż do 1,7 i resztę co trzeba ...to On mógłby tak ustawić ....i albo by działało ..czyli był błąd gdzieś w ustawieniach ...albo by nie działało ..i wtedy serwisant na bank bo to by znaczyło że to cos w bebeszkach i błąd nie wynika ze złego ustawienia w którymś menu .

ps.

czytam instuk. na komp. ( strasznie niewygodnie! i częśc inf. umyka ) i wynika mi z tego że tem. DCWU ustawiona dla legionelli i dla ludków ( sterowanie czasowe ) jest taka sama :o ( jeśli mam rację to szkoda że nie można zróżnicować : Legiony wyższa bo do boju :) a ludki niższa a najlepiej jeszcze gdyby można było ustawić na kazdy dzień inną a przynajmniej na np. sobotę i niedziele bo są goście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

recznie wlasnie to cale DCW dziala

 

jak nacisne kranik to dziala, jak ustawie iles tam dni przerwy w produkcji DCW to tez odrazu zaczyna grzac a potem pokazuje nast prod DCW za iles tam dni w zaleznosci ile sie ustawilo tej przerwy :(

 

nie dziala tylko okresowo,mam poustawiane w kazde dni aby grzala DCW w godzinach 13-14 i gdy przychodzi ten czas nic sie nei dzieje

 

jak wroce z pracy pokombinuje jeszcze, w domu nie mam jeszcze netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mamy taki problem:

 

Jedno z przejść "szczelnych" w naszej studni kolektorowej okazało się nieszczelne i przy aktualnych, wysokich wodach gruntowych (0,5m pod powierzchnią) zalało nam studnię. Co gorsza, rur nie zaślepiłem na końcu i teraz w nich znajduje się woda gruntowa. (debil ze mnie, wiem..:oops: ). Co z tym zrobić? Czym je przeczyścić? Czy wystarczy płukanie wodą z sieci? Woda zalega pewnie ze 2-3 miechy, długo tam nie zaglądałem, więc i jakieś mikroorganizmy się pewnie tak "zalęgły" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimaw ....( nigdy się nie poddaję )

wychodzi na to że ten zewnętrzny styk to coś takiego jak załączenie jednorazowe DCWU z innego pomieszczenia na 24 h .(guziczek na kablu ) .

A wracając do sprawy gdyby nie działała i legionella to bym rozumiała ( coś ze sterownikiem ) a tak ni w ząb ...a może PC grzeje ale ponieważ to tylko 3 *C to Phoenix tego nie zauważa ( skoro ma max DCWU 50*C a normalnie 47) a spręzarkę na ile ma? ..może też na 50 czyli grzeje jeszcze mniej ( 49,9 ) ...

Jeszcze jedno ...skoro sprawdza wieczorem i mówi że od razu grzeje tzn. że grzeje mu legionella ( ew. ręcznie ale bez godzin ) a nie DCWU tygodniowe ...czyli nie wie czy grzeje bo jest w pracy!!! ( ma ustawione g. 13-14 ) ....a to są dwie różne sprawy! . A czy sprawdzał w ten sposób że wpisał sobie jakąś fikcyjną godzinę za jakiś czas ( 30 min ) od tych manipulacji ( tego jednego dnia , w tych ustawieniach tygodniowych ) i zobaczył czy się załącza ....( mógłby i ustawić np. 51*C ( żeby ręką wyczuł róznicę ) i spręzarkę np. 52 ....żeby nie miał wątpliwości .

PC pokazuje temp. w danej chwili DCWU w 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nie poddaję

I dobrze. :lol:

Z tym guziczkiem to racja tylko po co to jest tak naprawdę.

Może chodzi zdalne załączanie przekaźnikiem poprzez SMS.

Ja mam tak zrobiony alarm i tu też by zdało egzamin.Czemu jednak 24h-rzeczy niepojęte. :o

W momencie przestawienia czasu legionelli sterownik traktuje to jako reset i natychmiast się załącza ustawiając czas nastepnego załączenia na zadany w 1.8.

Dla mnie sprawdzenie jest proste.

Ustawić DCWU na 55*.

W 7.5.1 dać włączone

W 7.5.2 ustawić np za 5 minut od bieżącego czasu.

Po tym ustawieniu na dole wyświetlacza powinien pojawić się (zwłoka kilkusekundowa) symbol zegarka.Ten zegarek to pod warunkiem , że nie ma jeszcze zdefiniowenych podbić w 7.3 i 7.4.Jak są to na czas tej próby trzeba je wyczyścić.

Czekamy co dalej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ten styk ....to po 24 h wraca do poprzedniej funkcji i ja myslę że to jest tak jak ten ręczny co jest na panelu czyli też można na 3,6,12,24 h. i też może pierwsze przyciśnięcie uruchamia go w ogóle i jednocześnie na 3h , drugie na 6 itd ......bo niby tak powinno być....

Słusznie że po 5 min. czy mniej nawet, może sprawdzić. A`propos tego własnie, ciekawe czy są takie sterowniki , że np. nie tak , że uruchamia się o tej godzinie i dopiero zaczyna proces grzania tylko ..o danej godzinie już jest nagrzane , czyli sterownik myśli na tyle logicznie że załącza wcześniej aby o tej wymaganej np.g. 20 .00 mieć już temp. 55 *C ? bo teoretycznie wt. 15-16 temp. 55 *C.. ..powinna już o 15.00 tyle mieć a nie o np. 15.15 :wink: ( działać z wyprzedzeniem- czasem potrzebnym na nagrzanie do danej temp. ) Są takie ?? myślę że są :

....Funkcja ta powoduje to , że kocioł sam przyjmuje wyprzedzenie włączenia się tak aby na ustawioną godzinę była zaprogramowana temperatura w pomieszczeniu.

w/w jest akurat do ogrzewania.

Właściwie to powinien być na tyle mądry że w zalezności jak chcemy to się włącza np. normalnie ( do 2 taryfy , grzanie po włączeniu ) i z wyprzedzeniem ( gdzieś w ustawieniach literka " w " i już ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey

 

sprawdzalem juz naprawde kilka sposobow,

rowniez ten z czasem "za 5 min" ale i tak sie nei wlacza,

a czy grzalo jak mnei nei bylo w domu to wiem po calkowitym czasie grzania CWU (chyba ze DCWU nie zalicza tam :p ) w kazdym razie testowalem to jak mialem wolne a i tak nei dzialalo. sprobuje jeszcze z ustawieniami temp sprezarki moze faktycznei za nisko ustawione (aczkolwiek sterownik nei pozwala ustawic mniej niz temp DCW) ale moze roznica miedzy CWU a DCW faktycznie za mala ... zobzczymy po pracy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...