Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

klimaw - No właśnie o to mi chodzi. Kto co ma.

 

Czytałam artykuł o LIDERZE i SZEFIE

Ludziska grzali się prądem przez prawie trzy lata

Chyba by było taniej mieć coś w zanadrzu mniej prądożernego niż farelki.

 

Chciałbym zrobić taką sondę ( ale nie umiem :( ) kto czym się zabezpieczył, jeśli wogóle się "zoptymalizował" ;).

 

Ja skłaniam się do pkt. 2 ale czy to sie oplaca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to jesteśmy w domu :lol: .

Jeśli szukasz zabezpieczenia przed awarią PC to najlepszym zabezpieczeniem jest bufor w postaci betonu i rurek w środku , czyli podłogówka. 8)

Dobrze dobrane zabezpieczą cię przed wychłodzeniem domu na długi czas.

Kazdy inny z punktów oprócz 1 wymaga energii elektrycznej.

Idąc w skrajność po co UPS skoro można kupić agregat i zasilać nim PC? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(może w tym roku uda mi się rozpocząć budowę)

Siwy mam nadzieję , że założysz dziennik bo ustawiam się pierwszy w kolejce do czytania. :lol:

Podobał mi się dziennik HenoK-a , szczególnie jak był mocno podekscytowany gdy pisał "Mam ambitny plan....do Świąt 131 dni". :D

Potem gdy zostało 37 dni życie przerosło ambicję , ale tak to na budowie bywa , zawsze są jakieś kłody -fajna lektura.Dzieki HenoK. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji 95% nowych domów wyposażanych jest w PC, a tam jeszcze lepszy klimacik i temperaturki niż w Suwałkach. :lol:

 

wbrew pozorom to w Szwecji w zimie jest o wiele cieplej niz u nas..oprocz malego regionu

 

ja jako zabezpieczenie mam czysty kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym ciepla na pietro..(na awarie pradu) a na awarie PC grzalki 6kw

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka

Masz rację ale częściowo:

http://www.szwecja.modos.pl/pogoda-w-szwecji.html

Średnia temp.w styczniu na południu to +1* , ale na północy -14*.

Obszarowo to pewnie 1/4 obszaru +1 a reszta -14.

Gdzie u nas jest średnia -14?

Chyba nawet w Suwałach taka średnia zimy nie wyjdzie.

Biorąc to co napisałem , że 95% nowych domów ma PC to też je montują w tych mroźnych obszarach więc skoro tam dają radę..... :lol:....

to u nas tym bardziej nie powinno być problemu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejensiku witaj :D

oczywiście że jest ,,tzn . nie wiem czy masz wykorzystany ten jeden przedział czasowy ..jesli nie to mozesz go spokojnie przeznaczyć na to zmniejszenie krzywej i tak w menu 4.1 ustawiasz sobie godziny a w 4.1.1 masz coś takiego jak regulacja w zakresie -20/20 ( jak nie ustawione to jest 0 ) i albo sobie podbijasz ( + ) albo obnizasz ( -) ..np. -2 czy -4 ...i wtedy przy wszystkich temp. zewnetrznych na powrocie będzie o tyle zmniejszone ..czyli się może wcale do tej godz. zaprogramowanej przez Ciebie ( 5 rano ) nie włączyć ...jest to nic innego jak przesunięcie tej krzywej którą masz całej w dół ( -) ( utrzymywanie na powrocie z PC przy wszystkich zewnętrznych mniej o te np.2 *C niż by wynikało z krzywej która jest ustawiona normalnie .

Doświadczalnie musisz zbadać ile nalezy ustawić żeby się w ogóle nie włączała ..może -6 *C ?

Ravbc

a ja własnie uważam ewidentnie że 1,50 przy bezpośrednim jest zdecydowanie za dużo . Pokaż mi Kto jeszcze zakopuje tak głęboko przy tym systemie ? ( 70-80 cm Thermogolv , max. 1,10 CK , Wasser Mann na 1-1,20 , Avenir Enerie 80 cm ) i nie wynika to z oszczędności. Tam było min. 1.50 .....a w art. (" Himalaje bezczelności" ..... było 1.60 czyli mieściło się w normie , prawda ? Chyba do oceny wezwali eksperta ...i skoro stwierdził że za głęboko to chyba miał rację i chyba dysponował wiedzą ? .

A co za większość tak twierdzi ? jedyny Oschner ???

I jeszcze jedno ...odnośnie tej wody ( zależy ile jej jest,jaka , itd ) ...Adam -mk .....myslę , że na temat lodu ma tochę inne zdanie ..

Sys

tu kiedyś były prezentowane metody jakimi badają wymiennik na zachodzie. Skoro wiesz Kto robi ..to chyba wiesz co ..a nawet jak nie wiesz to mógłbyś się dowiedzieć i nas oświecić żebyśmy wiedzieli o co chodzi ..co to za metoda itd. No wiesz ja koneksji aż takich nie mam :) ale jak Pan red. wygląda wizualnie to wiem :D

Liczymy na Twoją siłę przebicia.:)

 

Panowie: red. naczelny i dyr. wydawniczy są tu ( na dole ) :) 8)

http://www.globe-energy.pl/index.php?symbol=redakcja.htm

.....musiałam poprawić bo przeczytałam jak zwykle za szybko i wyszło mi , ze Ravbc nie zgadza się z p-tem 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma PC i jednocześnie kominek z płaszczem wodnym ?

 

Ja nie mam ale planuję PC + DGP. Ale po koleii.

 

Jeśli chcesz mieć najtańsze ogrzewanie to samą PC spokojnie wystarczy, przy dobrze zaizolowanym budynku i podłogówce to jak nie będzie 12h prądu to stracisz w morzy max 2-3 stopnie. Kiedy u Ciebie nie było pradu dłużej niż 12h ??? Jeśli jesteś strasznie ostrożny to w istalacji elektrycznej zostaw wcinkę na generator na paliwo i już. Jak długo nie będzie prądu to polecisz do marketu kupisz generator i już :)

 

To tyle z ekonomi no ale kominek robimy nie dla ekonomi tylko przyjemności :)

 

W tej sytuacji oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, widziałem oba na żywo i wnioski jakie się nasuwają to:

 

1. DGP działa bez prądu, piękny płomień w kominku, rzeczywiście możesz osmolić ściany ale chyba raczej przez nieuwagę, jak rozpalasz w kominku lub palisz coś co się kopci to szyberkiem dajesz wszystko w komin, jak się rozpaliło i ładnie się żaży to dajesz w DGP i na pokoje :)

 

2. Kominek z płaszczem jest chyba droższy niż z DGP no ale nic nie osmoli Ci ścian. Problem z brakiem pradu możesz łatwo załatwić marketowym UPSem dla pomki tłoczącej wodę, to niewielkie zużycie prądu więc UPS powinien dać radę.

No ale dla mnie najgorszą wadą kominka z płaszczem jest brak kominka.

Nie wiem czy to wykonastwo, czy może brak szyby samoczyszczącej ale u znajomych zawsze nie widać ognia, cała szyba usmolona, wynika to z tego że mimo sezonowanego drewna to woda z płaszcza jest zabierana i kominek nie osiąga odpowiedniej temeratury spalania a to skutkuje kopceniem na szybę. Może ktoś ma lepiej zrobiony kominek z płaszczem ale ja nie widziałem czystej szyby w kominku z płaszczem :(

 

Wybór oczywiście należy do Ciebie. Możesz też zdecydować się na zwykły kominek i grzać tylko salon, ale mi się wydaje że to trochę marnotrastwo ciepła. Jeśli mało palisz to zwykły jeśli dużo to albo DGP albo płaszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychow

Szedłeś po rurach i do czego dochodzisz-przecież do pompek. :D

Jeśli masz je zaplombowane w skrzynkach to tylko serwisant.

Chodziło mi o dT w stabilnych warunkach , jak grzeje min 20 mniut oraz o temperaturę wejścia i wyjścia dla DZ.

Sprawdż dokładnie pompki -przecież glikol sam się nie pompuje. :o

Krzywa grzewcza może być inna , ale u ciebie jest jakiś stan alarmowy i raczej krzywa nie ma na to wpływu.

Podaj typ pompy-może dokopię się do instrukcji lub jak masz to daj na prv. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychow11

podaj wszystkie parametry a więc DZ ( dolne zródło ) wejście/wyjście ...czyli DZ ?/? ...i GZ górnego zródła ( ile na zasileniu i ile na powrocie ) GZ ?/? .......podaj co tam jeszcze masz, chyba sterownik ma jeszcze coś podane, prawda ? ...co tylko dasz radę odczytać ......temp. spręzarki jak działa itd ......jak najwięcej .......

czy to tylko wtedy jak ciepło jest a może nie zauważyłeś i to nie ma związku z ciepłą pogodą tylko powtarza się cyklicznie ? .....

Instrukcji w necie nia ma :(

jak będzie więcej wiadomo to wtedy można będzie coś powiedzieć ....te 15*C czy 18 *C to co to jest ? ?????...

A tacy wspaniali :

http://www.instalator.pl/archi/mi10%2874%29/12.pdf -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychow

Jak masz PC uruchomioną od niedawna to ściągaj serwisanta-za co kasuje pieniądze lewus jeden? :evil:

Podaj tak jak prosi Bonetka-jak najwięcej parametrów.

Może masz instrukcję elektronicznie?

 

Bonetko

Zobacz , że nie tacy wspaniali:

http://hepi.pl/szukam_inwestora/images/docs/1233_oferta_inwestycyjna.pdf

 

Czyżby mieli kłopoty finansowe? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ..nie mają tak chetnych jak PPC Ecopower. Teraz prawie wszyscy kotłowcy chcą być PC -owcy :wink: ...

przykład ...Cichewicz i jego nowa PC od 2008 r http://www.cichewicz.pl/produkty/pompa_ciepla___einnova.php

Nateo już kiedyś zrobiło nieodpowiednią instalację ( dwie PC do domu ) i była nawet opisywana tutaj ........

Czy zgadzacie z tym , że podniesienie temp. w budynku z 20*C do 21*C zwiąksza zuzycie energii cieplnej o około 8 % ...natomiast z 20*do 25*C nawet o 40 % ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...