Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sasha

mówilismy o biegach w dwóch znaczeniach ...zmiany pompy obiegowej na inny bieg i tu zobacz jak zmienia się prędkość ( przepływ ) przy wyzszym biegu ...

http://www.termsystem.com/pompy_co.htm

oraz chyba CK ma coś takiego że PC chodzi na drugim biegu ...( Ktoś pisał tak ...o ile dobrze zrozumiałam ) .

Ten test TRT ...jest stosowany do ustalenia podłoża gleby w inst. powyżej 30 kW i jest to metoda stosowana i uznana w Europie oprócz Skandynawi .( tam inne normy ) . Opiera się na normie niemieckiej VDI 4640 ( cz.1 ) i ( cz.2 innej )." Sonda geotermiczna naładowana zostaje okresloną ilościa ciepła która krąży w systemie i określa warunki termiczne ( przewodznie ciepła i opór termiczny otworu wiert. Poprzez symulację EED wykonuje sie model geotermicznego pola sondy z uwzględ. wyników TRT w tym dokładną kompensację ogrzewania / chłodzenia , dostrojenie za pomocą planera AG/TGA i wykorzystując zebrane dane z zainst. sondy pionowej poprzez algorytmy okresla się też rozkład energii w gruncie i mozliwe max. obciążenie na jedną sondę "

Sys a ta firma co dla nich robi to nie Dorsystem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy zgadzacie z tym , że podniesienie temp. w budynku z 20*C do 21*C zwiąksza zuzycie energii cieplnej o około 8 % ...natomiast z 20*do 25*C nawet o 40 % ....

Nie zgadzamy się :lol: .

Po pierwsze zależy to od temperatury zewnetrznej.

Dla temp. zewnętrznej 0 st. C i temp. wewnętrznej 20 st. V dT=20 st.

Dla temp. wewnętrznej 21 st. V dT=21 st

Stąd straty w drugim przypadku będą 21/20=1,05=105%, czyli wyższe o 5% (a nie 8%).

Dal TZ = -20 st. C róznica będzie mniejsza 41/40=102,5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład ...Cichewicz i jego nowa PC od 2008 r http://www.cichewicz.pl/produkty/pompa_ciepla___einnova.php

 

Jak ktoś publikuje takie dane, to trzymać się z od nich z daleka. Dla tych większych jednostek, choćby spiąć układ dz bez wymiennika gruntowego to pompa wilo rs 25/7 dla tych większych jednostek nie da przepływu takiego jaki powinien być, nie mówiąc już o takim, jaki podali w tabeli. Natomiast przepływ gz to już katastrofa - jak w kotle. Przy mocy 17kW, 0,86m3/h da dT ok 17K! O innych rzeczach nie wspomnę. Może się czepiam jako m.in. inż elektryk, ale jak czytam że ktoś podaje zużycie prądu w kW to :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ani to zużycie ani prądu.

 

"Koeficjent transformacji" (a to słodkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na PC taryfę weekendową ( G12W), bo przechodzę na nią i jestem ciekaw jak na niej wychodzicie? :lol:

Najlepsze byłoby porównanie z G11.

 

ja zdecydowałem się na przejście 15.01 - ale z g12 na g12w a po 2 tygodniach trudno o jakieś sensowne wnioski - tym bardziej że 1 tydzień bylismy poza domem :lol:

 

dużych oszczędności się nie spodziewam, ale największe zużycie jest właśnie w weekend - 2xtv, komputer, gotowanko i pieczonko, :lol: , dodatkowo wydłużyłem czas pompy w dzień w sobotę i niedzielę - zamiast tak jak w tygodniu 14-19 jest 14-21.

 

Dodatkowo żona nie musi czekać z pralką czy zmywarką do godzin taniego prądu - a spokój też musi kosztować :lol:

 

Zmiana z taryfy g11 na g12 daje duże oszczędności - w necie można znaleźć jakie koszty ponosi się przy taryfie g11 a jakie g12 - ja mam zuzycie 70% w niskiej taryfie i 30% w wysokiej więc zyskuję sporo. Np. w grudniu zużycie 950KWh. Gdybym miał g11 to opłata wyniosłaby ok. 400zł a tak przy g12 wyszło 300zł. Taryfa g12 opłaca się już przy proporcjach 50% na 50%. Zyskujemy wtedy ok. 10%.

 

Klimaw - zerknij na kalkulator taryfowy http://www.gigawat.pl/dom_kalkulator.18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henoczku ..te stwierdzenia ( odnośnie tego zwiększonego zapotrzebowania ) to z art. Buderusa ...znalazłam też min. takie stwierdzenie ...co Wy na to ? :

podsumowując montaż PC jest uzasadniony ekoniomicznie gdy : temp. wewnatrz budynku nie będzie wyzsza niż 21*C ....

Terplace ..jak dobrze że możemy liczyć na Twoje wnikliwe oko i dowcip też .......

Maniak ...jak miło ..........

Vatra robiła min. dom Pielgrzyma w Oświęcimiu , chyba mają niezłe te PC ( dobra automatyka , programy czasowe , legionella do 70 *C , elektron. zawór rozpręzny , łagodny rozruch , GSM ( zależnie czy Logic czy Logic + (np. sterownik ..cała krzywa ze wszystkimi temp. i na wykresie i na panelu cyfrowo i literowo ) ale nie chcą zdradzać tajemnic :( Do tej PC albo już ma albo przymierza się Ravbc.

Klimaw

ja mam ..i struktura u mnie jest następująca 34, 09 % w I i 65,91% w II ....jestem zadowolona ....tylko są dwa rodzaje weekendowej i rozumiem że chodzi o dwutaryfówkę i dodatkowo weekend ....więc może być tylko lepiej bo sobotę i niedzielę dostaje się jakby w nagrodę ( piątek od g.22 .00- 6.00 poniedz. ) ( u mnie min. 12.000 kWh w roku trzeba zużyć żeby dostać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dać dali od razu ale jeśli nie zużyję tyle... to zabiorą ..ale u róznych dostawców jest inaczej ..może u Ciebie tego nie ma ? ja dostałam na piśmie czarno na białym .....

U mnie codziennie 13-15 i 22-6 i weekend jak pisałam i wszystkie święta, dni wolne itd.

Sasha

przecież napisałam że w dwóch znaczeniach ...nie chodzi o pierwsze ..czyli o drugie i napisałam , ze chyba Clima Komfort w swojej PC ma coś takiego ( I i II bieg ) ..nigdy w żadnej innej PC czegoś takiego nie spotkałam .........

Popatrz na sterownik CK . Jeśli PC jest w trybie automatycznym i po 4 godzinach pracy na I biegu nie osiągnie zakładanej temperatury to przełączy się na II bieg.

http://forum.muratordom.pl/post2334450.htm#2334450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) ale u róznych dostawców jest inaczej ..może u Ciebie tego nie ma ? (..)

 

Czytając powyższe, można dojść do wniosku, że rozliczenie dwustrefowe oraz weekendowe zależy od podmiotu dystrybucyjnego w danym miejscu, a nie od wybranego operatora.

 

A wydawałoby się, że operatora można wybrać dowolnego z krajowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując montaż PC jest uzasadniony ekoniomicznie gdy : temp. wewnatrz budynku nie będzie wyzsza niż 21*C ....

 

Moim zdaniem wprost przeciwnie. Im wyższa temp. wewnątrz, tym większe straty i zużycie energii cieplnej, więc uzasadnienie ekonomiczne stosowania PCi większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o PGE Dystrybucja Białystok a energię mam z Zakładu Energetycznego Białystok S.A.

http://fulereny.blink.pl/mum/T1.jpg

To chyba zależy od tego czy usługa jest kompleksowa czy nie tzn. czy jedno ( dystrybucja ( operator ) i drugie ( sprzedawca energ. elekt ) jest z dwóch zakładów ale tego samego podmiotu ( tu Białystok ) ..i wtedy "w rozliczeniach z odbiorcami przyłączonymi do sieci operatora prócz opłaty za energię elektryczną sprzedawca pobiera opłaty za usługi dystrybucji przyjmując do rozliczeń z odbiorcą stawki opłat oraz warunki ich stosowania wynikajace z taryfy operatora ".

Terplace

może zacytuję częśc ( na dole wszystko ) ( seria art. napisanych przez p. P. J. doradcę technicznego firmy Buderus , poprzednio w IVT ) ...

http://fulereny.blink.pl/mum/b1.jpg

przecież za każdą temp. w domu trzeba zapłacić obojętnie czym grzejemy ..cena ekspoatacji PC jest trochę wyzsza niż węgla ale niższa niż gazu to dlaczego nie PC ?

http://www.buderus.pl/files/200806161654040.Buderus%20Kurier%20nr%2025%20-%2004.2008.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zacytuję częśc ( na dole wszystko ) ( seria art. napisanych przez p. P. J. doradcę technicznego firmy Buderus , poprzednio w IVT ) ...

http://fulereny.blink.pl/mum/b1.jpg

przecież za każdą temp. w domu trzeba zapłacić obojętnie czym grzejemy ..cena ekspoatacji PC jest trochę wyzsza niż węgla ale niższa niż gazu to dlaczego nie PC ?

http://www.buderus.pl/files/200806161654040.Buderus%20Kurier%20nr%2025%20-%2004.2008.pdf

Trudno żeby przedstawiciel Buderusa, firmy, która sprzedaje głównie kotły przy okazji omawiania pomp ciepła nie promował głównej produkcji swojej firmy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te traryfy są całkiem rózne.

W Enei taryfa G12W jest Bonetko całkiem inna niż u ciebie.

Tu tanio jest 6-21( nie do 22) oraz soboty i wszystkie dni świateczne.

Brak jest godzin taniej taryfy pomiędzy 13-15 oraz brak jakiegokolwiek limitu w zużyciu odpowiedniej ilości kWh.

http://www.enea.pl/index.php?page_id=53

 

Bartez

Wydaje mi się , że cenowo to dobra ofertra- czy ta cena z VPA? 8)

Jaka to firma? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliaw

chyba się pomyliłeś ...nie 6-21 ..bo tu jest drogo (szczytowo ) tylko 21-6 i tu tak, tu jest tanio. Pisząc na poczatku że są dwie weekendówki ( różne znaczenia ) ..własnie chodziło mi o to że ja mam jedną (typowa dwutaryfówka godzinowa z rozszerzonym weekendem ) i jest jeszcze ta druga ..czyli tania tylko w nocy ( bez dnia ) i w weekendy ..dla tych co w tygodniu pracują a wszelkie prace wykonują w weekend .

Własciwie to ja jestem w porównaniu z Tobą o 1 godzinę do przodu ....Ty masz 21-6 ja 22-6 ...czyli tu tracę godzinę ale mam dwie w południe 13-15 ...czyli 1 godzina róznicy u mnie na plus ale razy 7 dni ...chyba dobrze ?

I są jeszcze ceny ....za tanią u mnie jest 0,17 gr za drogą 0,27 ( bez przesyłu ) a u Ciebie tania 0,17 droga 0,41 ....( przy normalnej dwutaryfówce 0,16 i 0,36 )

Henoczku

nie chodzi o promowanie swoich urządzeń bo to normalne i zrozumiałe tylko argument który jest kontrowersyjny i ja akurat się z nim nie zgadzam .

Wynikało by z niego że PC mają tylko morsy a już przekonywanie kogoś że ma odczuwać ciepło przy +21 *C w domu jest co najmniej niefortunne ..owszem przy podłogówce mozna zejść niżej bez obniżenia komfortu cieplnego ale bez przesady dla jednego wystarczy a dla drugiego nie .....ale temu co nie ....wcale nie znaczy że zastosowanie PC będzie nieekonomiczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...