Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bonetko

Jasne ,ze pomyłka z tymi godzinami. :oops:

We wszystkim masz rację z cenami tylko jakoś z tym zużyciem 12000 kWh rocznie byłoby u mnie kiepsko , bo to by znaczyło ,że miesięcznie 1000 kWh.

Za styczeń miałem dla samej PC 483 kWh więc doliczając chatkę nawet około

200 kWh miesięcznie ( a wszystko to w sezonie grzewczym ) nie miałbym szans choćby na 10000 kWh rocznie.

Czy ty masz rzeczywiście global zużycie roczne powyżej 12000kWh? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klimaw ...tylko usiądż ..proszę ..... ja za pierwszy rok tam ( budowało się , żle ustawiona PC ) zapłaciłam 6.700 ... zeszłam do 3.500 ( ale zdolna jestem , prawda ?) ( w W-wie 1.800 ) zobaczymy ile będzie teraz ...ale moja druga połowa nie oszczędza zupełnie ...tv całą noc i swiatło też i ...dookoła domu też ( fotokomórki nie ale lampy czasami tak ) ( ja już się czasami poddaję :( ) ...i mam dużo pożeraczy prądu : 2 lodówki ( jedna duża gastronomiczna 1.600 l) , 2 zamrażarki i 2 kuchnie elektr i 2 mikrofale ..i gotuje się i piecze wtedy kiedy trzeba a nie kiedy jest taryfa ( goście ) i pralka , komput. , żelazko ..słowem nazbiera się .

Wiesz ta kwota nie byłaby taka duża gdyby nie te przesyły stałe , zmienne , abonamentowe , sieciowe .:( ..to własnie mnie kładzie bo moja kwota faktycznego zużycia to jest np. 48 % a reszta to te właśnie składniki :( i gdzie tu sprawiedliwość ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od tego czy usługa jest kompleksowa czy nie tzn. czy jedno ( dystrybucja ( operator ) i drugie ( sprzedawca energ. elekt ) jest z dwóch zakładów ale tego samego podmiotu ( tu Białystok ) ..i wtedy "w rozliczeniach z odbiorcami przyłączonymi do sieci operatora prócz opłaty za energię elektryczną sprzedawca pobiera opłaty za usługi dystrybucji przyjmując do rozliczeń z odbiorcą stawki opłat oraz warunki ich stosowania wynikajace z taryfy operatora ".

 

Nie ma obowiązku korzystania z tej "kompleksowości".

Dlatego jeśli lokalny Operator nie ma ciekawej taryfy, można wybrać dowolnego innego.

 

Natomiast z dystrybucją jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem. :D

Szok. :o :o :o

Jakby ci zabrakło do tych 12000 kWh w tym roku , to rzuć kabel do mnie -ja ci pomoge w zużyciu tych brakujących kWh. :lol: .

 

Zależy co się ma w domu... Właśnie oszacowałem nasze akwarium na jakieś 800 kWh rocznie...

 

Jak się zsumuje wszytkie urządzenia pozostające w stanie czuwania, np:

telewizor

dekoder

dvd / nagrywarka

audio

mikrofala

piekarnik

płyta indukcyjna

centralka alarmu

domofon

...

to też nieźle wychodzi w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlotook

pewnie że można wybrać ale to trudne , dlaczego? bo np. dystrybucja Białystok ma podpisaną umowę z 16 sprzedawcami energii z tego tak naprawdę jest kikunastu i to przważnie PGE tylko rózne miasta . Zeby dobrze wybrać to trzeba byłoby mieć jakiś program albo umieć liczyć i porównywać np. PGE Lublin ma kilka taryf G12 ..i tak G12 normalna 0,11/0,36 ( nocna/dzienna ), G12 NN 0,12/0,30 ( tak jak G12+niedziele ) i G12 NW 0,10/0,50 ( G12 +sobota + niedziela ) .

To bez zadnych obwarowań.

Pytanie czy dystrybucja na którą jestem skazana ( musi być z mojego rejonu ) ..liczy ze składników o identycznych wartościach niezależnie od miejsca wyboru sprzedawcy ? ......może dolicza coś manipulacyjnego ? bo to leci nie tylko przez ich sieci ale i sąsiada ( Lublin )

Jak nie ma prądu tam ..jakaś awaria ..to i ja nie mam, prawda ?

Nie wiem czy wszystko rozumiem nalezycie ...ale wybór nie jest prosty .........

Klimaw

dobrze że siedziałeś :) i dziękuję za propozycję :lol:

A&zb

jeden tv można przezyć na czuwaniu ale 5 trudniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dobrze wybrać to trzeba byłoby mieć jakiś program albo umieć liczyć i porównywać

 

Enea miała na stronce kalkulator do porównywania kosztów w zależności od taryfy i zużycia.

Ja mam w kompie ze starymi stawkami - w każdej chwili ma się pojawić z nowymi na stronie Enea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejensiku witaj :D

oczywiście że jest ,,tzn . nie wiem czy masz wykorzystany ten jeden przedział czasowy ..jesli nie to mozesz go spokojnie przeznaczyć na to zmniejszenie krzywej i tak w menu 4.1 ustawiasz sobie godziny a w 4.1.1 masz coś takiego jak regulacja w zakresie -20/20 ( jak nie ustawione to jest 0 ) i albo sobie podbijasz ( + ) albo obnizasz ( -) ..np. -2 czy -4 ...i wtedy przy wszystkich temp. zewnetrznych na powrocie będzie o tyle zmniejszone ..czyli się może wcale do tej godz. zaprogramowanej przez Ciebie ( 5 rano ) nie włączyć ...jest to nic innego jak przesunięcie tej krzywej którą masz całej w dół ( -) ( utrzymywanie na powrocie z PC przy wszystkich zewnętrznych mniej o te np.2 *C niż by wynikało z krzywej która jest ustawiona normalnie .

Doświadczalnie musisz zbadać ile nalezy ustawić żeby się w ogóle nie włączała ..może -6 *C ?

 

Bonetka ale to jest z jakimś menu serwisowym? Bo ja u siebie nie wiedzę takich możliwości z poziomu użytkownika. Jeżeli mogłabyś to prosiłbm o jakąś głębszą instrukcję jak dotrzeć do menu 4.1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejensiku witaj :D

oczywiście że jest ,,tzn . nie wiem czy masz wykorzystany ten jeden przedział czasowy ..jesli nie to mozesz go spokojnie przeznaczyć na to zmniejszenie krzywej i tak w menu 4.1 ustawiasz sobie godziny a w 4.1.1 masz coś takiego jak regulacja w zakresie -20/20 ( jak nie ustawione to jest 0 ) i albo sobie podbijasz ( + ) albo obnizasz ( -) ..np. -2 czy -4 ...i wtedy przy wszystkich temp. zewnetrznych na powrocie będzie o tyle zmniejszone ..czyli się może wcale do tej godz. zaprogramowanej przez Ciebie ( 5 rano ) nie włączyć ...jest to nic innego jak przesunięcie tej krzywej którą masz całej w dół ( -) ( utrzymywanie na powrocie z PC przy wszystkich zewnętrznych mniej o te np.2 *C niż by wynikało z krzywej która jest ustawiona normalnie .

Doświadczalnie musisz zbadać ile nalezy ustawić żeby się w ogóle nie włączała ..może -6 *C ?

 

Bonetka ale to jest z jakimś menu serwisowym? Bo ja u siebie nie wiedzę takich możliwości z poziomu użytkownika. Jeżeli mogłabyś to prosiłbm o jakąś głębszą instrukcję jak dotrzeć do menu 4.1 :)

 

Jak to jest IVT to przytrzymujesz wciśnięty lewy klawisz (ok 5 sekund) aż się pojawi pełne menu użytkownika (poziom K2). Tam masz dostęp do 4.1, 4.1.1 i 4.3. Wróci do poziomu K1 samo po ok 30 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest IVT to przytrzymujesz wciśnięty lewy klawisz (ok 5 sekund) aż się pojawi pełne menu użytkownika (poziom K2). Tam masz dostęp do 4.1, 4.1.1 i 4.3. Wróci do poziomu K1 samo po ok 30 minutach.

 

No nie, mój to Buderus. Jak opisamy jest lewy klawisz w IVT? U mnie chyba MENU. U was to samo? Info - coś tam - Menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

Nie uważasz , że coś za dużo?Czy to tylko z podlicznika PC? :o

PC mamy takie same,powierzchnię podłogówki też.

Żeby to 50-100 kWh więcej , ale 250 ? :x

Jaką temperaturę trzymasz w domu?

Ja nie jestem piecuch i mamy 20-21*.Może masz dużo większą? :wink:

Ja mam 21-22*C z tego około 25% cwu. Średnia temperatura zewnętrzna może też inna? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szejesiku ..

u Was ( Buderus ) na dole ( pod szklanym ekranem ) są 3 przyciski i są takie jak u nas ( chyba ?) i są odpowiednikiem tego co jest na szklanym panelu czyli patrząc od lewej :ogrzewanie , info , menu..

Lewy u Ciebie nie może być info ..tylko środkowy ..wiesz dlaczego ? bo spójrz do instrukcji wtedy one nie odpowiadałyby temu pod czym są ( szkalne ekrany mamy identyczne ).

Czyli tak masz przejść na poziom uztkownika U2 :

Na poziomie menu użytkownika U2 znajdują się nastawy podstawowe i nastawy rozszerzone.

W menu startowym nacisnąć i przytrzymać Ogrz, aż

pojawi się Dostep = UZYTKOWNIK2.

W górnym prawym rogu wyświetlacza pojawi się

U2. ( inst. str.6/24 ) ( to dłuższą chwilę trzeba przytrzymać )

i jak tu już bedziesz to masz nacisnąć : menu...i przejść kolejno aż znajdziesz i ustawisz .. ( tak jak pisałam ) (inst. .str.16)

w razie kłopotów ..pisz

 

Klimaw i Rume

podajcie na dobę w kWh ..tak będzie bardziej precyzyjnie i można będzie porównać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

Nie uważasz , że coś za dużo?Czy to tylko z podlicznika PC? :o

PC mamy takie same,powierzchnię podłogówki też.

Żeby to 50-100 kWh więcej , ale 250 ? :x

Jaką temperaturę trzymasz w domu?

Ja nie jestem piecuch i mamy 20-21*.Może masz dużo większą? :wink:

Ja mam 21-22*C z tego około 25% cwu. Średnia temperatura zewnętrzna może też inna? :(

 

Powierzchnia m2 i temperatura wewn / zewn to nie wszystko. Jakie macie systemy wentylacji? Ile kanałów wentylacyjnych? Powierzchnia okien i drzwi, wreszcie stosunek łacznej powierzchni przegród do kubatury ogrzewanej. To wszytko razem potrafi zrobić sporą różnicę nawet gdy ktoś ma podobną powierzchnię i systemy docieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie za styczen prawie 1400kw ale to jest caly prad lacznie z gotowaniem

w zl bedzie to okolo 500zl..coz mysalem ze bedzie ciutke mniej..ale powiedzmy ze okolo 150zl odlicze na prad i gotowanie to zostanie 350zl..a tyle znajomy wydaje przy tanim miale wiec znowu nie jest tragicznie..mam nadzieje ze w nastepnym sezonie bedzie lepiej

wentylacja grawitacyjna

obecnie dzienne zuzycie jest na poziomie 37kw (caly prad)

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest IVT to przytrzymujesz wciśnięty lewy klawisz (ok 5 sekund) aż się pojawi pełne menu użytkownika (poziom K2). Tam masz dostęp do 4.1, 4.1.1 i 4.3. Wróci do poziomu K1 samo po ok 30 minutach.

 

No nie, mój to Buderus. Jak opisamy jest lewy klawisz w IVT? U mnie chyba MENU. U was to samo? Info - coś tam - Menu

 

 

Od lewej: Ogrz Info Menu

 

Na stronie http://www.sunenergy.pl/ pod zakładką Technologia możesz pobrać symulator sterownika IVT. Przytrzymując Menu przez ok 10 sekund wchodzisz w tryb serwisowy i masz dostęp do wszystkich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...