Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klimaw podaj proszę jaką Ty masz temp. jak pracuje co. przed skraplaczem i za .........

Wyłapałem te temperatury po ustabilizowaniu się pracy PC na CO( kilkanascie minut pracy).

1.Temp gazu gorącego 59,7

2.Temp stanu ciekłego 27,3

3.Temp gazu zasysanego 4,5

4.Temp za skraplaczem 31,5

 

Dodatkowo w tym momencie było:

DZ 3,5/-0,5

GZ 31,5/26,0

 

Jestem niestety za cieniutki :lol: do interpretacji tych temperatur.

Niech się wypowiedza fachowcy chłodnicy lub czujący się na siłach. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano przed końcem cyklu pracy kilka rzeczy zanotowałem.

:cry: szkoda,ze nie dzielę się jakimiś osiągnięciami.

Pompa zaczęła pracę o 22.00 temp wy. na co. wynosiła 24,3C

O godz 23.10 ostatni raz zerknąłem temp wy: 26C

 

5.55 dziś :

gz dT 5,0

temp.wył była zadana 37C

temp we:34,2C

temp wy:29,2C.....od godz 23.00 TYLKO 3C???? :evil:

dz dt 3,9C

we glikolu:1,2C

wy: -2,7C

temp pracy sprężarki 71C

...

 

Usiłuję rozgryżć te Twoje ustawienia i nie za bardzo mi wychodzi. Czy nadal masz ustawioną krzywą 3 bez żadnych garbów / korekt? Piszesz że PCi załączyła się wieczorem przy 24,3*C - to odpowiada przy histerezie 5,0 temp zewnętrznej 6*C. Nad ranem temp wyłączenia była 37*C - to odpowiada temp zewn -10*C! Chyba temperatura zewnętrzna nie spadła o 16*C w ciągu 8 godzin? Czy masz podłaczony czujnik temp zewn GT2 czy też bazujesz wyłącznie na GT5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano przed końcem cyklu pracy kilka rzeczy zanotowałem.

:cry: szkoda,ze nie dzielę się jakimiś osiągnięciami.

Pompa zaczęła pracę o 22.00 temp wy. na co. wynosiła 24,3C

O godz 23.10 ostatni raz zerknąłem temp wy: 26C

 

5.55 dziś :

gz dT 5,0

temp.wył była zadana 37C

temp we:34,2C

temp wy:29,2C.....od godz 23.00 TYLKO 3C???? :evil:

dz dt 3,9C

we glikolu:1,2C

wy: -2,7C

temp pracy sprężarki 71C

 

W tym momencie pomyślałem,że wyższa dT dz pogorszyła, ale musze tu zaznaczyć,że od wczoraj wieje silny południowo-zachodni wiatr.Temp w domu od wieczora minimalnie spadła średnio nie więcej niż 0,5C przez to.

PCi pracowała całą noc by utrzymać temp z wczoraj, były wiec straty (budyek całkowicie nie oslonięty w polu praktycznie).Muszę obserwować dłużej.

Ale i tak ten czas podnoszenia jest fatalny.....może gdzieś bokiem z podlogi wychodzi?

A i ten nieszczęsny garaż temp 14,5C( a on najbardziej owiany był).Poizolowałem wszystkie rurki,pętle skrecone bardzo mocno i tak ciepło...

 

mnie też garaż męczy - zawór odkręcony na 1/50 obrotu - rwoda na powrocie chłodna a w garażu 13 stopni :evil: może go całkiem zakręcić? tylko ta woda w rurkach - jak przyjdą wielkie mrozy to problem :evil:

 

wit - strasznie długo podnosi ci temp. - u mnie 3 żeby podnieść o 3 stopnie pompa potrzebuje niecałe 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wyjdzie z tego doktorat ;) Same histerezy, krzywe grzania, obliczenia, cyferki itp. itd. ....oh jennyyyyyyyyy....chyba skutecznie wybije sobie zakup PC z głowy ;) Dla mnie wystarczająco dołujące są rozbieżne oferty (i ceny) na PC, strach d... ściska jak się zastanawiam, czy te firmy maja faktycznie pojecie o doborze urządzeń, instalacji, wierceniu itp. Nie mam zamiaru potem tu się doktoryzować. Ja rozumiem drobną pomoc potem na forum, ale widzę, ze tu to normalnie chyba lepiej - jak w najlepszym serwisie PC. Tylko wcale to mnie nie pociesza, bo czy powinno ? :wink: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terplace

Czas podnoszenia i stygnięcia u mnie jest w tej chwili porównywalny.Tzn

Jeśli patrzeć z perspektywy do 2 godz grzania to stygnie troche wolniej.

Dłuższe cykle grzania są równe z czasami stygniecia mniej więcej...

Myśle o błedach wykonawczych i o tym co mi HenoK zasugerował - nadmierna wentylacja grawitacyjna.....

Dla dz przyjać spowrotem dT 2,8C bo tak mogę?

 

wit a napisz jak z temp. grzania cwu

 

ja na początku użytkowania miałęm przypadek że ciśnienie w DZ spadło ze względu na to, że zaraz po zmontowaniu instalacji byo powietrze w rurkach - pompa chodziła ale faktycznie podnosiło temp. bardzo bardzo długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw podaj proszę jaką Ty masz temp. jak pracuje co. przed skraplaczem i za .........

Wyłapałem te temperatury po ustabilizowaniu się pracy PC na CO( kilkanascie minut pracy).

1.Temp gazu gorącego 59,7

2.Temp stanu ciekłego 27,3

3.Temp gazu zasysanego 4,5

4.Temp za skraplaczem 31,5

 

Dodatkowo w tym momencie było:

DZ 3,5/-0,5

GZ 31,5/26,0

 

Jestem niestety za cieniutki :lol: do interpretacji tych temperatur.

Niech się wypowiedza fachowcy chłodnicy lub czujący się na siłach. 8)

 

Wszystko wygląda w miarę ok. Mam trochę wątpliwości, ale są to kwestie 2stC co może być związane z błędami pomiaru. Szkoda że nie ma temp. przed parownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimawku :) dziękuję

ja tu tylko sprzatam więc komentować tez nie będę ale żeby było łatwiej sobie wyobrazić tu jest obieg temodynamiczny i można sobie wstawić te dane podane w te miejsca co trzeba .......( kiedyś go juz przezentowałam )

http://fulereny.blink.pl/mum/ob.term.jpg

A&zb

nie odpowiedziałm Ci bo mnie tam nie ma i nie wiem co się tam dzieje ale ...nie włączała mi się więcej niż 5-6 razy na dobę i najdłuższy cykl to ze 2,5 godziny w nocy ( podbicie + cwu ..bo jest wyłączone w 15-22 ). Ja tylko zerknełam na te dane Wita ( najbardziej zwróciłam uwagę o ile wzrosła dT na DZ ) ...natomiast nie wiem czy te dane to są z GT1 czy i GT8 ? ( ale to dla co ale w trybie cwu ) ...bo chcę zauważyć , ze w GT1 z jednej strony jest przy jakiej temp. ma się wyłączyć lub włączyć ...nie daje tylko jednej inf ...tylko w zależności od sytuacji ... a po drugiej jest temp. aktualna ... ,

Czy Ty też to zauważyłeś że tak jest ? ....

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym to wszystko ogarnął.

Skucha? :o :o :o

Ogarnął piszesz-to chyba jesteś facet? :lol:

no to jest tak: swimmer po ang. to pływak. ponieważ na każdym forum od razu utożsamiano mnie z facetem przestałam reagować i podpisuję się tak jak na to wskazuje końcówka wyrazu czyli sugerowane "on" , bo komu bysie chciało tłumaczyć jak wygląda płeć wyrazu po angielsku :lol: pozdrawiam: swimmerka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , ze to uproszczenie ( dla wyjasnienia w czynnikach azeotropowych para, powstająca przy wrzeniu w punkcie azeotropowym, ma taki sam skład jak ciecz, a temperatura wrzenia jest stała. ) ale nie było nic innego w miarę .przyzwotego i łopatologicznego ....

szkoda , że nie możemy tu zaprazentować wyrażnego zdjęcia z bebeszkami .....wtedy moglibyśmy poszukac ekonomizera w środku PC :)

Swemmer :)..miło mi :) ale tu są tacy czarujacy Mężczyzni , że aż :lol:

wiesz ja się im plączę pod nogami ale są grzeczni j jakoś mnie tolerują :D

 

pewnie tam jest spręzarka z wtryskiem par .ZH -KVE..........czyli musi być dodatkowy wymiennik -ekonomizer ...

Klimawku :) lubisz rozbierać ? :lol: może zrobiłbyś zdjęcie bebeszków .jakbyś miał chwile czasu ( w celach poznawczych ) ..zobaczylibyśmy czy jest rzeczywiście :)........( nie ma nigdzie bebeszków Nibe są schematy ale bez zaznaczonego ekonomizera ..są tylko 4 podstawowe elementy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...