Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Klimawku ...pomysl tak .,..chodzi o sama rurę ..powinna być tak :

zasilenie powrót

.............U .........

jak jest pojedyńczy dowiert to wiadomo ale jak podwójny i nie są oznaczne końce to może dojść do pomyłki ...kumkumasz :)

Mario

Nibe , IVT , Buderus Thermia , Danfoss , Vatra , Oschner, Euronom , Ecopower , Nateo , Hibenratus . ..na R407C

Viessmann , Stiebel Eltron , Altherma ...na R410A,

CK R290

Vatra, R134A

ps. ocięzała umysłowa to ja tu jestem ..i jest wywieszka "wszelkie prawa zastrzeżone " ...kumkumkasz :lol:

 

No wiesz spać ..o tej porze??? :lol:

najpierw napisałam klika ale stwierdziłam , że najważniejsze PC dopiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystawiam się na ośmieszenie ale nie. :oops:

Pomocy-co można tam zamienić?-przecież czy zasilenie ,czy powrót to w odwiercie nie ma znaczenia. 8)

W tym systemie co ja nie można nic zamienić, bo tylko dwa końce się łączy pod ziemią a dwa drugie hajda na rozdzielacz ( obojętnie który zasilający, a który powrotny).

W tym drugim też nic zamienić się nie da.

Chyba , że dwa końce jednej U-rurki damy na zasilenie , a dwa końce drugiej na powrót ale wtedy nie będzie w nich przepływu-o tym mówimy?o szlag :lol:

Chyba zaraz pójdę spać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę uzytkowników pomp IVT o kilka opinii ?

 

1.. Jak oceniacie wykonawstwo firmy EKORYNIEC

2. Czy wspomniana firma wykonywala dla Was równiez instalacje podłogówki, a jeśli tak to czy macie jakies negatywne uwagi ?

3. Jak sprawuja sie pompy z kolektorem poziomym w swietle ostatnich ujemnych (-20) temperatur ?

4. Jak sprawdza sie zasobnik CWU 165 l ?

 

Obserwuje to forum od dawna.....a teraz przyszedłzas na decyzje, a ja nadal nie mam skonkretyzowanych planów. Nie wiem czy wybrac 'markową" pompe czy jednak uwierzyc w krajowe manufaktury i kupić zdecydowanie tańszą ale mniej "markowa". Dzieki waszym uwagom zrozumiałem rzecz oczywista "nie wszystko złoto co się świeci" oraz fakt, ze kilkunastodniowe solidne mrozy moga nieźle dać w kość posiadaczom źle zaprojektowanych instalacji PC.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę uzytkowników pomp IVT o kilka opinii ?

 

1.. Jak oceniacie wykonawstwo firmy EKORYNIEC

2. Czy wspomniana firma wykonywala dla Was równiez instalacje podłogówki, a jeśli tak to czy macie jakies negatywne uwagi ?

3. Jak sprawuja sie pompy z kolektorem poziomym w swietle ostatnich ujemnych (-20) temperatur ?

4. Jak sprawdza sie zasobnik CWU 165 l ?

 

Obserwuje to forum od dawna.....a teraz przyszedłzas na decyzje, a ja nadal nie mam skonkretyzowanych planów. Nie wiem czy wybrac 'markową" pompe czy jednak uwierzyc w krajowe manufaktury i kupić zdecydowanie tańszą ale mniej "markowa". Dzieki waszym uwagom zrozumiałem rzecz oczywista "nie wszystko złoto co się świeci" oraz fakt, ze kilkunastodniowe solidne mrozy moga nieźle dać w kość posiadaczom źle zaprojektowanych instalacji PC.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

 

 

 

właśnie ta firma wykonała mi instalację pompy ciepła z kolektorem poziomym

do istniejącej instalacji wewnętrznej

 

jeśli chodzi o prace ziemne to trochę kiszka

w środku robili inni pracownicy i było ok

 

na razie wszystko działa w domu 22,5 st cieplutko wody ciepłej nigdy nie brakło mieszkańców 2+2

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no normalnei szlak mnie trafia z tym instalatorem, telefonow nei odbiera bo niby gdzies na nartach smiga (niewiem ktory to juz raz w tej zimie)

 

moze jakeis pomysly jak poprawic dt DZ gdy juz pompka chodzi na 3 biegu i filtr wyczyszczony ?

 

moze calkiem filtr wyjac aby poprawic przeplyw ?

mzoe cisnienei za slabe w DZ ? (0,4 - 0,5 bara)

 

wiem ze najpierw potrzebuje inf o DZ od instalatora ale nie jest teraz dostepny a ja z kolei chcialbym sie przygotowac na rozmowe aby mi kitow nie wciskal.

 

Na samym poczatku pracy pompy dt byla na poziomie 2k i pozniej systematycznie sie zwiekszala. najpierw DZ mialo -1 / -3 i wzroslo po 3 miesiacach do 5,5 / -2,5 :(

odwierty 3 x 60m, mzoe pompka obiegowa za slaba na taki kolektor ? pompe mam nibe 8kw (nie sprawdzilem jakiej mocy jest pompka a teraz jestem w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, phoenix.pl ma niewiarygodnie dobre i wydajne DZ – tylko pozazdrościć.

Obstawiam (z uwagi na rejon zamieszkania), że grunt, to raczej luźne piaski, ale z warstwą wodonośną. Zakładam również, że otwory wiercono metodą wypłukiwania – czyli najbardziej „inwazyjną” dla gruntu – dlatego w początkowym okresie DZ pracowało na parametrach -1/-3. Jak grunt „doszedł do siebie” pokazał na ile go stać i daje +5,5/-2,5 ( zakładając, że temperatury są właściwe).

Moim zdaniem, tu tkwi ewentualny problem – DZ jest zbyt wydajne do dobranych parametrów PCi (np: wymiennik glikol/parownik PCi).

Poprawę powinno przynieść zmniejszenie szybkości obiegu glikolu w DZ.

Może spróbować ustawić pompę na I bieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze raz jak zmniejszylem bieg pompki z 3 na 1 to faktycznie dt byla mniejsza chyba na poziomie 4k ale bylo to po dluzszym postoju pompy. pomyslalem wowczas ze przeciez jak wiolniej plynie to zaraz pewnie sie zwiekszy dt wiec wrocilem spowrotem na 3 bieg. Nie dawalo mi to spokoju i nastepnym razem zmienilem bieg w trakcie pracy pompy i dt wowczas zwiekszylo sie nawet do 10k ...

Dzis sprubuje raz jeszcze ale zrobie to w przerwie pracy pompy

temperatury sa wlasciwe wczoraj mialem nawet po 1h pracy 6,1 / -1,6 (czyli dt znowu prawie 8 )

jezeli chodzi o ziemie to sa to piaski i wode tez bylo widac w odwiertach,

ponizej fotka jednego z otworow

http://images23.fotosik.pl/209/27396cbe153776c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki :wink:

 

Usiłowałem się właśnie czegoś dowiedzieć u źródła w kwestii żywotności i zalecanych parametrów pracy sprzężarek Mitsubishi Electric ale wygląda na to że w polskich przedstawicielstwach Mitsubishi nic na ten temat powiedzieć nie potrafią a temat dostarczania części zamiennych i serwisu dla IVT w ogóle przez nich nie przechodzi. Trzeba się będzie nauczyć japońskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku pracy pompy dt byla na poziomie 2k i pozniej systematycznie sie zwiekszala. najpierw DZ mialo -1 / -3 i wzroslo po 3 miesiacach do 5,5 / -2,5 :(pracy)…

…… wczoraj mialem nawet po 1h pracy 6,1 / -1,6 (czyli dt znowu prawie 8 )

 

Przyznam, że takie zestawienie trochę mnie szokuje. No chyba, ze masz wody termalne o wysokiej teperaturze (tak na oko 15 stopni, ale w Twoim regionie, i na takiej głebokosci, to raczej nie jest możliwe, ale nie można takiego faktu wykluczyć).

Może to wskazywać, tak jak wspomniałem wcześniej, na źle dobrany, lub wadliwy wymiennik w PCi po stronie DZ. ,Kluczem do tej zagadki będzie zmierzenie temperatury DZ bez pracy PCi.

A może "odwrotnie" podłączono DZ do PCi? Ale czym to moze skutkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moze calkiem filtr wyjac aby poprawic przeplyw ?

mzoe cisnienei za slabe w DZ ? (0,4 - 0,5 bara)

 

 

Nie wiem jaką masz pompe obiegową dz ale 0,5 bara to trochę mało i może uszkodzić się pompa obiegowa.

 

Z tymi temeparutami masz dziwnie. Może to być związane z tym, że w obiegu dz coś krystalizuje (niekoniecznie moda) i osadza się na wirniku pompy a może także i na parowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pxoenix

u Ciebie max cisnienie kolektora to 3 bary , dostepne cisnenie to 55 kPA przepływ solanki 0,48l /s a Twój instalator to chyba jakiś migacz :(

Mam dla Was niespodziankę i zagadkę .....jest w Polsce dostępna PC sterowana impulsem elektrycznym ..wprowadzona w ubiegłym roku ( nie wiem jeszcze jak to działa tak dokładnie akurat w tym wypadku ) .

Nazywa się ...no , no ...HERZ ........ wiem to kotlarek :) ..COP razem z pompami 4,45 dla 0/35 *C ......sterownik Simensa dość zaawansowany jeśli chodzi o sterowanie czasowe ( czasy , krzywe , garby , automat z zimowego na letni , histerezy ) ...minus.... jest tylko jedna krzywa dla jednego obiegu grzewczego ..dodatkową można osobno zamontować , ma też chłodzenie ( osobno ) ..cena i nie tylko ale typy itd, ,,,,,

http://www.herz.com.pl/UserFiles/File/Cennik%20Pompy%20Ciepla.pdf

ukazał się ostatni nr instalatora ..i ogrzewanie płaszczyznowe ( podłogówka, ścienne ) jako temat numeru i o ...legionelli ....

http://www.instalator.pl/

 

ps.

Pamar/Hubomag chodzą na R 407C ( tak mi się wydaje i chciałam sprawdzić ale nigdzie na stronie nie ma albo ja nie umiem szukać ) ..

Thermogolv, Dimplex, Vasser mann - R407C ( zapomniałam wczoraj jakoś o nich )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co komu po oczach :cry: //właściwie to szukałam w Hubomagu ....tylko nie mów Terplacusiu że tam tez jest ...nie dobijaj mnie

przejrzałam jeszcze raz ..ja nie widzę ani w cieplnych ( tabele mocy , wykresy dla poszczególnych mocy ) ani hydraulicznych ( przepływy, dT ) ani elektrycznych ani pozostałych ( spreżarka )....pozwalam się dobić :) może być obcasem ale na 1 poziom piwnicy głębiej nie , ok? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...