Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

skoro 350 mkw to raczej 50 W /mkw 350x50 =17,500~~17 kW

a Niibe około 33,5 W/mkw ......33,5 x350= 11.725 ~~11,7

zastanawiam się tylko jaki Ty masz dom skoro ogólne normy 12 -12,5 kW i dla -20/20 to na powierzchnię 250 mkw a u Ciebie o 100 mkw więcej........chyba super-max

a pytali jak chcesz grzać ? a wiesz że do taniej taryfy powinna być trochę większa moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z obu zaś firm poproś o założenia do doboru PCi.

 

 

? czyli co :roll: Jeden sobie wyliczył zapotrzebowanie na moc 17W/m2 a IVT

 

55w/m2 o to chodzi?

Założone temperatury wewnętrzne i zewnętrzne, współczynniki U i powierzchnie przegród, założony rodzaj wentylacji, rodzaj gruntu, zużycie ciepłej wody, itp.

I jeszcze jedno nie mniej istotne - przewidywane roczne koszty ogrzewania przy aktualnej cenie energii elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro 350 mkw to raczej 50 W /mkw 350x50 =17,500~~17 kW

a Niibe około 33,5 W/mkw ......33,5 x350= 11.725 ~~11,7

zastanawiam się tylko jaki Ty masz dom skoro ogólne normy 12 -12,5 kW i dla -20/20 to na powierzchnię 250 mkw a u Ciebie o 100 mkw więcej........chyba super-max

a pytali jak chcesz grzać ? a wiesz że do taniej taryfy powinna być trochę większa moc ?

 

 

Dom Porotherm 25+20cm styro ,w glebie 20 cm styro ,dach min 30 cm. Przy założeniu -20/20 Pan z N..powiedział mi że można zrobić np. -20/21-22 przy pomocy podłogówki czyli po obliczenich można zrobić "gęściej" rurki .Na temat taryf jeszcze nie pytali ,znaczy ja się ich popytam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nie mniej istotne - przewidywane roczne koszty ogrzewania przy aktualnej cenie energii elektrycznej.

 

 

I co myślisz że oni napiszą? Papier wszystko przyjmie .Takie wyliczenia dostałem z jeszcze innej firmy napisali ze ogrzewania i CWU przy obecnych cenach energi uwzględniając 2 taryfę (nocną) do 1850zł !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk68

 

zdążyłeś mnie zacytować zanim poprawiłem wartości U :)

 

Teraz poproś IVT o wycenę na system z mniejszą pompą i porównaj ceny z Nibe.

 

 

Wiesz co ja gadałem z tymi z IVT odniosłem wrażenie że to co proponuja jest jedynie słuszne i tak ma być :-?

 

Płacisz im za instalację a nie za dobre wrażenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nie mniej istotne - przewidywane roczne koszty ogrzewania przy aktualnej cenie energii elektrycznej.

 

 

I co myślisz że oni napiszą? Papier wszystko przyjmie .Takie wyliczenia dostałem z jeszcze innej firmy napisali ze ogrzewania i CWU przy obecnych cenach energi uwzględniając 2 taryfę (nocną) do 1850zł !!! :D

 

Czemu nie? 44,6kWh/m2 * 350m2 = 15 610 kWh + ~3000kWh na cwu = 18 610 kWh / 3,5 COP = 5 317 kWh * 0,35zł = 1861 zł. Dolicz z 400-500 zł za energię zużytą przez reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nie mniej istotne - przewidywane roczne koszty ogrzewania przy aktualnej cenie energii elektrycznej.

 

 

I co myślisz że oni napiszą? Papier wszystko przyjmie .Takie wyliczenia dostałem z jeszcze innej firmy napisali ze ogrzewania i CWU przy obecnych cenach energi uwzględniając 2 taryfę (nocną) do 1850zł !!! :D

 

Niepoważni!!! - dla takiego budynku? Połowę tego to niektórzy płacą za samo cwu/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyk68

 

Zajrzałem do Twojego dziennika. Masz jeszcze dużo czasu.

 

I etap

Zbierasz jak najwięcej, kilkanaście ofert, na podstawie których decydujesz się na model PCi, typ i wielkość wymiennika, ogólne rozwiązania instalacji, np. z funkcją chłodzenia w lecie czy nie, założenia do projektu podłogówki, itp.

 

II etap

Zbierasz przynajmniej kilka ofert spośród instalatorów wybranej marki (chyba że wybierzesz jakiś polski model który instaluje sam producent), spełniających kryteria ustalone w etapie I.

 

Wiem że to nieco pracochłonne ale to na tyle duża inwestycja że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnienie o solarze i pc:

http://www.iqhome.eu/forum/viewtopic.php?f=6&t=13&p=34#p34

 

co do termogolva:

1. aby go mieć nie wolno mieć dużego spadku na działce pod DZ, w przypadku pochyłych terenów układa się ze spadkiem ale równolegle do zbocza

2. można kupić (pomogę) poszczególne klocki czyli też i sam bufor

3. ja chciałem 5kW bo mam dom pasywny ale myśle że ten nadmiar i zakup 7kW będzie potrzebny do:

- taryfy nocnej

- a nuż się pomyliłem w wyliczeniach

- jak przyjedzie rodzinka

4. uważam że przyda się konkretne automatyka - którą opracuje jak bedę już mieszkał - nie będzie żadnych dołów energetycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnienie o solarze i pc:

http://www.iqhome.eu/forum/viewtopic.php?f=6&t=13&p=34#p34

 

co do termogolva:

1. aby go mieć nie wolno mieć dużego spadku na działce pod DZ

2. można kupić (pomogę) poszczególne klocki czyli też i sam bufor

3. ja chciałem 5kW bo mam dom pasywny ale myśle że ten nadmiar i zakup 7kW będzie potrzebny do:

- taryfy nocnej

- a nuż się pomyliłem w wyliczeniach

- jak przyjedzie rodzinka

4. uważam że przyda się konkretne automatyka - którą opracuje jak bedę już mieszkał - nie będzie żadnych dołów energetycznych

 

dom pasywny grzeje się suszarką do włosów o mocy 1,5 kW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...