Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zukow2, ciężka sprawa .

Ja dostałem wstępne oferty na:

 

Nibe 1140 (8kW) + bufor 800l. :o (komplet bez dz) na 38k

buderus wps 7kW + bufor 300l. + dz(komplet) 46k

danfoss dhp-h 6 + dz(komplet) 38k

 

legenda: :lol: komplet oznacza wykonanie całej instalacji razem z kotłownią czy tam pompownią :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zukow2, ciężka sprawa .

Ja dostałem wstępne oferty na:

 

Nibe 1140 (8kW) + bufor 800l. :o (komplet bez dz) na 38k

buderus wps 7kW + bufor 300l. + dz(komplet) 46k

danfoss dhp-h 6 + dz(komplet) 38k

 

legenda: :lol: komplet oznacza wykonanie całej instalacji razem z kotłownią czy tam pompownią :roll:

 

Witam,

no to ja przecieram ślady polskich producentów.....

Całkowity kosztorys instalacji pompy ciepła:

 

Kolektor pionowy 240 m 16.950zł netto +7%vat

Ogrzewanie podłogowe ~170 m2 po podłogach 17.800zł netto +7%vat

Pompa ciepła (10 KW) + montaż 13.990zł netto +7%vat

Kotłownia 7.100zł netto +7%vat

Zasilanie elektryczne pompy ciepła 30złmb netto +7%vat

Włącznik różnicowo prądowy 100złnetto +7%vat

Dojdzie tylko koszt miedzianych rur i izolacji w zależności od wielkości kotłowni i odległości do rozdzielaczy CO.

 

Jak narazie wykonane DZ, dodatkowy koszt to studzienka 700 zł i 300 zł na żwir płukany 2,8 do zasypania kolektorów.

Było trochę problemów z wierceniem (pisałem wcześniej), ale po zmiane sprzętu poszło przyzwoicie, w sumie 6 odwiertów.

Jak będzie wyglądała reszta prac zobaczymy.....

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to ma się do Nibe i gdzie to sprawdzić (w przypadku c.o.)?

 

Czesc

 

Jezeli masz ustawione stopniominuty standardowo na -60 to zmien np na -120 i sprawdz rezultat. Ja w mojej 1140 gdy mialem ustawione -60 mialem nawet 30 cykli dziennie obecnie (-180) i cykli mam 8 srednio po godzine kazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomcioB

.nie mówiłeś o reku ....z reku można przyjąć średnio 40 W/mkw i wtedy jest w porządku ( 210 x40=8,4 kW a Ty masz 9 kW )

i piszesz , ze nie ma drzwi wew. itd .......

W przyszłym roku będzie ok! przekonasz się :)

kamera wiosną ? ..może nie mam racji ale na mój kobiecy rozum skoro to promieniowanie i pokazuje temp. ciała w tym wypadku muru to najwyżej kolory będą ciut jaśniejsze niż normalnie ( bo chyba powietrze przy jakim to się mierzy ma jakieś znaczenie ( w zimie przy niższej temp. bardziej wyraziste kolory , większa różnica między temp. muru a powietrza ). Może nie mam racji ale tak myślę ...gdyby żle i mało logicznie to ktoś się odezwie .

 

 

Myślę, że warto zrobić badanie, bo martwi mnie szybkie (według mnie) wychładzanie się budynku. Po wyłączeniu pompy od 17 do 11 w salonie temp. spadła z 19 do 16,2 stopni, przez nastepne 24h kolejne 3 stopnie do 13,5.

 

Ile średnio czasu potrzeba Waszym instalacjom PC, aby podgrzać temperaturę w pomieszczeniu z czujką o 1-2 stopnie ?? Jaką temperaturę ma woda na zasilaniu Waszych instalcji podłogówki? Czy są tutaj jakieś jakieś standardy efektywności ?? czy lepeij dla COP i dla zużycia energii przez PC jest puścić wodę np 40 stopni czy np 30-35 stopni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro pojawiła się taka aukcja :

http://www.allegro.pl/item564346890_pompa_ciepla_eko_sun_z_bielsko_bialej_zwrot.html

Oferowana pompa traktowana jest jako uszkodzona, bo nie osiąga parametrów COP w warunkach 5/35 takich jak gwarantował producent.

Producent nie odbiera telefonów!

KONTAKT do producenta

Adres: ....

Można ją potraktować jako przestrogę dla sprzedawców i producentów pomp ciepła przed podawaniem zawyżonych parametrów pomp ciepła.

 

Dla parametrów 0/55 producent na stronie internetowej podaje COP=4,3.

Ciekawe jakie COP podawał do parametrów 5/35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na marginesie, to doskonały pomysł. Sprzedać, to jej nie sprzeda („uszkodzona” troszkę drożej niż kosztuje nowa).

Natomiast „dokopał” dostawcy nieźle i to w bardzo wyrafinowany i poprawnie prawny sposób.

Rewelacyjny pomysł. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek takie COP w warunkach 0/55 ( 4,3 ) jest wątpliwe nawet dla "renomowanych" ( tak je nazywam w odróżnieniu od garażowych mam na myśli tylko miejsce montażu ) ( nie mówimy o tych co kiedyś tu prezentowałam ) ale widocznie stracił cierpliwość i się klient zdenerwował że tak zareagował ( skoro taka cena wystawiona droższa to raczej nie zależało mu na sprzedaży tylko na właśnie "tym " ) .

Natomiast

ostatnio przewija się temat PC Ecopol-system i myślę , ze dla osób które chciałyby porównać to jest owszem moc grzewcza dla -10 , -5 , 0 , +5 ale ...dla 30 , 40 , 50 GZ ....( podobnie jak u Pamar i Hubomag ) czy nie można byłoby zrobić i dla 35*...tak jak podaje reszta ?...

i jeszcze nic nie jest napisane czy z pompami ( jest bez pomp ) czy bez ...i nie wiadomo w/g jakiej normy jest to liczone ..przecież zawsze powinno się podawać jak cokolwiek jest liczone jaką metodą to było .....

szkoda też że nie wiadomo co ma w środku, wymienniki , sprężarkę itd i jak to jest dobrane wzajemnie do siebie ....

TomcioB

standad ...zawsze czym mniej ma GZ tym taniej i Cop lepsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii liczenia poboru energii to powinna być na pewno wzięta pod uwagę pompa obiegowa dz. Co do gz, to jeśli porównujemy np. z kosztami ogrzewania gazem ziemnym, jak sądzę producenci i sprzedawcy szacując koszty liczą wyłącznie zużycie gazu i nie doliczają zużycia prądu przez sterowniki, zawory i pompy obiegowe czy wentylatory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otrzymałem ostatnio kilka ofert dotyczących pomp ciepła. Po wstępnej weryfikacji postanowiłem dokonać wyboru pomiędzy dwoma firmami „IVT” i „Nibe”. W związku z tym mam do Was prośbę jako osób o dużej wiedzy i doświadczeniu o doradzenie mi którą z pomp na moim miejscu byście wybrali i dlaczego, biorąc pod uwagę możliwości, funkcjonalność, gwarancję, serwis oraz cenę.

 

Parametry mojego domu zamieściłem tutaj: http://forum.muratordom.pl/post3099356.htm#3099356 (Dodatkowo: uśredniony współczynnik mocy grzewczej przyjęty do wyliczeń przez IVT: 48W/m2).

 

Osobiście jestem jak na razie za ofertą nr 3.

 

Pompy nie inwerterowe :

Oferta 1:

Pompa ciepła:

Model: „IVT GreenLine HT Plus E11”

Moc: 10,9 kW

Zasobnik c.w.u.: Dwupłaszczowy - DVB 300

Dolne źródło (kolektor pionowy):

Wężownica (PE fi=40)

Łączna długość: 200 m

Zalecana odległość między odwiertami: min. 10 m

Ilość zaworów rów. przepływ: 2

 

Oferta 2:

Pompa ciepła:

Model: „Nibe Fighter 1127 – Typ 12 kW”

Moc: 11,5 kW

Zasobnik c.w.u.: Dwupłaszczowy – VPA 300/200

Dolne źródło (kolektor pionowy):

Łączna długość: 210m/200 m (3x70m lub 2x100m)

 

Pompy inwerterowe:

Oferta 3:

Pompa ciepła:

Model: „IVT PremiumLine X15”

Moc: 4-17 kW

Zasobnik c.w.u.: Dwupłaszczowy - DVB 300

Dolne źródło (kolektor pionowy):

Wężownica (PE fi=40)

Łączna długość: 215 m

Zalecana odległość między odwiertami: min. 10 m

Ilość zaworów rów. przepływ: 3

 

Oferta 4:

Pompa ciepła:

Model: „Nibe Fighter 1150 ”

Moc: 4,5-16 kW

Wymagany dodatkowy moduł PKM20 do zapewnienia chłodzenia

Zasobnik c.w.u.: Dwupłaszczowy – VPA 300/200

Dolne źródło (kolektor pionowy):

Łączna długość: 210m/200 m (3x70m lub 2x100m)

 

Różnica w cenie pomiędzy ofertą 1 i 2 wynosi 7,1% na korzyść oferty 2

Różnica w cenie pomiędzy ofertą 3 i 4 wynosi 6,7% na korzyść oferty 4

Różnica w cenie pomiędzy ofertą 1 i 3 wynosi 15,1% na korzyść oferty 1

Różnica w cenie pomiędzy ofertą 2 i 4 wynosi 15,5% na korzyść oferty 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomcioB

standad ...zawsze czym mniej ma GZ tym taniej i Cop lepsze

 

To się zgadza, ale czy dla wyższej temperatury wody na zasilaniu czas pracy PC nie będzie krótszy, co zrównoważy troszkę koszty zmniejszonego COP np zamiast 15h dla 32 stopni będzie 10h dla 40 stopni ??

 

ta teoria ma chyba podobny sens jak zakładanie, że jadąc szybciej będzie się jechało krócej i spali się mniej paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetko

może coś więcej?

 

podaj linki

gdzie czytasz?

chciałbym się na coś powołać

poza tym chętnie takie linki przeniosę na swoją stronę

 

 

co do termogolva to cena jest najniszsza - jedyne ograniczenie ziriusa to max 12 litrów na minute przepływ ciepłej wody brzez bufor

może to dużo może mało

wydaje isę że jest ok - nie słyszałem żeby komuś brakowało

 

zukow2

naisz jeżeli zdecydujesz się na termogolva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido

ale mnie przegoniłeś:) ..zapomniałam gdzie to było i musiałam szukać :)

widzisz to nie jest takie proste z linkiem, dlaczego? bo to jest akurat w piśmie " Rynek Instalacyny " 11/2008 str. 43 i problem jest taki ,ze nie mam tego w wersji papierowej tylko czytałam w

http://www.e-czytelnia.eu

i tam nie można jak gdzieś indziej, kopiować :( ( jak ktoś wie jak można to obejść to bardzo proszę mi przesłać na priv ) i ..zrobiłam zdjęcie ( a co miałam zrobić jak nic innego nie wchodziło w grę ale ten aparat jest kiepski..chyba za nowy i jeszcze nie odkryłam jego możliwości ) i tu masz: ..weź lupę w razie czego :lol:

http://fulereny.blink.pl/mum/Therrm..jpg

 

no jak ? nikt nie doradzi Cichemudomkowi ?

A&zb ..w tłumaczeniu jesteś niezastąpiony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...