Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

IVT jest bez miękkiego startu . ( ma dopiero od 17 KW ) ..i nie wiem czy dobrze pamiętam ale wydaje mi się że Nibe 6kW też nie ma tylko dalsze jednostki w typoszeregu 8 kW itd ...( popatrz na styki w budowie odpowiedzialne )

Ja mam spory przydział mocy i zabezpieczenia B20 i A 25 ( skrzynka elektryczna do samej PC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - czy ktoś ma pompę ciepła bez miękkiego startu?

Zaproponowano mi kupno pompy bez miękkiego startu, ale prąd rozruchu 40A trochę mnie przeraża -czy w momencie uruchamiania pompa nie wywali innych odbiorników?

 

To nie jest duży prąd rozruchowy. Zniesie go wyłącznik instalacyjny B16 lub C10. Prąd zadziałania wyzwalacza elektromagnetycznego wyłączników instalacyjnych wynosi od 3 do 5 In dla char. B i od 5 fo 7 In dla char. C. Czyli B16 powinien wytrzymać "udar prądowy" min 48A, natomiast C10 min. 50A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli mam przydział mocy 14kW i główne bezpieczniki (przy słupie) 25 A (bezpieczniki typu D) - to mogę wchodzić w pompę Alpha innotec bez miękkiego startu 8kW? Będę miał kuchnię elektryczną (płyta ceramiczna - i boję się, co będzie, jeżeli żona będzie gotować i akurat pompie przyjdzie do głowy się załączyć........

Od 1 kwietnia mają jakiś taki fajny nowy sterownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeżeli mam przydział mocy 14kW i główne bezpieczniki (przy słupie) 25 A (bezpieczniki typu D) - to mogę wchodzić w pompę Alpha innotec bez miękkiego startu 8kW? Będę miał kuchnię elektryczną (płyta ceramiczna - i boję się, co będzie, jeżeli żona będzie gotować i akurat pompie przyjdzie do głowy się załączyć........

Od 1 kwietnia mają jakiś taki fajny nowy sterownik...

 

Wszystko zależy jakiej mocy kuchnia i jakie będziesz miał zabezpieczenie zalicznikowe (główne zabezpieczenie w rozdzielnicy w budynku). Przy 14kW pewnie będzie to C20.

A swoją drogą, zainstalowali wyłączniki o char. D? - przecież one służą do zabezpieczania silników o ciężkim rozruchu w przemyśle.

 

Jeśli będziesz miał C20 to chwilowy prąd może wynieść 100A, a to oznacza, że po odjęciu prądu rozruchowego PCi "masz do dyspozycji" 60A, czyli teoretycznie chwilowo ok. 40kW.

 

W stanie ustalonym (po odjęciu prądu pompy ciepła) zostanie ci ok. 15A na pozostałe urządzenia. Czyli nieco ponad 3kW na fazę, lub ponad 9kW łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby to duzo ...te 9 kW ale ....... kuchnie elektryczne mają ok 8 kW ...ale piekarniki potrafia miec i 11kW ( siemens ) ...i jak się grzeje na wszystkich polach i piecze dodatkowo ...i jakieś inne odbiotrniki. ( czajniki ) ... pieczenie w mikrofalówce ( temoobieg ) ...to czasami coś siadało ..chociaż raczej wtedy gdy wyrażnie był przewyższający wszytko odbiornik ( podgrzewacz wody )

Nie mówię o PC ..bo one mają mało 2-5kW ( PC 6-17 kW ) ale tak ogólnie ....

 

ps. mam problem pewnego rodzaju :( ...jak Ktos na się na płotach :o to bardzo proszę o pomysły ( wiecie że nigdy się nie poddaję i walczę do końca :) i jeszcze chcę wiedzieć dlaczego tak się stało ..to przede wszytkim .....

http://forum.muratordom.pl/post3337004.htm#3337004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakie macie podłogi - gres czy może ktoś ma parkit?

2. Czy warto iść w chłodnicę która ma chłodzić powietrze poprzez rekuperacje ale wykorzystująca odwierty? Czy ktoś miał podobne rozwiazanie?

1. gres (dół), wykładziny dywanowe (góra)

2. temat był dyskutowany przy okazji rekuperacji (szukaj adammk). z tego co pamiętam problem tkwi w małej skuteczności takiego rozwiązania (nie bedzie to klima). Ale coś może pomóc. Może jakaś tega głowa policzy.

W zeszłoroczne upały włączałem wentylację na noc (dmuchało chłodniejszym powietrzem) i wyłączałem na dzień. Dało się utrzymać znośną temp. nawet na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również długo się naczekałam na uzyskanie informacji odnośnie opłacalności pompy ciepła. Ale zaryzykowaliśmy i nie wiem jak pompy innych firm, ale nasza zakupiona w firmie Biawar działa wyśmienicie. W domku jest bardzo ciepło. Nie powiem jeszcze ile to nas będzie kosztowało, bo aktualnie czekamy na rachunek. Ale jeśli miałabym jeszcze raz wybierać to na ta chwilę wybrałabym tak samo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również długo się naczekałam na uzyskanie informacji odnośnie opłacalności pompy ciepła. Ale zaryzykowaliśmy i nie wiem jak pompy innych firm, ale nasza zakupiona w firmie Biawar działa wyśmienicie. W domku jest bardzo ciepło. Nie powiem jeszcze ile to nas będzie kosztowało, bo aktualnie czekamy na rachunek. Ale jeśli miałabym jeszcze raz wybierać to na ta chwilę wybrałabym tak samo:)
No to pochwal się chociaż jaka to pompa ciepła i ile kosztowała cała instalacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również długo się naczekałam na uzyskanie informacji odnośnie opłacalności pompy ciepła. Ale zaryzykowaliśmy i nie wiem jak pompy innych firm, ale nasza zakupiona w firmie Biawar działa wyśmienicie. W domku jest bardzo ciepło. Nie powiem jeszcze ile to nas będzie kosztowało, bo aktualnie czekamy na rachunek. Ale jeśli miałabym jeszcze raz wybierać to na ta chwilę wybrałabym tak samo:)
No to pochwal się chociaż jaka to pompa ciepła i ile kosztowała cała instalacja.

Jeszcze napisze w temacie solarów, też z lnkiem i to chyba na tyle. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaryzykowaliśmy i nie wiem jak pompy innych firm, ale nasza zakupiona w.......działa wyśmienicie. W domku jest bardzo ciepło. ..... aktualnie czekamy na rachunek. Ale jeśli miałabym jeszcze raz wybierać to na ta chwilę wybrałabym tak samo:)

:lol: :lol: :lol:

to może bez wzmianki o ryzyku

u mnie w maju też ciepło :lol:

zazdroszczę dostawcy energii- ma długi okres rozliczeniowy-mój każe sobie płacić co 2 miechy :-?

czyli jak wybrać? gruntowa, powietrzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również długo się naczekałam na uzyskanie informacji odnośnie opłacalności pompy ciepła. Ale zaryzykowaliśmy i nie wiem jak pompy innych firm, ale nasza zakupiona w firmie Biawar działa wyśmienicie. W domku jest bardzo ciepło. Nie powiem jeszcze ile to nas będzie kosztowało, bo aktualnie czekamy na rachunek. Ale jeśli miałabym jeszcze raz wybierać to na ta chwilę wybrałabym tak samo:)

 

Hahaha - ale jednak coś się zaczyna dziać w konkurencji PC - zaczynają zabiegać o klientów na forum :)

Dobrze - może trochę ceny spadną ...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pompiarzy - tych "doszłych", jak i jeszcze "niedoszłych" (do których ja się zaliczam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Biawar sprzedaje pompy NIBE :D wiem bo czekam na szczegółową wycenę tejże firmy. Nie są najtańsze - sama pompa NIBE Fighter 6 kw 1240 ( chyba) z zasobnikiem ciepłej wody 160 l kosztuje ok. 26 900 PLN.

Firma zaproponowała wykonanie u mnie instalacji pompy, odwiertów podłogówka w całym domku, wentylacja z reku. Jutro powinnam miec wycenę. dam wiec znać.

Acha, i jeszcze dobierają pompę o wykonaniu jakiegoś bilansu strat. Licza kubaturę, przegrody i jeszcze coś. Nie wiem bom laik. Ale to chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...