Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta PC Nibe to rzeczywiście nowość tej firmy i efekt współpracy z Mitsubishi . Będzie on sprzedawany przez obie marki pod róznymi szyldami i będą się róznić jakimiś zmianami projektowymi .

Powietrzne były już inwerterowe ( np. Zubadan ) więc pod tym wzgledem to żadna nowość chociaż dla Nibe to pierwsza tego typu ( mieli ale nie inwerterowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie miałem kilka spotkań z instalatorami polecanymi przez dobrych producentów PC. Jestem przerażony ich niewiedzą. Oni wiedzą mniej niż ja po przeczytaniu kilku tematów na forum. Każdy mówi cos innego.

A ja chce poprostu mieć dobrze dobraną instalację.

Nie widzę tego zbyt kolorowo.

jestem z woj Opolskiego

może ktoś z Was ma namiar na logicznego montera takiej instalacji.

pomóżcie

W najbliższym czasie chće odwiedzić Inke_Opole. Oni mają Ziriusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła chwila prawdy ;-) znaczy rachuneczek za prąd za pierwszy sezon, miałem się "pochwalić" to piszę:

5k PLN :-( od 8.11.2008 - 2.05.2009 10300 Kwh, no cóż dokładnie zgodnie z moimi szacunkami :-)

z tego PC to około 7000Kwh (podlicznika brak, ale cóż wszystie wynalazki w tym domku na prąd i duużo zużywamy na inne cele)

pewnie wielu to przerazi, ale ja jestem bardzo zadowolony bo poza podatkiem i opłatą za śmieci to jedyny koszt utrzymania 300m2 domu :-)

dla porównania sąsiad z pompą Nateo i prawie połowę mniejszym (a podobnie docieplonym) domkiem niewiele mniej za grzanie zapłacił, hmm wszystko jednak jest kwestią dokładnych wyliczeń i projektu GZ i DZ

zobaczymy jak wyjdzie kolejny sezon, ale mój szacunek po zlikwidowniu paru "mostów!" cieplnych (nie zdążyłem przed tą zimą) i w wygrzanym domu wskazuje na zejście w okolice 2,5k PLN za CO i CWU (może przejdę na II taryfy jesienią i jeszcze się ten wynik poprawi)

pozdrawiam zwolenników i sceptyków

P.S. teraz chyba już mogę podać koszt inwestycji - 32k PLN (PC + DZ wszystkie materiały, koparka i robocizna) jak dla mnie bomba bo mając dom 300m od ulicy (w której nota bene i tak nie ma żadnych mediów, a gaz ziemny jest w zasięgu zdaje się 15km ;-), wyboru wielkiego co do źródeł ogrzewania nie miałem

P.S. II hmm kominka nadal niestety nie mam zamontowanego, jakby kto pytał czy nie musiałem się w mrozy dogrzewać ;-)

P.S. III jestem naprawdę zadowolony z podłogówki w 100% w całym domu, miałem wątpliwość po poprzednim domu, gdzie mieliśmy problemy w okresach przejściowych z wyregulowaniem temp. - było zawsze za gorąco pomimo zaawansowanego sterownika pogodówka+pokojówka; obecnie przy niskotempteraturowym grzaniu i dobrym tylko pogodowym sterowaniu jest idealnie: dobrałem automatyce moment wyłączenia na śr. dobową temp. zewn. 13C (dom ma bardzo duże zyski od słońca, trza było standardowe 20C obniżyć) i automatyka perfekcyjnie pilnuje się sama, a 21C wewnątrz jest stale, a co tam "bogatemu" wolno i zostawiłem sterowanie w spokoju na auto do tej pory, zarówno +26C tydzień temu jak i przymrozki "zimnych ogrodników" w ostatnie noce system opanował sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła chwila prawdy ;-) znaczy rachuneczek za prąd za pierwszy sezon, miałem się "pochwalić" to piszę:

5k PLN :-( od 8.11.2008 - 2.05.2009 10300 Kwh, no cóż dokładnie zgodnie z moim szacunkami :-)

z tego PC to około 7000Kwh (podlicznika brak, ale cóż wszystie wynalazki w tym domku na prąd i duużo zużywamy na inne cele)

pewnie wielu to przerazi, ale ja jestem bardzo zadowolony bo poza podatkiem i opłatą za śmieci to jedyny koszt utrzymania 300m2 domu :-)

dla porównania sąsiad z pompą Nateo i prawie połowę mniejszym (a podobnie docieplonym) domkiem niewiele mniej za grzanie zapłacił, hmm wszystko jednak jest kwestią dokładnych wyliczeń i projektu GZ i DZ

zobaczymy jak wyjdzie kolejny sezon, ale mój szacunek po zlikwidowniu paru "mostów!" cieplnych (nie zdążyłem przed tą zimą) i w wygrzanym domu wskazuje na zejście w okolice 2,5k PLN za CO i CWU (może przejdę na II taryfy jesienią i jeszcze się ten wynik poprawi)

pozdrawiam zwolenników i sceptyków

P.S. teraz chyba już mogę podać koszt inwestycji - 32k PLN (PC + DZ wszystkie materiały, koparka i robocizna) jak dla mnie bomba bo mając dom 300m od ulicy (w której nota bene i tak nie ma żadnych mediów, a gaz ziemny jest w zasięgu zdaje się 15km ;-), wyboru wielkiego co do źródeł ogrzewania nie miałem

P.S. II hmm kominka nadal niestety nie mam zamontowanego, jakby kto pytał czy nie musiałem się w mrozy dogrzewać ;-)

P.S. III jestem naprawdę zadowolony z podłogówki w 100% w całym domu, miałem wątpliwość po poprzednim domu, gdzie mieliśmy problemy w okresach przejściowych z wyregulowaniem temp. - było zawsze za gorąco pomimo zaawansowanego sterownika pogodówka+pokojówka; obecnie przy niskotempteraturowym grzaniu i dobrym tylko pogodowym sterowaniu jest idealnie: dobrałem automatyce moment wyłączenia na śr. dobową temp. zewn. 13C (dom ma bardzo duże zyski od słońca, trza było standardowe 20C obniżyć) i automatyka perfekcyjnie pilnuje się sama, a 21C wewnątrz jest stale, a co tam "bogatemu" wolno i zostawiłem sterowanie w spokoju na auto do tej pory, zarówno +26C tydzień temu jak i przymrozki "zimnych ogrodników" w ostatnie noce system opanował sam :-)

 

Napisz chociaż co to za pompa - kto ją instalował, czy jakieś prace robiłeś sam, jaki kolektor itp.

Wg mnie jak na pierwszy sezon i niewygrzany dom - oraz zwykła taryfę - to jest naprawdę dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz chociaż co to za pompa - kto ją instalował, czy jakieś prace robiłeś sam, jaki kolektor itp.

Wg mnie jak na pierwszy sezon i niewygrzany dom - oraz zwykła taryfę - to jest naprawdę dobry wynik.

 

Marcinie, już to wszystko opisałem jak "na spowiedzi" :-) mam tendencje do gadulstwa, ale nie chcę zamęczyć wszystkich, poszukaj a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, już to wszystko opisałem jak "na spowiedzi" :-) mam tendencje do gadulstwa, ale nie chcę zamęczyć wszystkich, poszukaj a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.
Dla nieniwych :

http://forum.muratordom.pl/post2966552.htm#2966552 ;).

 

Serdeczne dzięki za linka - temat jest bardzo długi, a wyszukiwarka w tym portalu to po prostu koszmar - zaoszczędziłeś mi sporo czasu - może podleję w tym czasie ogródek :)

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym osiedlu pojawiła sie firma robiąca odwierty. Polski sprzęt Wamet, sondy szwedzkie, ludzie mili itd. Problem w tym, ze odwierty robią po 40 m! TYLKO!

 

Czy to jest bezpieczne i dobre rozwiązanie?

Daja gwarancję, wiem ze ludzie mają juz tam pompy z ich odwiertami i rzekomo jest ok po pierwszym sezonie.

 

I bardzo dobrze,że sondy szwedzkie.

Firma Danfoss współpracuje z firmą szwedzką.

Animations demand FlashPlayer. Download adress: http://www.macromedia.com/software/flash/about/

 

Pompy ciepła Danfoss to technika przyszłości!

 

Wyobraź sobie, że energia słoneczna zmagazynowana w gruncie wokół Twego domu mogłaby ogrzewać dom. Wyobraź sobie także podgrzewanie ciepłej wody użytkowej oraz taki system, który może także chłodzić dom w lecie. Wyobraź sobie, że koszty ogrzewania zmniejszają się o 50%.

 

Wyobraź sobie ciepło w Twoim domu bez węgla, bez oleju i bez gazu.

Edytowane przez Jarek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam "wycenę" na pompę ciepła Nibe Fighter 1240 6kW, montaż i uruchomienie, elementy kotlowni a chyba raczej pompowni, izolacja zimnochronna (cokolwiek to jest - nie mam pojecia), dolne źródło ciepła - 350 m (kolektor poziomy - dom 120 m a po podłodze 155) - 42 887 brutto.

 

Ogrzewanie podłogowe (z materiałami) - Metzerplas - 130m + wod z materiałami + kanalizacja z materialami ( nie mylic z instalacją wodn - kan w domu bo ta jest osobno) - 18 900

 

Instalacja wodno - kanalizacyjan w domu - 3600 - liczona jako iloczyn ilus tam punktów.

Razem coś ok. 65 000

Zastanawia mnie dolne źrodło. Firma proponuje kolektor poziomy - koszt 8540 zł a u mnie na działce jest sam piach. Dzialka przylega do lasu sosnowego, więc ziemia niewiele różni sie od tej z plazy!

Mam pytanie i prośbę. Doradźcie, czy warto upierać sie przy odwieratach? O ile wieksze mog byc koszty inwestycji. jak to sie bedzie miało do wykorzystania DZ w okresie zimowym - czy może "zabraknąć" ciepla w ziemi przy dlugiej zimie?

Oceńcie tę ofertę bardzo proszę.[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już może założył PC razem z solarami?? opłaca się? Czy to są tylko dodatkowe koszta?

 

Zastanawiam się czy w ogóle PC na dom 112m2 + 35m2 garaż opłaca się założyć taką pompę,bo gdzieś czytałam,że raczej opłaca się przy większych metrażach ją zakładać.W sumie jakby w zimie było 22-23stC to byłoby rewelacyjnie ale czy podłogówka naprawdę daje sobie radę z tą temp.? Ze względu na małe dziecko 90% czasu spędzamy w domu i potrzebuję właśnie chociaż bieżącej temp 23stC w zimie.

No i czy solary "coś" by dawały tego ciepła czy nadaje się tylko na ciepłą wodę? Bo jeśli tak to zostane przy samej PC.

No i te koszta!! są naprawdę duże,rozumiem 30-35k ale 60k to b.dużo. Mam nadzieję ,że kiedy postanowię już co i jak z PC ceny nieco spadną. jednak nie powiem ,bo potem fajnie się zwraca...200-300zl za prad w sezonie grzewczym to nieduzo....

ktoś zakładał PC w woj.łódzkim?

A tak na marginesie to channel8 dosłownie powaliła mnie wyceną PC ze wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no i jedyne czego się "boję" to ,że trafię na trefnych instalatorów...

Wszystko to co czytam m.in.

 

http://www.e-instalacje.pl/rodzaje,ogrzewania_6527.htm

 

to czysta teoria,nie jestem super znawcą tylko zwykłym człowiekiem który na co dzień zajmuję się całkiem innymi sprawami...no i do takich wyliczeń nie mam po prostu głowy...

 

nie znacie jakiejś strony gdzie byłoby wytłumaczone wszystko to co powinien wiedzieć człowiek przeciętny na temat PC chociaż na tyle by "przyszły montażysta" odniósł wrażenie,że sporo o tym wiemy i się nie damy oszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lonleyWolf Cena może i nie jest niska. Sama kotlownia (pompownia) to 42 000. Innych kosztów nie liczę, bo nieważne jakim źródłem będę sie gorzewać to wodę, kanalizację i rurki do ogrzewanie muszę połozyć.

No więc sama kotłownia. Owszem - niemało, ale oszczędzam na:

- budowie komina ( nie będę budowała jednego komina bo mi nie potzrebny)

- pomieszczeniu na ktlownię - nie musi miec "kubartury" jak do pieca gazowego, czy tym bardziej do eko groszzku, pellet, czy iinych odnawialnych

- nie potzrebuje pomieszczenia na skladowanie materialu opałowego ( gdybym np. kupiła piec na pellety)

- no i koszt poprowadzenia do mnie gazu i przyłaczenie sie do sieci ok.12 000

- zakup jakiegoś w maire ekonomicznego pieca też trzeba by liczyć z 10 000 więc kalkulując placę niemało, ale w moim wypadku ta instalacja szybko się zwróci - mam nadzieję :D

 

Mam nadzieję że posiadacze pomp ocenia tę moją ofertę i ustosunkuja sie do niej - czy w porzadku czy warto szukać taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze no w sumie to masz całkowitą rację channel8 :p faktycznie nie pomyślałam,że odchodzi aż tyle "inwestycji" z budynku w którym miałoby być zwykłe ogrzewanie.... :D

A dostosowałaś projekt domu specjalnie pod PC odrazu? Jak wygląda dostosowanie projektu? architekt porozumiewa się z montażystą PC?

Duży dom stawiasz? Jeśli pisałaś o tym już wcześniej,to sorry za to pytanie ale nie czytałam wszystkich 140 paru stron tego forum... :oops:

 

No i kusi,strasznie kusi mnie taki rodzaj ogrzewania BARDZO!

A czy oprócz PC musi byc rekuperator?czy to raczej nie ma znaczenia?

Jeśli pytania są bynajmniej "dziwne" to przepraszam :oops: jestem początkująca w tych sprawach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...