Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Odpowiedź - czy lepiej zbudować ogrzewanie i odzysk ciepła czy tylko ogrzewanie możesz dać jedynie Ty.

To kwestia i finansów i przekonań.

.

 

Może kij w mrowisko ale inwestycja w PC to dla mnie całkowity absurd , kiedy to się zwróci ???? za 30 lat to ten pompy z 3 razy już wymienicie :lol:

 

>ja juz przeżyłem 2 zimy tylko (a nawet 3 - tylko wtedy jescze nie mieszkałem - wygrzewanie domu ) no i taryfa była G11 tak więc niemiarodajna. Za ten sam rachunek (540 zł) przy prądzie w taryfie G11 zapłaciłbym równo 800 zł.>

 

ja zapłaciłem za gaz mniej od sierpnia !!!! dom 190m2

 

jakbym się uparł i grzał kominkiem z płaszczem codziennie to może gazu bym zużył za 100-200 PLN

 

nie wiem co wami kieruje ale trchę pomyślcie zanim uczynicie tą głupotę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie to jest rachunek za 2 miesiące i za cały prąd i za 2 miesiące czyli 540-300=240 zł i z początku roku 2006 (a nie samo grzanie) - za cały rok wyszło mi 3100 zł (cały prąd) czyli jak odliczę 12x150 zł=1800 to mi wyjdzie że za ogrzanie 220m2 płacę rocznie 1300 zł. Kominek uuuu .... fajna sprawa ale do poglądania - jakbym miał kominek z płaszcem i grzał codziennie to bym wogóle prądu na ogrzewanie nie zużył- to chyba proste - a drzewo zad darmo tak?. Poczytaj wątek o zużyciu gazu (tam jest miarodajne zużycie bo na wielu użytkownikach) i wtedy porównaj. Już gdzieś pisałem że skrajne wyniki jak w skokach noty trzeba odrzucać. Dolicz sobie podłączenie do GZ instalacje kominka z płaszczem wodnym i wcale nie wyjdzie większa inwestycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku R

A GDZIE Ty się doczytałeś, że ja się tu wypowiadam na temat PC?

Moja PC będzie pracowała kompletnie za darmo.

Twoje ogrzewanie wyjdzie taniej? Jak?

Adam M.

 

niby jak twoje PC będzie za dramo ?

 

Nie trzeba być doktorem nauk ekonomicznych aby wiedziec , że różnice miedzy " normalna " instalacją a PC wrzucasz na jakikolwiek zrównoważony fundusz na rok i masz na gaz na nastepne parę lat i zostaje CI na 3 letnie auto wyższej klasy

 

no ale wolny wybór zawsze można mieć buczące urządzenie i wejść do klubu wspierających ( pocieszających się ) użytkowników PC , którzy płacą za prąd dużo więcej niż ludzie za gaz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A KTO Tobie mówił, że moja PC będzie na prąd? :o :o :o

Zresztą, prąd też se będę robił! :lol:

Dalej jesteś pewien, że to nieekonomiczne? :o

Ciepło gratis i prąd gratis to nieekonomiczne? :o

Jakie szkoły kończyłeś?

Adam M.

 

Obawiam się, że "buczeć" to mi może taran wodny (też będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stole warsztatowym leży i czeka na swoją kolej 3/4 pompy ciepła. Na razie wydałem na te klocki oszałamiająco wielką sumę 232zł 35gr.

Buduję urządzenie sam, bo umiem. Propan jest po jakieś 50zł/11kg. Obok mam skład gazów.

Nie wiem, jak to liczysz. :roll:

Adam M.

 

Jakbym zrobił tak, jak radzisz, to zostałoby mi na 3 letni model autka lepszej klasy z Allegro. :lol:

Nie warto. Pompa lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podobają ci, którzy wszystko w domu mają na gaz. Ogrzewanie, oświetlenie, lodówkę, pralkę i zmywarkę. A jak im rachunki za gaz przychodzą za wysokie to napalą w kominku i ciągle jest jasno, pralka pierze a do tego taniocha.

:lol: :lol:

Wojtek tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek 200m2, dostałem wycenę z ClimaKomfort na pompę ciepła (c.o + c.w.u.) - ok. 45 000 + podłogówka przy COP ok. 5 oraz wycenę z Thermogolv na podobny zestaw za 32 000 przy COP ok. 4.

JAk myślicie, czy lepiej thermogolv z rekuperacją, czy ClimaKomfort bez rekuperacji?

Koszty obu tych układów wydają sie być porównywalne, ale.....

Wybraliśmy Thermogolv z rekuperacją. Przynajmniej lepsza atmosfera w domku będzie (napisałabym, że mniej wydamy na lekarstwa, gdyby nie to, że na nie nie wydajemy prawie wcale).

A poza tym, czy w Climakomforcie powiedzieli, że podgrzewacz cwu pobiera z domu ciepło wcześniej wytworzone przez pc za Wasze pieniądze (czyli wychładza dom, co potem pc musi uzupełnić znów pobierając prąd)? Nam wyszło, że ta różnica w COP nie jest znowu tak oszałamiająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stole warsztatowym leży i czeka na swoją kolej 3/4 pompy ciepła. Na razie wydałem na te klocki oszałamiająco wielką sumę 232zł 35gr.

Buduję urządzenie sam, bo umiem. Propan jest po jakieś 50zł/11kg. Obok mam skład gazów.

Nie wiem, jak to liczysz. :roll:

Adam M.

 

Jakbym zrobił tak, jak radzisz, to zostałoby mi na 3 letni model autka lepszej klasy z Allegro. :lol:

Nie warto. Pompa lepsza.

 

ale proszę oceń to realnie 99% nabywców sama sobie pompy nie zbuduje tylko wyda na to ok 70 tyś PLN i oni są nabijani w butlekę a otrzeźwienie przychodzi z pierwszymi rachunkami na prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi się podobają ci, którzy wszystko w domu mają na gaz. Ogrzewanie, oświetlenie, lodówkę, pralkę i zmywarkę. A jak im rachunki za gaz przychodzą za wysokie to napalą w kominku i ciągle jest jasno, pralka pierze a do tego taniocha.

:lol: :lol:

Wojtek tak trzymać

 

akurat na gaz to mam tylko Vallianta - obecnie prąd + gaz miesięcznie nie przekracza 300 PLN i z czym chcesz to zestawić ,z waszych relacji za sam prąd na PC wydają dużo więcej nie mówiąc już o pralkach , zmywarkach , oświetleniu zewnetrznym itd nie mówiąc już o poniesionych dodatkowo przy całej inwestycji 40 czy 50 tyś więcej

 

Proszę bardzo pochwalcie się aktualnymi wynikami , kiedy ta inwestycja wam się zwróci tylko czy wam :lol: :lol: czy waszym dzieciom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie 70 tys - ja za swoją pompę z instalacją dałem 25 - jest policzone w którymś wątku - obawiam się że kapitał uzyskany z takiej kwoty w jakimś funduszu nie starczy na dobre 3letnie auto.

 

zobacz parę postów wyżej to te wyceny 60-70 tyś ludzie biorą z kosmosu ?

 

"Dostałam drugą wycenę od climakomfort na 70000zł, pierwsza była na 80000zł

wszystko włącznie z podłogówką, koparka mój koszt (dom 240m2 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

akurat na gaz to mam tylko Vallianta - obecnie prąd + gaz miesięcznie nie przekracza 300 PLN i z czym chcesz to zestawić

 

i oczywiście to drzewo do kominka z płaszczem który okazał sie bezużyteczny i palisz w nim tylko dla przyjemności było za darmo. Ale ja sie nie znam i nic nie liczyłem przed inwestycją po prostu miałem za dużo kasy na wydanie i zostałem omamiony i niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, co prawda, jestem w fazie decyzji, ale nie wydaje wam sie, ze wraz ze wzrostem powierzchni i kubatury rosnie atrakcyjnosc inwestycji w PC?

W domu 150m2 faktycznie inwestycja w PC moze byc wysoka i malo oplacalna wzgledem gazu. Jednak w domu 300m2 lub z duza kubatura, wzrost inwestycji jest niewiele wiekszy niz przy domu 150m2, a oplaty za gaz bylyby znacznie wyzsze.

To tylko teoria, ale tak to czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...