Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rachunek ekonomiczny wskazuje, że nie warto, tańszy będzie podgrzewacz elektryczny. Za mało wody zużywacie, takie rozwiązanie ma sens w pensjonacie z kuchnią itd.

Poza tym taka pompa dokuczliwie szumi , więc praca w nocy będzie powodowała pretensje domowników , a może i bliskich sąsiadów bo wtedy nawet dokuczliwa mucha brzęczy na cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) a co tu tak cicho :wink:

Sys jestem :) ..zyję jeszcze ..chociaż jechałam dośc szybko i miałam wybrzuszenie ( duże ) na oponie ( jakoś nie pękła :wink:

Jak po wakacjach ?..przede wszytkim gratuluję Terplace dawno zasłuzył na tytuł chociaż podejrzewam że jest to do Niego zupełnie obojętne.

No a teraz do tematu ....z ciekawostek ..mam przyjemnosc obserwować pod bokiem instalację nowej mocy ( 60 KW ) PC Nibe ( czemu bez ogranicznika prądu rozruch. w standarcie ??? tylko trzeba jako pakiet dodatkowy ...no za takie pieniądze :( jestem zdegustowana ) zrobili juz 20 odwierów po ..60 mb każdy .

Wilo wprowadziło nową pompę cyrkulacyjna do cwu Z -Nowa ..która pobiera tylko 4,5 W .

A teraz ..cos ciekawego :lol: :o

Urządzenia grzewcze Junkers otrzymały już po raz piąty nagrody w ogólnopolskim programie Laur Klienta/Laur Konsumenta. ( przepływowe ogrzewacze wody , płaskie kolektory słoneczne , kotły gazowe )

Szczególnie cenne jest też specjalne wyróżnienie za pompy ciepła jako „Odkrycie Roku 2009”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia grzewcze Junkers otrzymały już po raz piąty nagrody w ogólnopolskim programie Laur Klienta/Laur Konsumenta. ( przepływowe ogrzewacze wody , płaskie kolektory słoneczne , kotły gazowe )

Szczególnie cenne jest też specjalne wyróżnienie za pompy ciepła jako „Odkrycie Roku 2009”

 

 

Jacy odkrywcy takie odkrycia :lol: . O promocję programu w internecie nie za bardzo zadbali w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy odkrywcy takie odkrycia :lol: . O promocję programu w internecie nie za bardzo zadbali w kazdym razie.

Ciekawe ilu było pretendentów do tego tytułu (ilu wpłaciło stosowne wpisowe ?) ?

Trochę informacji o organizatorze tego programu :

Media Partner Beata Owcarz

 

Grupa Media Partner specjalizuje się w kreowaniu wizerunku firm za pomocą nośników prasowych. Jesteśmy w stanie obsłużyć każdy podmiot gospodarczy w zakresie obsługi dziennikarskiej i doradztwa public relations. Dotychczas z naszych usług skorzytało ponad 1800 przedsiębiorstw. Grupa Media Partner istnieje od 2000 roku. Wydaje dodatki promocyjno-informacyjne w Gazecie Prawnej, Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, Super Expressie. Od 2004 roku wydaje magazyn Education World poświęcony zagadnieniom edukacji w Polsce, w krajach Unii Europejskiej i na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

widzę, że wywiązała się polemika na temat wad i zalet doboru pompy ciepła i każdy po części ma swoje racje. Tak jak widac nie jest łatwo dobrac optymalnie PCi.

Henok jestem Ci winny odpowiedzi na Twoje pytanie. Otóż miałem na myśli to, ze straty ciepła budynku będą z czasem wieksze, chyba się ze mną zgodzisz :). Bonetka miło Cie znowu widziec z nowościami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pompiarzy.

Mam do Was pytanie natury technologicznej. W moim Vailancie jest mozliwosc promocyjnego otrzymania zestawu zdalnej kontorli nad praca pompy poprzez modem GSM. Kod do tego modemu, a wiec i kontole nad cala instalacja mam udostepnic instalatorowi pompy. Czy ktos z Was ma takie rozwiazanie? Instalator tlumaczy mi ,ze to jest super sprawa bo ma codzienny podglad na parametry pracy pompy, DZ i itd i dzieki temu moze pomagac mi w znalezieniu najlepszych mozliwych ustawien i ekonomicznej pracy. Wszystko fajnie tylko co w momencie jesli np. instalator zazyczy sobie np 2 lata pozniej slonej oplaty za rzekome ustwianie i zdalne serwisowanie PC? Nic nie ma o tym w umowie ale hipotetycznie moze cos takiego zaistniec np po okresie gwarancyjnym? Czy taki kod mozna poprostu zmienic i uniemozliwic zdlana kontrole nad urzadzeniem?

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pompiarzy.

Mam do Was pytanie natury technologicznej. W moim Vailancie jest mozliwosc promocyjnego otrzymania zestawu zdalnej kontorli nad praca pompy poprzez modem GSM. Kod do tego modemu, a wiec i kontole nad cala instalacja mam udostepnic instalatorowi pompy. Czy ktos z Was ma takie rozwiazanie? Instalator tlumaczy mi ,ze to jest super sprawa bo ma codzienny podglad na parametry pracy pompy, DZ i itd i dzieki temu moze pomagac mi w znalezieniu najlepszych mozliwych ustawien i ekonomicznej pracy. Wszystko fajnie tylko co w momencie jesli np. instalator zazyczy sobie np 2 lata pozniej slonej oplaty za rzekome ustwianie i zdalne serwisowanie PC? Nic nie ma o tym w umowie ale hipotetycznie moze cos takiego zaistniec np po okresie gwarancyjnym? Czy taki kod mozna poprostu zmienic i uniemozliwic zdlana kontrole nad urzadzeniem?

 

Pozdrawiam

Alek

 

Jak nie ma w umowie to nie może. Myślałem, że ta opcja jest raczej dla użytkownika, który może wtedy mieć podgląd na stan systemu grzewczego gdy jest np. na urlopie, oraz którym może elastycznie sterować np. włączając grzanie cwu na pół godziny przed powrotem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Vailancie jest mozliwosc promocyjnego otrzymania zestawu zdalnej kontorli nad praca pompy poprzez modem GSM.

A kosztowna ta "promocja"? za abonament, transfer danych operatorowi ktoś chyba musi zapłacić?

Z drugiej strony (przynajmniej w moim przypadku) nie widzę potrzeby ingerowania w ustawienia PC zdalnie przez GSM- chyba że na samum początku "uczenia się systemu". Ja ustawiłem programatory na II taryfę, temp. na pasujące mi stopnie i koniec grzebania w ustawieniach.

Poza tym przynajmniej rano i po południ (wieczorem) człowiek w domu jest-to może sobie poprzestawiać. A jeśli jest tylko podłogówka to przy jej bezwładności zmiany raczej co 2 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ogrzania 160 m2, ogrzewanie 50%podłogowe i 50 % grzejniki, 4 osoby w domu i dostęp do gazu. Czy macie może jakieś sugestie i rekomendacje odnośnie zakupu pompy ciepła powietrze-woda do podgrzewaia CWU w lecie?

Samo urządzenie ok. 7 kzł, z reguły ma dodatkową wężownice dla zewnętrznego źródła ciepła (tj. można na zimę wspomóc kotłem gazowym). Mam identyczny stan osobowy. Latem podgrzewacz ciągnie ok. 60-70 kWh/m-c zimą 90-100 kWh/m-c. Podczas pracy "ciągnie" ok 500 W. W dni robocze wystarczy tylko II taryfa, w weekendy trzeba wspomóc I.

Nie wspomogę w decyzji-masz kilka danych możesz policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Vailancie jest mozliwosc promocyjnego otrzymania zestawu zdalnej kontorli nad praca pompy poprzez modem GSM.

A kosztowna ta "promocja"? za abonament, transfer danych operatorowi ktoś chyba musi zapłacić?

Z drugiej strony (przynajmniej w moim przypadku) nie widzę potrzeby ingerowania w ustawienia PC zdalnie przez GSM- chyba że na samum początku "uczenia się systemu". Ja ustawiłem programatory na II taryfę, temp. na pasujące mi stopnie i koniec grzebania w ustawieniach.

Poza tym przynajmniej rano i po południ (wieczorem) człowiek w domu jest-to może sobie poprzestawiać. A jeśli jest tylko podłogówka to przy jej bezwładności zmiany raczej co 2 dni :)

 

Wg moich informacji koszt samego modemu to 1 pln. Nie wiem co dalej z oplatami abonamentowymi - no bo jakos tym trzeba sterowac a wiec wysylac informacje przez sms albo gprs. Co do dodatkowych platnosci nie wiem. Jak sie wywiem napisze na forum.

 

Dziekuje za opinie. Musze dokladnie sie wywiedziec jakies sa mozliwosci tego modemu i czym mozna sterowac i co podgladac.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że często tu podajecie długości kolektora poziomego (ewentualnie powierzchnię gruntu) - ale bez średnic rur.

Zastanawia mnie czy dla "obliczenia" wymaganej długości kolektora poziomego ma znaczenie jakiej średnicy rury bedą użyte? Bo przeciez ilość przepływającego czynnika będzie inna w każdym przypadku. No chyba że chodzi o to że szersza_rura+wolniejszy_przepływ == węższa_rura+szybszy_przepływ. Ale wtedy coś innego musiałoby determinowac/wymuszać szybkość przepływu. Jak to jest?

 

Jakie przekroje DZ stosuje sie najczęściej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na opory przepływu dla sekcji odługosci do 125m-150m stosuje sie rury PE32, powyżej PE40. Co do liczenia powierzchni kolektora to niby niektórzy biorą średnicę rur pod uwagę, ale wielkiego znaczenia to nie ma, bo to nie apteka. Ważna jest powierzchnia gruntu, bo z niej wyciągasz ciepło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...