Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

5.Koszt montażu i uruchomienia zestawu pompy ciepła do zbiornika wraz z zakopaniem kolektorów ziemnych wynosi ok. 5.000 PLN brutto.

6.Koszt materiałów i wykonawstwa ogrzewania podłogowego wynosi 100 PLN/m2. Koszt montażu kotłowni (połączenie systemu źródła ciepła - zbiornika akumulacyjnego z instalacją wewnętrzną) wynosi ok. 3.000 PLN. Cena za montaż kotłowni zawiera koszt materiałów i robocizny (pompy cyrkulacyjne co, CWU, zawory, filtry, grupy bezpieczeństwa, izolacje itp). Wszystkie ceny za roboty instalacyjne i montażowe podano przykładowo a ich wartość należy uzgadniać z naszym instalatorem .

 

 

Edyta

Pomyśl czy M2-11 nie jest za duża skoro masz mieć dom bardzo dobrze ocieplony. Może M2-9 wystarczy. Większa pompa to większe bieżące zużycie, a pompy te są dość energożerne.

 

Kolektory można zamontować samemu, Pan Tomasz chętnie telefonicznie pomagał. Z teściem + koparka zajęło nam to ok. 6 godzin (3 pętle). Oszczędnosć finansowa znaczna.

Podłogówkę zrobisz znacznie taniej niż 100zł/m2. Podłączenie zbiornika z podłogówką zrobi kazdy instalator od podłogówki. Moim instalatorom zajęło to kilka godzin. Jest to bardzo proste podłączenie, bez zbędnych mieszaczy, zaworów itd.

Na podłączeniu- napełnieniu pętli kolektora i uruchomeniu pompy zna się mała ilość osób, więc kasują bez zmiłowania i tego nie unikniesz.

 

Mam pompę M2-9. Na razie jest cieplutko. Czekam na styczniowe mrozy, żeby porównać zużycie z zeszłym budowlanym rokiem, w którym m.in. Bonetka próbowała ukoić moje żale nad uciekającymi kilowatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, szukam osób które użytkują pompę ciepła z firmy EKONTECH wiem że wątek się przewijał ale nie mam czasu a muszę szybko podjąć decyzję, wiem że cenowo są konkurencyjnie a także nie jest to cud techniki ale czy warto?

jeśli ktoś może mi coś, więcej powiedzieć albo doradzić bardzo proszę o pomoc

 

moje gg: 3764038

mail: [email protected]

 

z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwopijca

Bierz porawkę , że Edyta M potrzebuje przy 11kW około 280mb odwiertu i mnożąc to przez nawet 85 zł wychodzi około 24k za kolektor.

W wycenie ma podane 5k za kolektor , więc różnica na samym kolektorze to około 20k. 8)

 

280 m odwiertu daje ok. 12-14 kW mocy chlodniczej, więc z powodzeniem wystarcza do PCi np. 16 kW. Skąd wziąłeś więc 280 m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Mam grzejnik łazienkowy w łazience i bardzo sobie chwalę. W instalacji płynie obecnie woda ok 32 stopnei i grzejnik jest wyczuwalnie ciepły, więc jeżeli masz na niego miejsce to montuj.

 

A jeżeli będzie w łazience za zimno to zgadzam się z Klimaw, że zwykły nawiewowy grzejnik za 60 -70 zł przez 2 minuty czyni cuda.

 

Wystarczy wmontowac w grzejnik grzałke i nie trzeba żadnych nawiewowych grzejników 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Mam grzejnik łazienkowy w łazience i bardzo sobie chwalę. W instalacji płynie obecnie woda ok 32 stopnei i grzejnik jest wyczuwalnie ciepły, więc jeżeli masz na niego miejsce to montuj.

 

A jeżeli będzie w łazience za zimno to zgadzam się z Klimaw, że zwykły nawiewowy grzejnik za 60 -70 zł przez 2 minuty czyni cuda.

 

Wystarczy wmontowac w grzejnik grzałke i nie trzeba żadnych nawiewowych grzejników 8)

 

Witam

 

Grzałkę też mam, ale jej nie używam. Raz że ciągnie sporo prądu, a w porównaniu z wentylatorkiem jednak nie daje tyle ciepła, zwłaszcza jeżeli potrzebujesz go w 2 minuty przed kąpielą dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiR

 

nie miałam styczności ale wiem ze robią dużo duzych instalacji . Ostatnio na Mazurach - Kościół .

 

PC powietrzne ..mówiliśmy dużo .....

ostatnio ukazał się raport ( wrzesień 2009 ) powietrznej Oschner ...16 kW ( GMLW19 ) zaisnstalowanej w Irladiii w żłobku o powierzchni 400 mkw , ( cwu zb . 800 l ) ..na prawo i lewo jest tu opisane co i jak ...

ale też jest zaznaczone że klimat Irlandii jest morski i temp. nie spadaja tak jak w Europejskich krajach o klimacie kontynentalnym ..niemniej jesli Ktoś chce się zapoznać to proszę .....

http://www.ehpa.org/script/tool/forg/doc669/DKIT%20report%20on%20Igen%20Ochsner%20installation.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetka dzięki!

 

My myślimy o pc z kolektorami pionowymi właśnie i chyba Geoterm daje najlepszą ofertę. 8kw + odwierty plus osprzę, ale bez podłogówki 45 903,00 brutto.

 

A jaka jest opinia o pompach NIbe?

 

Co do powietrznych to znajomi mają, przeszło rok temu się wprowadzili. Nie znam parametró, ale są zadoloweni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetka dzięki!

 

My myślimy o pc z kolektorami pionowymi właśnie i chyba Geoterm daje najlepszą ofertę. 8kw + odwierty plus osprzę, ale bez podłogówki 45 903,00 brutto.

 

A jaka jest opinia o pompach NIbe?

 

Co do powietrznych to znajomi mają, przeszło rok temu się wprowadzili. Nie znam parametró, ale są zadoloweni.

 

Jaką pompę w tej cenie daja? ile metrów odwiertu? i jaki osprzęt? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonetka dzięki!

 

My myślimy o pc z kolektorami pionowymi właśnie i chyba Geoterm daje najlepszą ofertę. 8kw + odwierty plus osprzę, ale bez podłogówki 45 903,00 brutto.

 

A jaka jest opinia o pompach NIbe?

 

Co do powietrznych to znajomi mają, przeszło rok temu się wprowadzili. Nie znam parametró, ale są zadoloweni.

 

Jaką pompę w tej cenie daja? ile metrów odwiertu? i jaki osprzęt? :wink:

 

Oto oferta:

 

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe przedstawiam oferte realizacji kolektora gruntowego

pionowego wraz z pompa ciepła NIBE Fighter 1240 [8].

Budynek: dom jednorodzinny

projekt:

Powierzchnia uytkowa: 133 m2

Miejsce inwestycji: Rybnik

Dla zaspokojenia potrzeb centralnego ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody uytkowej dobrana

została pomp ciepła NIBE Fighter 1240 [8] o parametrach:

- moc grzewcza B0/W35 8.20 kW;

- maksymalny pobór mocy elektrycznej przez pompe ciepła: 4,8 kW;

- współczynnik COP 4.8 dla B0/W35;

- maksymalna temperatura na zasilaniu: 65 oC;

- napiecie robocze: 400V (3-fazowy);

- czynnik chłodniczy: R407C;.

- pojemnosc zbiornika cieplej wody uytkowej 160 dm3;

- pojemnosc płaszcza zewnetrznego 45 dm3.

Kolektor gruntowy pionowy o łacznej długosci odwiertów 160 m.

Cena całosci instalacji z kolektorem pionowym: 42 900 zł netto + 7% podatku VAT tj. 45 903,00 zł

brutto. Cena zawiera: budowe kolektora gruntowego, dostawe, monta i uruchomienie pompy

ciepła NIBE Fighter 1240-8 kW.

Dodatkowe wyposaenie (ceny brutto z montaem):

- moduł mieszajacy ESV 21 (niezbedne w przypadku ogrzewania mieszanego

podłogówka/grzejniki) -- 2200 zł

- moduł cyrkulacji c.w.u. z programatorem -- 1 600 zł,

- moduł cyrkulacji c.w.u. bez programatora -- 850 zł,

- moduł chłodzenia PKM05 -- 3 900 zł,

- czujnik pokojowy RG 10 wraz ze sterownikiem (tzw. pokojówka) -- 400 zł,

- dodatkowy zbiornik buforowy: 1 500 zł,

- naczynie przeponowe Reflex: 500 zł.

Całosc prac wykonuja pracownicy u nas zatrudnieni oraz własnym sprzetem (wiertnica).

 

 

Proszę o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia :wink:

 

1. Dobór pompy na podstawie wrózenia z "fusów" :) prawda Henok 8)

133 m2 pow. uzytkowej nie świadczy jeszcze o tym iż zapotrzebowanie na cieplo jest rzędu 8 kW. Dodatkowo pompa ta przy takim dolnym zródle osiągnie spokojnie moc 9 kW. Pytanie czy GZ nadąży odebrac wytworzone ciepło.

2. Dolne zródło zdaje sie niepotrzebnie az takie ogromne.

3. Zasobnik c.w.u. 160l może okazac sie zbyt mały, ale problem ten pewnie rozwiązuje się nagrzewając wode do wyższej temp. tracąc na COP-ie.

W zimie nie ma problemu ponieważ pompa tak czy tak chodzi.

Z kolei latem może sie załączyc kilka razy dziennie, co ujemnie wpływa na żywotnośc pompy. Dodatkowo grzejemy niepotrzebnie 45 l niewykorzystanej wody.

Jednak ich typoszereg faktycznie nie pozwala na dobór mniejszej pompy, więc trzeba przy takim rozwiązaniu pozostac:), albo zmienic na coś innego :wink:

 

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...