Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

BTW, może wypadaloby zalozyc oddzielny watek, np. 'Ekonomiczne palowanie tematu roznych zrodel zasilania'? :lol: Bez urazy, klimaw :lol:

Urazy nie mam :wink: -nie tak szybko ,ale widzę , że już dwie strony pałowania o aspekcie ekonomicznym PC-kocioł elektryczny i jakie wnioski? :roll:

Żadnych!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Każdy ma na ten temat inne zdanie i inne priorytety. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z EnergiaPro we Wrocławiu, konkretnie z ich strony.

To sprawdź jeszcze raz, bo jakbym nie liczył to w G12, G12g, we Wrocku też mi wychodzi koło 26gr/kWh (netto prąd 0,1409zł/kWh + przesył 0,0635zł/hWh + opłata jakościowa rzędu 0,01zł/kWh daje 26gr/kWh brutto). Nie ma w PL tak dużych rozbieżności między różnymi regionami. Chyba że bierzesz jakąś inną taryfę.


     
    Sprawdziłem, masz rację - zrobiłem błąd w opłacie przesyłowej przepisując z ich strony dodałem dzienną opłatę przesyłową. Dzięki za zwrócenie uwagi.
     
    Pzdr.
    bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny energii w drugiej taryfie dość znacząco negatywnie wpłynęła na IRR inwestycji w PC w moim przypadku. Jeśli bym jeszcze bardziej ocieplił, to będzie jeszcze gorzej...

 

Poprawiłem to w pliku, jakby ktoś jeszcze znalazł błędy to piszcie.

 

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ans098CnvP-HdDJhUUZtaTZtMzhpUXFLdURGWmRmaGc&hl=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z instalatorem pomp ciepła z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaskoczył mnie informacją, że z powodzeniem od trzech lat montuje pompy ciepła swojej produkcji - nazywają się JAG NA. Szukałem czegoś w necie o tych pompach, ale niestety nie znalazłem nic. Może ktoś ma jakieś doświadczenia lub przynajmniej informacje dotyczące tych pomp?

Instalator kusi 5 letnim okresem gwarancji na pompę oraz wydaje mi się bardzo dobrą ceną za odwierty 65zł/m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać główny prowadzący bartbk pierwszy dan z Excela

:D nie obraź się bartbk :D

 

Nie obrażam się. Co więcej możemy pałować inne źródła. Niech każdy świadomie policzy, uwzględniając swoje parametry co będzie dla niego najlepsze w zależności od jego indywidualnej sytuacji.

 

Niech świadomość w narodzie rośnie :)

 

Pozdrawiam,

bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ceny energii w drugiej taryfie dość znacząco negatywnie wpłynęła na IRR inwestycji w PC w moim przypadku. Jeśli bym jeszcze bardziej ocieplił, to będzie jeszcze gorzej...

 

Poprawiłem to w pliku, jakby ktoś jeszcze znalazł błędy to piszcie.

 

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ans098CnvP-HdDJhUUZtaTZtMzhpUXFLdURGWmRmaGc&hl=en

 

Myślę że nie uwzględniłeś ocieplenia klimatu przy którym zużycie będzie spadało co obniża szanse na zainstalowanie PCi ;)

A tak na serio dzięki za analizę może się kiedyś przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z instalatorem pomp ciepła z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaskoczył mnie informacją, że z powodzeniem od trzech lat montuje pompy ciepła swojej produkcji - nazywają się JAG NA. Szukałem czegoś w necie o tych pompach, ale niestety nie znalazłem nic. Może ktoś ma jakieś doświadczenia lub przynajmniej informacje dotyczące tych pomp?

Instalator kusi 5 letnim okresem gwarancji na pompę oraz wydaje mi się bardzo dobrą ceną za odwierty 65zł/m.

 

A ile istnieje firma? Daje gwarancje 5x dłuższą niż jej historia ;)

Cena za odwierty moim zdaniem w końcu normalna 65-70 to powinien być standard.

 

Pozdrawiam

bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

Czy ktoś rozważał lub zrobił podpięcie wody ogrzanej z PCi do podłączenia pralki i zmywarki?

Wydaje mi się, że te urządzenia dość dużo prądu na podgrzewanie wody więc dostarczenie im wody o temperaturze trochę wyższej ma ekonomiczne uzasadnienie jeśli sie ma PCi.

 

Pozdrawiam,

bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na rozmowę w sprawie pompy JAG NA. Jak będę wiedział coś więcej to napiszę. Okazało się, że firma serwisuje urządzenia klimatyzacyjne w budynku, w którym pracuję a Pana instalatora spotkałem wcześniej tylko nie wiedziałem, że instaluje PC. Oprócz własnego wyrobu JAG NA instalują również pompy VATRA. Interesuje mnie ta firma bo produkują i instalują urządzenia w miejscowości, w której mieszkam i być może uda mi się spotkać i porozmawiać bezpośrednio z użytkownikiem tych urządzeń. W sumie to chyba dobrze, że pompy instaluje firma zajmująca się instalacjami chłodniczymi :).

Ja jestem na etapie adaptacji projektu, w zasadzie zdecydowałem się już na pompę ciepła. Uważam, że jest to rozwiązanie spełniające moje oczekiwania co do źródła ogrzewania projektowanego budynku. Po przeczytaniu tego wątku wiem, że muszę zaplanować już teraz pewne rozwiązania po to, żeby nie ponosić niepotrzebnych kosztów a rozmowa z instalatorem i użytkownikiem pompy ciepła zapewne poszerzy moją wiedzę w temacie PC. Na rynku jest już duża liczba producentów PC a instalatorów jeszcze więcej. Wybór jest naprawdę trudny. Ci "renomowani" doliczają dodatkowe (wysokie) koszty np. w ofercie jednej firmy oprócz pompy ciepła pojawiły się pozycje: - kotłownia 10534 zł, elementy automatyki 2020 zł, pozostałe (?) 3500 zł. Dlatego wydaje mi się, że warto zainteresować się również "garażowymi" produktami skoro ktoś je instaluje od 3 lat i działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...