Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odnosnie JAG NA

 

mieli ogłoszenie na allegro ...ale nie ma :( czemu zdjęli ??? ...

Odwierty na potrzeby pompa ciepła (713195505) - Aukcje internetowe ...

Cena obowiązuje w promieniu 100 km od Piotrkowa Trybunalskiego. ... Oferujemy także montaż pomp ciepła typu Vatra oraz JAG NA wraz z instalacjami kotłowni i ...

http://www.allegro.pl/item713195505_odwierty_na_potrzeby_pompa_ciepla.html - Kopia - Podobne

a moze to to :

http://www.aron-studnie.pl/?id=pompy-ciepla

bo skoro Ktoś napisał ...nasze pompy ciepła .....to chyba ICH :wink:

 

Widocznie tamta aukcja się skończyła to dlatego jej nie ma .

Zaimponowali mi tymi wannami :) do metody płuczki , czysto , estetycznie i bez dołów na działce , no i ceną .

Poza tym to nie może być ten Aron bo to mało prawdopodobne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jeszcze znalazłem ciekawą wypowiedź "sprzed lat" bonetki... nawiązując do...

 

http://forum.muratordom.pl/pompy-ciepla-najtansza-w-eksloatacji-dylematy,t59258.htm?highlight=klimakonwektor

 

Czy ktoś wie, czy od tego czasu scrolle "statystycznie" oczywiście przedłużyły swoją żywotność?

 

Ile czasu pracują Wasze pompy w roku? Tak mniej więcej?

 

Pozdrawiam,

bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w szczegóły z załączeniami i czasem pracy w minionym sezonie było dużo eksperymentów z ustawieniami. 8)

Od marca mam wszystko ustabilizowane :D i ustawienia zmieniam kosmetycznie. :wink:

Nie ma się więc co przejmować pierwszym sezonem , bo nie jest miarodajny. :roll: ( chałupka się wygrzewała). :D

Prawdziwy test będzie tej zimy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw , ja mam dużo więcej załączeń od ciebie :(

Jedyna przyczyna jaką znam to duży zbiornik cwu u ciebie. Mogę to w jakimś tam stopniu polepszyć ustawiając dużą histerezę na cwu ale to się wiąże z obniżeniem COP. Zastanawiam się czy nie ustawić większej histerezy na co.

Masz jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

Jak masz ustawione stopniominuty na CO? :o i co masz na rozdzielaczu ( elektrozawory,przepływomierze)?Jaką masz dT GZ?

Napisz ile miałeś średnio załączeń na CWU poza sezonem grzewczym. 8)

U mnie średnio lekko ponad dwa na dobę. :D

Ze względu na to , że nie można u nas ustawić czasu grzania samej CWU ,a tylko histerezę , poszukiwałem lepszego rozwiązania. :o

W menu 1.4 i 1.5 ustawiłem 35* i 50*. W 1.6 temp.DCWU mam na 55*.

Teraz jak tym steruję. :D

W 7.5.1 mam ustawiony zegar codziennie oprócz sobót i niedziel w godzinach 5-6 rano. 8)

PC o 5 rano załącza się więc na DCWU i o 6 rano ma 55*. :roll:

Rano przed wyjazdem do pracy praktycznie wody nie używamy ( tylko minimalnie do obmycia ). :wink:

W takim stanie przez cały dzień temp. sobie na baniaczku spada bez nowych załączeń PC. :D Do wieczora jest około 43*-45*. :wink:

Przyzwyczaiłem rodzinę , że przed 20.30 ( tanią taryfę mam od 21.00) można brać tylko szybkie prysznice lub jedną dobrą wannę. :wink:

Globalinie więc PC ponownie załącza się na CWU po 21.00 grzejąc tylko do 50*.

Przez noc się znowy obniży i o 5 rano powtórka. :wink: Wychodzą więc tylko dwa załączenia. :D

W dni weekendowe nie mam żadnych ustawień-tania taryfa. :lol: Wtedy też mam przeważnie więcej załączeń , bo np. są goście lub ręczne pranie lub mam ochotę na poranny dłuższy prysznic z żoną :D itp.

Niestety, ma to sterowanie jedną wadę. :cry:

Generalnie DCWU służy do przegrzewania legionelli , więc co jakiś czas ( raz na miesiąc wystarczy) trzeba ją ręcznie przestawić np. na 65* i przegrzać cały baniak. :)

Dylemat ,czy zwiększyć histerezę kosztem COP zawsze pozostanie. 8)

Ja uważam , że lepiej mieć mniejszy COP i mniej załączeń niż odwrotnie, czyli mieć większy COP i więcej załączeń. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

...

Generalnie DCWU służy do przegrzewania legionelli , więc co jakiś czas ( raz na miesiąc wystarczy) trzeba ją ręcznie przestawić np. na 65* i przegrzać cały baniak. :)

...

i tu się mylisz, tak by wynikało z logiki i instrukcji, z praktyki niestety nie - temp. Lagionella w Nibe tej serii nie zależy od tego co w tym menu ustawisz :-) Też używam ustawienia DCWU do wymuszeni zwiększonej ilość wody i zanim to sprawdziłem też tak myślałem i "bałem się" używac DCWU i timera ;-)

Dla Lagionella cykl jest niesterowalny (trzyma około 30min temp na poziomie >65C i uparcie używa do tego grzałki po przekroczeniu 60-62C) jedynie częstotliwość - co ile dni - można zmienić (uwaga! jak zmienimy, to od razu po zatwierdzeniu uruchamia się cykl lagionella natychmiast, można się zdziwić, a następny raz w/g ustawionego parametru dni, start równo o północy)

u mnie częstostliwość załączeń oj wysoka, ~15szt. dziennie, ale cóż to efekty: - komfortu: mam cyrkulację CWU w ciągu dnia, mininmum trzy prysznice dziennie ;-) i mały (wbudowany 160l) zbiornik CWU (co akurat nam nie przeszkadza, bo każdy o innej porze się pluska)

- dużej mocy pompy w stosunku do zbiornika CWU, oraz zasada działania tego zbiornika z mamką - 5-6min PC grzeje potem 20min oddaje ciepełko do CWU (sprężarka ma tak ust. min czas przerwy między załączeniami) i kolejny cykl

Ustawiłem ostatecznie histerezę 41-48C na CWU i to zapewnia stale cieplutką wodę wszędzie i natychmiast ;-), oraz stopniminuty na 120 i chyba już więcej nie będę "optymalizował" tej częstotliwości załączeń, bo wszelkie próby niewiele już dawały - jak ktoś ma lepsze pomysły na te ustawienia z użytkowników NIBE - niech podpowie

co do IIgiego sezonu grzewczego to już widzę różnicę - dla dni z porównywalną pogodą (śr. temp. dobowa i wiaterek, bo sobie skrupulatnie notowałem w zeszłym roku), pompa pracuje krócej o ponad 25%, wygląda to obiecująco, ale wyniki podsumuję i opublikuję po dłuższym okresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@runme czy te kombinacje wynikaja z cienkiego sterownika Nibe?

 

@all

1. czy ktos ma zbiornik ogrzewajacy CWU przepływowo (wężownica) i jak to się sprawdza? Interesuje mnie, jak podgrzac odpowiedna ilość CWU przy niżeszj temp w buforze (rodzina lubi brac kapiele w wannie i dlugie poranne prysznice :)

2. Czy wymagany jest mieszacz? Jak macie to ustawione? Bo wtedy pewnie dużo więcej załączeń to wymaga... :(

3. Generalnie nie podoba mi sie rozwiazanie grzania CWU "na zapas" w dużych ilościach, chociażby z uwagi na legionelle

 

Pozdrawiam,

bk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartbk

Ad1.Coś takiego masz np.w Ziriusie-poczytaj.

Ad2.j/w

Ad3.Jeśli chcesz grzać CWU przepływowo , to musisz utrzymywać non stop odpowiednio wysoką temperaturę rzędu 60*-70*w baniaku.

Będzie ci chlało kWh i będziesz miał bardzo dużo załączeń. :cry:

Chcesz tak?

Grzanie CWU na zapas jest właśnie dobre bo optymalnie wykorzystujesz 2T.

Legionella nie jest niebezpieczna. 8)

Jedno przegrzanie miesięcznie i po sprawie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest taki opis:

Pompa ciepła zasilana jest na powrocie wodą grzewczą zawsze o najniższej temperaturze występującej w zasobniku, niezależnie od aktywnego trybu ogrzewania pomieszczeń lub podgrzewu c.w.u. Dzięki temu pompa ciepła pracuje zawsze z najwyższym współczynnikiem efektywności (COP), a tym samym z niskimi kosztami eksploatacyjnymi

 

Pytanie jest jakiej wartości to temperatury? :roll:

 

To na pewno sie sprawdzi z solarami-te wytworzą odpowiednią temperaturę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...