Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz , na razie trudno mi okreslić co jest nie tak. Może to tylko kwestia poczatku grzania.

 

Może jednak jest to duży problem i wówczas będe miał problem. W kazdym razie sam jeszcze nie wiem.

 

Powiem jedno, na razie mało kompetencji, dużo uśmiechów. Ale cóz, nalezy pić piwo powoli nawarzone.

 

Na razie licze jednak na pozytywny obórt sprawy. Jestem po rozmowie z producentem, ale to tyko rozmowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz w sumie warta może żeby wspomnieć : mam około 220 metrów podłogówki i ona chodzi ciągle na pełnym otwarciu.

 

Mam podłogówkę wszędzie, łącznie z garażem.

 

Zatem czy przykręcenie garażu, obu kotłowni da wymierne efekty?

 

W tym świetle moje zużycia są nadal tragiczne :(??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz w sumie warta może żeby wspomnieć : mam około 220 metrów podłogówki i ona chodzi ciągle na pełnym otwarciu.

 

Mam podłogówkę wszędzie, łącznie z garażem.

 

Zatem czy przykręcenie garażu, obu kotłowni da wymierne efekty?

 

W tym świetle moje zużycia są nadal tragiczne :(??

 

A liczyles w OZC zapotrzebowanie na cieplo i czy uwzgledniles ze bedziesz grzal garaz?

Moim zdaniem przykrec na maxa garaz i kotlownie. Jezeli masz pokoj nad garazem to dodatkowo musisz ocieplic sufit (jezeli jeszcze tego nie zrobiles).

Zreszta test z przykreceniem garazu i kotlowni jest prosty do zrobienia: 2-3 dni i bedziesz mial wyniki.

 

Pzdr,

ppiszc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamAlicjaWRO

Bez paniki. :wink:

Zajrzałem do swojego zużycia w pierwszych miesiącach pracy PC i miałem za wrzesień 2008 216kWh , a za październik 2008 249 kWh.Wychodzi więc np za październik 2008 średnio 8kWh dziennie. :cry:

Biorąc poprawkę , że było wtedy cieplej i fakt , że grzeję 122m2 przy PC 6kW śmiało mogę założyć , że u ciebie powinno być około 15kWh dziennie.

Biorąc jeszcze poprawkę na wychładzający garaż również do 20 kWh nie będzie zbyt dużo. :cry:

Co zrobić. :o

Na razie nie ma mrozów , więc nie grozi ci zamarznięcie wody w pętlach garażowych , tym bardziej w kotłowni. 8)

Zamknij te pątle na 4-5 dni i wtedy zobaczysz. 8)

Zdecydowanie polecam podlicznik ,bo wtedy wiemy o czym mówimy. :wink:

Z tego co napisałeś wcześniej ,to dla mnie masz trochę za mało długości kolektora ( 150mb na PC11kW). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłogówkę wszędzie, łącznie z garażem. Zatem czy przykręcenie garażu, obu kotłowni da wymierne efekty?

Powinno dać. Garaż to dziura bez dna. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby teraz zakręcić, a jak rezultaty będą zachęcające, to zastanowić się nad całkowitym odłączeniem (nie wiem jak z ociepleniem między garażem a częścią mieszkalną - ja mam). Wtedy trzeba by przedmuchać kompresorem rurki, żeby przez przypadek coś nie zamarzło, albo monitorować temperaturę i zrobić minimalny przepływ.

To właśnie mnie trochę odstręcza od "garażowców" pomimo że PCi to proste ustrojstwo jak lodówka...

Niestety stara dobra zasada "ufaj lecz kontroluj" tu też się sprawdza. Warto ją też stosować gdy ktoś ma autoryzację, czy certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, nie pojawił się :) więc nie było żadnych zmian cholera :(

 

 

Dopiero go szukają ;) http://www.nanoterm.pl/praca,20.html

 

To właśnie mnie trochę odstręcza od "garażowców" pomimo że PCi to proste ustrojstwo jak lodówka...

 

Pozdr,

bk

 

No tak szukają, ale ja mam na myśli mojego speca od podłogówki, na którego czekam aż mi pare rzeczy wytłumaczy. Co do PC Ecopower - jeśli widzieliście sterownik, to nawet w opcji serwis nie ma tam nic godnego ustawienia.

 

Dziwne to trochę. No cóz, wczoraj juz zaatakowałem sam nanoterm i zobaczymy.

 

Klimaw dla mnie te długości kolektorów tez podejrzane. I od razu im to mówiłem, ale wiadomo to oni pracują w branży. Będą dowiercać jeśli trzeba będzie.... zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...