Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie pełna rura mnie nie przekonuje.

Czy w tym przypadku grzałka ta nie wspomaga działania PCi? Przy dwóch czy trzech grzejnikach może się okazać że instalacja co zacznie pracować na grzałkach a nie na pompie ciepła. Mnie bardziej przekonuje opcja zamkniętego zasilania grzejnika.

 

Po zmianie stopniominut z -60 na -120 liczba załączeń spadła z ponad 30 do 18-19 na dobę czyli ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki mogę wyłączyć ale żona włącza dopalacz jak chce suszyć pranie.

Grzejniki są równolegle z pętlami podłogówki na kolektorach. Więc jak już chce żoncia dopalać to myślę że warto chyba zamknąć zawór na zasilaniu.

 

Odnośnie stopniominut chyba jeszcze podniosę tak na -200 i zobaczę jaki komfort będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzejnik jest na osobnym obiegu, zima nie wlaczamy grzallki.temp grzejnika wystarczy di podsuszenia recznikow .ale gdyby zona chciala wlaczyc dopalcz to chyba zamkniecie zasilania bedzie najlepszym rozwiazaniem

 

a mam inne pytanie bo piszecie o zuzyciu prody przez PC niestety u mnie nie ma podlicznika i nie mam jak porownywac ale czy ktos bylby na tyle mily i podal dzienne zuzycie pradu na caly dom? PC plus to co tam chodzi..swiatlo,tv komp.plyta do gotowania itp

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może podpowiedzieć jak ustawić działanie PC, aby max wykorzystać jej działanie przy minim kosztach?

Dla "łatwości" przyjmijmy, że domownicy wstają 6.30 - wychodzą 8.00 - wracają 16.30.

Pożądana tmp w domu to 21 (łazienki 23) w godzinach od 6.00-8.00 oraz od 16.00 do 22.00 - później czyli 22.00 - 6.00 - 19 stopni.

 

Do wykorzystania dwie taryfy.

 

Jeżeli czegoś brakuje, to chętnie uzupełnię.

 

Dziękuję

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

Co ty robisz z tym prądem? :roll:

U mnie w domu 5 osób oraz 5 pokoi. :p

W domu lodówka,1 TV LCD,mikro,zmywarka,płytka w kuchni 3-fazowa,3 komputery ( w tym 2 laptopy),pralka ( mam małą córkę , więc trochę pierze , ale tylko w 2T) oraz od niedawna grzejnik 2000W na kabinę prysznicową. 8)

Oświetlenie 95% na oszczędnościówkach.

Dodatkowo mam budynek gospodarczy , gdzie pracuje druga lodówka oraz mam swój warsztacik i wiatę na samochód. :wink:

Doprawdy nie wiem gdzie ci ten prąd ucieka? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurm28

Opisz coś więcej jeśli chodzi o PC. 8)

Jeśli masz podłogówkę to temperaturą za bardzo sterować się nie da-bezwładność. :wink:

 

Racja - nie pomyślałem o tej bezwładności.

Aczkolwiek w jakiś "mniej-więcej" sposób tą temp. się steruje, czyli jak rozumiem nagrzewam wcześniej, żeby mieć ciepło później... czy jakoś tak. ;)

W każdym razie jest kilka parametrów, które można skonfigurować i osiągnąć nirwanę. :-)

 

Sama pompa ma 8kw+300l zbiornik na cwu (jako dwa osobne urządzenia, ale połączone i ściśle współpracujące - jednej firmy), 300mb kolektora poziomego, zakopanego na około 1.80m w bardzo dobrej ziemi (wysoko woda i żwirek).

 

W domu 11 stref, na dwóch niezależnych obwodach (4 na górze i 7 na dole, z czego jedna będzie ustawiana ręcznie, zaworem na rozdzielaczu, reszta na siłownikach elektrycznych, tez oczywiście zamontowanych na rozdzielaczach - 230v).

Temp sterować będzie 8 sterowników pokojowych, zasadniczo po jednym na strefę, za wyjątkiem salonu i kuchni, które obejmują trzy strefy gzrewcze i to będzie sterowane sterowane jednym czujnikiem).

 

Co jeszcze - dom ocieplony - styropian 15 szary na ścianach. Dach wełna mineralna - w sumie około 22 cm (18 miedzy krokwiami i jeszcze 5 w poprzek krokwi - pod płytami.

 

To z grubsza tyle.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookita

Filterki sobie czyścisz sam-żadna filozofia. :p

Ze względu na to , że mówimy o obiegach zamkniętych filterki najbardziej zapychają się w początkowym okresie eksploatacji.Później nie bardzo ma się co zapchać bo nie ma żadnych zanieczyszczeń zewnętrzmych. :wink:

Glikolu nie wymienia się długimi latami , ze względu na to , że pracuje w przeciwieństwie do solarów na niskim parametrze temperaturowym. :roll:

Nie potrafię powiedzieć kiedy będzie potrzebna wymiana-opinie są rozbieżne. :roll:

Wymiana następuje na skutek pomiaru i złych jego parametrów. :)

A jak często wymieniasz glikol w chłodnicy auta? ( wysoka temperatura )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurm28

No to nieźle. :cry:

Chyba wpakowałeś się w podobną kabałę jak ja. :cry:

Też miałem sterowniki pokojowe w każdym pokoju i salonie-razem 5 sztuk. :x

Też miałem siłowniki na pętlach,na ośmiu z dziesięciu obwodów podłogówki. :x

Po pierwszym roku wszystko poszło do kosza i jest pełna rura , sterowana tylko poprzez PC. :D

Generalnie steruje się w ten sposób , że podwyższasz parametry ( krzywa grzewcza) w nocy i jednocześnie obniżasz w dzień. :D

Chodzi o efektywne wykorzystywanie taniej taryfy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...