Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rume

Co ty robisz z tym prądem?

 

Troszkę się wątek rozwinął w tym temacie to ja podam moje zużycie całego domu od czwartku 11:10 do dzisiaj 20:20 116 kWh średnio 34kWh/dobę nie jest to miarodajne bo cały weekend w domu byliśmy ale myślę że średnio około 26-27 kWh/dobę jest realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bierzmy samo zuzycie kWh , czyli będzie jak wyżej. :wink:

Coś tam modyfikowałem, jak jest źle, to możesz poprawić. Kosztów stałych chyba nie ma co liczyć, bo i tak by były - każdy ma prąd. A Twój wzór uproszczę i z (T1*0,5854)+(T2*0,2236)+((T1+T2)*0,012) zrobimy T1*0,5974 + T2*0,2356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rume

Jeśli wezmę tylko ten październik to mam 734kWh/31dni=24kWh doba.

Mamy więc podobnie. :D

 

rwxw

Wzór oczywiście można uprościć. :D

Przepisałem go z mojego pliku , by było widać strukturę opłat. :wink:

( części zależne tylko do T1 , tylko od T2 i razem od T1 i T2).

 

Ale dałeś wykład na poprzedniej stronie. :D :lol: :D

 

kurm28

Jeśli możesz to cytuj jak najmniej-jest dużo czytelniej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przeczytałem CAŁY watek od samego poczatku(ufff!!), co zaowocowało lepszym zrozumieniem tematu i zarazem większą determinacją w kombinowaniu w PC.

 

I tak, zamowiłem sobie serwisanta i wymusiłem na nim podanie mi kodu do trybu instalatora(sic!). Jako,że uznałem że ich wiedza jest podobna do mojej, uznałem,że sam sobie poradzę z tą cholerną PC i do tego podłogówką.

 

Jaki efekt?

 

W domu 21 stopni, łazienka 22stopnie. Garaż i kotłownie z lekka przykrecone po 18stopni. Zużycie? nadal nie mam podlicznika, ale za ostatnie trzy dni 91KWh na cały dom.

 

Zaczynam nad tym panować, a że dom nie był grzany jeszcze to będę kombinował dalej. W każdym razie po tym weekendzie chce się znowu życ :)

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartbk

Za świeże jeszcze tematy. 8)

Najlepiej zadzwoń do producentów. 8)

Generalnie PC typu 1150 pomimo , że najnowsze nie wiadomo jak się sprawdzą pod kątem wykorzystania taniej taryfy. :cry:

W Szwecji , gdzie PC załącza impuls z elektrowni działa to zapewne wyśmienicie. :D

Oby nie było to wielką wtopą u nas. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji , gdzie PC załącza impuls z elektrowni działa to zapewne wyśmienicie.

Ten "impuls z elektrowni", to podanie fazy na jedną ze złączek sterownika - wtedy PC działa, gdy fazy nie ma, to się wyłącza. Można to sobie zaimplementować samemu, podłączając timer (zwykły sterownik czasowy) za 30zł i nim generując ten "sygnał z elektrowni" - właśnie tak zrobiłem u siebie. Timer za całe 40zł będzie miał nawet automatyczny podział czasu letni i zimowy, to tak nawiązując do nowoczesnych funkcji w sterownikach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widze ze dalej nie ma odp. na moje pytanie...
O automatycznej zmianie czasu ? Nie mam, bo pożałowałem 10zł :wink: Najlepiej by było zgwałcić elektrownię, żeby podłączyła główny licznik z wyprowadzeniem sterującym określającym tanią/drogą taryfę i to wyprowadzenie wykorzystać. Wtedy odpadnie synchronizacja czasu między sterownikiem PC a licznikiem. Jeśli tego nie ma to 2 razy w roku warto chyba synchronizować czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...