Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak to by mógł być nawet na strychu ;).

Masz rację. 8)

 

HenoK

Opisz dokładniej twoje sterowanie ,bo dT 2K też wydaje mi się zbyt duża. 8)

Przecież jeśli nastawisz 22* to powinno latać od 20* do 24* , a to już się odczuwa. :wink:

 

marchab

Pytałeś na prv o ustawienie sterownika.

Daję tutaj , bo może się komuś przyda.

Dla Nibe 1140 i pokrewnych mam w menu:

1.6 55* , ale poczytaj ,chyba na poprzedniej stronie jest to silnie powiązane ze sterowaniem zegarem i koniecznością ręcznych przegrzewów. 8)

1.7 też 55*

5.4 stopniominuty -160

Menu 9 sluży do obsługi dodatkowego kotła i tam nie ma nic do przestawiania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To co ten sterownik pokojowy robi ?

HenoK

Opisz dokładniej twoje sterowanie ,bo dT 2K też wydaje mi się zbyt duża. 8)

Przecież jeśli nastawisz 22* to powinno latać od 20* do 24* , a to już się odczuwa. :wink:

Mam sterownik Auraton 3000

Pozwala on na zaprogramowanie temperatury w reprezentatywnym pomieszczeniu i utrzymuje ją z dokładnością +/-0,5K. Mam nastawione progi temperatury: w taryfie nocnej 22st. C, w taryfie dziennej 20,5st.C. Taka nastawa wystarcza, że sterownik załącza pompę ciepła tylko w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik Auraton 3000

Pozwala on na zaprogramowanie temperatury w reprezentatywnym pomieszczeniu i utrzymuje ją z dokładnością +/-0,5K. Mam nastawione progi temperatury: w taryfie nocnej 22st. C, w taryfie dziennej 20,5st.C. Taka nastawa wystarcza, że sterownik załącza pompę ciepła tylko w II taryfie.

 

tez tak mam przy ziriusie..tyle ze auroton bezprzewodowy, histeryza na o.6 stopnia w zupelnosci wystarczy

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Niestety, to wszystko mnie przerasta; oprócz temperatur i krzywej grzewczej nic nie mogę sam zmienić-konieczne są jakieś kody (poziom serwisowy i specjalistyczny). Co do sterowników temperatury, to pozakładali mi w każdym pomieszczeniu, właściwie nie wiem po co. Przez 14 godzin pompa włączyła się 29 razy pomimo zwiększenia krzywej. Na szczęście grzałki już się nie włączają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-konieczne są jakieś kody (poziom serwisowy i specjalistyczny)

Sprawdź w instrukcji jakie są kody standardowe (np. Stiebel Eltron ma domyślny kod wejścia w bardziej zaawansowane menu równy 1000). Może nie zmienili standardowych kodów. Jeśli zmienili, to pomolestuj instalatora, to dla świętego spokoju Ci da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, na pewno mi da, tylko jeśli sam zacznę coś "dłubać" to czy nie stracę gwarancji? A w ogóle zauważyłem, że kiedy pompa pracuje, to temperatura wzrasta w mgnieniu oka, czy to normalne? Przepraszam jeszcze raz za moją niewiedzę; nie spodziewałem się tak miłego odzewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji jakie są kody standardowe
Może to pomoże : http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.nsf/328D311E4F73CA4AC1257448002B8F4C/$FILE/IM%20IS%20Vitocal%20300%20AW,BW,WW%20i%20350%20AWH,BWH,WWH%20(05,2003).pdf?OpenElement

Strona 108 - poziom serwisowy - kod SAURER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw, rwxw, Henok jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc. Bywałem na różnych forach, ale z taką bezinteresowną pomocą jeszcze się nie spotkałem. Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że złe działanie pompy to po prostu wina instalatora; jutro do niego zadzwonię i nich mi naprawi to co spieprzył. Nie widzę powodu, abyście marnowali piątkowy wieczór żeby poprawiać coś za co on wziął pieniądze (niestety niemałe). Jeszcze raz dziękuję. Jeśli będziecie w okolicach Białegostoku - serdecznie zapraszam. Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...