Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że złe działanie pompy to po prostu wina instalatora; jutro do niego zadzwonię i nich mi naprawi to co spieprzył.
Jeżeli możesz to pokaż schemat swojej instalacji. Niestety instalacje z pompami V. są często dobrym przykładem jak nie powinno się instalować pompy ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimaw, niestety jakbyś mnie opisał (przeciwnik i dojna krowa). HenoK,co do schematu, to ja po prostu czegoś takiego nie mam. Jak już pisałem jestem kompletnym laikiem w sprawach budowy; na szczęście miałem takiego wykonawcę któremu się chciało i umiał to co robił. Pompę, rekuperator i odkurzacz montował ktoś inny i niestety to nie był dobry pomysł. Ale jak to mówią pierwszy dom dla wroga itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest w sprzedaży w tym sklepie. 8)

A jaki jest producent , by o tym poczytać? :wink:

 

rume ma rację - Aspol jest producentem, rurka w zwoju, 16 x 2,0. Wykonują je chyba gdzieś u Pepików, bo to firma czesko-polska. Najbardziej znani (chyba ?) są ze studzienek wielosekcyjnych oraz jako systemowy konkurent Muovitech-u w temacie dolnych źródeł.

 

klimaw pisałeś też, że "... PP nie stosuje się głównie ze względu na dużą rozszerzalność i brak osłony antydyfuzyjnej ..."

Rozszerzalność - ok ale powiedz proszę, czym dokładnie grozi brak tej osłony tlenowej w instalacji niskotemperaturowej? Co to powoduje? Bo jak rozumiem, nie chodzi tu o ryzyko częstszego zapowietrzania się podłogówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Białegostoku mam 634km. :cry:

Do Zielonki mam 225 ,ale powiem przez ciekawość , że mieszkałem 5 lat w Bydgoszczy. :D

Serdeczne dzięki za zaproszenia. :D

Przeważnie ,jak więcej km to kręcę w stronę Berlina . 8)

A może ktoś jedzie na narty w zimie? :lol:

 

Przepraszam , że takie trochę wolne myśli nie związane z tematem wątku. :wink:

 

rume

Jak tam załączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani dT DZ ani dT GZ nie ma wpływu na częstotliwosc załańczania się pompy.

Wysokie dT GZ jest spowodowane tym że w ciągu kilku minut nie zdąży się przemieszac medium grzewcze. Skoro podniesienie krzywej nic nie pomogło prawdopodobnie będzie to przypadek o którym pisała Bonetka. Histereza jest prawdopodobnie bliska 0 i dlatego za każdym razem kiedy czujka zewnętrzna daje sygnał to sterownik załańcza PCi gdyż nie ma strefy tzw. neutralnej, w której sygnal czujki jest ignorowany.

Sprawdz czy pompa obiegowa się wyłancza czy pracuje cały czas, bo od tego też zależy krotnosc impulsu do załączenia.

Czy ta częstotliwosc jest spowodowana tylko c.o. czy też c.w.u.? bo tutaj może byc ten sam przypadek. Ciekawe, że grzałka przestała pracowac. Najlepiej wyłącz ją całkowicie wyłańczając zabezpieczenie w rozdzielni elektrycznej jeśli takowe istnieje oddzielne dla grzałki.

 

Co do sterowanika pokojowego to nie jest to może optymalne rozwiązanie, bo żadne nim nie jest :) ale przynajmiej jest bardziej dokladne. Czujka zewnętrzna niestety nie wie niestety jaka temperatura panuje wewnątrz i podaje impulsy nieadekwatne do zapotrzebowania. Temperatura na zewnątrz może byc wysoka, ale silny wiatr powoduje iż dom potrzebuje wiecej energii, a tego niestety czujka nie wykryje :( . W moim przypadku pokojówka spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sys35

Sprawa dT GZ dotyczyła tego stwierdzenia:

A w ogóle zauważyłem, że kiedy pompa pracuje, to temperatura wzrasta w mgnieniu oka, czy to normalne?

Nikt nie wiązał dT z częstością załączeń , chyba , że coś przeoczyłem. :wink:

 

a czy ja pisałem, że to się wiąże z czyjąś wypowiedzią :D

A ten przypadek szybkiego wzrostu temp. jest dosc ciekawy. Skoro ma dodatkowe sterowanie pokojowe to może tak byc gdyz pętle pewnie są pozamykane, więc obieg jest tylko przez rozdzielacze :)

Trzeba w tym wypadku sterowniki pokojowe dac na max i zobaczyc co się dzieje :wink: [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sys35 napisał

Co do sterowanika pokojowego to nie jest to może optymalne rozwiązanie, bo żadne nim nie jest :) ale przynajmiej jest bardziej dokladne. Czujka zewnętrzna niestety nie wie niestety jaka temperatura panuje wewnątrz i podaje impulsy nieadekwatne do zapotrzebowania. Temperatura na zewnątrz może byc wysoka, ale silny wiatr powoduje iż dom potrzebuje wiecej energii, a tego niestety czujka nie wykryje :( . W moim przypadku pokojówka spisuje się świetnie.

 

Daj Boże żeby to była histereza. Tak w ogóle, to gdybym nie patrzył na panel sterowania pompy to na razie byłbym zachwycony. Nastawiłem temperaturę w pokojach na 20 i jest 20; w garderobie (duża) na 17 i jest 17, w sypialni na 19 i jest 19. HenoK utworzyłem galerię ale oczkuje na zaakceptowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj Boże żeby to była histereza. Tak w ogóle, to gdybym nie patrzył na panel sterowania pompy to na razie byłbym zachwycony. Nastawiłem temperaturę w pokojach na 20 i jest 20; w garderobie (duża) na 17 i jest 17, w sypialni na 19 i jest 19. HenoK utworzyłem galerię ale oczkuje na zaakceptowanie.

To nastaw wszędzie na maxa i sprawdz co się dzieje. Czy tak samo wzrasta temp. i czy tak samo na krótko się pompa włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...