Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki Henok za namiar. Trzeba będzie się tam przejechac i zobaczyc co oni tam sklecają :) Gdyby nie siec kotłowców Viessmanna czy Vaillanta czy innych firm , którzy instalują teraz PCi to może by te instalacje miały rację bytu, ale oni myśła nadal, że to kocioł grzewczy i tym sposobem partaczą robotę. Czy nikt nie ma nad tym nadzoru? Przecież taka firma powinna miec serwis. Instalator zapewne umie połączyc elementy kotłowni, tylko jak widac nie jest to wszystko. Optymalne nastawienie sterownika pogodowego wymaga doświadczenia i dla każdego przypadku jest nielada wyzwaniem. Najczęściej pozostawia się to jednak bezradnemu klientowi, który nie do końca wie co z tym fantem zrobic 8) [/code]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sys35

Czy aby nie przesadzasz. :roll:

Nie można przecież powiedzieć , że 100% instalatorów viesia czy vailanta to tylko i wyłącznie kotłowcy. 8)

Optymalne nastawienie sterownika pogodowego wymaga doświadczenia i dla każdego przypadku jest nielada wyzwaniem

Tu chyba też z lekka przesadziłeś. :roll:

Wystarczy nastawić jakąś standardową krzywą grzewczą i w tym temacie jest po sprawie. :D

Jasne , że zostają jeszcze inne parametry , ale to osobna bajka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nastawić jakąś standardową krzywą grzewczą i w tym temacie jest po sprawie. :D

Jasne , że zostają jeszcze inne parametry , ale to osobna bajka. :wink:

 

A Ty ją nastawiasz juz 2 sezon grzewczy codziennie :) a niby to takie proste. Każda krzywa ma początek i koniec i dla każdego domu i warunków klimatyczych te 2 punkty są różne. Istnieją jednak inteligentne sterowniki które sugerują pewne parametry doboru ale niestety to trzeba zatwierdzic recznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty ją nastawiasz juz 2 sezon grzewczy codziennie :) a niby to takie proste.

Powiem krótko-chrzanisz głupoty. :evil:

Jak nie wiesz z czym eksperymentowałem , to wycofaj się 20-30 stron i poczytaj. 8)

Gadasz jakbyś był jedynym sprawiedliwym umiejącym ustawić krzywą dla PC-śmiech mnie ogarnia. :lol: :lol: :lol:

Ludzie jak poczytają twoje wypociny , to rzeczywiście mogą zrezygnować z zakupu PC , bo skoro tylko jeden umie ustawić.... , no chyba , żę , że , że :roll: :roll: :roll: macasz w tym paluchy i naganiasz sobie klientów. :o

Od roku mam standardowe krzywe ( do 2 do 4) i akurat w tym jak pisałem poprzednio filozofii nie ma. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Atmosfera zgęstniała... :(

Więc może z innej beczki:

Czy ktoś z Was finansował PC z kredytu BOŚ na ten cel? Zamierzam skorzystać z ich oferty, bo kredyt na 1% to w sumie tanio. Niestety panienka z okienka nie potrafiła odpowiedzieć jakie dokładnie dokumenty trzeba będzie dołączyć do wniosku - rzekła tajemniczo że jest ich wiele. To akurat pojęcie względne. Zatem czy ktoś z Was przerabiał już ten temat?

Śledzę wątek od pewnego czasu, ale długi trochę jest... :roll:

 

Jak ocenicie wycenę z CK na PC na 174m2 podłogi (tylko do c.o.) za 37kzł brutto? Myślałem że będzie gorzej.

Za PC do c.w.u. zawołali ponad 10kzł - gra nie warta świeczki wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie naganiam :) i nic nie nastawiam :) od tego są fachowcy, których trzeba niestety pilnowac. Sam widzisz z jakimi problemami tu ludzie przychodzą. A niby dlaczego? Owszem ustawic -20, 35 C i 20, 20 to nie jest problem. Problem jest w tym iż to nie zawsze jest adekwatne do konkretnego rozwiązania. Tak między nami fajnie że zrobiliście tabelki z danymi, ale to nikomu nic nie przyniesie, gdyż wasze instalacje są w małym stopniu porównywalne. Niezależne testy pokazują jedno, iż sprawdzone nimi pompy są sprawdzone i osiągają mniej więcej te same Cop-y i nic się raczej na razie nie zmieni oprocz opakowania, wyposażenia elektronicznego, ceny i dodatkowych zbędnych *cukierków*. Duże znaczenie ma tutaj DZ i rozwiązanie instalacji wewnętrznej.

Nic się nie denerwuj :) nie będę już straszył nikogo bo przecież PCi to moja pasja:lol: [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Atmosfera zgęstniała... :(

Więc może z innej beczki:

Czy ktoś z Was finansował PC z kredytu BOŚ na ten cel? Zamierzam skorzystać z ich oferty, bo kredyt na 1% to w sumie tanio. Niestety panienka z okienka nie potrafiła odpowiedzieć jakie dokładnie dokumenty trzeba będzie dołączyć do wniosku - rzekła tajemniczo że jest ich wiele. To akurat pojęcie względne. Zatem czy ktoś z Was przerabiał już ten temat?

Śledzę wątek od pewnego czasu, ale długi trochę jest... :roll:

 

Jak ocenicie wycenę z CK na PC na 174m2 podłogi (tylko do c.o.) za 37kzł brutto? Myślałem że będzie gorzej.

Za PC do c.w.u. zawołali ponad 10kzł - gra nie warta świeczki wg mnie.

 

Z BOS dostanisz 2 tyś na 1 kW mocy grzewczej. Potrzebujesz fakurę proforma, harmonogram rzeczowo- finansowy i .. kto wie co jeszcze :lol: . Zależy pewnie od panienki :lol:. Wycenę ocenię jako kiepską :lol: Szukaj innego rozwiązania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ocenicie wycenę z CK na PC na 174m2 podłogi (tylko do c.o.) za 37kzł brutto? Myślałem że będzie gorzej.

Za PC do c.w.u. zawołali ponad 10kzł - gra nie warta świeczki wg mnie.

Co obejmuje ta wycena? Tylko pompę ciepła z dolnym źródłem, czy kompletną instalację z ogrzewaniem podłogowym i montażem całości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciąłem komara, trochę za mocno...

 

Ale do rzeczy:

Zapotrzebowanie na energię obliczyli na 8,6kW

 

PC Neuratherm Pro D 8 EuS - 5780EUR

Wiązki kolektora 4szt - 800EUR

Ciepłociąg zewn i wewn - 1100PLN

Kociołek elektr. (awaryjnie) - 1400PLN

Węzeł cieplny komplet - 450PLN

Montaż i uruchomienie systemu - 4000PLN :D

 

Razem - 38300PLN do negocjacji.

 

To 1. wycena. Na podłogówkę nie chciałem wyceny, na bank za drogo.

Na dobrą sprawę to pierwsza tak konkretna oferta. Inni nie palą się do podawania konkretnych kwot lub filozują, jak tu np.: http://www.cieplodom.pl/

 

Nie polecam - człowiek w ogóle nie słucha i uparcie wciska mi kolektory pionowe.

No tak, przecież nie po to zaiwestował w wiertnicę, aby stała 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie na energię obliczyli na 8,6kW

 

PC Neuratherm Pro D 8 EuS - 5780EUR

Wiązki kolektora 4szt - 800EUR

Ciepłociąg zewn i wewn - 1100PLN

Kociołek elektr. (awaryjnie) - 1400PLN

Węzeł cieplny komplet - 450PLN

Montaż i uruchomienie systemu - 4000PLN :D

 

Razem - 38300PLN do negocjacji.

Porównaj to z moimi kosztami :

http://forum.muratordom.pl/post3783357.htm#3783357

Można powiedzieć, że dom mam dwa razy mniejszy, podobnie jak zapotrzebowanie na moc do ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak między nami fajnie że zrobiliście tabelki z danymi, ale to nikomu nic nie przyniesie, gdyż wasze instalacje są w małym stopniu porównywalne.

Jakoś nic zrobionego przez kogoś innego nie potrafisz docenić. :cry:

Pomysł miał rwxw i bardzo dobrze. :wink:

Zastanów się, po co byłby ten plik jak mielibyśmy takie same instalacje,powierzchnie domu,kolektory itp? :D

A tak jest przekrój rozwiązań ,to ktoś kto zagląda popartrzy na instalację i powierzchnię domu najbardziej podobną do swojego domu. :D

Nie chodzi o to by się porównywać. :roll:

 

StolarzS

Skoro nie chcesz PC dla CWU ,to jaki masz pomysł na grzanie CWU? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henok, kwota wygląda fajnie. Ale metrów masz mało w sumie... Na tak mały metraż to już przeciętna suma. Wiem, wiem - kolektory, dotacja, dom zużywa moło energii...

My teraz też mało zużywamy, bo nikogo nie ma przez 12godzin :D , a drzewo darmo - ale tego mam już serdecznie dość.

W nowym domu zużycie energii będzie większe, jest nas czworo, dzieci dorosną i wtedy się zacznie...

 

klimaw, ja nie napisałem że nie chcę PC do CWU. Nie chcę tej z CK, bo za drogo.

Czekam na ofertę PC IVT (kombajn), chociaż bardziej podoba mi się idea drugiej PC (lub inne źródło) do CWU.

Kolektory to przy obecnych cenach gadżet.

A powietrzna PC mroźną zimą... Sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My teraz też mało zużywamy, bo nikogo nie ma przez 12godzin :D , a drzewo darmo - ale tego mam już serdecznie dość.

W nowym domu zużycie energii będzie większe, jest nas czworo, dzieci dorosną i wtedy się zacznie...

U siebie utrzymuję stałą temperaturę 21-22 st. C przez cała dobę. Kominka, ani kotła jak już wcześniej pisałem nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nic zrobionego przez kogoś innego nie potrafisz docenić. :cry:

Pomysł miał rwxw i bardzo dobrze. :wink:

Zastanów się, po co byłby ten plik jak mielibyśmy takie same instalacje,powierzchnie domu,kolektory itp? :D

A tak jest przekrój rozwiązań ,to ktoś kto zagląda popartrzy na instalację i powierzchnię domu najbardziej podobną do swojego domu. :D

Nie chodzi o to by się porównywać. :roll:

 

Ależ ja Was doceniam i podziwiam 8)

Właśnie nie znam chyba zamysłu i dlatego to zle zinterpretowałem i może zbyt drastycznie :x . Mimo to podtrzymuje swoje zdanie :cry: To,że ktoś popatrzy na wielkosc domu i instalacje to nie jeszcze nic nie znaczy. Polska nie jest inkubatorem o takich samych warunkach klimatycznych, a sezon grzewczy pomiedzy strefami klimatycznymi to różnica nawet kilkudziesięci dni, więc i wyniki będą niestety bardzo rozbieżne. Nawet w tej samej strefie te rozbieżności mogą byc znaczne w zależności od usytuowania budynku, więc porównywanie o którym piszesz nie za bardzo ma też wiekszy sens. Jednak takie dane są mimo to cenne i raczej wiarygodne 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ofertę PC IVT (kombajn), chociaż bardziej podoba mi się idea drugiej PC (lub inne źródło) do CWU.

Kolektory to przy obecnych cenach gadżet.

A powietrzna PC mroźną zimą... Sprawdza się?

 

Jeśli mogę tu wyrazic swoje zdanie :) to powiem tak: IVT ma dobre PCi, ale ich rozwiązanie w kombajnach nie jest zbyt optymalne. Za mały zasobnik c.w.u., grzeje się niepotrzebnie kilkadziesiąt litrów wody w płaszczu zewnętrznym i podejrzewam że nastawia się wysokie temp. c.w.u. aby jej nie brakło i aby zbyt czesto nie zgłaszala zapotrzebowania, co zwiększa straty i obniża Cop instalacji.

Może się mylę, może ktoś ma kombajn IVT to ciekaw jestem jaki ma ustawiony cel c.w.u. i gdzie jest czujnik temperatury.

Co do powietrznej pompy to zależy w której strefie klimatycznej i do czego miałaby slużyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki będą niestety bardzo rozbieżne

Dlaczego niestety ? To nie jest porównanie producentów w laboratorium. Moim zdaniem największy sens tych danych to zorientowanie się, jak to na prawdę jest w istniejących instalacjach, a także poznanie zastosowanych rozwiązań. Do tej pory te rzeczy uciekały, a teraz są w jednym miejscu. Oczywiście, że rozbieżności są, bo nie jest to test laboratoryjny, tylko historia działania rzeczywistych instalacji. Jeśli chcesz, to możesz do pliku dołożyć coś co jeszcze by się przydało, czy też go zmodyfikować by było lepiej. Mam jeszcze pomysł na zamieszczenie gdzieś we wspólnym miejscu zdjęć instalacji, czy też fotorelacji po czy w czasie jej zakładania. Ułatwi to tzw. DIY :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...