Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do tych co mają osobny baniak na CWU. 8)

Z czego macie wykonane rurki łączące PC z baniakiem i czy macie je w jakikolwiek sposób zaizolowane? :o

Wydaje mi się , że cokolwiek dużo strat tu jest. :cry:

Sam baniak jest w piance i jest OK. :wink:

 

Witam!

Mam osobno zbiornik na wodę 300 l firmy IVT połączony z PC rurkami w miedzi i nie zaizolowane. Ile jest przez to strat to nie wiem. Instalatorzy mówili, że nie trzeba ocieplać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam!

Mam osobno zbiornik na wodę 300 l firmy IVT połączony z PC rurkami w miedzi i nie zaizolowane. Ile jest przez to strat to nie wiem. Instalatorzy mówili, że nie trzeba ocieplać.

 

Bo zapewne żal im było wydac paru groszy na otulinę, albo jej nie mieli. Straty zapewne są, jakie to zależy od dlugości przewodu i różnicy temp. Wszystko trzeba izolowac bo to prawie nic nie kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko trzeba izolowac bo to prawie nic nie kosztuje :)

Tak też chciałem zrobić. 8)

Masz namiary na jakąś izolację taśmową samoprzylepną , ale lepszą?

Coby najlepiej nie china. :D

 

A potrzebujesz duze ilości :) ? Otulinę kupisz w każdym sklepie instalacyjnym. 8) Z samoprzylepną może byc kłopot, ale może nie jest ona aż tak konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi tutaj o płytę nośną budynku taką bez fundamentów ok. 30 cm grubości z podwójnym zbrojeniem? Chyba za bardzo się nie znam na budowlance :) , ale mogę sobie to wyobrazic 8)

 

Dokładnie o to chodzi. W zasadzie nie widzę wad tego rozwiązanie, a po co kopać i paprać się w błocie (mam wysoko wody gruntowe), potem męczyć się z izolacją, a na końcu i tak wylewać posadzki?

Może uda się połączyć to z podłogówką zasilaną PC :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sys, jeśli już miałaby być powietrzna PC to tylko do CWU.

Podzielcie się wiedzą, jaka jest skuteczność na mrozie? Bo nie mam zaufania do tago rozwiązania.

 

Masz na mysli tutaj typową powietrzną do przygotowania c.w.u.?

Skuteczności na mrozie raczej nie ma żaddnej jeli o tej samej myślimy :) bo min. temp. zasysango powietrza to ok. 0 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie o to chodzi. W zasadzie nie widzę wad tego rozwiązanie, a po co kopać i paprać się w błocie (mam wysoko wody gruntowe), potem męczyć się z izolacją, a na końcu i tak wylewać posadzki?

Może uda się połączyć to z podłogówką zasilaną PC :roll:

 

A czy pod płytą planujesz izolację tzn ocieplenie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego macie wykonane rurki łączące PC z baniakiem i czy macie je w jakikolwiek sposób zaizolowane? :o

Wydaje mi się , że cokolwiek dużo strat tu jest. :cry:

Sam baniak jest w piance i jest OK. :wink:

Zbiornik wraz z pompą usytuowany jest w garażu. Rurki wykonane z miedzi, zaizolowane taką czerwoną otuliną. Gdzieniegdzie miescami ta izolacja nie do końca jest dokładna- są szpary.. które będę musiał poprawić.

I teraz jak wygląda rozkład temperatur garaż<->"pompownia":

w garażu miałem stopni 10.... a w "pompowni" 17. Wniosek więc jest taki że pomimo tych nie do końca dobrze założonych otulin trochę ciepła ucieka i grzeje otoczenie... Co to by było gdyby tych otulin wcale nie było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z akumulacyjnością. :o

Będzie bardzo duża i kompletnie niesterowalna? :roll:

 

Dlaczego? A jak sterujesz zwykłą podłogówkę? Akumulacyjność będzie duża, co pozwoli maxymalnie wykorzystać II taryfę.

Przy czym nie jest powiedziane że tak zrobię. Płyta będzie na pewno, PC i podłogówka też. Czy jedną wylewką, czy druga wylewka na płycie - zobaczymy. Kierobud łapie się za głowę jak o tym słyszy :p

 

Sys, izolacja pozioma wg projektu to 20cm styro (żadnych mostków 8) ).

Co do powietrznej PC - dostałem ofertę z ClimaKomfort - na 10.400zł. Drogo.

Sprawność 3,3 przy temp powietrza 20stC.

Czyli lipa :(

Skłaniam się ku kombajnowi.

Kombajnowi, kombajnu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...