Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

rwxw

Na temat tych taryf ciężko coś powiedzieć , bo przecież ta PC pracuje z mocą modulowaną i pomimo tego , że jest np.tylko jedna taryfa, poprzez to obniżenie mocy może wyjść taniej , niż podbijanie z pełną mocą w systemie dwutaryfowym w taniej taryfie. 8)

To na razie jest duża zagadka i chyba tylko praktyka potwierdzi słuszność jednego lub drugiego wyboru. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To na razie jest duża zagadka i chyba tylko praktyka potwierdzi słuszność jednego lub drugiego wyboru.

To prawda, że jest to nowość, ale sprawność takiej PC nie jest 2xwiększa, gdy pracuje z małą mocą. Trzeba by znaleźć wykres sprawności w stosunku do mocy. Może ktoś taki wykres widział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Bez wiedzy z forum nie poradziłbym sobie z instalatorem. Wyszło, że jestem specjalistą od pomp (ha, ha, ha). Zwiększyłem histerezę z 2 na 5 (nie wiem co to znaczy), wyłączyłem grzałkę i chyba jest dobrze. Sprężarka włącza się średnio 9 razy na dobę,średni czas przebiegu 6 godzin na dobę. W domu ciepło, co prawda na zewnątrz też - 8 stopni. Pierwszy sezon grzewczy. Jeśli możecie odpowiedzcie, czy takie wyniki są ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Bez wiedzy z forum nie poradziłbym sobie z instalatorem. Wyszło, że jestem specjalistą od pomp (ha, ha, ha). Zwiększyłem histerezę z 2 na 5 (nie wiem co to znaczy), wyłączyłem grzałkę i chyba jest dobrze. Sprężarka włącza się średnio 9 razy na dobę,średni czas przebiegu 6 godzin na dobę. W domu ciepło, co prawda na zewnątrz też - 8 stopni. Pierwszy sezon grzewczy. Jeśli możecie odpowiedzcie, czy takie wyniki są ok?

Pompa chodzi 6 godzin na dobę przy + 8 stopniach na zewnątrz? To ile będzie chodzić jak na zewnątrz będzie - 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa tania to 25gr/kWh, a więc COP nie 4 tylko 8, w porównaniu do taryfy całodobowej. Żadna PC tyle nie daje. Mając 2 taryfy i zużycie koło 80% w drogiej wychodzi się cenowo jak przy całodobowej.

 

Nie przesadziłeś z tym 80% ? U mnie to lekko powyżej 60%.

 

Pompa chodzi 6 godzin na dobę przy + 8 stopniach na zewnątrz? To ile będzie chodzić jak na zewnątrz będzie - 8?

 

Myślę że około 13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ska

Jest OK. 8)

Chatka w pierwszym sezonie musi się wygrzać , więc siłą rzeczy będzie to sezon najbardziej energożerny.

2 tygodnie temu miałeś 30 załączeń na dobę , teraz jest zimniej i masz 9 więc postęp jest znaczny. :D

Powoli opanujesz temat. :wink:

Jeśli masz takie możliwości to załóż podlicznik. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze muszę się pochwalic iż miałem zaszczyt gościc w fabryce AlphaInnoTec :). Wart było 8) między innymi zobaczyc robota który zagina rurki miedziane :). Wątpię aby ktorykolwiek producent miał taki przerób 8), a Luxtronik II to nielada wyzwanie dla innych :). Od nowego roku ruszają z połączeniem swioch maszyn z internetem, ale bezpośrednio przez serwer, a nie przez jakieś modemy i oprogramowania :lol: Ciągły zapis danych na pendrivie to już przeszlosc. Innowacja trwa dalej i jest juz pompa powietrzna z rewersem 8). Seria profesjonalna o mocy jednostki 160 kW robi wrażenie 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Bez wiedzy z forum nie poradziłbym sobie z instalatorem. Wyszło, że jestem specjalistą od pomp (ha, ha, ha). Zwiększyłem histerezę z 2 na 5 (nie wiem co to znaczy), wyłączyłem grzałkę i chyba jest dobrze. Sprężarka włącza się średnio 9 razy na dobę,średni czas przebiegu 6 godzin na dobę. W domu ciepło, co prawda na zewnątrz też - 8 stopni. Pierwszy sezon grzewczy. Jeśli możecie odpowiedzcie, czy takie wyniki są ok?

 

Coś jest chyba dalej nie tak. Histereza 5 wydaje mi się przy podłogówce zbyt wysoka. Sprwdz gdzie jest zewnętrzny czujnik temperatury. Powinien byc na północnej scianie i przynajmiej 1,5 m nad ziemią i nie powinno świecic na niego słońce . Jeśli jest w dobrym miejscu to jest coś nie tak albo z krzywą grzewczą albo z górnym zródłem. Jeśli częściowo obiegi grzewcze są zamykane przez elektrozawory to jest za mało medium grzewczego i powinien byc dodatkowo bufor w układzie, aby wydłużyc cykle grzania. Powodem może tez byc pompa obiegowa c.o. która się nie wyłańcza, która studzi obieg i podaje zbyt częste impulsy na sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxtronik II to nielada wyzwanie dla innych :)

 

Too late ;)

 

U mnie od 5 dni zasuwa IVT C7, na razie woda ze ścian mi cieknie (tynki schną).

 

W domu okna rozszczelnione a temp. od wtorku do dzisiaj ranka 18,5stC

 

Mam podlicznik tylko do PCi i robię sobie fotki, będzie jakiś fotodziennik :D

 

to ma byc komentarz do Luxtronika :) ? Instalatorom, którzy montują IVT i byli też w fabryce w Szwecji trochę szczęki opadły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ..jakoś cicho tutaj :wink:

 

Co myślicie o tym ? To trochę stara sprawa ( nie z ostatnich m-cy ) ale nigdy tu nie była omawiana .

To spiralny profil rury przewodowej który pozwala na kontrolowany przepływ turbulentny medium wewnątrz rur kolektora DZ . To w/g znawców jedno z najważniejszych udoskonaleń DZ na przestrzeni 30 lat .

http://www.muovitech.com/folder/pages/muovitech.pdf

Nie mogę niestety otworzyc tego folderu :( , ale z tego co kiedyś widziałem ta rura jest perforowana ale tylko w środku. Od kilku lat tzw. kosze energetyczne z rury perforowanej obustronnej produkuje i ma na to niestety patent jedna z firm austriackich. Nie jest to więc jak wspomniałąs nowością. Owszem przepływ turbulentny coś daje ale większa zewnętrzna pow. styku z otoczeniem chyba jeszcze wiecej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sys

a czy sądzisz że oni patentu nie mają ? a która z firm na rynku polskim używa takich rur na DZ ? ( nowość w tej dziedzinie )

Muovitech to przecież firma szwedzka powstała 2002 r ( największy europejski producent przewodów kolektorowych )

a teraz powstał zakład produkcyjny w Niepołomicach ( od lipca tego roku ) .

Wiem też że pracują jeszcze nad czymś nowym w dziedzinie DZ .

Być może ktoś wykorzystuje też coś podobnego i z zewnętrzną perforacją ( kosze kojarzą mi się bardziej z rurą metalową ) .

Wracając do Twoich zachwytów ...gratulacje :)

ale ..może zechciej nam przyblizyć co takiego ma ten Luxtronic II ...bo wiem ze od jakiegos czasu wypuszczają PC z tym sterownikiem ale nie zauważyłam tam czegoś ...hm ..niezwykłego :wink:

np. powiększyli do 3 przedziałów na dobę były 2 ( o ile pamiętam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sys

a czy sądzisz że oni patentu nie mają ? a która z firm na rynku polskim używa takich rur na DZ ? ( nowość w tej dziedzinie )

Muovitech to przecież firma szwedzka powstała 2002 r ( największy europejski producent przewodów kolektorowych )

a teraz powstał zakład produkcyjny w Niepołomicach ( od lipca tego roku ) .

Wiem też że pracują jeszcze nad czymś nowym w dziedzinie DZ .

Być może ktoś wykorzystuje też coś podobnego i z zewnętrzną perforacją ( kosze kojarzą mi się bardziej z rurą metalową ) .

Wracając do Twoich zachwytów ...gratulacje :)

ale ..może zechciej nam przyblizyć co takiego ma ten Luxtronic II ...bo wiem ze od jakiegos czasu wypuszczają PC z tym sterownikiem ale nie zauważyłam tam czegoś ...hm ..niezwykłego :wink:

np. powiększyli do 3 przedziałów na dobę były 2 ( o ile pamiętam )

 

nie znam sterownika IVT ale chłopakom którzy montują IVT szczeny trochę opadły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 4 poziomy: użytkownik, instalator, serwis, producent. Menu uzytkownika bardzo proste w obsłudze. Asystent uruchomienia, ktory na podstawie nr schematu dobiera sobie parametry i rozpoznaje rodzaj PCi. Dane pracy Pci można zapisywac na pendrivie. A tak to za dużo opisu trzeba wejsc na strone i poczytac troszkę :). Możliwe jest chłodzenie aktywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 4 poziomy: użytkownik, instalator, serwis, producent. Menu uzytkownika bardzo proste w obsłudze. Asystent uruchomienia, ktory na podstawie nr schematu dobiera sobie parametry i rozpoznaje rodzaj PCi. Dane pracy Pci można zapisywac na pendrivie. A tak to za dużo opisu trzeba wejsc na strone i poczytac troszkę :). Możliwe jest chłodzenie aktywne.

 

No ja powiem tak... Samego sterownika nie widziałem, ale przeczytałem instrukcje instalatora i usera. W porównaniu z nowym sterownikiem NIBE ma funkcje niemalże identyczne, ale NIBE ładniejszy i bardziej kolorowy ;)

 

Sterownika IVT nie znam tak dobrze bo już wcześniej wykluczyłem to ustrojstwo ze względu na sterownik ;)

 

Co do chłodzenia aktywnego - to trzeba dokupic moduł do tego, natomiast prawdą jest to że Luxtronik II to obsługuje. Natomiast od 3 tygodni czekam na odpowiedź NIBE czy do nowych PCi z nowym sterownikiem można zapodać moduł aktywnego chłodzenia i na razie cisza jak makiem zasiał ;) Może mają sterownik tylko nie wiadomo czym on ma sterować :p

 

Co ma takiego w sobie seksownego sprężarka Mitsu, to nie wiem, może powiesz parę słów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartbk

może gdzies zapodziali Twoje zapytanie . Wiadomo że nie każdemu potrzebne jest aktywne czy pasywne chłodzenie ..więc dodatkowe moduły ( nadstawki nad PC ) sprawdzały się jak trzeba ( po co umieszczać w PC coś co będzie niewykorzystane i płacic za całą PC wyzszą cenę )

i zawsze były sterowane z jednego sterownika ( nie zauważyłam jakiegos innego na nadstawce ) . Tym bardziej teraz w nowych sterownikach musi być sterownie wszystkim ( teraz F 1245PC ma opcję pasywną już w sobie ( ( nie trzeba nadstawki )) a aktualizacje oprogramowania oraz inne mogą zostać sparametryzowane poprzez port USB )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, raczej nie zgubili bo się przypominalem kilka razy. Wyobraz sobie na przyklad, ze aktywne chlodzenie nie dziala z PCi 1245. Nie da się tego tam dołożyć według NIBE i ich strony WWW.

 

Więc to nie jest tak że to jest kwestia tylko sterownika, ale po prostu tego czy można załączyć sprężarkę w rewersie - bo pasywne chłodzenie jest banalne po prostu sprężarka nie bierze w tym udziału.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...