Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bartbk

No ,merytorycznie to swoją odpowiedzią wniosłeś ogrom wiedzy. :D

Jakbyś nie zauważył to temat wątku jest:

POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi. 8)

Może powinieneś tu zajrzeć dopiero jak zainstalujesz PC i będziesz miał jakieś przemyślenia na tematy rzeczywistej jej pracy, bo jak na razie ,to tylko są twoje wywody ( i złośliwości pod adresem innych ) na temat czasów zwrotu. :cry:

Nudne się już to robi. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartbk

No ,merytorycznie to swoją odpowiedzią wniosłeś ogrom wiedzy. :D

Jakbyś nie zauważył to temat wątku jest:

POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia, uwagi. 8)

Może powinieneś tu zajrzeć dopiero jak zainstalujesz PC i będziesz miał jakieś przemyślenia na tematy rzeczywistej jej pracy, bo jak na razie ,to tylko są twoje wywody ( i złośliwości pod adresem innych ) na temat czasów zwrotu. :cry:

 

A jak z twoimi czasami zwrotu jeśli chodzi o HPAC?

Wrzucałeś to do swojego pliku?

Kiedy to się zwróci?

 

Nudne się już to robi. :cry:

 

Nawet nie widzisz jak śmieszny jesteś... Sam się przyczepiłeś zwrotu z HAPC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sys

a ja się z Tobą poprzekomarzam :) , jest Nibe 1330 ..i jest ona 60 kW i ponieważ mozna łączyć w kaskadę do 9 jednostek ..więc 60x9 = 540 kW ....

a i jesli chodzi o asortyment to ciekawe kto wygrywa ...może porównamy ? ( tylko żeby wyróżnikiem nie było do ustawienia wewnętrznego i zewnętrznego :)

oczywiscie trzeba przyznać że Alpha przoduje jeśli chodzi o moc jednej PC dużej mocy ...bo są 33 , 108 i 160 kW w zaleznosci od tego czy powietrze czy woda czy glokol )

 

Bonetka :) się przekomarza :wink:. 9 pomp owszem może zastąpic 4 :)

Chcesz naprawdę porownywac asortyment powietrznych nawet bez wyróżnika:lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee nie chcę ale pożartować można :)

 

zobaczcie jak gdzie indziej prowadzą zapiski odnośnie instalacji i zużycia...no tam ze 100 użytkowników....

http://wp-verbrauch.in-tostedt.de/index.php?button=verbrauch

Przyznajcie że fajne :) .....można wejść na każdego zobaczyć dane tej osoby , jaki dom , jaki kolektor i inne , mapa też fajna bo od razu widać gdzie dany dom

wiecie że w/g danych z ubiegłego roku zebranych przez europejski instytut PC ...największy przyrost jest we Francji, póżniej Szwecja ,Norwegia , Niemcy , Francja , Włochy , najmniejszy w Austrii i Szwajcarii.

 

Sys ...policzyłeś ilu ludków ( jaki % wszystkich ) ma Apha :lol:

 

Panowie ...proszę ....

 

a tu w czasie rzeczywistym ( ale ten wyżej podoba mi się bardziej ) http://www.heliotherm.com/livedaten/live.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jak gdzie indziej prowadzą zapiski odnośnie instalacji i zużycia...no tam ze 100 użytkowników....

http://wp-verbrauch.in-tostedt.de/index.php?button=verbrauch

Przyznajcie że fajne :) .....można wejść na każdego zobaczyć dane tej osoby , jaki dom , jaki kolektor i inne , mapa też fajna bo od razu widać gdzie dany dom

 

Nie znam niemieckiego, ale czy kolumna AZ to po naszemu COP? Jeśli tak, to jeden wynik znalazłem, gdzie wynosi on 7,27!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami użytkownicy wpisują i wypałniają te tabelki

Tecolar 5 kW solanka ( 5,8 ) bo o niej mowa ma dla 0/35 COP 4,3 ...no ale jak ktoś ma bujną wyobrażnię albo nie umie liczyć ...to są takie kwiatki :wink:

( w tym drugim też są takie )

Sledz

a może spróbuj sobie zainstalować tłumaczenie stron przez google toolbar i ..same się bedę tłumaczyć :) ( lepszy rydz niż nic )

http://www.google.com/intl/pl/toolbar/ie/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie jak gdzie indziej prowadzą zapiski odnośnie instalacji i zużycia...

Rzeczywiście bardzo fajne. Jak będziemy mieć tylu użytkownikow, to też trzeba będzie zmienić sposób zapisów na poziomy :wink: . Na razie przy kliku sztukach to co mamy chyba jest bardziej czytelne. Co do dokładnych danych instalcji, to kazdy moze dolozyc linka do googlemaps, jeśli tylko chce. Jak będę miał chwilę czasu, to ujednolicę informacje o instalacjach, podobnie jak to jest u nich, ale najpierw chciałbym dokończyć relację z budowy mojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonetka niestety nie liczyłem ile ma Alpha :), ale skoro kupili robota to zapewne mają co robic :) . Jest to młoda firma bo działa na rynku dopiero 10 lat, ale już dziś produkują ok. 50 tyś sztuk rocznie. W tym ok. 50% stanowią urządzenia dużych mocy produkowane i sprzedawane z logiem SIEMENS-a.

Mloda jednak nie oznacza bez doświadczenia jak widac skądś je wynieśli a zapewne się domyślasz skąd :) [/code]

Pozdrowionka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się w ubiegłym tygodniu z producentem pomp JAG NA, .....

Najciekawsze napiszę na koniec - zaproponowana cena całej instalacji wod-kan-co to 65-70 tys. Dom około 200 m2,.

 

Jak na pompę garażową żadna rewelacja.

Odwierty pilotażowe wykonuje się dla dużych instalacji, przy ktorych można czasami zaoszczędzic trochę grosza, a nie dla 2 lub 3 odwiertów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tyle że

pierwsze pompy sprzedał Calmotherm Pompy AG pod szyldem jeszcze Thermotechnik Bauknecht TTB ..póżniej go przejął .

Schulthess Group w 2000 roku przejał Alpha Inno Tec z Niemiec i Calmoptherm ze Szwajcarii a w 2001 r przejeli pompy grzewcze Siemensa w Niemczech i Austrii . Pózniej przejęli jeszcze Genvex A / S, Haderslev (Dania)

( klimatyzacja , wentylacja , ) ( 2004 ) KKT Kraus Kälte-und Klimatechnik GmbH ( 2005 ) i Corona Solar GmbH ( 2007 ) Tholey-Theley (Niemcy ) .

Jest jeszcze Alpha Inno Tec Sun ( to dawna Corona Solar ) jako spółka zależna od Alphy .

RWXW

ale ja tylko tak z ciekawości chciałam pokazać .

Nie jako jakikolwiek zarzut , absolutnie . Cieszę się że jest tak jak jest , że się rozwijamy .., że jest ciekawie ...że każdy może znaleźć pomoc ...i ogólnie jesteśmy jedną Rodziną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Sys ...policzyłeś ilu ludków ( jaki % wszystkich ) ma Apha :lol:

 

Aplha - 9

Nibe - 14

 

 

Sledz

a może spróbuj sobie zainstalować tłumaczenie stron przez google toolbar

Prawy górny narożnik strony - flagi narodowe i mamy po polsku (no tak w miarę po polsku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w Kulumbach ....to Dimpex króluje :D ( ma tam zakład )

no nie wspomnę o konferencji z 8 lipca tego roku gdzie miał wykład przedstawiciel Alpha ( chwilł się tym terminem 800 KW :lol: ) wsród 60 firm z Bawarii i Niemiec z okazji Dnia Energii

Gorgio

dziękuję za policzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Pompa załączyła się 3 razy na dobę, pracowała 5 godzin. W domu temperatura taka, jaka ustawiłem. Gdyby nie Wasze podpowiedzi nadal szalałaby prawie na okrągło.
Nie ma tak lekko ;).

Napisz (dla potomnych), co zrobiłeś, że z tych 30 włączeń na dobę - http://forum.muratordom.pl/post3782270.htm#3782270 , doszedłeś do 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

takie pytanko z ciekawosci mej,

czy umiejscowienei PC ma zwiazek z wydajnoscia ukladu grzewczego ?

Chodzi mi o to czy stojaca pompa w pomieszceniu nr4 bedzie miala problem aby doporwadzic cieplo w podlogowce rownomiernie po calym domu ? (np by dT GZ byla ok)

 

http://projekty.muratordom.pl/miniatury/pliki/dom_371_3_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...