Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

odnoścnie CK - dostałem od nich I wycenę bez podłogówki, następnie grzecznie poprosiłem o drugą z podłogówką i rabatem :D

Pan obiecał dosłać, minął tydzień, drugi, ponowiłem zapytanie i nic :(

Miał ktoś z nimi takie doświadczenia?

Inne firmy (kuj-pom) też nie grzeszą spełnianiem obietnic...

 

Tomi, od kiedy mieszkasz? Bo to bardzo dużo wg mnie.

 

 

Niestety ale ja miałem to samo. dopiero ko telefonie i po 3 dniach pojawila sie wycena, Chyba brakują im mocy przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odnoścnie CK - dostałem od nich I wycenę bez podłogówki, następnie grzecznie poprosiłem o drugą z podłogówką i rabatem :D

Pan obiecał dosłać, minął tydzień, drugi, ponowiłem zapytanie i nic :(

Miał ktoś z nimi takie doświadczenia?

Inne firmy (kuj-pom) też nie grzeszą spełnianiem obietnic...

 

Tomi, od kiedy mieszkasz? Bo to bardzo dużo wg mnie.

 

 

Niestety ale ja miałem to samo. dopiero ko telefonie i po 3 dniach pojawila sie wycena, Chyba brakują im mocy przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto się tam wybrać - mam <150km, więc nie ma tragedii, a mam kilka wątpliwości.

Co by nie mówić, pierwszy kontakt był bardzo dobry - inni mają kłopot z odpisaniem nawet na pierwszego maila.

 

Ma ktoś PC z firmy http://www.artsanit.pl/ ?

Proponują 600mb kolektora na podmokłej działce dla 174m2 podłogi. Strasznie dużo, wołają za to 15kzł (sam kolektor, kopara moja).

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600mb kolektora na podmokłej działce dla 174m2 podłogi. Strasznie dużo, wołają za to 15kzł (sam kolektor, kopara moja)

Jeśli wydaje Ci się że za dużo, to przy tej cenie kolektora, metodą "zrób to sam" jesteś w stanie zaoszczędzić około 10kzł, a zrobisz to w 3-4 dni. Nie jest to takie trudne jak się wydaje. Kiedyś Terplace pisał też jakich błędów należy uniknąć żeby było dobrze. Wybór jak zwykle należy do inwestora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, jak to działa, czy to urządzenie dobrze sobie radzi jak jest zimno?

Inne będą koszty grzania CWU jak jest +15, a inne jak jest -15stC (słaby COP), więc to 2,40zł nie jest chyba miarodajne.

mam taki VT 152:

http://www.karbon.com.pl/pdf/hoval_combival_wt%20.pdf

działa jak mała klima :lol:

w styczniu 2009 zużył 90kWh, w lutym 2009 - 92 kWh (temp. zewnętrzne cały czas poniżej 0, w porywach -15, -22)

w maju 2009 - 62kWh, w sierpniu 2009 - 81 kWh (dane z podlicznika uwzględniają cyrkulację)

Podgrzewacz zimą wykorzystuje powietrze o temp. ok 5 stC, czasami niższej. U mnie stoi praktycznie w garażu nieogrzewanym i z niego ciągnie powietrze. Zaletą jest osuszanie garażu. Przez noc wyciągnie z 90% do 60% wilgotności.

2,4 zł/dzień jak najbardziej miarodajne.Przy zastosowaniu II taryfy mi wychodzi 0,8-1,2 zł/dzień (przyjmując średnio 0,4 zł/kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu, aby nie ujawniać takich informacji :roll:

 

Dom 147m2, w kolektor w bardzo mokrym gruncie (woda od 50cm), zapotrzebowanie na moc cieplną - 8,6kW, straty ciepła - 55W/m2

 

1. CK:

 

PC Pro D8 EuS z kolektorem - 6580 EUR (kolektor 800EUR)

Ciepłpciąg, węzeł cieplny, kociołek, montaż i uruchomienie - 6950 PLN

PC do CWU - 10400 PLN

 

Suma - około 48000 PLN

 

2. Eko-Tech

 

PC IVT HT plus C9 - 30000 PLN + kolektor - 8770 PLN

Zasobnik CWU 165l i zbiornik CO 60l - 0 PLN

Pompka, rury, art. instal. i montaż - 8000 PLN

 

Suma - około 47000 PLN

 

3. Art-Sanit

 

PC Buderus WPS 7 - 23000 PLN + kolektor 600mb 15000 PLN

PC WPT 300M (z zasobnikiem 300l) - 8000 PLN (sam zasobnik - 5000 PLN)

Art. instalacyjne, montaż - 2500 PLN

 

Suma - 48500 PLN

 

Ceny brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem ofertę na ZiriusM2 7kW:

- pompa wraz z rurami kolektora ziemnego ~ 29.000 PLN brutto

- regulator pogodowy ~ 1.800 PLN brutto.

- koszt montażu i uruchomienia zestawu pompy ciepła do zbiornika wraz z zakopaniem kolektorów ziemnych wynosi ~ 5.000 PLN brutto.

 

czyli mniej więcej: 35,8tyś

 

Wychodzi o 12tyś taniej niż wcześniej przedstawione oferty. Czemu nie bierzecie tej pompy po uwagę? Pompa 9kW nie jest wiele droższa od 7KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W marcu 2010 rozpoczynam budowe domu.

Bede musial zdecydować sie na wybór sposobu ogrzewania. Niestety gaz z sieci mogę uzyskać w peryspektywie 1-2 lata od ukonczenia budowy (zakladam że dom wybuduję do jesieni 2010r przez zime chce prowadzic prace wykonczeniowe wewnatrz) wiec musze myslec o ogrzewaniu już w sezonie 2010-2011. Zastanawiałem sie nad rozwiazaniem tymczasowym: gaz ze zbiornika, ogrzewanie prądem i inne sposoby. Jednak z czasem dochodze do przekonania że mój problem rozwiazuje PC.

Nie wiem ile kosztuje PC dla mojego domu ale na poczatek policzyłem gdzie mogę oszczedzic rezygnujac z II alternatywy czyli gazu

1. rezygnuje z jednego komina (ok 4000zł)

2. nie płace za przyłacze z gazowni (ok 1500zł) i przyłacze do domu (ok3500zł)

3. Nie kupuje pieca CO (ok 4000zł)

4. tymczasowe rozwiazanie rezygnuje ze zbiornika oraz wszystkich kosztów z nim zwiazanych w ciagu 2 lat (ok 5000zł)

razem daje mi to sume 18000zł

Teraz mam pytania:

Dom o pow.u. 162m kw

Garaż w bryle budynku, razem Pow.C 194m kw

Budynek piętrowy, bez skosów, ogrzewanie podłogwe.

Dom wybuduje z ceramiki, dobrze ocieple (20cm styropian) zainstaluje reku.

Pytanie do doswiadczonych, jakiej mocy PC powinienem wybrać, kogo polecacie jako sprzedawce-instalatora w/w urzadzenia. Dom buduje w okolicach Piaseczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC Buderus WPS 7 - 23000 PLN + kolektor 600mb 15000 PLN

No, to dyche za kolektor jeszcze z tego możesz urwać i wyjdzie 38kzł :wink: Trochę bez sensu jest też druga PC do cwu, niby zamiast reku, ale zastanów się, czy chcesz wentylować dom z taką wydajnością (piszą 450 m3/h a to dosyć sporo i tyle raczej będzie ciągnąć w czasie działania). Jeśli nie, to kolejne 3-4kzł do przodu. Z pozostałych ofert trudno coś urwać, no może z CK zamiast 2-iej PC do cwu odpowiedni zawór i integracja cwu z główną PC powino dać oszczędność rzędu 5kzł.

akiej mocy PC powinienem wybrać

Jak wynika z naszej tabelki z instalacjami i zuzyciem, to 7-8kw powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom wybuduje z ceramiki, dobrze ocieple (20cm styropian) zainstaluje reku.

 

Jak zwykle będę się upierał, że przy PCi reku się nie opłaca. Po odliczeniu kosztów energii zużytej przez centralę i wymiany filtrów, okaże się że rocznie zaoszczędzisz ze 200 zł.

To jest oczywista oczywistość. Reku odzyska tej energii może tyle żeby zapłacić za prąd który zjedzą wentylatory, filtry jakiś serwis być może i czyszczenie. Na pewno nie zostanie na wymianę go po 20tu latach. Zresztą przy 20cm ocieplenia PCi też się nie opłaca.

 

Warto jednak dodać, że reku pozwoli znacznie obniżyć moc całej instalacji PCi i CO.

 

Ostatnio w związku z konferencja klimatyczna w Kopenhadze jeden z naszych polityków przekonywał że jedyne co się Polakom opłaca to ryć za węglem w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku zainstaluję dla komfortu, swieze powietrze jest dla mnie wazniejsze niz te kilka zl oszczednosci.

Jesli nie PC to co ?

Gaz ze zbiornika ? to mi sie opłaci ?

 

Eno zbiornik to na pewno nie. Albo PCi albo prąd w drugiej taryfie. Moim zdaniem niezły może być też kominek na drewno ale to już tzreba obsługiwać, czyścić, ...

 

Ja jeszcze nie zrobiłem OZC ale sądzę, że czas zwrotu PCi w moim przypadku (rekuperator+dużo styropianu+ciepłe okna) bedzie wynosił około 20 lat albo i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...