Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

P.S. Sorry, ale nick jakiś pokrętny zrobiłeś :wink:

 

Sorry, nie ja zrobiłem tylko Pan Moderator, chyba mój pierwotny nick był nieregulaminowy.

Teraz czekam na zmianę ;)

 

Czy to będzie tańsz alternatywa...?

Wątpię, ale nie zaszkodzi zapytać.

 

pompiarz, a Ty co instalujesz? Z Torunia masz blisko do mnie.

 

Z "firmówek" mam autoryzację właśnie NIBE. Cenowo wychodzą ciekawie, ale na scroll'u są dopiero od 10kW wzwyż.

 

Natomiast większość moich klientów wybiera moje konstrukcje, z uwagi na lepsze ceny mówiąc wprost, lepsze warunki gwarancyjne (pełne 5 lat bez udziwnień) i niższe koszty serwisu i ewentualnych napraw po gwarancji.

Do wyboru, do koloru.

 

Nie montuję tradycyjnych kotłowni, zajmuję się wyłącznie pompami ciepła i chłodnictwem.

Od 1993 roku.

 

W każdym razie, zapraszam do mnie na konsultacje. Mogę zaproponować bardzo ciekawe rozwiązania i bardzo konkurencyjne ceny.

Faktycznie masz niedaleko ;)

Pozdrawiam, Piotr

 

PS. Proszę pytać, podpowiem co nieco w temacie PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w twoim dzienniku że domek masz ok 140m2, 16kW pompa to dużo za dużo.

 

Planuję 215m2, w tym garaż 33m2 nieogrzewany.

Ale 16kW rzeczywiście za dużo.

 

Czy ktoś użytkuję pompę Stiebel-Eltron? Jak się to sprawuje, czy ew. powinienem innej pompie myśleć?

 

Mam 220 m, garaż 33 m nieogrzewany, kotłownia nieogrzewana. 10 kw całkowicie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuję ludzi którzy korzystają z pompy viessmana 242 g lub kogos kto sie w niej orientuje. Otóż kompletnie nie moge poradzic sobie z jej ustawieniem.

Przegrzewa mi dom załączając przy tym grzałki. Nie reaguje na osiągniętą temperature na czujniku wewnetrznym. Przez to mam cały czas za ciepło. Proszę o pomoc podpowiedź cie mi jakich parametrów pilnować co sprawdzić jak ustawić aby mieć całą dobę w domu 19-20 stopni - taka temperatura jest dla nas komfortowa pozdrawiam i czekam n apodpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuję ludzi którzy korzystają z pompy viessmana 242 g lub kogos kto sie w niej orientuje. Otóż kompletnie nie moge poradzic sobie z jej ustawieniem.

Przegrzewa mi dom załączając przy tym grzałki. Nie reaguje na osiągniętą temperature na czujniku wewnetrznym. Przez to mam cały czas za ciepło. Proszę o pomoc podpowiedź cie mi jakich parametrów pilnować co sprawdzić jak ustawić aby mieć całą dobę w domu 19-20 stopni - taka temperatura jest dla nas komfortowa pozdrawiam i czekam n apodpowiedzi

 

A czujnik temperatury zewnętrznej posiada czy tylko bazuje na wewnętrznym?

 

Masz samą podłogówkę czy kombinację podłogówki i grzejników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuję ludzi którzy korzystają z pompy viessmana 242 g lub kogos kto sie w niej orientuje. Otóż kompletnie nie moge poradzic sobie z jej ustawieniem.

Przegrzewa mi dom załączając przy tym grzałki. Nie reaguje na osiągniętą temperature na czujniku wewnetrznym. Przez to mam cały czas za ciepło. Proszę o pomoc podpowiedź cie mi jakich parametrów pilnować co sprawdzić jak ustawić aby mieć całą dobę w domu 19-20 stopni - taka temperatura jest dla nas komfortowa pozdrawiam i czekam n apodpowiedzi

 

A czujnik temperatury zewnętrznej posiada czy tylko bazuje na wewnętrznym?

 

Masz samą podłogówkę czy kombinację podłogówki i grzejników?

 

Jest czujnik zewnetrzny i wewnętrzny u góry i na dole jest podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czujnik zewnetrzny i wewnętrzny u góry i na dole jest podłogówka

 

Spróbuj wyłączyć w ogóle wewnętrzny i sterować wyłącznie zewnętrznym.

 

Albo, jeśli to możliwe, zmienić maksymalnie proporcje wpływu na sterowanie na korzyść zewnętrznego.

 

Prawdopodobnie bezwładność układu jest zbyt duża i pompa nie mogąc osiągnąć nastawionej temperatury na czujniku wewn. załącza grzałki, nagrzewa podłogę nadmiernie, która potem jeszcze przez kilka godzin oddaje ciepło przekraczając nastawioną temperaturę o parę stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kojarzy czy były rozważania w tym wątku o dolnym źródle w postaci zbiornika wodnego? Jeżeli tak to na której mniej więcej stronie?

http://forum.muratordom.pl/post3926260.htm#3926260

 

Mało tam jednak jest. To teraz zapytam czy było rozważane coś takiego jak na tym szkicu i co o tym myślicie? Ponieważ stoję przed decyzją zakupu działki i muszę osiągnąć jakiś kompromis pomiędzy jej wielkością, ceną i koniecznością wygospodarowania miejsca na DZ. PC już posiadam a nie będę korzystał z usług firm zajmujących się tym zawodowo rozważam inny sposób na zbudowanie DZ przy małych wymiarach działki. To co jest na szkicu to taki bufor i DZ w jednym. Proszę o krytykę tego "czegoś".

Gzie są słabe strony?

 

Dodam, że myślę o zestawie trzech takich buforów na których stałyby kolektory i cały sezon letni wciskałyby ciepło do tych baniaków. Tak aby na jesieni mieć 60m3 ciepłej wody i trochę ciepłego gruntu wokół baniaków. W zimie wężownica pracowałaby dla PC.

 

Inna opcja jest taka że kolektory pracowałyby bez wężownicy bezpośrednio pobierając wodę z baniaka.

 

Co o tym myślicie?

 

http://img517.imageshack.us/img517/8301/20100118232855x641.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie pominę czy taka ilość wody wystarczy do zgromadzenia wymaganej energii.

Zapytam od strony technicznej - jak sobie wyobrażasz kopanie ponad 7-metrowego dołu???? I wykonanie tego betonowego zbiornika? To będzie składane z kręgów, jeśli tak to nie będzie szczelne.

A może szalunki i wylanie betonu?

Naprawdę nie wyobrażam sobie tego.

Cała ta akcja będzie droższa od odwiertów. Przy tym ryzykowna i kłopotliwa w używaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...