Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na rękę 10% z lokaty – chyba też ERA.

A kto piszę,że z lokaty ?? Nie ma innych możliwości ? 10% to minimum ;)

Musze przyznac ze ewenement.

Czlowiek, ktory potrafi zarobic minimum 10% zaglada na forum, kombinuje wybor systemu grzewczego, liczy koszty etc. Toz Ty powinienes lekka reka kupic gotowy, wyposazony dom, razem z palaczem nadwornym ;-)

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powracając do pytania chciałbym poznać Wasze zdanie na temat pomp Ochsnera - czy to dobry sprzęt czy po prostu tak się cenią?

 

Już chyba na tym forum było coś o kłopotach z Ochsnerem.

Pompa jak pompa, jak każda inna. Warta tyle ile instalator co ją montuje. A z tym jest coraz słabiej, bo biorą się za montaż już prawie wszyscy. Tylko że PCi wymaga trochę doświadczenia (te można zdobyć na kilku smutnych klientach) jak i "zaangażowania intelektualnego" (a z tym już trudniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię,tylko chciałem wysłuchać jakiś racjonalnych przesłanek,które każą umoczyć 60tys.zł,z ciekawości,na 191 stronach jest za dużo info,żeby wyłapać czy na PC można zarobić ;)

Ten wątek jest dla posiadaczy PC, wypowiadają się na temat swych doświadczeń. Niektórzy szukają rozwiązania swych problemów. Na temat zasadności wyboru można podyskutować na innych wątkach. Tam się zdziwisz, że twoja propozycja będzie ostro skrytykowana przez przeciwników CO jako zbyt kosztowna inwestycyjnie :). Zwracam ci na to uwagę, choć sam wcześniej z podobna refleksją tutaj "wyskoczyłem", no ale ja jestem trochę usprawiedliwiony, bo jestem posiadaczem PC :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój. Kpina i tyle :evil:

 

Ludzie kupują auta i nikt nie myśli żeby się zwróciło.

Kupują zaje... drogie telewizory i nikt nie myśli żeby się zwróciło.

Kupują mase rzeczy, ale tylko przy PC jest temat: kiedy mi się to zwróci??

 

tego się już nie chce czytać.

 

Aha, i proszę mi o wskazanie tej pięknej ( pewnej!! ) inwestycji, która przyniesie mi taki odsetek od tej kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię,tylko chciałem wysłuchać jakiś racjonalnych przesłanek,które każą umoczyć 60tys.zł,z ciekawości,na 191 stronach jest za dużo info,żeby wyłapać czy na PC można zarobić

 

Znajdź sobie moje wyliczenie sprzed kilku stron a zobaczysz, ze może mi się to zwrócić w porównaniu z twoim systemem w jakieś 4-5 lat. Nie warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się komfort ?Ogrzewanie cały rok? Tanio ? Ok. Koszt instalacji wodnej elektrycznej to jaki koszt ? 10tys-15tys ? Zostaje 50tys.zł,nie mówię o lokacie bo to dla emerytów lub krótkowidzów ;)

Rocznie z 50 kawałków przybędzie 10%...wystarczy na roczne opłaty za ogrzewanie ??? A kasę ciągle mamy :D

 

Nie zapominaj że te 50tys co roku jest coraz mniej warte ;) . Jak liczyć to dokładnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wystarczy poszukać i pomyśleć

Dla ludzi z dużymi coyones :

http://fundusze.wp.pl/sort,group,typ,AK,notowania.html

Dla ludzi z jajami:

http://fundusze.wp.pl/sort,group,typ,SW,notowania.html

Dla ludzi z wydmuszkami:

http://fundusze.wp.pl/sort,group,typ,OK,notowania.html

Dla ludzi bez jaj:

LOKATA

 

To znaczy, że wchodzisz na to forum, żeby wyśmiać rozwiązanie ogrzewania w postaci pomp ciepła i pochwalić się, że jesteś gość z jajami:) Super fajne zajęcie, ale znałem takich, którzy też mieli jaja a potem płakali w rękaw jak wszystko zaczęło się sypać więc spokojnie. Poczekamy, zobaczymy. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wszelkie obliczenia to wróżenie z fusów.

Jak będą się kształtowały ceny nośników energii - tego chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć?

Jakie będą zimy ? W świetle ocieplenia klimatu ta w tym roku jakaś dziwna jest.

Czym bardziej zimno to szybciej się zwraca PC - w tym momencie inni płaczą ostro oszczędzają, uzupełniają magazyny opału a ceny teraz z kosmosu.

Inwestując pieniądze na jakiś funduszach i ogrzewając się prądem przeżywasz podwójny stres- 1)co się dzieje z moimi pieniędzmi 2) niech ta zima się wreszcie skończy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piec na olej kiedy Ci sie zwróci w porównaniu do węgla??? koleżanka ma piec na odpady za...600 zł. pali doslownie wszystkimi śmieciami z domu... to dopiero jest oszczędność. To po co wywalac na piec w super hiper technologi z dopalaniem spalin o wysokiej sprawności jakieś 12000,- ( albo lepiej) i płacić koło 4 -5 ??? nie wiem ilu tysięcy rocznie za olej jak można wywalić do pieca obiery od ziemniaków i trochę chrustu z lasu :lol: A resztę ( z tej różnicy od pieca) :lol: walnąć w akcje i dostać 200% po dupie w razie krachu na giełdzie. Ale będzie lux, za 30 lat będzie po recesji to się zarobi, może życia starczy... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przeżywasz podwójny stres- 1)co się dzieje z moimi pieniędzmi 2) niech ta zima się wreszcie skończy. :)

rume-trafiony zatopiony. :D

On jeszcze jest teoretykiem i myśli nawet o tym , że koszt pieca na pellety jest za wysoki w stosunku do kosztu pieca elektrycznego (poczytajcie jego inne posty).Cóż więc cena PC do pieca elektrycznego-kosmos. :wink:

Arturo72

Bez urazy.Ściągnij trochę klapki z oczu. :cry:

Nie tylko to jest dobre, co ty chcesz zastosować. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy Wam się to zwróci i jaki widzicie sens w PC bo ja nie widzę opłacalności inwestycji rzedu 60-70tys.zł ale jak ktoś wyjeżdża z głupimi tekstami to musiałem się odezwać.

 

co to znaczy zwróci? a kiedy zwróci się piec gazowy?

o zwrocie z inwestycji mozna mówić wówczas kiedy zyski przewyższą nakłady a wszystko co związane z ogrzewaniem nie przynosi żadnych zysków tylko kolejne koszty

 

nic osobistego, ale mówienie "się zwróci" jest bez sensu

 

opłacalność - no tu zależy co bierzemy jako najlepszą alternatywę - gaz, węgiel? pelety? a może ciepły koc?:p

 

ponadto wyliczanie opłacalności jest bez sensu jeśli bierze się pod uwagę alternaty zawierające w sobie ryzyko....

załóżmy... koszt domu 1mln, zakładając że na jakims funduszu otrzymamy 10% czyli 100k rocznie to nie ma sensu budować domu, bo za 60k wynajmiemy dom i 40k zostanie tzw zyskiem ekstra, nieprawdaż?

 

więc liczenie opłacalności rownież ma bardzo ograniczone zastosowanie

 

ehhh czuję że te argumenty jakiekolwiek by nie były nie przekonają większości twardogłowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie wydają pozwoleń na piece węglowe. Gazu ziemnego też nie chcieli podłączyć, więc pozostał gaz z butli i olej opałowy. Bez wahania zdecydowałem się na PC. Gaz i olej kiedyś się skończy, a prąd będzie zawsze! Te 60 tys. to dla jednych dużo dla innych nie. Gdyby nie PC to pewnie wydałbym te pieniądze na nowe auto, więc dziwi mnie to podejście pewnych osób odnośnie zwrotu kosztów. Jak ktoś chce całe życie oszczędzać to najlepiej niech mieszka u swoich rodziców!

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodzę,przyszłośc jest mglista tym bardziej nośników energii dlatego na chłopski rozum i na szybko bez kalkulatora:

mam 70tys.zł do wydania i przy okazji zastanawiam się nad ciepłem w domu powiedzmy 200m.kw.

Pykam sobie PC+podłogówka,itd i rachunek roczny 5-6tys.zl i nie mam 70tys.zł

Pykam sobie piec elektryczny+podłogówka,itd i rachunek roczny 8-9tys.zł i mam jeszcze do dyspozycji ok.40tys.zł

Rocznie zaoszczędziłem 3-4tys.zł ?? Chyba jednak nie.

Rozpatrujemy tylko słabą lokatę 5-8% z 40tys.zł to jest 2-3tys.zł

Ile zaoszczędziłem przez rok ?Kiedy zwróci się PC ?

Ktoś zakwestionuje wyliczenia ?

 

Nikt tego nie zakwestionuje bo niestety nie jestes pierwszy ktory na to wpadl:) kupic piec elektryczny a reszte na konto na procent ..potem sie okazuje ze wanne za 10tys dokupil i glazure po 200zl za m2..i kasa i tak sie rozeszla a rachunki trzeba placic..tak wiec chcesz oszczedzac zrob jak uwazasz przeciez nikt tu nie bedzie ciebie przekonywal ze masz wydac 60tys jak mozesz 8tys prawda..:)

kup piec elektryczny ,ekogroszek czy co tam chcesz i badz szczesliwy ze swojego wyboru

pozdr

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie wydają pozwoleń na piece węglowe.

A co to za kraj? :lol:

 

Ha, ha, ha! Dobre pytanie! W Polsce, miejscowość Złotów (w okolicznych wioskach nie ma jeszcze tego problemu) nie dostaniesz pozwolenia na zamontowanie pieca na węgiel. Tłumaczą to wymogami UE.

Drugi dom posiadam w Holandii i tutaj nikt nie bawi się w ogrzewanie węglem. Wszystko ogrzewane jest gazem, bo jest go tu aż nadto!

 

Dużo kursuję pomiędzy PL i NL i nawet gdybym miał taką możliwość to i tak olał bym piec na węgiel, bo bez zatrudnienia palacza by się nie obyło!

 

Pozdr. Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,prąd będzie zawsze ale można go lepiej,taniej wykorzystać niż za 70tys.zł :) I nie chodzi o to,że dla jednych jest dużo dla innych nie.

Gdybym miał nawet wielokrotnośc tych 70tys.zł.wątpie,żebym zdecydował się na PC bo jest wiele bardziej komfortowych i bezobsługowych opcji :)

Jeszcze raz polecam czytanie ze zrozumieniem ;)

 

A wymień te bardziej komfortowe i bezobsługowe? Oprócz prądu. Pytam poważnie z ciekawości. Takich, które będą tanie w użytkowaniu. Tylko bez kombinacji prąd+giełda bo dla mnie to czarna magia i wróżenie z fusów w jednym:)

P.S. Dzięki Tobie stałem się dzisiaj Sympatykiem forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...