Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skontaktowałem się ze swoim instalatorem - stwierdził, że przy takich warunkach, jakie u mnie jak na razie panują, jeszcze nie jest aż tak źle z tą ilością załączeń (tak jak pisał sSiwy). Mają być na przeglądzie to przy okazji sprawdzą ustawienia. Ja nie wiem, czy średnio 20/dobę to dużo czy mało. ale chyba jednak sporo, skoro jest PC 8kW czyli troszkę mniej niż powinno być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) stwierdził, że przy takich warunkach, jakie u mnie jak na razie panują, jeszcze nie jest aż tak źle z tą ilością załączeń (tak jak pisał sSiwy).

 

Bzdura, powtarzam się. Jest tragicznie.

Ale możesz słuchać swojego instalatora...

I nie zdziw się gdy sprężarka padnie 3x szybciej.

Możesz mieć problemy z przedłużeniem gwarancji do 5lat, jak Ci tak licznik kręci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek-L

Bez paniki. 8)

W początkowym okresie pracy PC, gdzie optymalne ustawienia nie są jeszcze przez użytkownika znalezione (oraz biorąc pod uwagę opisany stan twojego domu) dopuszczalna jest większa niż normalnie ilość załączeń. 8)

Pytanie jest tylko jedno-czy wynika to z tych ustawień , czy też z błędów wykonawczych? :o

Jeśli to pierwsze , to spokojnie dojdziesz do ładu sam po jakimś czasie.

U mnie początkowo przy różnych eksperymentach wychodziło około 20 na dobę ( rekord to 35 ) , a teraz np. za styczeń 7,5 załaczenia na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIBE tak ma... w sensie nie wiedzieć czemu zarówno instrukcja, jak instalatorzy, jak i oryginalny serwis Biawaru z Białegostoku zalecają nie ruszanie fabrycznego ustawienia stopniominut -60,

ja jako kolejny "niepokorny" użytkownik zmieniłem to na -180 i teraz mam 3x mniej cykli dziennie i jak poprzednicy innym będę taką zmianę polecał dla 100% podłogówki, te -60 to by się pewnie przy grzejnikach sprawdzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nawet grzanie samym pradem nie zwalalo by z nog a jesli przez 60-70% okresu grzewczego moge kozystac z PCI to i tak sie oplaca a CWU latem PCI mi produkuje z najwiekszym COP-em, skoro bede mial wydatek na co i cwu 7000kWh na rok (calkiem realne) to nawet jak COP srednioroczny dla calej instalacji wyjdzie 2 to mam o polowe nizsze rachunki na te cele...

Racja?

 

7000kWh*0,55gr=3850zl/2(cop)=1925zl rocznie co+cwu

 

a co jak COP srednioroczny jest wyzszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pc powietrze - woda tylko do cwu :lol: Moja pc do co od maja do października jest wyłączona :lol: stoi w domu, a jej sprawność wg producenta to 3,5 chyba. powietrze, które zasysa jest wyborne -22 st . i dość duza wilgotnośc, bo suszę pranie w tym pomieszczeniu. życzę Wam powodzenia w podnoszeniu sobie samopoczucia, to w końcu Wasz wybór ja już swojego dokonałem i nie żałuję :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pc powietrze - woda tylko do cwu :lol: Moja pc do co od maja do października jest wyłączona :lol: stoi w domu, a jej sprawność wg producenta to 3,5 chyba. powietrze, które zasysa jest wyborne -22 st . i dość duza wilgotnośc, bo suszę pranie w tym pomieszczeniu. życzę Wam powodzenia w podnoszeniu sobie samopoczucia, to w końcu Wasz wybór ja już swojego dokonałem i nie żałuję :lol:

 

Nie porownuj Augustowa do Gorzowa, sprawdz sobie caloroczny rozklad temperatur, u Ciebie napewno zimą nie zdaloby to egzaminu, a skoro Ty juz wybrales to musisz to chwalic, a co napiszesz, ze wywaliles 50tys w bloto? My dopiero przed takim wyborem stoimy, i nie musimy tego czy innego rozwiazania wybrac, ja zbieram informacje i kalkuluje a decyzje musze podjac wczesna jesienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...