Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko tzn. nie wyceniili mi na 31 tysiecy tylko to przeczytalem na stronie. Wciaz czekam na wycene.

Chyba tam zadzwonie juz bym to dawno zrobil ale jestem zagranica.

Moge poczekac na wiosne tesciu ma koparke i moze chocby tam dwa tygodnie kopac swoja kopareczka za paliwo i pol litra ale polozyc DZ pewnie sie bede bal zeby nie zwalili pozniej na mnie w razie problemow. Wiedzy jeszcze nie mam ale pewnie wszystko w sieci szkice izolacje itp.

Niektorzy instalatorzy wymagaja udzialu przy kopaniu przynajmniej nadzoru bo jednak biora odpowiedzialnosc za sprawnosc systemu.

Jak mowisz ja tam nie mam zamiaru dać się naciągać na drogie pompy pieniadze wole przeznaczyc na inne cele.

Kwestia wygladu to śmieszna rzecz , kto to podziwia?:) jedno i drugie skrzynka.

Kwestia COP to chyba malutka różnica na stronie pisza rozne rozpietosci 3,8 -4,2 czy jakos tak ale cos wspominaja o 4,5 do 5,0 ktos to rozszyfrował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moge poczekac na wiosne tesciu ma koparke i moze chocby tam dwa tygodnie kopac swoja kopareczka za paliwo i pol litra ale polozyc DZ pewnie sie bede bal zeby nie zwalili pozniej na mnie w razie problemow.

Poproś, żeby Ci rozpisali szczegółowo co ile ma kosztować, to będziesz wiedział na czym warto spróbować zaoszczędzić. Jeśli masz koparę, to narzuca się zaoszczędzenie na kolektorze. Bać się nie ma co - producent powinien Ci pomóc dobrać dolne źródło do pompy i poradzić jak je zrobić. Skoro teść ma koparkę, to pewnie też wie, jak się kładzie rury do wody - to i bedzie umiał położyć kolektor zgodnie z zaleceniami producenta i opismi z sieci. Podstawa, to żeby był drożny i nie dziurawy. To jakby długi wodociąg z którego oba końce rury wprowadzone są do domu i nic więcej...

Odnośnie wcześniejszych pytań:

Dlaczego miało by sie nie opłacać zakładanie pc (chyba że jakiejś super drogiej). Lepiej paprać się z węglem ? Nie słuchaj plotek, tylko policz sobie. Koszty ogrzewania pc powinny się zamknąć nieco ponad 1000zł, zobacz w arkuszu jakie mają inni, Odnośnie szacowania zapotrzebowania na ciepło, to ściągnij sobie programik kisan ozc. Większą sprawnością odwiertów się nie martw, bo nie do końca jest to prawdą (były tu dyskusje na ten temat), a koszty są dużo, dużo wyższe. Jeśli jakiś sprzedawca tak argumentuje wykonanie kolektora pionowego, to zwykle nie dopowiada, że chodzi mu o "sprawność" wykonania kolektora pionowego a więc ilość zarobionej gotówki, a nie sprawnośc eksploatacji kolektora przez klienta ;-). Jeśli zdążysz, to DZ możesz zrobić i przed zima, przynajmniej ziemia sie osiądzie i łatwiej będzie w przyszłym roku równać działkę, ale zrób jak Ci wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy w moim przypadku było by zasadne zastosowanie pompy ciepła jako alternatywy dla ekogroszku lub peletów?

 

Dom będę budował według tego projektu http://www.mgprojekt.com.pl/domki/czterykaty3/index.php z pewnymi zmianami. Poddasze będzie nie użytkowe gdyż w mojej sytuacji dodatkowe pomieszczenia nie będą mi potrzebne. Jednak gdybym kiedyś zauważył potrzebę zwiększenia przestrzeni mieszkalnej to zostawiam sobie otwartą furtkę do adaptacji poddasza (wypuszczone rury CO i elektryka).

 

Dom będzie położony w okolicach Wieliczki czyli w regionie chyba dość zimnym. Wybudowany będzie z Cegły MAX.

Mam zamiar ocieplić dom styropianem o grubości 20 lub 25cm, na sufit i strych po 30cm wełny. Okna trójwarstwowe, Ogrzewanie podłogowe chce zamontować na całej powierzchni domu. Wentylacja grawitacyjna.

Nie wiem jakie jest zapotrzebowanie energetyczne i nie wiem jak to obliczyć więc jeśli ktoś by mi powiedział to będę wdzięczny.

 

I czy teraz przy takim domu jest sens kupować pompę ciepła?

 

Jaki byłby koszt zakupu PC wraz ze wszystkimi pracami i elementami? Mam dość dużą działkę więc była by możliwość położenia podobno tańszego kolektora poziomego. Jednak słyszałem że PC jest bardziej efektywna z kolektorem pionowym czy to prawda? Do jakiej temperatury można podgrzać CWU?

 

I jaki byłby koszt ogrzewania PC? Czy są jakieś koszty serwisowe?

 

Dziękuje i pozdrawiam

 

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru pompa ciepła/ekogroszek, to cofnij się do mojego postu w tym wątku z 22.10.2010. Ja postawiłem na ekogroszek i to był wielki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości co do wyboru pompa ciepła/ekogroszek, to cofnij się do mojego postu w tym wątku z 22.10.2010. Ja postawiłem na ekogroszek i to był wielki błąd.

 

A czy mógłbyś napisać jaką powierzchnie domu ogrzewasz?

 

Cofnąłem się do twojego postu i mam tylko jedna uwagę u mnie koszt dodatkowego pomieszczenia odpada ponieważ i tak mam takie pomieszczenie wliczone do planu domu. A to daje minus 15 000zł

Co do brudu i pyłu i smrodu to alternatywą jest też piec na pelety lub biopaliwo. I koszt użytkowania tez cię wyjdzie podobny. Co do kosztów to trochę też mnie martwi i zastanawia, jak będą wyglądały ceny prądu w przyszłości. Zwłaszcza że w Polsce nie ma konkurencji i w perspektywie jest uwolnienie cen energii. A znając zachłanność i kombinatorstwo polskich niby różnych dostarczycieli energii to może nie być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów to trochę też mnie martwi i zastanawia, jak będą wyglądały ceny prądu w przyszłości. Zwłaszcza że w Polsce nie ma konkurencji i w perspektywie jest uwolnienie cen energii. A znając zachłanność i kombinatorstwo polskich niby różnych dostarczycieli energii to może nie być ciekawie.

 

Za cały sezon planuję zapłacić za CO 1000zł (drugi sezon grzewczy) a jak za 10 lat zapłacę nawet 1500 gdzie inne źródła też podrożeją a różnica niech nawet będzie 200zł. to za bezobsługowość jestem w stanie się szarpnąć na te 200zł za 10 lat.

Mamy i tak prawie najdroższy prąd w europie, wyprzedzają nas tylko Węgrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś napisać jaką powierzchnie domu ogrzewasz?

 

Cofnąłem się do twojego postu i mam tylko jedna uwagę u mnie koszt dodatkowego pomieszczenia odpada ponieważ i tak mam takie pomieszczenie wliczone do planu domu. A to daje minus 15 000zł

Co do brudu i pyłu i smrodu to alternatywą jest też piec na pelety lub biopaliwo. I koszt użytkowania tez cię wyjdzie podobny. Co do kosztów to trochę też mnie martwi i zastanawia, jak będą wyglądały ceny prądu w przyszłości. Zwłaszcza że w Polsce nie ma konkurencji i w perspektywie jest uwolnienie cen energii. A znając zachłanność i kombinatorstwo polskich niby różnych dostarczycieli energii to może nie być ciekawie.

Co do dodatkowego pomieszczenia - też miałem wydzielone na kotłownię, ale oczywistą oczywistością (jak mawia Prezes) jest to, że jakbym tam nie postawił kotła, tylko PC, miałbym fajną pralnię/suszarnię/warsztacik lub coś podobnego. A tak - kocioł, węgiel, bałagan...

Co do peletów i innych biopaliw - syfu jest połowa z tego co od węgla, ale jednak jest i to nieunikniony. O reszcie kosztów nie dyskutuję. W moim przypadku na samym czasie miałbym realne oszczędności, bo zamiast paprać się z węglem, popiołem i obsługą kotła mógłbym parę godzinek dłużej popracować = większa pensja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czytałem, że eksperci szacują, że w ciągu 10 lat ceny energi elektrycznej wzrosną 2-krotnie.

 

Może, jednak pozostałe surowce też w miejscu stać nie będą, a mając pompę w większości korzystamy z II taryfy i nawet w miesiącach letnich nam to się opłaca.

Poza tym prąd będzie zawsze dostępny z tego czy innego źródła a co do innych surowców już nie był bym taki pewien. Wystarczy się cofnąć dwa lata wstecz jakie były problemy z np. eko-groszkiem.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w obrębie 100km od elektrowni atomowych prąd jest na preferencyjnych warunkach ze względu na to że ona tam tylko stoi.

Kurcze ja mieszkam blisko Klempicza:)

 

Ps. Nie chce ktoś na zapas? :) http://allegro.pl/sprezarka-chlodnicza-copeland-scrol-i1291797300.html

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałem do tego Pana który mi oferował wycenę PC jak bym był zainteresowany.

(nie wiem czemu ale nie widzę jego postu)

 

I dostałem wycenę kwota brutto za całość przy kolektorze pionowym59 000 zł i poziomym 51 000. :):)

I wcale mi się ta kwota nie podoba.

Edytowane przez pies123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w obrębie 100km od elektrowni atomowych prąd jest na preferencyjnych warunkach ze względu na to że ona tam tylko stoi.

Kurcze ja mieszkam blisko Klempicza:)

 

jak żre, to żre :) Ja mieszkam około 40 km od Żarnowca :D

 

Mogę się przy okazji pochwalić - obecnie zużywam około 19-20kWh na dobę. Jak na pierwszy sezon grzewczy nie jest chyba najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak żre, to żre :) Ja mieszkam około 40 km od Żarnowca :D

 

Mogę się przy okazji pochwalić - obecnie zużywam około 19-20kWh na dobę. Jak na pierwszy sezon grzewczy nie jest chyba najgorzej.

 

tak sobie....

jak masz pompę 9kw to oznacza, że pompa chodzi 9-10 godz/dobę więc o ile nie wygrzewasz teraz domu to jak będzie -20'C to doba może być za krótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wyceny..

 

Dom 600 m2

 

1. WĘZEŁ CIEPLNY

1 Pompa ciepła BUDERUS WPS22 kW (2 sprężarki) 44 000 zł

2 Zasobnik cwu BUDERUS SH 450 RW 1 6 500 zł

3 Zasobnik buforowy 500L + izolacja + osłona 1 3 152 zł

4 Zawór 3-drogowy + siłownik 1 1 200 zł

5 Źródło szczytowe - z regulacją mocy (przegrzew CWU) 1 4 200 zł

6 Kształtki, rury, zawory odcinające, zwrotne, izolacje, filtry

termometry, manometry, elektryka kpl. 14 080 zł

7 Instalacja kotłowni, rozruch systemu grzewczego 1 6 130 zł

79 262 zł

84 810,08 zł

DOLNE ŹRÓDŁO:

8 Studzienka + rozdzielacze dolnego źródła 6 obw. z reg. przep. 1 szt. 6 340 zł

9 Dolne źródło: kolektor pionowy 6 x 75m 40 500 zł

Koszt dolnego źródła netto: 46 840 zł

Koszt dolnego źródła brutto: 57 144,80 zł

Suma kosztów brutto: 141 954,88 zł

 

Wykonanie wykopów pod węŜownice 75zł/h (netto) lub we własnym zakresie.

Koszt wykopów podano osobno, gdyŜ czas pracy koparki uzaleŜniony jest od warunków terenu,

na którym wykonywane są wykopy. Jeśli wykopy przebiegają bez problemów, przybliŜony koszt

wykopów wyniesie 5400zł netto (72h).

 

2. Druga wycena...

1. Pompa ciepła: BUDERUS Logatherm WPS 33 51 100,00

2.Zasobnik c.w.u. BUDERUS SH 450 RW 7 127,00

3. Zbiornik buforowy BUDERUS PS 500 3 800,00

4. Zawór 3-drogowy wraz z siłownikiem 1 200,00

5. Źródło szczytowe - z regulacją mocy 4 200,00

6.Materiały instalacyjne: rury, kształtki, zawory (kulowe, bezpieczeństwa,

z filtrem), odpowietrzniki, izolacja, manometry, itp. 16350,00

7. Montaż pompy ciepła i rozruch systemu grzewczego 7053,00

Źródło dolne (22% VAT

1. Studzienka rozdzielaczowa źródła dolnego 7 obwodowa 6722,61

2. Kolektor poziomy 2100mb 33600,00

 

Łączna wartość instalacji (brutto):146 383,82

 

 

Pomozcie mi. Czy nie chca za drogo ?

 

Co mozna jeszcze stargowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monoceros, ceny naciągane. Chcą zdecydowanie ZA DROGO. I te zbiorniki, zasobniki - przegięcie. A same pompy ciepła - ceny koszmarne. Wiem, że to Buderus..., ale i tak przegięcie i to poważne. Jeszcze dodatkowo przy takich marżach liczą sobie za "montaż i rozruch systemu" - to już kpina. Studzienka dolnego źródła 6722 zł !!!!! Odpuść ich sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...