Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pamiętać jednak należy o w miarę równych odcinkach pętli (około 80m). Jeżeli dana pętla nie mieści się w jakimś pomieszczeniu to wychodzimy z nią do drugiego. Nie ma też potrzeby stosowania dodatkowych zaworów do sterowania na rozdzielaczach bo tylko niepotrzebnie zwiększają opór. Najlepiej zrobiona podłogówka pod PC to taka w której wszystkie pętle będą na max pootwierane a temp. w poszczególnych pomieszczeniach idealna. No ale to jest bardzo trudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pompa chodzi już od kilku miesięcy...wygrzewam dom, jeszcze nie mieszkamy - tak myśle do miesiąca...po 2-3 godzinach pc miałem na DZ temperatury 5,7/0,8 (kolektor poziomy) Czy nie są one troche za niskie?? sprawdziłem z podlicznikiem - godzina pracy bez CWU z 3 pompkami obiegowymi to około 1,5-1,6kwh, a jak było razem z CWU to około 1,7kwh

 

Witam

Dla mnie bardzo ciekawy temat, więc pozwolicie, ze zapytam

Otoz mam zainstalowaną PC Vaillanta 10,4kW, DZ-250m pionowe. Uruchomiłem we wrześniu i na DZ mam temp. zas.8st./ powrót 1st!- Wg. mnie bardzo duza róznica. Dodatkowo po włączeniu sie sprężarki ciśnienie solanki w DZ spada mi do 0,4bar (wyświetla się zaraz komunikat, że ciśnienie solanki za niskie). następną sprawą jest , żę przy użytkowaniu od 22.09 średnia dobowa pracy PC wychodzi mi ponad 10h!. Czy może ktoś mi może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla mnie bardzo ciekawy temat, więc pozwolicie, ze zapytam

Otoz mam zainstalowaną PC Vaillanta 10,4kW, DZ-250m pionowe. Uruchomiłem we wrześniu i na DZ mam temp. zas.8st./ powrót 1st!- Wg. mnie bardzo duza róznica. Dodatkowo po włączeniu sie sprężarki ciśnienie solanki w DZ spada mi do 0,4bar (wyświetla się zaraz komunikat, że ciśnienie solanki za niskie). następną sprawą jest , żę przy użytkowaniu od 22.09 średnia dobowa pracy PC wychodzi mi ponad 10h!. Czy może ktoś mi może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Z góry dziękuje

 

Najprawdopodobniej masz zapowietrzony układ DZ. Dzwoń do instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Były i takie podejrzenia- i moze to byc przyczyną. Może być u mnie mały problem z odpowietrzeniem DZ ponieważ nie mam zainstalowanych zaworów na DZ. Mam 4 odwierty a do budynku wchodzi 4 rury. Mam nadzieje, że sobie jakoś poradzą.

W poniedziałek dzwonie do firmy od DZ. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVT - mam pytanie: jakie są ustawienia fabryczne krzywej grzewczej, chodzi o załamanie krzywej.

Chodzi mi konkretnie o "okienko":

Tak mam ustawione, nie wiem dlaczego

Regulacja krzywej grzewczej

Wyj 20° krzywa 16,1°

Wyj 15° Krzywa 22,4°

 

Cofnij się z pięćset stron do tyłu to trafisz na niejaką bonetkę. Napisz do niej na priva bo dawno jej już nikt nie widział a kobita jest oblatana w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś brnąłem przez cały temat ( w innej sprawie) było o krzywej, ale raczej jej nachyleniu a nie o załamaniu :( . Nie dałem rady przejść wszystkiego.

Skontaktuj się z SunEnergy w Gdańsku.Swego czasu miałem z nimi okazje,byli bardzo pomocni.Ja mam u siebie poprzestawiane adekwatnie do swoich potrzeb,wiec nie pomogę.Ale wiem,że jest gdzieś opcja powrotu do nastawów fabrycznych.....i wtedy będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisze bo skolowany jestem troche. Dostalem troche wycen i teraz znowu nie moge wybrac m-dzy posrednim a bezposrednim parowaniem. Czy to sa rozwiazania rownowazne i kazde z nich ma swoje zalety i wady. Powiem szczerze, ze oferta z Thermogolva wyglada ciekawie. Ktos moze sie pochwalic doswiadczeniami pompy z posrednim? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...